Hoe staan we hier in?quote:
Partij Denk is tegen
verplichte integratie
Ambitie is er genoeg bij de jonge partij Denk. Gisteren opende de organisatie officieel haar partijkantoor. Een groot, modern gebouw in hartje Rotterdam. Daarin is onder meer de eigen politieke academie voor jong talent gevestigd en het wetenschappelijk bureau van de partij. „De verrechtsing en verharding is begonnen in Rotterdam en zal in Rotterdam een halt worden toegeroepen”, zegt de strijdlustige partijvoorzitter Öztürk bij de opening.
Terwijl men zich aan het Binnenhof afvraagt of de twee voormalig PvdA-Kamerleden wel herkozen zullen worden, kijkt het duo veel verder. Zij denken volgend jaar vijf zetels te halen in de Kamer.
Öztürk belooft dat Denk vanaf nu aan elke verkiezing meedoet. Ook aan de provinciale, de Europese en de gemeenteraadsverkiezingen. Hij wil bij die laatste stembusgang zelfs in twintig tot vijfentwintig plaatsen meedoen.
De aanwezige aanhang, iets meer dan veertig mensen, blijkt ook ambitieus. Cafer Ulu (25) en Mohammed Hamid (18) krijgen eens per week les op de Denk Academie en willen graag de politiek in. „We voelen ons niet vertegenwoordigd”, zegt de ’driekwart Turkse’ ondernemer Ulu op de vraag waarom hij voor deze partij kiest. Wie hij bedoelt met ’we’? „Buitenlanders.”
Een enkeling van de aanwezigen is autochtoon. Een van hen is huisman Edwin Tepper (38), die teleurgesteld is in zijn vorige partij: GroenLinks. Wat de aanwezigen allemaal gemeen blijken te hebben, is hun antwoord op de vraag wat ze vinden van de Turkse president Erdogan, die een kritische krant overnam. Daar hebben de Denk-leden die ernaar worden gevraagd geen mening over, ze weten er te weinig van af. Bij andere partijen zou men, ook zonder specialistische kennis van Turkije, zeggen: van de vrije pers blijf je af. Dat blijkt niet het geval bij de Denk.
Kuzu en Öztürk willen in eerste instantie ook geen antwoord geven op de vraag. Ze zouden in de Turkse hoek worden gedrukt. Dit terwijl zij meermaals hebben laten zien verwantschap te hebben met de regering van Erdogan en zijn stemmers.
De Kamerleden weigeren de beknotting van de persvrijheid in Turkije te veroordelen. De net tot lijsttrekker benoemde Kuzu wil wel kwijt dat men vanuit Nederland niet ’zonder de context’ met de vinger kan wijzen richting Ankara.
De partij, die inmiddels 1300 leden heeft, is tegen gedwongen integratie. Nieuwkomers moeten gewoon worden geaccepteerd, vindt Denk.
Een supporter kan zich daar ogenschijnlijk erg goed in vinden. Hij woont hier veertig jaar, vertelt hij in ietwat gebrekkig Nederlands, en voelt zich niet geaccepteerd. Op zijn colbert draagt hij een speldje van de Turkse vlag. Waar de twee Kamerleden de band met Turkije en de regering daar in hun speeches vermijden en vragen van de media hierover ontlopen, is duidelijk dat de supporters goed weten waar Kuzu en Öztürk in deze kwestie staan.
„Erdogan heel goed”, zegt de man met het Turkse speldje, terwijl hij zijn duimen omhoog houdt. Hoe hij heet, kan helaas niet worden genoteerd. Campagneleider Ian van der Kooye, die ook al niets wil zeggen over de Turkse beknotting van de persvrijheid, maant De Telegraaf om te vertrekken. „Nu is het gedeelte voor leden”, zegt hij. Een andere journalist en een filmploeg van de IKON mogen echter nog wel binnen blijven.
Bron: Telegraaf
Integratie is niet assimilatie hè. Iedereen weet dat je dat eigenlijk helemaal niet kunt eisen en dat ome Erdo als hij het woord hoort al bijna een rolberoerte krijgt. Dat wordt dus ook niet verlangd. Het is nog steeds behoud van eigen cultuur eigenlijk waar men voor staat.quote:Op zondag 20 maart 2016 18:49 schreef Hochwinter het volgende:
Het ligt er net aan wat je onder integratie verstaat. Ik denk dat ik in dit geval partij voor DENK kies.
quote:Op zondag 20 maart 2016 18:51 schreef Infection het volgende:
Kuzu en Öztürk, alleen al daarom niet gelezen.
quote:Op zondag 20 maart 2016 18:51 schreef Infection het volgende:
Kuzu en Öztürk, alleen al daarom niet gelezen.
Engerds inderdaad.quote:Op zondag 20 maart 2016 18:51 schreef Infection het volgende:
Kuzu en Öztürk, alleen al daarom niet gelezen.
het toonbeeld of het schoolvoorbeeld...quote:Op zondag 20 maart 2016 20:50 schreef LelijKnap het volgende:
Deze twee heren zijn het toonvoorbeeld van de naïviteit van PvdA en soortgelijke partijen en hunner stemvee, de teloorgang van Nederland.
Ik 't al gecontroleerd voordat ik 'm schreef. Twee woordenboekensites keurde 'm goed. 'Beeld' is in 'toonbeeld' waarschijnlijk ook gewoon een verkorting van voorbeeld...quote:Op zondag 20 maart 2016 20:52 schreef bamibij het volgende:
[..]
het toonbeeld of het schoolvoorbeeld...
Omdat het Turkse nationalisten zijn die een Turks-islamitische agenda hebben, zoals de meeste Turken inderdaad.quote:
Ja en dan? dat mag toch in NL.quote:Op zondag 20 maart 2016 21:54 schreef LelijKnap het volgende:
[..]
Omdat het Turkse nationalisten zijn die een Turks-islamitische agenda hebben, zoals de meeste Turken inderdaad.
Nu wordt regelmatig het woord integratie gebruikt in de betekenis van assimilatie en ook met een idee dat dit dé oplossing is voor 'problemen' . In die betekenis is het een optimistisch idee over monocultuur.quote:Op zondag 20 maart 2016 18:50 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Integratie is niet assimilatie hè. Iedereen weet dat je dat eigenlijk helemaal niet kunt eisen en dat ome Erdo als hij het woord hoort al bijna een rolberoerte krijgt. Dat wordt dus ook niet verlangd. Het is nog steeds behoud van eigen cultuur eigenlijk waar men voor staat.
quote:Wij zijn er stellig van overtuigd dat in Nederland meer mensen wonen die geïntegreerde mensen zouden moeten accepteren dan dat er mensen zijn die zouden moeten integreren. Voor ons is het vanzelfsprekend dat je de gebruiken van een land waar je je vestigt begrijpt, de taal leert en naar school gaat, werkt of wilt werken.
Maar wanneer er gesproken wordt over integratie, wordt er ook gesproken over mensen die hier zijn geboren en getogen, hier hebben gestudeerd, werken en volop meedraaien in de samenleving.
Grote groepen mensen worden gestigmatiseerd in niet bestaande hokjes en krijgen het gevoel dat zij niet meetellen. Voor ons blijft dus de grote vraag wanneer iemand geïntegreerd is.
Als dat het delen van fundamentele waarden is, wat zijn dan die waarden? Wie zou dan problemen hebben met die waarden?
Als het gaat om meedoen en erbij horen, wat te doen als discriminatie
en racisme belemmert dat groepen mensen mee kunnen doen?
En waar moet je eigenlijk bij horen en heeft iedereen de behoefte
om erbij te horen?
Al met al: na de commissie Blok (2004), waarin werd geconcludeerd
dat integratie was gelukt, kunnen we nu echt zeggen dat integratie
klaar is. Want je kan geen integratie eisen van mensen die in
Nederland zijn geboren en getogen. Daarom schaffen wij de term
‘integratie’ af.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |