Ja.quote:Op woensdag 24 februari 2016 01:51 schreef JJH het volgende:
Doodlopend, doodlopend. Het pad lijkt door te lopen tot aan de Hammerweg als ik kijk op Googlemaps. Maar op zo'n pad kom je denk ik niet heel graag met een combinatie van 16 meter.
En dan nog, dan zou dus voor elke keer dat je naar de overkant van het spoor moet dus tot aan de geasfalteerde weg moeten rijden. Dat ding moeten laden, vastzetten. Anderhalve kilometer eromheen rijden, ding weer lossen en dan weer dat pad over...
En ik gok ook zomaar dat dat pad prive terrein is. Is die paar meter spoorwegovergang dan opeens openbare weg?
Op earth loopt het pad idd door als karrenspoor, maar op maps stopt het naast de boerderij.quote:Op woensdag 24 februari 2016 01:51 schreef JJH het volgende:
Doodlopend, doodlopend. Het pad lijkt door te lopen tot aan de Hammerweg als ik kijk op Googlemaps. Maar op zo'n pad kom je denk ik niet heel graag met een combinatie van 16 meter.
En dan nog, dan zou dus voor elke keer dat je naar de overkant van het spoor moet dus tot aan de geasfalteerde weg moeten rijden. Dat ding moeten laden, vastzetten. Anderhalve kilometer eromheen rijden, ding weer lossen en dan weer dat pad over...
En ik gok ook zomaar dat dat pad prive terrein is. Is die paar meter spoorwegovergang dan opeens openbare weg?
Iemand heeft dat gister uitgezocht. Deze gaat 0.28 m/s (~1 km per uur). Een oversteek duurt dan bijna een minuut en de bellen beginnen dacht ik een halve minuut tevoren. Je komt dus gewoon een halve minuut te kort om verantwoordelijk over te steken.quote:Op dinsdag 23 februari 2016 23:26 schreef Physsic het volgende:
[..]
Dat weet ik niet, het was meer een voorbeeld.
In specs van soortgelijke voertuigen lees ik maximale snelheiden variërend van 1,4 tot 2,5 km/u. Dus zo'n 33meter per minuut.
Zo ga je naar je werk en zo ben je niet meer.quote:DALFSEN - Collega’s en vrienden van de omgekomen Arriva-treinmachinist Erik Breet uit Kampen hebben met grote ontzetting gereageerd. De 49-jarige Breet liet zich in 2012 omscholen tot machinist op de Vechtdallijn.
Breet was in zijn woonplaats vrijwilliger bij theatergezelschap Ventura, de organisator van Kerst in Oud Kampen. In zijn stamcafé ’t Kroegje was de verslagenheid gisteren groot, volgens eigenaresse Gerrie Kragt. „Zijn partner organiseerde het Literair Café. Ze waren hier veel.”
Spoorpersoneel
Burgemeester Bort Koelewijn bevestigt het overlijden van Breet. Hij zoekt vandaag contact met diens naaste familie. Spoorpersoneel van Arriva heeft gisteren veel gepraat en gebeld. „Erik was echt een nieuwkomer, een van de mensen die geworven en opgeleid zijn toen Arriva tussen Zwolle en Emmen mocht rijden”, zegt Ties Wildeboer, voorzitter namens alle machinisten en stewards van Arriva in de VVMC, de vakbond voor rijdend personeel. Hij verwacht dat veel collega’s nog dagen ‘vol’ zullen zitten van de dramatische gebeurtenis bij Dalfsen.
„Dan gaat het natuurlijk vooral om de zestig tot zeventig mensen waarmee hij bijna dagelijks reed op de Vechtdallijn. Ik ken ze en weet ook dat dit een hele hechte groep is.”
quote:DALFSEN - Het treinongeluk in Dalfsen werd gefilmd door een camera die in de cabine van de trein aanwezig was. Dat blijkt uit een brief die staatssecretaris van infrastructuur en milieu Sharon Dijksma stuurde naar de Tweede Kamer.
In de Arriva-trein was een camera aanwezig die behulpzaam kan zijn bij het onderzoek naar de toedracht. Voor het onderzoek worden ook inzittenden verhoord en zal de automatische ritregistratie bekeken worden. Daarmee moet meer duidelijk worden over de snelheid van de trein op het moment van de aanrijding.
Dinsdag ontspoorde een trein vlakbij Dalfsen. Daarbij kwam de 49-jarige machinist om het leven. Twee mensen werden naar het ziekenhuis gebracht, vier andere gewonden werden ter plaatse behandeld. De bestuurder van de hoogwerker, een 21-jarige man uit Zwolle, is in het kader van het onderzoek aangehouden.
21 jaar. Jeugdige overmoed? Oh, dat haal ik makkelijk....?quote:Op woensdag 24 februari 2016 12:08 schreef Knetterkrankjorum het volgende:
Kraanmachinist treinongeval Dalfsen verdacht van dood door schuld
http://www.nu.nl/algemeen(...)van-dood-schuld.html
Wat een onzin. Die kunnen uit routine net zulke fouten maken omdat ze laks worden.quote:Op woensdag 24 februari 2016 12:14 schreef Gia het volgende:
[..]
21 jaar. Jeugdige overmoed? Oh, dat haal ik makkelijk....?
Wel erg voor zo'n jongen. Misschien dit soort werk toch maar overlaten aan oudere, ervaren personeel?
Leeftijd zegt niks, hij kan dat werk al wel 3 jaar doen.quote:Op woensdag 24 februari 2016 12:14 schreef Gia het volgende:
21 jaar. Jeugdige overmoed? Oh, dat haal ik makkelijk....?
Wel erg voor zo'n jongen. Misschien dit soort werk toch maar overlaten aan oudere, ervaren personeel?
Een hoogwerker op rupsbanden.quote:Op woensdag 24 februari 2016 15:00 schreef RedFever007 het volgende:
over wat voor hoogwerker hebben we het hier trouwens?
foto??quote:Op woensdag 24 februari 2016 15:19 schreef Pielemenneke het volgende:
[..]
Een hoogwerker op rupsbanden.
Waarschijnlijk omdat daar niet zoveel meer van over is...quote:Op woensdag 24 februari 2016 14:22 schreef Fluffypinkcupcake het volgende:
Waarom zijn er geen foto's met de hoogwerker?
Eindelijk iemand die weet waar hij over praat.quote:Op woensdag 24 februari 2016 15:42 schreef Pielemenneke het volgende:
Ik heb er zelf 15 jaar lang dagelijks mee gewerkt
Dat iets de mogelijkheid heeft om te rijden wil nog niet zeggen dat het toegelaten is op de openbare weg.quote:Op woensdag 24 februari 2016 15:42 schreef Pielemenneke het volgende:
Dat een hoogwerker niet op de openbare weg mag rijden is natuurlijk onzin.
De machine heeft immers de mogelijkheid tot rijden en bij b.v bomen snoeien rijd zo'n apparaat van boom naar boom
quote:Op woensdag 24 februari 2016 14:22 schreef Fluffypinkcupcake het volgende:
Waarom zijn er geen foto's met de hoogwerker?
Prima, kom dan maar eens met een bron dat dit niet toegestaan is.quote:Op woensdag 24 februari 2016 17:23 schreef grimselman het volgende:
[..]
Dat iets de mogelijkheid heeft om te rijden wil nog niet zeggen dat het toegelaten is op de openbare weg.
quote:Op woensdag 24 februari 2016 17:47 schreef phpmystyle het volgende:
Wat een (volslagen) onzin hier dat die jongen aansprakelijk is![]()
De beste jongen handelde op titel van zijn werkgever, wellicht dat hij nalatig is geweest maar desondanks in de werkgever altijd aansprakelijk. Gewoon om de reden omdat hij arbeid verrichte voor en namens werkgever. Dat je fouten maakt, domme dingen doet, etc, is een bedrijfsrisico.
Bewust met 1km per uur een spoorweg oversteken zou je kunnen opvatten als bewust roekeloos. Tevens sprong hij bij het rinkelen van de bellen van de hoogwerker af, hij wist dus dondersgoed dat het mis ging.quote:Naast het toebrengen van schade aan de werkgever zelf (art 7:661 BW), kan de medewerker ook schade toebrengen aan derden waarvoor de werkgever aansprakelijk wordt gesteld (2.7.2.). In veel gevallen hoeft de medewerker de schade niet aan de werkgever te vergoeden. De medewerker is wel aansprakelijk, wanneer er sprake is van opzettelijk handelen of nalaten of wanneer er sprake is van bewuste roekeloosheid. Bewuste roekeloosheid betekent, dat de medewerker overgaat tot risicovol gedrag, terwijl hij zich bewust is van het risico dat hij neemt. Zorgt een medewerker er niet voor dat bepaalde risico’s zijn uitgesloten, dan wil dat nog niet zeggen dat hij deze risico’s bewust accepteert. Het bewust zijn van het risico moet niet altijd te letterlijk opgevat worden, omdat het dronken achter het stuur plaatsnemen ook als bewuste roekeloosheid gezien kan worden. Onvoorzichtigheid op zich, zal doorgaans onvoldoende zijn om bewuste roekeloosheid aan te nemen.
In de regel wordt zelden de werknemer aansprakelijk gesteld.quote:Op woensdag 24 februari 2016 17:54 schreef Fer het volgende:
[..]
[..]
Bewust met 1km per uur een spoorweg oversteken zou je kunnen opvatten als bewust roekeloos. Tevens sprong hij bij het rinkelen van de bellen van de hoogwerker af, hij wist dus dondersgoed dat het mis ging.
Als het voertuig niet voldoet aan het voertuigreglement dan mag er niet mee gereden worden op de openbare weg.quote:Op woensdag 24 februari 2016 17:44 schreef Leandra het volgende:
[..]
Prima, kom dan maar eens met een bron dat dit niet toegestaan is.
Dat ligt er aan, had deze jongen een cursus gevolgd om de hoogwerker te bedienen? had hij zijn VCA enz... verder, als ik naar de bovenstaande foto kijk dan is het inderdaad zo dat de jongen die de hoogwerker bediende (even aannemend dat hij niet een hulpje was van Kees of Jan) schuldig is door nalatigheid.quote:Op woensdag 24 februari 2016 17:47 schreef phpmystyle het volgende:
Wat een (volslagen) onzin hier dat die jongen aansprakelijk is![]()
De beste jongen handelde op titel van zijn werkgever, wellicht dat hij nalatig is geweest maar desondanks in de werkgever altijd aansprakelijk. Gewoon om de reden omdat hij arbeid verrichte voor en namens werkgever. Dat je fouten maakt, domme dingen doet, etc, is een bedrijfsrisico.
Kan, maar het is toch de plicht van de werkgever om te controleren in hoeverre deze knaap geschoold was en in bezit van relevante certificaten?quote:Op woensdag 24 februari 2016 18:46 schreef bedachtzaam het volgende:
[..]
Dat ligt er aan, had deze jongen een cursus gevolgd om de hoogwerker te bedienen? had hij zijn VCA enz... verder, als ik naar de bovenstaande foto kijk dan is het inderdaad zo dat de jongen die de hoogwerker bediende (even aannemend dat hij niet een hulpje was van Kees of Jan) schuldig is door nalatigheid.
Met een uitgeschoven mast moet je namelijk niet gaan rijden, ten eerste gaat dat heel langzaam, ten tweede is het gewoon dom en onbezonnen.
Klopt, vandaar 'Dat ligt er aan'quote:Op woensdag 24 februari 2016 18:51 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Kan, maar het is toch de plicht van de werkgever om te controleren in hoeverre deze knaap geschoold was en in bezit van relevante certificaten?
Hoe dan ook is het vanuit de Arbowet de verplichting van de werkgever om een risicoinventarisatie en -evaluatie te doen op het uit te voeren werk. Daar had vanzelf uit moeten komen dat er met een retetraag ding een spoorweg overgestoken moet worden.quote:Op woensdag 24 februari 2016 18:51 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Kan, maar het is toch de plicht van de werkgever om te controleren in hoeverre deze knaap geschoold was en in bezit van relevante certificaten?
Waarom denk je dat je daar vanuit mag gaan?quote:Op woensdag 24 februari 2016 17:59 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Je mag er ten slotte vanuit gaan dat het tenminste 5 minuten duurt alvorens de seinen weer op rood gaan. 5 minuten wachten komt neer op 83 meter rijden, ruimschoots dus.
Gevoelsmatig, we kennen allemaal de gebruikelijke dienstregelingen.quote:Op woensdag 24 februari 2016 19:24 schreef ziggyziggyziggy het volgende:
[..]
Waarom denk je dat je daar vanuit mag gaan?
Ik zou er maar niet vanuit gaan. Maar goed, daar hebben we het hier gisteren al over gehad.quote:Op woensdag 24 februari 2016 20:20 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Gevoelsmatig, we kennen allemaal de gebruikelijke dienstregelingen.
quote:Op dinsdag 23 februari 2016 18:57 schreef ziggyziggyziggy het volgende:
[..]
Er rijden ook nog onregelmatig goederentreinen, locs, meettreinen, werktreinen, leegmatritten, etc. Soms worden er treinen opgeheven en soms extra treinen ingelegd.
Die hoogwerker was volgens mij particulier gehuurd.quote:Op woensdag 24 februari 2016 18:51 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Kan, maar het is toch de plicht van de werkgever om te controleren in hoeverre deze knaap geschoold was en in bezit van relevante certificaten?
De treinen kunnen uit beide richting toch op een minuut van elkaar daar kruisen? Of het nu een stoptrein met stoptrein of IC met stoptrein of goederentrein, etc is.quote:Op woensdag 24 februari 2016 20:20 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Gevoelsmatig, we kennen allemaal de gebruikelijke dienstregelingen.
Sterker nog: twee treinen die achter elkaar aan rijden, kunnen (afhankelijk van de snelheid en de afstand tussen twee seinen) op twee minuten afstand of zelfs minder van elkaar zitten, ook op veel enkelsporige baanvakken. Daar ga je dan met je gevoelsmatig denken. Ik ken gevallen van mensen die het spoor overstaken op basis van hun vermeende kennis van de dienstregeling en het niet konden navertellen.quote:Op woensdag 24 februari 2016 22:21 schreef DuTank het volgende:
[..]
De treinen kunnen uit beide richting toch op een minuut van elkaar daar kruisen? Of het nu een stoptrein met stoptrein of IC met stoptrein of goederentrein, etc is.
Had het al gehoord van mijn zwager, die mopperde ook dat zijn verlof ingetrokken was voor het weekend.quote:Op donderdag 25 februari 2016 14:21 schreef ziggyziggyziggy het volgende:
Het boodschappenlijstje voor Dalfsen:
- 2 bovenleidingportalen plus fundering
- 1 AHOB
- schone grond
- twee maal 180 m spoorstaaf
- 300 dwarsliggers
- 300 meter bovenleiding
- 1 hoogspanningskast
http://www.prorail.nl/nieuws/herstel-spoor-dalfsen-in-volle-gang
Met materiële schade heb je hier gelijk in, maar voor dood door schuld kun je slecht zijn baas in de bak zetten.quote:Op woensdag 24 februari 2016 17:59 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
In de regel wordt zelden de werknemer aansprakelijk gesteld.
Hoezo?quote:Op woensdag 24 februari 2016 21:07 schreef Physsic het volgende:
[..]
Die hoogwerker was volgens mij particulier gehuurd.
Dat is wat ik begreep.quote:
We hebben de volgende te pakkenquote:Op woensdag 24 februari 2016 17:59 schreef phpmystyle het volgende:
Anyway, bij roekeloosheid stel ik mij toch iets anders voor dan met een trage kraan een overgang passeren nadat de seinen gedoofd waren. Je mag er ten slotte vanuit gaan dat het tenminste 5 minuten duurt alvorens de seinen weer op rood gaan. 5 minuten wachten komt neer op 83 meter rijden, ruimschoots dus.
Iets gemist?quote:Op donderdag 25 februari 2016 21:21 schreef hottentot het volgende:
[..]
We hebben de volgende te pakken
Je vijf minutenquote:
Klopt, ik ben ook niet zo in het strafrecht thuis. Maar dood door schuld krijg je toch ook als je onder normale omstandigheden iemand onder de auto krijgt terwijl de persoon die aangereden wordt zelf fout was?quote:Op donderdag 25 februari 2016 20:25 schreef Gia het volgende:
[..]
Met materiële schade heb je hier gelijk in, maar voor dood door schuld kun je slecht zijn baas in de bak zetten.
Ja ik weet dat het niet geheel rationeel is, maar gevoelsmatig mag je daar toch vanuit gaan?quote:
Gevoelsmatig moet je ervan uitgaan dat als je zo langzaam over het spoor gaat dat je beter op 2km aan weerszijden iemand met een porto neerzet. Ik heb ook wel voor het spoor gestaan dat de bomen omhoog gingen maar de bellen gingen bijna onmiddelijk weer. Zou je toch mooi dood zijn als je er langzaam overheen wil kruipen.quote:Op donderdag 25 februari 2016 21:31 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Ja ik weet dat het niet geheel rationeel is, maar gevoelsmatig mag je daar toch vanuit gaan?
Dood door schuld krijg je als je schuld hebt aan de dood, als iemand onder je auto rent is daar meestal geen sprake van.quote:Op donderdag 25 februari 2016 21:29 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Klopt, ik ben ook niet zo in het strafrecht thuis. Maar dood door schuld krijg je toch ook als je onder normale omstandigheden iemand onder de auto krijgt terwijl de persoon die aangereden wordt zelf fout was?
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |