Peildatum voor box 3 is altijd 1 januari, toen bestond de rekening nog niet en die hoef je dus niet mee te nemen volgend jaar bij je aangifte.quote:Op woensdag 3 februari 2016 09:10 schreef Exterminator het volgende:
Maakt het eigenlijk wat uit of ik nu al geld naar m'n nieuwe spaarrek zet (2 weken terug aangemaakt, jaaroverzicht moet daar nog komen) of niet ivm belastingaangifte?
not yet...quote:Op maandag 1 februari 2016 21:58 schreef Ill-Skillz het volgende:
Iemand die al z'n 25 piek van Aegon heeft gekregen?
Dus ik kan nu gewoon geld overzetten?quote:Op woensdag 3 februari 2016 10:24 schreef MrBadGuy het volgende:
[..]
Peildatum voor box 3 is altijd 1 januari, toen bestond de rekening nog niet en die hoef je dus niet mee te nemen volgend jaar bij je aangifte.
Geen probleem, dat maakt voor de belastingaangifte iig niks uit.quote:Op woensdag 3 februari 2016 13:01 schreef Exterminator het volgende:
[..]
Dus ik kan nu gewoon geld overzetten?
Een week na 27-1-16 had ik nog steeds geen antwoord. Reminder gestuurd. Aegon heeft mij inmiddels toegezegd dat ik de E 25 gewoon krijg. Nu nog even afwachten op dit inderdaad op 15-2-16 op mijn rekening staat.quote:Op vrijdag 15 januari 2016 17:14 schreef djh77 het volgende:
Vraag gesteld aan Aegon, maar ze komen er niet uit:
"Op 13-1-2016 had u contact met onze Klantenservice. Het beantwoorden van uw vraag kost ons helaas meer tijd. Wij mailen u om u te informeren over onze volgende stap.
Wanneer krijgt u antwoord?
U krijgt antwoord voor 27-1-2016. Wij vinden het vervelend u langer op een antwoord te laten wachten, maar hopen op uw begrip."
Pfff nog 2 weken wachten....
Bron: http://www.nu.nl/sparen/4(...)d-euro-gegroeid.htmlquote:Spaartegoeden Nederlanders met 4,5 miljard euro gegroeid
Nederlandse spaarders hadden eind 2015 ongeveer 4,5 miljard euro meer op hun spaarrekening staan dan een jaar eerder. Eind 2015 hadden huishoudens in totaal ongeveer 336 miljard euro aan spaargeld bij Nederlandse banken uitstaan, meldt De Nederlandsche Bank (DNB) vrijdag. Een jaar eerder ging het nog om 332 miljard euro. Halverwege het jaar hadden spaarders gezamenlijk nog het recordbedrag van 345 miljard euro op hun rekeningen staan.
Slechts 386 miljoen euro van de groei in 2015 is te danken aan de netto-inleg van spaarders. De rest van de toename zit in de rente die mensen over hun spaargeld ontvangen. In de eerste zes maanden legden spaarders netto zo'n 10 miljard euro in. Maar in de tweede helft werd dit bedrag vrijwel volledig weer van de spaarrekeningen afgehaald.
December
In december is het meeste spaargeld opgenomen. Het ging in die maand om 4,5 miljard euro. Dit heeft niet alleen te maken met uitgaven vanwege de feestdagen, maar ook met de zoektocht naar alternatieve bestemmingen voor spaargeld.
"Zij zoeken - met in het achterhoofd de peildatum voor de vermogensheffing - naar rendabelere alternatieven voor hun spaargeld", stelt DNB. Sommige huishoudens kiezen er bijvoorbeeld voor om meer op hun hypotheken af te lossen. Zo staat er aan het eind van het jaar minder geld op hun spaarrekening. Spaarders moeten belasting betalen als ze eind 2015 meer dan 21.130 euro aan vermogen hadden.
Minder ingelegd
In de laatste helft van 2015 is er elke maand telkens minder spaargeld ingelegd dan dat er werd opgenomen. Bij deze netto-inleg is de bijgeschreven rente niet meegeteld. Volgens DNB is de tendens dat er in de tweede helft van een jaar minder netto wordt ingelegd al in 2013 ingezet. Verder zijn er in januari en mei juist pieken, omdat veel werknemers dan vakantiegeld en decemberuitkeringen ontvangen.
Spaardeposito
Bijna 85 procent van al het spaargeld staat op vrij opneembare spaarrekeningen. De rest, zo'n 52 miljard euro, staat op deposito's met een vaste looptijd. Dit geld kan pas na een afgesproken periode opgenomen worden.Net als in eerdere jaren, werd er meer geld op deposito's gestort, dan dat eraf gehaald werd. Voor vrij opneembare spaarrekeningen geldt het omgekeerde. Het feit dat er hogere spaarrentes gelden voor geld op spaardeposito's, noemt DNB een voor de hand liggende oorzaak.
Een toename van ¤4,5 miljard lijkt heel veel geld. Als je het door 16,9 miljoen deelt, dan blijkt dat we er per persoon in een jaar gemiddeld ¤267,86 bij hebben gespaard; oftewel ¤22,32 p.p.p.m. Het merendeel daarvan is rente. Als slechts ¤386 miljoen van die ¤4,5 miljard netto gespaard is, dan hebben we gemiddeld zelfs maar ¤1,91 p.p.p.m. gespaard. Oftewel: per saldo hebben we gemiddeld evenveel uitgegeven als ontvangen. Dat vind ik opvallend.quote:Op vrijdag 5 februari 2016 12:58 schreef MrBadGuy het volgende:
[..]
Bron: http://www.nu.nl/sparen/4(...)d-euro-gegroeid.html
Nog een weekje.. heb het ook nog niet gehad.quote:Op maandag 1 februari 2016 21:58 schreef Ill-Skillz het volgende:
Iemand die al z'n 25 piek van Aegon heeft gekregen?
Huizenprijzen en -verkopen zijn gestegen. Die hakken aardig in op spaargeld, waarbij sommige mensen dus tonnen in de min gaan in plaats van sparen. Dat zal het wel deels verklaren.quote:Op vrijdag 5 februari 2016 22:09 schreef Groepfunder het volgende:
[..]
Een toename van ¤4,5 miljard lijkt heel veel geld. Als je het door 16,9 miljoen deelt, dan blijkt dat we er per persoon in een jaar gemiddeld ¤267,86 bij hebben gespaard; oftewel ¤22,32 p.p.p.m. Het merendeel daarvan is rente. Als slechts ¤386 miljoen van die ¤4,5 miljard netto gespaard is, dan hebben we gemiddeld zelfs maar ¤1,91 p.p.p.m. gespaard. Oftewel: per saldo hebben we gemiddeld evenveel uitgegeven als ontvangen. Dat vind ik opvallend.
Met 20k zou ik niet zo snel gaan beleggen of hooguit een klein deel ervan.quote:Op woensdag 10 februari 2016 19:58 schreef ketamientje het volgende:
Wat is het verstandigste om te doen met 20k spaargeld? Heb nu alles op een spaarrekening bij ING staan, maar 0,6% rente is natuurlijk niet echt de moeite waard. Als ik overstap naar bijvoorbeeld knab, krijg ik wel meer rente maar dat kost ook meer per maand/jaar. Met maar 20k is de rente volgens mij dan niet eens zoveel meer dan dat ik krijg bij de ING. Omdat ik 19 ben en binnenkort niet van plan ben echt grote aankopen te doen zou deposito ook tot de opties horen en beleggen op zich ook maar daar moet ik me over inlezen.
Je kan je inlezen en kijken wat een goed portfolio voor jou zou zijn. Een deel cash, deel deposito's, wat indexbeleggen (Meesman), evt. goud/zilver.. etc.quote:Op woensdag 10 februari 2016 19:58 schreef ketamientje het volgende:
Wat is het verstandigste om te doen met 20k spaargeld? Heb nu alles op een spaarrekening bij ING staan, maar 0,6% rente is natuurlijk niet echt de moeite waard. Als ik overstap naar bijvoorbeeld knab, krijg ik wel meer rente maar dat kost ook meer per maand/jaar. Met maar 20k is de rente volgens mij dan niet eens zoveel meer dan dat ik krijg bij de ING. Omdat ik 19 ben en binnenkort niet van plan ben echt grote aankopen te doen zou deposito ook tot de opties horen en beleggen op zich ook maar daar moet ik me over inlezen.
quote:Op woensdag 10 februari 2016 22:16 schreef AnneX het volgende:
Wat ik jaren eerder heb gedaan om een "onnodig" bedrag in deps van 3-6-9-12 maanden vastzetten.
En bij aflopen het vrijkomende bedrag in 12 maanden dep.
Zodoende valt iedere 3 maanden een bedrag vrij.
Indien niet nodig, weer een jaar vast.
Mocht je later, als je twintig of zelfs vijfentwintig bent een auto willen kopen of een huis inrichten/kopen trek je de haren uit het hoofd als je geld langdurig vast staat. Bovenstaande constructie vind ik wel mooi bedacht. Met elke drie maanden een kwart van je geld ter beschikking heb je in ieder geval wat meer speelruimte.quote:
bamm in 1 keer 0,15 omlaagquote:Op woensdag 10 februari 2016 19:53 schreef Dirkos1987 het volgende:
Knab gaat van 1,25 naar 1,10 per 17 februari
Een auto heb ik al. Waar ik meer op doelde met dat ik 19 ben is dat ik (nog) geen vrouw en kinderen heb die mij eventueel financieel leegtrekken. Voor de rest huur ik op dit moment en komt er elke maand tussen de 500 en 800 euro spaargeld bij. Dat van die 3-6-9-12 maanden deposito's klinkt wel slim. 3-6-6-12 zou ook nog kunnen, dan beschik je over max. een half jaar, mocht je het nodig hebben over 3/4 van je vermogen. Ik ga zeer binnenkort een beslissing nemen.quote:Op donderdag 11 februari 2016 08:25 schreef nanuk het volgende:
[..]
[..]
Mocht je later, als je twintig of zelfs vijfentwintig bent een auto willen kopen of een huis inrichten/kopen trek je de haren uit het hoofd als je geld langdurig vast staat.
https://www.leaseplanbank.nl/sparen/depositosparen/quote:Op donderdag 11 februari 2016 20:13 schreef ketamientje het volgende:
[..]
Een auto heb ik al. Waar ik meer op doelde met dat ik 19 ben is dat ik (nog) geen vrouw en kinderen heb die mij eventueel financieel leegtrekken. Voor de rest huur ik op dit moment en komt er elke maand tussen de 500 en 800 euro spaargeld bij. Dat van die 3-6-9-12 maanden deposito's klinkt wel slim. 3-6-6-12 zou ook nog kunnen, dan beschik je over max. een half jaar, mocht je het nodig hebben over 3/4 van je vermogen. Ik ga zeer binnenkort een beslissing nemen.
Dankjewelquote:Op donderdag 11 februari 2016 20:18 schreef AnneX het volgende:
[..]
https://www.leaseplanbank.nl/sparen/depositosparen/
https://www.leaseplanbank.nl/sparen/spaarrente-vergelijken/quote:Op donderdag 11 februari 2016 20:53 schreef AnneX het volgende:
Er is een app. volgens mij van LeasePlanBank, die ik niet terugvindtals link.
Daarop kun je fictieve bedragen en perioden van verschillende banken invoeren en berekenen.
En ik weet niet meer hoe ik eraan kom.
Misschien omdat ik daar een rek. heb.
Inderdaad: zoiets heb ik vergelijkbaar gedaan.
Lpb zit "altijd" bij de hoogste rentes.
Het was trouwens een briljante tip in het topic hier.
Ja !quote:Op donderdag 11 februari 2016 23:43 schreef Horsemen het volgende:
[..]
https://www.leaseplanbank.nl/sparen/spaarrente-vergelijken/
Ik denk dat je deze bedoelde.
Ja, vandaar dat ik ook al eerder aan gaf het zelde te doen maar wel met looptijd en van 1 t/m 5 jaar. Maar dan moet je het geld wel (langer) kunnen missen.quote:Op vrijdag 12 februari 2016 02:08 schreef ketamientje het volgende:
Maar is het niet zo dat je met die 3-6-9-12 methode eigenlijk pas een beetje fatsoenlijk rendement krijgt na een jaar? Omdat er dan elke 3 maanden een deposito rekening afloopt die een looptijd van 12 maanden had. Volgens mijn berekeningen haal ik er namelijk met 20k na een jaar 140 euro rente aan over. Vergeleken met 120 euro als ik het met de 0,6% gewoon bij ing laat staan. Anders kan ik het net zo goed bij knab zetten.
Bij de ING krijg je de rente pas na 1 jaar. Bij Leaseplan per maand of na afloop deposito.quote:Op vrijdag 12 februari 2016 02:08 schreef ketamientje het volgende:
Maar is het niet zo dat je met die 3-6-9-12 methode eigenlijk pas een beetje fatsoenlijk rendement krijgt na een jaar? Omdat er dan elke 3 maanden een deposito rekening afloopt die een looptijd van 12 maanden had. Volgens mijn berekeningen haal ik er namelijk met 20k na een jaar 140 euro rente aan over. Vergeleken met 120 euro als ik het met de 0,6% gewoon bij ing laat staan. Anders kan ik het net zo goed bij knab zetten.
Ja, het moest ergens beginnen.quote:Op vrijdag 12 februari 2016 02:08 schreef ketamientje het volgende:
Maar is het niet zo dat je met die 3-6-9-12 methode eigenlijk pas een beetje fatsoenlijk rendement krijgt na een jaar? Omdat er dan elke 3 maanden een deposito rekening afloopt die een looptijd van 12 maanden had. Volgens mijn berekeningen haal ik er namelijk met 20k na een jaar 140 euro rente aan over. Vergeleken met 120 euro als ik het met de 0,6% gewoon bij ing laat staan. Anders kan ik het net zo goed bij knab zetten.
quote:Op 17 februari 2016 gaat bij ons de variabele rente omlaag. Voor u geldt dat voor de volgende rekeningen:
Oude rente per jaar Nieuwe rente per jaar
SNS Internet Sparen* 0,95% 0,85%
SNS Maxisparen 1,1% 1,0%
SNS Plussparen* 0,95% 0,85%
SNS Betalen 0,95% 0,85%
Dat is alweer rap. Ze zijn pas nog gezakt.quote:
Ja, ik doe dit al meer dan 10 jaar zo. Ieder kwartaal sluit ik een deposito met een looptijd van 5 jaar af en ieder kwartaal valt er dus ook weer een vrij. Maar zoals je zegt, je moet eens beginnen.quote:Op vrijdag 12 februari 2016 10:20 schreef AnneX het volgende:
[..]
Ja, het moest ergens beginnen.
Een paar jaar terug was de rente (natuurlijk) hoger.
En als het eenmaal loopt...
Een maand van tevoren komt er bericht met de waarschuwing, dat een dep. verloopt.
Hoeveel depositorekeningen heb je dan steeds maximaal lopen en welk bedrag leg je elke keer in op de nieuwe?quote:Op vrijdag 12 februari 2016 23:44 schreef Horsemen het volgende:
[..]
Ja, ik doe dit al meer dan 10 jaar zo. Ieder kwartaal sluit ik een deposito met een looptijd van 5 jaar af en ieder kwartaal valt er dus ook weer een vrij. Maar zoals je zegt, je moet eens beginnen.
quote:"This letter concerns your claim against LBI hf. (“LBI” or the “Company”) referenced to above, which was submitted and approved in the winding-up proceedings of the Company as an unsecured claim with ranking as provided for in Article 113 of the Act on Bankruptcy etc. No 21/1991 in the full amount as set out in the table below (the “Claim”). According to the terms of the Composition Agreement, which became effective and binding as of 25 December 2015.
Based on the foregoing, and as the amount of your Claim does not exceed the Securities Distribution Threshold as defined in the Composition Agreement, your Claim has now been fully and finally settled. Hence no further payments are due and any remaining part of your Claim, as the case may be, has been cancelled with respect to the Company?s estate."
5 jaar x 4 kwartalen dus 20 stuks. De oorspronkelijke inleg plus de rente van het laatste jaar, afgerond op hele honderdjes. Los daarnaast sluit ik overigens incidenteel ook nog wel eens een losse deposito af met een andere looptijd.quote:Op zaterdag 13 februari 2016 00:07 schreef ketamientje het volgende:
[..]
Hoeveel depositorekeningen heb je dan steeds maximaal lopen en welk bedrag leg je elke keer in op de nieuwe?
1,95% bij jaarlijkse renteuitkering, 2% bij renteuitkering op einde looptijd.quote:Schrikkelactie Euro-Plus Deposito 5 jaar
Gedurende de hele maand februari bieden wij u een extraatje van 0,25% op onze Euro-Plus Deposito’s met een looptijd van 5 jaar.
Dat is een geinig passief inkomen inderdaad. Zo blijf je bouwen, gooi je er elke keer wat tientjes bij en als je eenmaal stabiliteit hebt, maken de globale rentewisselingen op de lange termijn dus ook weinig uit. Mooi spaarpotje.quote:Op zaterdag 13 februari 2016 08:11 schreef Horsemen het volgende:
[..]
5 jaar x 4 kwartalen dus 20 stuks. De oorspronkelijke inleg plus de rente van het laatste jaar, afgerond op hele honderdjes. Los daarnaast sluit ik overigens incidenteel ook nog wel eens een losse deposito af met een andere looptijd.
Goeie vraag. De banken betalen negatieve rente bij de ECB als ze daar geld stallen. Ik denk dus dat ze wel blij zijn met spaargeld opname; dan kunnen ze tot op zekere hoogte geld bij de ECB vandaan halen hetgeen hun ten goede komt.quote:Op maandag 15 februari 2016 11:15 schreef Godshand het volgende:
Als iedereen nu z'n spaargeld opneemt, stijgen de spaarrentes dan weer?
Dank voor je bericht. Hier ook erbij. Die AEGONisten hadden mijn account "om veiligheidsredenen geblokkeerd". Moest het hele circus van aanmelden, Username + WW genereren doorlopen. En traag die site... heb AEGON een boos bericht daarover gezonden. Die hele actie was trouwens "mistig".quote:Op maandag 15 februari 2016 11:03 schreef Sharpdressedman het volgende:
Aegon heeft overigens vandaag de 25,- voor de deposito actie overgemaakt. Staat bij mij op de rekening.
Waarom alleen de rente vermelden? Is dat de enige factor waarop mensen een bank uitkiezen?quote:Op woensdag 6 januari 2016 14:54 schreef µ het volgende:
De gegevens in het kader hieronder worden automatisch up-to-date gehouden. De inhoud ervan is in ontwikkeling.
Bedenk dat alle informatie in deze OP onder voorbehoud is en dat de meest actuele informatie altijd op de website van de bank te vinden is.
[ afbeelding ]
Alle banken in het rijtje staan onder toezicht van De Nederlandse Bank (DNB) en vallen onder het Depositogarantiestelsel (TS kan niet aansprakelijk gehouden worden voor fouten in deze post, zelf even controleren natuurlijk!). Alle spaartegoeden worden door De Nederlandsche Bank gegarandeerd tot 100.000 euro per rekeninghouder per bank (bij EN/OF rekeningen geldt het dubbele).
Uitzonderingen:
Argenta valt onder het Belgische Garantiestelsel. Ook in België wordt nu 100.000 euro volledig gegarandeerd door de Belgische overheid.
Bank of Scotland valt onder het Britse depositograntiestelsel. De maximale dekking per 31 december 2010 is 85.000 pond. Deze limiet is gebaseerd op de limiet die geldt in de Eurozone (100.000 euro) en wordt in 2015 opnieuw bepaald op basis van de dan geldende wisselkoersen, waarbij omgerekend het garantiebedrag circa 100.000 euro moet zijn. Als de koers van het Britse pond tussentijds daalt, is de garantie omgerekend in euro's lager. Als de koers van het pond stijgt is de garantie omgerekend in euro's hoger.
ICBC Valt onder het Luxemburgse garantiestelsel. Gegarandeerd tot 100.000 euro
Voor hele grote bedragen (waarbij spreiden over meerdere banken lastig wordt) kun je staatobligaties overwegen. Nederlandse staatsobligaties behoren tot de veiligste ter wereld. Je hebt dan wel het nadeel van transactie- en bewaarkosten, maar voor grote bedragen zijn die in verhouding laag.
Overzicht opheffing deposito's
[ afbeelding ]
Actuele rente van de Europese Centrale Bank:
[ afbeelding ]
12 maands Euribor
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Handige links:
http://www.spaarinformatie.nl
http://www.rekeninginfo.nl
http://www.dividendpagina.nl/sparen.asp
http://www.overgeld.nl
http://mistermoney.rtl.nl/sparen.asp
http://www.geldenrecht.nl
http://www.renteplaza.com
Voor meer informatie over verwerkingstijden tussen verschillende banken:
http://forum.spaarinforma(...)=5923&p=55932#p55932
Hou dit AUB een spaartopic.
Discusseren over speculeren en beleggen kan hier: Topicreeks: AEX: De Beursvloer
De kleine lettertjes:
TS is niet aansprakelijk voor verkeerde of onjuiste informatie in de OP
quote:Op maandag 15 februari 2016 12:05 schreef Japie77 het volgende:
[..]
Waarom alleen de rente vermelden? Is dat de enige factor waarop mensen een bank uitkiezen?
Als iedereen nu zijn spaargeld opneemt stort het financiele systeem in elkaar.quote:Op maandag 15 februari 2016 11:15 schreef Godshand het volgende:
Als iedereen nu z'n spaargeld opneemt, stijgen de spaarrentes dan weer?
Jammer. Wat mij betreft had je het niet terug gekregen. Jij wou zo graag gokken met je geld. Dan mag je ook op de blaren zitten.quote:Op zaterdag 13 februari 2016 01:11 schreef dyna18 het volgende:
Yay FEEST!
Na 2675 dagen heb ik eindelijk mijn laatste restje geld terug van de rovende Vikingen uit IJsland.
Vandaag heeft de curator na een lange procedure de laatste restjes uitbetaald.
De volhouder wint zeg maar. Want elke cent is nu terug betaald.
Voor diegene die het interessant vinden, zie maar eens door zulke leuke stukjes heen te komen.
[..]
nou jaaaaaquote:Op maandag 15 februari 2016 12:07 schreef Japie77 het volgende:
[..]
Jammer. Wat mij betreft had je het niet terug gekregen. Jij wou zo graag gokken met je geld. Dan mag je ook op de blaren zitten.
quote:Op maandag 15 februari 2016 12:07 schreef Japie77 het volgende:
[..]
Jammer. Wat mij betreft had je het niet terug gekregen. Jij wou zo graag gokken met je geld. Dan mag je ook op de blaren zitten.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |