Reconstructie van de avond: http://www.rtlnieuws.nl/b(...)-met-dascha-graafsmaquote:Afgelopen vrijdagavond tot de zaterdagochtend 28 november is mijn dochter Dascha Graafsma (17-08-1999) met drie vriendinnen uitgegaan in Hilversum naar de gelegenheid Lets Get Down (nabij het Gooiland-theater en het station, adres: Emmastraat 2). Om ongeveer 2.00 uur heeft ze de gelegenheid even verlaten ‘om te plassen’. Ze is niet meer teruggekomen.
De vriendinnen gingen zoeken en namen uiteindelijk met ons, de ouders, contact op en gingen naar de politie. Er werd gezocht en alle mogelijke diensten ingeschakeld.
Om 5.45 uur, dus veel later, heeft een trein Dascha getroffen nabij het Station Hilversum Sportpark. Dat bij uiterst koud en slecht weer. Ze droeg geen jas, die is achtergebleven in de Lets Get Down, en feitelijk niet meer dan een wit T-shirt, witte gympen en een zwarte broek. Fysiek onmogelijk om daarmee zoveel tijd buiten door te brengen met de geldende weersomstandigheden.
De grote vraag is wat er in het genoemde tijdsverloop is gebeurd. Wie haar ook kent stelt: dit kan niet waar zijn, alsof Dascha zelf het leven niet meer wilde. Naast het tijdsverloop zijn er dus de feiten van het barre weer, maar ook haar telefoon is niet meer vindbaar. In de periode is Dascha vele malen gebeld of zijn er anderzins berichten verzonden. Zij bleek of in gesprek of niet bereikbaar.
Als vader wil ik u vragen om alle mogelijke media-aandacht aan het gebeuren te geven. Met de vraag of iemand haar heeft gezien, gesproken, tijd met haar heeft doorgebracht, of alles wat er maar te bedenken is. Er klopt teveel niet, …….. Er zijn geen woorden te vinden om dit verzoek te ondersteunen, maar dat lijkt me ook niet nodig. Hoe eerder de vragen en het bericht worden uitgebracht hoe eerder er misschien mensen met informatie kunnen worden gevonden.
Het lichaam is dermate beschadigd dat directe identificatie niet meer mogelijk is. DNA-testen moeten het bewijs leveren, maar feitelijk is er geen twijfel dat het om Dascha gaat.
Dascha was een leerling van het ATC-college, had een leuke bijbaan, een fijne vriend, trouw en liefdevol 3 broers en 2 zusters. Ze woonde in Hollandsche Rading met haar ouders en nog twee broers thuis. Wie het ook gevraagd wordt, voor enig naar geestelijk lijden was en kan op geen enkele serieuze wijze een aanleiding gevonden worden. Alles kan worden nagevraagd. Zie bijvoorbeeld de berichten op de facebook-pagina’s van mij (Rene Graafsma / renegraafsma) of die van Dascha zelf (Dascha Graafsma).
De centrale vraag is: wat is er in het tijdsbestek gebeurd en wie heeft haar gezien?
De zaak wordt zeer intensief behandeld door de politie Hilversum. In hun betrokkenheid stellen wij alle vertrouwen maar het is duidelijk dat we informatie missen. Het is noodzaak, …….
Hoe dan ook, zet het bericht en de vragen svp uit met elk mogelijk mediamiddel waar u over beschikt.
Meer dan dank !!
René Graafsma
Het is toch een feit dat er drugs zijn gevonden in de ingewanden van Dascha?quote:Op donderdag 10 december 2015 13:19 schreef ootjekatootje het volgende:
Wat criminaliseer ik? Die woorden worden me meerdere door een obsessief persoon in de mond gelegd.
Ik hou de optie open dat ze niet alleen was.
En ik geloof de ouders.
Drugs in je lichaam is geen crimineel feit.quote:Op donderdag 10 december 2015 13:31 schreef Dr.Kloothommel het volgende:
[..]
Het is toch een feit dat er drugs zijn gevonden in de ingewanden van Dascha?
Dat betekent dus dat er sowieso sprake is van een crimineel feit.
Handel in drugs is verboden. Gebruik van de meeste drugs is verboden, hoewel het in sommige gevallen wordt gedoogd.quote:Op donderdag 10 december 2015 13:32 schreef Jaroon het volgende:
[..]
Drugs in je lichaam is geen crimineel feit.
Het is zo druk dat ze 200 vrijwillgers zoekenquote:Op donderdag 10 december 2015 13:37 schreef Vance het volgende:
Hallo,
Ik heb net via uitzending gemist de doc gezien over 113. Ik wist niet eens dat dat bestond.
De Docu heeft behoorlijk indruk op me gemaakt!
http://www.npo.nl/2doc-strohalm/09-12-2015/VPWON_1240008
https://www.113online.nl/
https://www.113online.nl/nu-praten/crisis-chat
Dit wil ik toch even delen hier in dit topic.
Take Care.
Nee, dat is wel duidelijk. Lijkt me best moeilijk, om nul vertrouwen te hebben in de rechtsstaat.quote:Op donderdag 10 december 2015 13:37 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Met name in de eerste 3 topics werd er veel gepost over het hebben van vertrouwen in het onderzoek van de politie. Ik heb dat dus niet
Volgend de Telegraaf. Maar volgens hetzelfde Telegraafbericht zijn de ouders daar nog niet zo zeker van. De tekst spreekt trouwens over "duidelijke beelden" maar ik vind ze absoluut niet duidelijk. Ik begrijp overigens ook niet wat de journalistieke noodzaak er van is om deze beelden te publiceren, maar dat terzijde.quote:Op vrijdag 11 december 2015 18:18 schreef gynaika het volgende:
Camerabeelden van Dascha:
http://www.telegraaf.nl/b(...)_camerabeeld___.html
Even afwachten wat nog meer naar buiten komt.quote:Op vrijdag 11 december 2015 18:23 schreef ..-._---_-.- het volgende:
[..]
Volgend de Telegraaf. Maar volgens hetzelfde Telegraafbericht zijn de ouders daar nog niet zo zeker van. De tekst spreekt trouwens over "duidelijke beelden" maar ik vind ze absoluut niet duidelijk. Ik begrijp overigens ook niet wat de journalistieke noodzaak er van is om deze beelden te publiceren, maar dat terzijde.
De kleding van haar komt overeen met de beelden en het tijdstip van de beelden ook. Ook de afgelegde route klopt met de beelden. Is nog geen zekerheid natuurlijk, maar er zijn toch meerdere beelden ontdekt die nu bekeken worden door de politie.quote:Op vrijdag 11 december 2015 18:20 schreef Mula het volgende:
Ik kan weinig van die beelden maken. Er loopt iemand voorbij, maar of dat een man of vrouw is?
Wat bedoel je?quote:Op vrijdag 11 december 2015 18:25 schreef gynaika het volgende:
[..]
Even afwachten wat nog meer naar buiten komt.
Nee, er staat 'is niet helemaal zeker'. Dat is niet hetzelfde als 'is daar nog niet zo zeker van'.quote:Op vrijdag 11 december 2015 18:23 schreef ..-._---_-.- het volgende:
[..]
Volgend de Telegraaf. Maar volgens hetzelfde Telegraafbericht zijn de ouders daar nog niet zo zeker van. De tekst spreekt trouwens over "duidelijke beelden" maar ik vind ze absoluut niet duidelijk. Ik begrijp overigens ook niet wat de journalistieke noodzaak er van is om deze beelden te publiceren, maar dat terzijde.
Straks in RTL boulevard! Peter R en de politie!quote:
Ze worden staks ook bij Boulevard uitgezondenquote:Op vrijdag 11 december 2015 18:23 schreef ..-._---_-.- het volgende:
[..]
Volgend de Telegraaf. Maar volgens hetzelfde Telegraafbericht zijn de ouders daar nog niet zo zeker van. De tekst spreekt trouwens over "duidelijke beelden" maar ik vind ze absoluut niet duidelijk. Ik begrijp overigens ook niet wat de journalistieke noodzaak er van is om deze beelden te publiceren, maar dat terzijde.
Dat vind ik semantische muggenzifterij. Zeker bij een krant als de Telegraaf weet je bovendien nooit hoe de ouders het verwoord hebben en wat de journalist er van gemaakt heeft. De ouders zijn niet zeker dat het hun dochter is die daar voorbij loopt. Dat lijkt me duidelijk.quote:Op vrijdag 11 december 2015 18:26 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Nee, er staat 'is niet helemaal zeker'. Dat is niet hetzelfde als 'is daar nog niet zo zeker van'.
Ik begrijp nog steeds niet hoe ik je opmerking als reactie op mijn post moet zien.quote:Op vrijdag 11 december 2015 18:27 schreef gynaika het volgende:
[..]
Men is nog bezig met het bekijken van veel meer camerabeelden.
Je zou kunnen zeggen dat mensen nu wat meer weten waar ze precies naar moeten zoeken op hun camerabeelden, maar volgens de televaag hebben veel mensen de beelden zo ingeleverd, en ik dacht dat Stacey (?) een kaartje had gemaakt van camera's op de route, die hadden ze ook zo kunnen aanspreken ipv via boulevard. Wellicht is het toch gewoon sensatie...quote:Op vrijdag 11 december 2015 18:25 schreef gynaika het volgende:
[..]
Even afwachten wat nog meer naar buiten komt.
Dat kordate loopje kan ook een teken zijn van drugsgebruik. Als ik bijv. XTC op heb loop ik ook zo..quote:Op vrijdag 11 december 2015 18:23 schreef KJG123 het volgende:
Ze loopt bijzonder kordaat. Alsof 'het' gelukt is, en ze graag weer terug wil. Omdat het koud en nat is.
ja ze heeft flink de gang erinquote:Op vrijdag 11 december 2015 18:42 schreef Jaimy_Luca het volgende:
Als het Dascha is, dan ziet ze er echt NIET "stomdronken" uit. Ze loopt gewoon recht vooruit.
liep ze nu met haar armen over elkaar ?quote:Op vrijdag 11 december 2015 18:43 schreef StaceySinger het volgende:
[..]
ja ze heeft flink de gang erin
Zo te zien wel, wat ook niet heel vreemd is als je in je shirtje buiten loopt terwijl de gevoelstemperatuur rond het vriespunt ligt.quote:Op vrijdag 11 december 2015 18:44 schreef just me het volgende:
[..]
liep ze nu met haar armen over elkaar ?
knap dat jij kunt zien wat een ander zal kunnen....quote:Op vrijdag 11 december 2015 18:43 schreef Leandra het volgende:
De ouders zullen aan de loop wel kunnen zien of het hun kind is.
Ja, ik liep altijd scheef en kreeg op mijn donderquote:Op vrijdag 11 december 2015 18:43 schreef Leandra het volgende:
De ouders zullen aan de loop wel kunnen zien of het hun kind is.
Als je je eigen kind niet herkent op zo'n video, ook al is het niet heel goede kwaliteit, ben je bijzonder mislukt als ouder. Vind ik dan.quote:Op vrijdag 11 december 2015 18:46 schreef danilel het volgende:
[..]
knap dat jij kunt zien wat een ander zal kunnen....
Peter R bevestigde anders inderdaad dat haar ouders haar herkenden aan haar loop, houding, etcquote:Op vrijdag 11 december 2015 18:46 schreef danilel het volgende:
[..]
knap dat jij kunt zien wat een ander zal kunnen....
dan gebruik ik veel drugs zonder het te wetenquote:Op vrijdag 11 december 2015 18:39 schreef madam-april het volgende:
[..]
Dat kordate loopje kan ook een teken zijn van drugsgebruik. Als ik bijv. XTC op heb loop ik ook zo..
En ze dronken met z'n vieren uit twee glazen wijn.quote:Op vrijdag 11 december 2015 18:48 schreef Allesreiniger het volgende:
[..]
Peter R bevestigde anders inderdaad dat haar ouders haar herkenden aan haar loop, houding, etc
Daarnaast geeft hij aan dat alles gaat wijzen op suïcide en dat er een ruzie is geweest met vriendinnen vlak voor ze die toko verliet
Ook dat maar misschien ook omdat ze boos is ?quote:Op vrijdag 11 december 2015 18:45 schreef Leandra het volgende:
[..]
Zo te zien wel, wat ook niet heel vreemd is als je in je shirtje buiten loopt terwijl de gevoelstemperatuur rond het vriespunt ligt.
Of je leest het nog een keer en probeert dan te begrijpen wat ik geschreven heb.... ik zeg nergens dat ik kan zien wat een ander zal kunnen.quote:Op vrijdag 11 december 2015 18:46 schreef danilel het volgende:
[..]
knap dat jij kunt zien wat een ander zal kunnen....
Dat kan ook, maar ik denk dat armen over elkaar in de kou een redelijk onbewuste actie is.quote:Op vrijdag 11 december 2015 18:49 schreef just me het volgende:
[..]
Ook dat maar misschien ook omdat ze boos is ?
of ze loopt zo snel door omdat er iemand achter haar aan looptquote:Op vrijdag 11 december 2015 18:49 schreef computergirl het volgende:
[..]
dan gebruik ik veel drugs zonder het te weten![]()
Dat kordate loopje kan ook een teken zijn van iemand die ergens naar op weg is.
Maar die persoon staat toevallig niet op de beelden?quote:Op vrijdag 11 december 2015 18:52 schreef StaceySinger het volgende:
[..]
of ze loopt zo snel door omdat er iemand achter haar aan loopt![]()
is wel een onguur buurtje daar bij het neuwegplein
Ja, die machinist die haar aanreed zei ook dat ze met haar armen over elkaar stond op het spoor.quote:Op vrijdag 11 december 2015 18:44 schreef just me het volgende:
[..]
liep ze nu met haar armen over elkaar ?
Nee.quote:Op vrijdag 11 december 2015 18:54 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
Ja, die machinist die haar aanreed zei ook dat ze met haar armen over elkaar stond op het spoor.
Ik zeg dat het een mogelijkheid is dat het door drugsgebruik komt, en gezien het feit dat ze die avond drugs had gebruikt is dat helemaal niet zo vergezocht..quote:Op vrijdag 11 december 2015 18:49 schreef computergirl het volgende:
[..]
dan gebruik ik veel drugs zonder het te weten![]()
Dat kordate loopje kan ook een teken zijn van iemand die ergens naar op weg is.
Haha, "mijn dochter niet" blablablablaquote:Op vrijdag 11 december 2015 18:48 schreef Allesreiniger het volgende:
[..]
Peter R bevestigde anders inderdaad dat haar ouders haar herkenden aan haar loop, houding, etc
Daarnaast geeft hij aan dat alles gaat wijzen op suïcide en dat er een ruzie is geweest met vriendinnen vlak voor ze die toko verliet
Ja, want het is totaal ongelooflijk dat er buiten iemand op haar wachtte, achterna liep of dat er een dreigende situatie is ontstaan binnen of buiten die toko.quote:Op vrijdag 11 december 2015 19:14 schreef matthijst het volgende:
[..]
Haha, "mijn dochter niet" blablablabla
En die posters hier die al zeker wisten wie haar had gedrogeerd en op de vluchtstrook had achtergelaten....
Sjongejongejonge.
De feiten wezen er niet opquote:Op vrijdag 11 december 2015 19:18 schreef Kim-Holland het volgende:
[..]
Ja, want het is totaal ongelooflijk dat er buiten iemand op haar wachtte, achterna liep of dat er een dreigende situatie is ontstaan binnen of buiten die toko.
Sjongejongejonge,
Die 1 'claimde' niet, maar had een bruin vermoeden. GOED LEZEN en niet afgaan op anderen die er een eigen verhaaltje van maken!quote:Op vrijdag 11 december 2015 19:20 schreef matthijst het volgende:
[..]
De feiten wezen er niet op
En d'r was er 1 die claimde de dader te kennen
Claimen of een bruin vermoeden hebben, ja, das echt heeeel wat andersquote:Op vrijdag 11 december 2015 19:23 schreef Kim-Holland het volgende:
[..]
Die 1 'claimde' niet, maar had een bruin vermoeden. GOED LEZEN en niet afgaan op anderen die er een eigen verhaaltje van maken!
die 1 was/ben IK namelijk en ik weet zelf wel wat ik heb geschreven!
Dr. Snugglesquote:Ergens een donkerbruin vermoeden van hebben betekent dat je er vrijwel van overtuigd bent dat je de waarheid over iets weet. Je weet bijna zeker hoe iets zit of wat er zal gebeuren.
Ik ben nieuwsgierig. Welk bruin vermoeden heb / had je? Ik heb die post niet gelezen.quote:Op vrijdag 11 december 2015 19:23 schreef Kim-Holland het volgende:
[..]
Die 1 'claimde' niet, maar had een bruin vermoeden. GOED LEZEN en niet afgaan op anderen die er een eigen verhaaltje van maken!
die 1 was/ben IK namelijk en ik weet zelf wel wat ik heb geschreven!
er zit wel degelijk een verschil tussen een donkerbruin vermoeden en claimen dat je weet wie de dader is.quote:Op vrijdag 11 december 2015 19:29 schreef matthijst het volgende:
[..]
Claimen of een bruin vermoeden hebben, ja, das echt heeeel wat anders
[..]
Dr. Snuggles
Ik was nooit van plan geweest om te zeggen aan wie ik denk. Dus nu ook niet.quote:Op vrijdag 11 december 2015 19:32 schreef RapaNui het volgende:
[..]
Ik ben nieuwsgierig. Welk bruin vermoeden heb / had je? Ik heb die post niet gelezen.
en er zit wel degelijk ook nog een verschil in of een ander van jou beweert gezegd te hebben dat je iets heb geclaimd.quote:Op vrijdag 11 december 2015 19:32 schreef GewoneMan het volgende:
[..]
er zit wel degelijk een verschil tussen een donkerbruin vermoeden en claimen dat je weet wie de dader is.
maar laten we vooral even niet vergeten waarom dit topic op slot is gegooid gisteren!
Hou nou gewoon op verder.quote:Op vrijdag 11 december 2015 19:36 schreef Kim-Holland het volgende:
[..]
en er zit wel degelijk ook nog een verschil in of een ander van jou beweert gezegd te hebben dat je iets heb geclaimd.
zal ik doen. Ik heb mijn punt nu duidelijk gemaakt. Sommigen moeten niet denken te kunnen wegkomen met zoveel onnozelheid en als het om mij persoonlijk gaat heb ik het recht mij te verdedigen! Dat is nu gebeurd en wat mij betreft klaar.quote:
Die vriendinnen zijn ook door de mangel gehaald lijkt me.quote:Op vrijdag 11 december 2015 19:39 schreef computergirl het volgende:
Komen ze nu pas met die ruzie, of was dat al vanaf het begin bekend bij de familie
Via het IMEI nummer kan de politie de telefoon opsporen. Hij moet dan wel aanstaan.quote:Op vrijdag 11 december 2015 19:35 schreef StaceySinger het volgende:
HILVERSUM - Dascha Graafsma (16) en drie vriendinnen hebben samen twee glazen wijn gekocht en opgedronken in Hilversumse disco Let's Get Down. Dat maakte de politie vrijdagavond bekend in RTL Boulevard.
Door Redactie Hilversum - 11-12-2015, 18:52 (Update 11-12-2015, 19:31)
De vriendinnen hebben bovendien voor ze de disco in gingen samen alcohol gedronken, blijkt uit hun verklaringen. Geen van de vriendinnen werd daar onwel van.
Verder staat vast dat er vlak voor Dascha uit de zaak vertrok ruzie was in het vriendinnenclubje. Daarbij is ook geslagen. De ruzie ging over een appje. Wat daarin stond, wil de politie niet kwijt.
Dascha vertrok kort na de klappen via een nooduitgang. Ongeveer een kwartier later, rond kwart over twee, liep ze over de Neuweg. Dat blijkt uit beveiligingsbeelden van daklozenopvang De Cocon. De familie heeft de beelden gezien en gaat er vanuit dat het om Dascha gaat. Ze is op dat moment alleen.
De politie is nog steeds op zoek naar de iphone 5s van het meisje.
De plek waar die het laatst was, is inmiddels nauwkeuriger uitgepeild. Het gaat om de omgeving van de Zeshoven in Hilversum, waar ook de ID-kaart van Dascha is gevonden.
Woordvoerder Bernhard Jens deed een oproep. ,,Heb je de telefoon gevonden, doe hem desnoods in een envelop door de bus bij het politiebureau. Voor ons is de telefoon heel belangrijk.''
http://www.gooieneemlande(...)in-Hilversumse-disco
Hoe zit het dan met dat bloed van Dascha in of bij dat volkstuintje?quote:Op vrijdag 11 december 2015 18:48 schreef Allesreiniger het volgende:
[..]
Peter R bevestigde anders inderdaad dat haar ouders haar herkenden aan haar loop, houding, etc
Daarnaast geeft hij aan dat alles gaat wijzen op suïcide en dat er een ruzie is geweest met vriendinnen vlak voor ze die toko verliet
geen ideequote:Op vrijdag 11 december 2015 19:44 schreef RapaNui het volgende:
[..]
Hoe zit het dan met dat bloed van Dascha in of bij dat volkstuintje?
Kan best gelijk bekend zijn geweest, kan zelfs de reden zijn geweest dat de vriendinnen zo snel de ouders gealarmeerd hebben.quote:Op vrijdag 11 december 2015 19:39 schreef computergirl het volgende:
Komen ze nu pas met die ruzie, of was dat al vanaf het begin bekend bij de familie
Het verhaal word al iets anders.quote:Op vrijdag 11 december 2015 19:35 schreef StaceySinger het volgende:
HILVERSUM - Dascha Graafsma (16) en drie vriendinnen hebben samen twee glazen wijn gekocht en opgedronken in Hilversumse disco Let's Get Down. Dat maakte de politie vrijdagavond bekend in RTL Boulevard.
Door Redactie Hilversum - 11-12-2015, 18:52 (Update 11-12-2015, 19:31)
De vriendinnen hebben bovendien voor ze de disco in gingen samen alcohol gedronken, blijkt uit hun verklaringen. Geen van de vriendinnen werd daar onwel van.
Verder staat vast dat er vlak voor Dascha uit de zaak vertrok ruzie was in het vriendinnenclubje. Daarbij is ook geslagen. De ruzie ging over een appje. Wat daarin stond, wil de politie niet kwijt.
Dascha vertrok kort na de klappen via een nooduitgang. Ongeveer een kwartier later, rond kwart over twee, liep ze over de Neuweg. Dat blijkt uit beveiligingsbeelden van daklozenopvang De Cocon. De familie heeft de beelden gezien en gaat er vanuit dat het om Dascha gaat. Ze is op dat moment alleen.
De politie is nog steeds op zoek naar de iphone 5s van het meisje.
De plek waar die het laatst was, is inmiddels nauwkeuriger uitgepeild. Het gaat om de omgeving van de Zeshoven in Hilversum, waar ook de ID-kaart van Dascha is gevonden.
Woordvoerder Bernhard Jens deed een oproep. ,,Heb je de telefoon gevonden, doe hem desnoods in een envelop door de bus bij het politiebureau. Voor ons is de telefoon heel belangrijk.''
http://www.gooieneemlande(...)in-Hilversumse-disco
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |