30% inkomens achteruitgang door de werkloosheid kan best een behoorlijk bedrag schelen. Ik weet niet hoeveel pijn dat doet maar het is niet iets wat veel mensen even opvangen zonder centje pijn.quote:Op donderdag 3 december 2015 14:31 schreef Borstenzijngeweldig het volgende:
[..]
Volgens mij krijgt hij die 3000 euro gewoon, maar krijgt hij daarom 3000 euro minder WW uitkering. Uiteindelijk heeft hij geen centje pijn.
Maar dit is al een paar jaar zo, dus had hij dit van te voren ook zelf zo even kunnen bekijken.quote:Op donderdag 3 december 2015 14:33 schreef Wespensteek het volgende:
[..]
30% inkomens achteruitgang door de werkloosheid kan best een behoorlijk bedrag schelen. Ik weet niet hoeveel pijn dat doet maar het is niet iets wat veel mensen even opvangen zonder centje pijn.
Wélke inkomensachteruitgang? TS gaat er niet op achteruit, alleen gaat hij er niet op vooruit.quote:Op donderdag 3 december 2015 14:33 schreef Wespensteek het volgende:
[..]
30% inkomens achteruitgang door de werkloosheid kan best een behoorlijk bedrag schelen. Ik weet niet hoeveel pijn dat doet maar het is niet iets wat veel mensen even opvangen zonder centje pijn.
Nee hoor, dat moet namelijk iedereen die wat langer werkeloos is.quote:Op donderdag 3 december 2015 14:50 schreef djh77 het volgende:
Wat wel een probleem is dat TS op 65 jarige leeftijd bij de bijstand mag aankloppen. Hij heeft dan geen pensioen, geen WW en geen AOW.
Normaal is dat idd flexibel.quote:Op donderdag 3 december 2015 15:04 schreef PirE het volgende:
Prepensioen uitbetalen zorgt er toch voor dat je pensioen lager wordt als je AOW krijgt en niet meer hoeft te werken?
Rot voor je dat je werkloos bent geworden. T zal wel lastig zijn iets nieuws te vinden.quote:Op donderdag 3 december 2015 12:10 schreef Twaiduuster het volgende:
Tja, en dan heb je in maart 2015 plotsklaps, na zo'n 44 jaar gewerkt hebbende, een WW uitkering. Al die voorgaande jaren (uiteraard) via meerdere werkgevers aan allerlei pensioenregelingen meegedaan. Je werkgever en jijzelf betaalden er aan mee, en het bedrag groeide ook nog door alle voorspoed welke de pensioenfondsen jarenlang hebben genoten.
Dan, ergens medio juni 2015 valt er een schrijven in de brievenbus, uw pré pensioen valt op uw 61e verjaardag vrij! Ze gaan tot aan mijn pensioenleeftijd (65 staat er in de brief, terwijl deze allang naar 67 is verhoogd!) jaarlijks ruim 3000 euro uitbetalen. Er staat netjes bij dat wanneer ik nog werkzaam ben, ik de vervaldatum 1 jaar naar voren kan schuiven, mits ik dit aan kan tonen via een door mijn werkgever in te vullen formulier.
Dan ga je bellen met het UWV, met de pensioenuitvoerder etc. etc. Nee, UWV is nu niet mijn werkgever maar verstrekker van mijn WW uitkering. De pensioenuitvoerder kan niets voor mij betekenen, ook al geef ik aan dat ik het geld NU NIET wil hebben. Overzetten naar een lijfrente o.i.d. is ook niet mogelijk c.q. niet interessant. Onderzoek op het internet leert dat er meerdere gerechtelijke uitspraken zijn geweest welke de uitkeringsgerechtigde in het ongelijk stellen.
Met andere woorden, neem je verlies & niet zeuren!
Sorry mensen, maar dat verlies wil ik niet nemen, niet voor mijzelf maar ook niet voor al die andere 60 plussers welke in de WW zitten of er binnenkort in gaan belanden. In mijn beleving is dit pure diefstal van zuur verdiend belegd geld door werkgevers en werknemers, wat over de ruggen van de werknemers wordt terug gehaald. De inleg was destijds bedoeld om een stapje terug te kunnen doen of eerder te stoppen met werken.
Nu wordt echter alleen de Staat der Nederlanden er beter van, en niet die mensen welke nu aan de kant staan en naarstig op zoek zijn naar werk. Grote kans dat ik een stapje terug had gedaan, wat weer een kans was geweest voor iemand die zijn of haar eerste stappen nog moest zetten op de arbeidsmarkt of die door omstandigheden geen werk meer had.
Maar wat doen de door ons gekozen struikrovers uit Den Haag? Zij stelen legitiem (zie wetgeving hieronder) pensioengelden van de werknemers terug!
Met ingang van 1 maart 2012 is de tekst van art. 34 WW in verband met de inwerkingtreding van het Algemeen inkomensbesluit socialezekerheidswetten (AIB) ingrijpend gewijzigd. Met ingang van die datum is het in mindering brengen van een prepensioen op de WW-uitkering niet langer in art. 34 WW zelf ondergebracht, maar overgebracht naar art. 3:5, lid 1, onder a, AIB. Op grond van dit artikelonderdeel in het AIB mag een volledig prepensioen nog steeds in mindering worden gebracht op een WW-uitkering, maar op grond van art. 3:5, lid 3, AIB wordt een gedeeltelijk prepensioen dat werd ontvangen vóór het intreden van de werkloosheid en dat betrekking heeft op een eerder verlies aan arbeidsuren, niet meer in mindering worden gebracht op de WW-uitkering. Gedoeld wordt op de situatie waarin een werknemer tijdens zijn dienstverband besluit een gedeelte van de werktijd in te ruilen voor een prepensioen. Tot 1 maart 2012 moest het prepensioen in zo’n situatie wel op de WW-uitkering in mindering worden gebracht.
Door de werkloosheid is TS behoorlijk in inkomen achteruit gegaan.quote:Op donderdag 3 december 2015 14:47 schreef DonJames het volgende:
[..]
Wélke inkomensachteruitgang? TS gaat er niet op achteruit, alleen gaat hij er niet op vooruit.
Nee dat komt omdat het pensioen niet aangepast wordt aan de AOW leeftijd. Als gewoon wettelijk was vastgelegd dat dit soort producten aangepast moesten worden aan de aow leeftijd zou er een hoop financieel leed minder zijn.quote:Op donderdag 3 december 2015 16:16 schreef RavigotteSaus het volgende:
[..]
Nee hoor, dat moet namelijk iedereen die wat langer werkeloos is.
Het is ook de bedoeling dat jij weer een baan vind. En zo niet, dan is bijstand een geschikt vangnet.
Ja, maar dat komt niet door het prepensioen. Dat komt door de WW.quote:Op donderdag 3 december 2015 17:37 schreef Wespensteek het volgende:
[..]
Door de werkloosheid is TS behoorlijk in inkomen achteruit gegaan.
Punt is geloof ik dat hij linksom of rechtsom 3000 minder krijgt dan hij verwachttequote:Op donderdag 3 december 2015 18:38 schreef DonJames het volgende:
[..]
Ja, maar dat komt niet door het prepensioen. Dat komt door de WW.
Dat zal, maar die verwachting was al onterecht. Het is niet zo dat die wetgeving er nu ineens is en hem met terugwerkende kracht raakt.quote:Op donderdag 3 december 2015 19:25 schreef hugecooll het volgende:
[..]
Punt is geloof ik dat hij linksom of rechtsom 3000 minder krijgt dan hij verwachtte
Dat heeft dus niks met het prepensioen te maken.quote:Op donderdag 3 december 2015 17:37 schreef Wespensteek het volgende:
[..]
Door de werkloosheid is TS behoorlijk in inkomen achteruit gegaan.
Dat heb ik ook nooit beweerd.quote:Op donderdag 3 december 2015 20:27 schreef Ivo1985 het volgende:
Dat heeft dus niks met het prepensioen te maken.
Dan is je mededeling behoorlijk off-topic.quote:Op donderdag 3 december 2015 20:28 schreef Wespensteek het volgende:
[..]
Dat heb ik ook nooit beweerd.
Ik mag toch wel reageren als er iemand schrijft dat TS geen centje pijn heeft dat dit topic wel in het kader van ook de werkloosheid moet worden gezien. Als je net een behoorlijk inkomensachteruitgang hebt gehad kan ik me heel goed voorstellen dat je teleurgesteld bent dat het bedrag van pre-pensioen ook gekort wordt op WW.quote:Op donderdag 3 december 2015 20:29 schreef Ivo1985 het volgende:
[..]
Dan is je mededeling behoorlijk off-topic.
Aan jou hebben we wat zeg wat een niveau. Wat voor zielig figuur ben je om zo te moeten reageren terwijl je niets weet van TS?quote:
Hoe kun je iemand een zielig figuur noemen terwijl je niets van diegene weet?quote:Op donderdag 3 december 2015 20:38 schreef Wespensteek het volgende:
[..]
Aan jou hebben we wat zeg wat een niveau. Wat voor zielig figuur ben je om zo te moeten reageren terwijl je niets weet van TS?
De behoefte voelen om een onbekend persoon op internet te gaan afzeiken op basis van verzonnen dingen vind ik een kenmerk van zielige figuren. Ik reageer dus op jouw geschreven tekst dat maakt een groot verschil met wat jij deed.quote:Op donderdag 3 december 2015 20:43 schreef JoPiDo het volgende:
[..]
Hoe kun je iemand een zielig figuur noemen terwijl je niets van diegene weet?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |