Londen is wat dat betreft een slecht voorbeeld, al zijn alle vliegvelden daar kut. Tijd dat die eurostar eens naar Amsterdam komt. Hoe dan ook, scheelt het toch een smak centen op een ticket. Je hoeft natuurlijk niet dezelfde dag terug he. Dat doe ik nu ook alleen als het zo uitkomt met iedereens werk en andere verplichtingen.quote:Op vrijdag 27 november 2015 17:39 schreef eriksd het volgende:
Nouja, goedkoper naar Deventer? Eerst naar Eindhoven en dan kom je aan op een vliegveld waar je weer een uur met het OV bezig bent om enigzins in Londen te komen.
Ja, heel verwarrend om naar een 'internship' te verwijzen met het woord 'trainee', zeker gezien ze op de Nederlandse markt bezig zijn. We hebben het hier over een internationaal bedrijf. Schijnbaar net zo slecht in communicatie als NautaDulith.quote:Op vrijdag 27 november 2015 16:11 schreef Ryon het volgende:
[..]
Dan moet je de vacature lezen. Het gaat om een internship van 2 tot 6 maanden:
[..]
Niet om een traineeship van 1 tot 2 jaar. Verwarrend genoeg worden interns in het Engels vaak aangeduid als trainee's
TR gemachtquote:Op vrijdag 27 november 2015 21:21 schreef underground1009 het volgende:
Erik is wel erg anarchistisch zo, weer hetzelfde arrest en ook nog eens het topicnummer manipuleren
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Volgens mij is Klaassen toch gewoon eigenaar? Ook al heeft de ontbindende voorwaarde goederenrechtelijke gevolgen, dan nog is hij toch beschermt op grond van 3:86 BW?
Hoe weet jij mijn Whatsapp 'ringtone'?quote:
Neen, natuurlijk niet!quote:
Wat zijn PE-punten?quote:Op zondag 29 november 2015 18:42 schreef Spiegelei het volgende:
[..]
Neen, natuurlijk niet!
Maar behalve PE-puntjes her en der scoren doe ik niets aan studeren ofzo nu. Heb er ook echt geen tijd voor. dat vind ik wel jammer, maar het kan echt niet nu, dus dat zou toch kansloos zijn. Ik kreeg laatst wel van meerdere mensen (los van elkaar) te horen dat ze mij nog zeker verder zien studeren. Kennelijk straal ik nogal uit dat ik amibiteus ben.![]()
Hoest met jou dan Etseflets?
Permanente Educatie. Daar moet jij straks ook aan gelovenquote:Op zondag 29 november 2015 18:46 schreef Etsu het volgende:
[..]
Wat zijn PE-punten?
Gaat prima hier hoor, klein tussenjaartje (moet nog 2 vakken voor notarieel, beide pas in blok 4) met extra (fiscale) vakken. Verder met 2de studie begonnen en beetje netflix 'n chill.
Lerarenopleiding eco 2de graads (hbo).quote:Op zondag 29 november 2015 18:52 schreef Spiegelei het volgende:
[..]
Permanente Educatie. Daar moet jij straks ook aan geloven![]()
2de studie? Wat? En waarom? Verveelde je je, uit interesse? Nuttig voor arbeidsmarkt straks? Of alles bij elkaar?
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.klerkje
quote:Op zondag 29 november 2015 19:01 schreef Spiegelei het volgende:
Oh Ets, zeker prima. Een pedagogische graad lijkt me zeker nuttig en tja jij zult je altijd extra moeten bewijzen natuurlijk. Maar het juristenwereldje niets voor jou? Hoezo dat? Er zijn zoveel mogelijkheden op zoveel niveaus. Als de studie je een beetje interesseer en ligt lijkt het mij bij uitstek een studie waar je zoveel kanten mee op kunt.Ik vind rechten wel leuk, maar geef eerlijk toe: de concurrentie is zo groot en ik kom daar (bijna) nooit tussen.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.En zulke goede super cijfers heb ik niet (sta 6,7 gemiddeld, over 185 ECTS). Tja.
Ik ga wel gewoon door hoor. Ik ga sowieso de master doen en dan zie ik wel waar ik terecht kom, maar om mezelf een beetje zekerheid te geven kies ik deze weg.
Het is gewoon verdomd lastig om ergens tussendoor te komen. En dat merk ik al maar te goed.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
[ Bericht 2% gewijzigd door #ANONIEM op 29-11-2015 19:05:06 ]
quote:Op zondag 29 november 2015 19:04 schreef Etsu het volgende:
[..]
Ik vind rechten wel leuk, maar geef eerlijk toe: de concurrentie is zo groot en ik kom daar (bijna) nooit tussen.En zulke goede super cijfers heb ik niet (sta 6,7 gemiddeld, over 185 ECTS). Tja.
Ik ga wel gewoon door hoor. Ik ga sowieso de master doen en dan zie ik wel waar ik terecht kom, maar om mezelf een beetje zekerheid te geven kies ik deze weg.
Het is gewoon verdomd lastig om ergens tussendoor te komen. En dat merk ik al maar te goed.Oke duidelijk.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.klerkje
quote:Op zondag 29 november 2015 19:26 schreef Spiegelei het volgende:
[..]
Oke duidelijk.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 29-11-2015 19:33:43 ]
quote:Op zondag 29 november 2015 19:30 schreef Etsu het volgende:
[..]SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.klerkje
quote:Op zondag 29 november 2015 19:41 schreef Spiegelei het volgende:
[..]SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:Op zondag 29 november 2015 19:47 schreef Etsu het volgende:
[..]SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Genoeg off topic nu denk ik zo.
klerkje
quote:Op zondag 29 november 2015 23:29 schreef Spiegelei het volgende:
[..]SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Genoeg off topic nu denk ik zo.![]()
overrated. Ik wil op vakantie.quote:Op zondag 29 november 2015 18:35 schreef Spiegelei het volgende:
[..]
Hoe weet jij mijn Whatsapp 'ringtone'?![]()
Maarru hoi Y!![]()
De drukke dagen voor einde jaar zijn een maand eerder begonnen. Nu al hele avonden op kantoor gezeten. Wordt hier nog een beetje gestudeerd?
Welke maatschappij?quote:Op maandag 30 november 2015 19:35 schreef eriksd het volgende:
Hoe strikt zijn ze met die gewichten voor koffers bij vliegtuigmaatschappijen?
Bij paupermaatschappijen heel strikt. Weet niet waarmee je vliegt en hoe die het doen.quote:Op maandag 30 november 2015 19:35 schreef eriksd het volgende:
Hoe strikt zijn ze met die gewichten voor koffers bij vliegtuigmaatschappijen?
Denk dat ze jou ook wel dubbel laten betalen.quote:Op maandag 30 november 2015 19:44 schreef eriksd het volgende:
Zal natuurlijk nooit een voet aan boord van easyjet of ryanair zetten.
Die doen niet zo moeilijk, maar zou het niet te gortig maken. Paar kilo is geen probleem.quote:
wat een onzin. Ik heb überhaupt nog nooit een weegschaal gezien op een vliegveld.quote:Op maandag 30 november 2015 19:39 schreef Tchock het volgende:
[..]
Bij paupermaatschappijen heel strikt. Weet niet waarmee je vliegt en hoe die het doen.
Bij Ryanair gaat je koffer op een weegschaal en als die een gram te veel aangeeft ben je de sjaak.
Ik wel. Meerdere keren. Maar 't zal vast onzin zijn als jij het niet kent.quote:Op maandag 30 november 2015 22:14 schreef Yreal het volgende:
[..]
wat een onzin. Ik heb überhaupt nog nooit een weegschaal gezien op een vliegveld.
ik heb dit jaar geen weegschaal aan de gate gezien bij transavia, easyjet, 2x tui, 2x wizz air, 3x norwegian en 5x ryanair. En alle jaren daarvoor ook niet.quote:Op maandag 30 november 2015 22:15 schreef Tchock het volgende:
[..]
Ik wel. Meerdere keren. Maar 't zal vast onzin zijn als jij het niet kent.
Aan de gate jaquote:Op maandag 30 november 2015 22:18 schreef Yreal het volgende:
[..]
ik heb dit jaar geen weegschaal aan de gate gezien bij transavia, easyjet, 2x tui, 2x wizz air, 3x norwegian en 5x ryanair. En alle jaren daarvoor ook niet.
oh ik dacht dat hij het over handbagage had haha. My bad.quote:Op maandag 30 november 2015 22:18 schreef Tchock het volgende:
[..]
Aan de gate jaDat is toch ook niet waar je koffer gewogen wordt, klaphark.
waarheen?quote:Op dinsdag 1 december 2015 15:12 schreef eriksd het volgende:
Nou, ik ben ingecheckt. Wat een bevalling.
quote:Op zondag 29 november 2015 13:32 schreef Accursius het volgende:
Goederenrechtkenners! Kan iemand mij hiermee helpenIk lurk hier normaal, maar goederenrecht is te leuk:SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Volgens mij is Klaassen toch gewoon eigenaar? Ook al heeft de ontbindende voorwaarde goederenrechtelijke gevolgen, dan nog is hij toch beschermt op grond van 3:86 BW?
Klaassen wordt inderdaad beschermd tegen de onbevoegdheid van Janssen om de klok zonder ontbindende voorwaarde over te dragen. De casus zwijgt echter over de leveringsvorm. Indien de klok niet in handen van Klaassen is gekomen, dan werkt de levering niet tegenover Pietersen (3:90 lid 2).
Man, je klinkt alsof je voor het eerst de stad uitkomt.quote:Op dinsdag 1 december 2015 15:12 schreef eriksd het volgende:
Nou, ik ben ingecheckt. Wat een bevalling.
Ter afronding van mijn bachelor..quote:Op woensdag 2 december 2015 13:31 schreef Tchock het volgende:
Dit lijkt me een vrij gecompliceerd onderwerp en zo te lezen heb je nog niet eens een juridisch kader waar je aan wil toetsen.
Waarom moet je hier een scriptie over schrijven?
Intonatie is lastig met tekst maar ik bedoel dus:quote:Op woensdag 2 december 2015 13:54 schreef Han-Pekel het volgende:
[..]
Ter afronding van mijn bachelor..
Heb het onderwerp actuele dilemma's omtrent de huidige vluchtelingenproblematiek toegewezen gekregen en ik ben in eerste instantie op het niet functionerende Dublinsysteem uitgekomen. Dit is echter een beetje achterhaald en zodoende heb ik mij verder verdiept in het (in september) aangenomen voorstel van de Europese Commissie aangaande de verplichte (her)verdeling van bepaalde asielzoekers. Ik denk dat dit in strijd kan zijn met bepaalde fundamentele rechten maar er zijn op dit moment nog geen concrete klachten en/of rechtszaken van vluchtelingen die het niet eens zijn met de keuze van het land waar zij heen worden gestuurd. Ik probeer mij dus voor te stellen met welke fundamentele rechten een dergelijke procedure strijdig kan zijn, en vraag hier of iemand enig idee heeft..quote:Op woensdag 2 december 2015 13:55 schreef Tchock het volgende:
[..]
Intonatie is lastig met tekst maar ik bedoel dus:
Waarom moet je hier een scriptie over schrijven?
Toetsing aan het EVRM en/of aan het Handvest van de grondrechten van de EU bedoel ik.quote:Op woensdag 2 december 2015 14:24 schreef Tchock het volgende:
Ik heb je eerste post gelezen hoor.
Maar voor je kunt zeggen welke mensenrechten in het geding zijn moet je wel weten waar je aan toetst. De Nederlandse grondwet? EVRM? Statuut van de Unie? Welke daarvan, of anderen, zijn überhaupt van toepassing op vluchtelingen?
Je kunt niet zomaar gaan zitten nadenken welke rechten er geschonden kunnen zijn als je niet weet waar je aan toetst.
Wat is over dit onderwerp in Navigator en LI te vinden?
Waarheen allemaal?quote:Op woensdag 2 december 2015 21:27 schreef Yreal het volgende:
Zo, toch weer 4 vakanties op de planning.
in januari Dublin en daarna vlieg ik door naar Lissabon. In februari noord Italië. In maart zweden/noorwegen en dan nog ergens terschelling tussen door.quote:
Allemaal alleen? Nice hoor.quote:Op woensdag 2 december 2015 21:40 schreef Yreal het volgende:
[..]
in januari Dublin en daarna vlieg ik door naar Lissabon. In februari noord Italië. In maart zweden/noorwegen en dan nog ergens terschelling tussen door.
Doe je goed.quote:Op woensdag 2 december 2015 21:40 schreef Yreal het volgende:
[..]
in januari Dublin en daarna vlieg ik door naar Lissabon. In februari noord Italië. In maart zweden/noorwegen en dan nog ergens terschelling tussen door.
De accu viel uit van de boot. Dobberen ze daar gezellig tussen de walvissen. Sateliettelefoon was ook dood, gelukkig had Floortje er eentje op zak die het wel deed. Zou me dan toch niet zo fijn voelen omringt door grote, imposante beestenquote:Op woensdag 2 december 2015 21:49 schreef Yreal het volgende:
Zit naar floortje dessing te kijken. Koppel die een oesterfarm heeft in Alaska. Wat een leventje
Dat heb ik met een bed.quote:Op woensdag 2 december 2015 22:53 schreef eriksd het volgende:
Gedoetje jongens, zo'n tv meubel vinden.
Ja, dat is je baan als fiscalist. Het is niet altijd duidelijk (meestal niet). Het is dan jouw werk om zo veel mogelijk argumenten te verzinnen en je bedrijfsstructuur zo in te richten dat de kans het grootst is dat iets als onderneming wordt gezien.quote:Op vrijdag 4 december 2015 00:46 schreef Yreal het volgende:
Mijn scriptie begeleider en 1ste examinator beoordelen mijn juridische verhaal over normaal vermogensbeheer, dat dat niet te beantwoorden is en dat je dus een proces moet uitlokken, als acceptabel (, het is wel meer dan dat, maar oke ).
Dus hoe je dan kan bewegen naar ondernemerschap is onbekend. Moet ik toch van ze een advies gaan schrijven over hoe het bedrijf moet worden aangepast.om als onderneming te kwalificeren.
Waarom zou een wijziging van je concernstructuur niet kunnen helpen? Je hebt ergens een lege tent die niet kwalificeert als onderneming (voor de BOR). Zodra je deze ergens mee combineert, kan deze wel kwalificeren als onderneming. Je hebt je concernstructuur aangepast en geoptimaliseerd (voor de BOR).quote:Vervolgens mail ik terug, maar we weten niet wat je moet aanpassen ?
Krijg ik een mail terug dat ze me wel begrijpt, maar dat ik dan situaties moet gaan schetsen? En een daarvan is het aanpassen van de concernstructuur en wat de gevolgen daarvan zijn voor de organisatie.( dat beschrijf ik overigens al)
Maar dat heeft geen hol met je ondernemerschap te maken muts. De enige reden dat je dat doet is zorgen dat het hele concern de BOR zou kunnen krijgen. En wat gaat de organisatie nou veranderen als je de werk b.v. ergens anders hangt?Gaat de boekhouding dan ineens extra mensen nodig hebben?
Arg, helemaal gek van dat mens. En ze heeft nog rechten gestudeerd ook.
Maar dat is het nu gewoon helemaal niet. De structuur is niet relevant, het gaat om de arbeid die verricht wordt. Het gaat om een vastgoedverhuurder, die meer arbeid (kwalitatief/kwantitatief) moet verrichten om te beogen het rendement van normaal vermogensbeheer te overschrijden.quote:Op vrijdag 4 december 2015 10:33 schreef Maharbal het volgende:
[..]
Ja, dat is je baan als fiscalist. Het is niet altijd duidelijk (meestal niet). Het is dan jouw werk om zo veel mogelijk argumenten te verzinnen en je bedrijfsstructuur zo in te richten dat de kans het grootst is dat iets als onderneming wordt gezien.
In deze casus gaat het om een aantal b.v's met vastgoed, waarin het personeel allemaal in dezelfde b.v. zit. Alleen die b.v. heeft dus kans om te kwalificeren. Alleen zit je ermee dat een aantal b.v's niet verbonden is met die werk b.v. en dus zelf moeten toetsen, wat ze niet redden.quote:Waarom zou een wijziging van je concernstructuur niet kunnen helpen? Je hebt ergens een lege tent die niet kwalificeert als onderneming (voor de BOR). Zodra je deze ergens mee combineert, kan deze wel kwalificeren als onderneming. Je hebt je concernstructuur aangepast en geoptimaliseerd (voor de BOR).
Dat doe ik graag. Als je wat zinnige input hebt is dat altijd welkom. Kan mijn stuk evt mailen naar je, als je dat wat interesseert.quote:Niet zo snel roeptoeteren Yreal.
Dus niet op te adviseren inderdaadquote:Op vrijdag 4 december 2015 12:02 schreef Yreal het volgende:
Het uitgangspunt, normaal vermogensbeheer is trouwens ook onbekend. Wat dat inhoud qua arbeid is niet zeker.
Ik heb zelf vreemdelingenrecht en mensenrechten gedaan als afstudeervakken. Om die reden zou ik adviseren je vingers hier niet aan te branden aangezien dit het lastigste deel is van het recht by far. Tenzij je instaat bent om dit onderwerp tot in de diepte te specificeren ga je een erg lastige tijd tegemoet.quote:Op woensdag 2 december 2015 12:47 schreef Han-Pekel het volgende:
Beste medestudenten, ik moet een scriptie schrijven omtrent het actuele vluchtelingenprobleem. Nu had ik eerst een onderzoeksvraag die zag op de mankementen van de Dublin-verordening maar écht interessant is dat niet aangezien de lidstaten het er duidelijk over eens zijn dat de verordening in deze vorm geen stand kan houden.
Het voorstel omtrent verplichte herverdeling van asielzoekers (uit Italie en Griekenland voornamelijk) over EU-landen is recentelijk aangenomen maar kan naar mijn mening strijd opleveren met bepaalde mensenrechten. Asielzoekers hebben namelijk geen enkele invloed op de keuze naar welk land zij worden overgeplaatst, waardoor familie A in Nederland terecht komt (fijn) en familie B in Hongarije bijvoorbeeld (waar naturalisatie op termijn bijvoorbeeld veel minder realistisch is alsmede de toegang tot werk en onderwijs, dat minder geregeld is dan in Nederland). Het feit dat asielzoekers gedwongen overgeplaatst worden naar een EU land, eventueel tegen hun zin in lijkt mij een juridisch probleem, maar het lukt mij niet echt om duidelijk te maken met welk(e) recht(en) dit strijdig is. Jullie enig idee? B.v.d.
Je moet bij de herstructurering even dieper denken. Niet alleen verhangen, maar ook activiteiten mengen.quote:Op vrijdag 4 december 2015 11:55 schreef Yreal het volgende:
Maar dat is het nu gewoon helemaal niet. De structuur is niet relevant, het gaat om de arbeid die verricht wordt. Het gaat om een vastgoedverhuurder, die meer arbeid (kwalitatief/kwantitatief) moet verrichten om te beogen het rendement van normaal vermogensbeheer te overschrijden.
We weten niet wat voor arbeid bepalend is, we weten niet in hoeveel arbeid bepalend is, we weten niet hoeveel rendement meer hij dan moet beogen. We kunnen het niet meten, want het rendement kan nog toekomstig zijn en bovendien is niet iedere arbeid overschrijdend. Waar iedere arbeid wel als doel heeft geld te verdienen ( anders doe je het niet), kan je ook gewoon een belegger zijn en arbeid verrichten aan je panden.
Weten we dus niet. Dat zie je ook terug in de jurisprudentie. Rechters noemen deze toets en passen hem vervolgens niet toe. Meer rendement beogen stellen ze bijvoorbeeld vast met "er is 20% rendement behaald". Leuk, maar dat is niet de toets. Bovendien, hoe weet ik dat die belegger dat niet ook beoogt?
De belastingdienst neemt geen standpunten in voor toepassing van de BOR, dus via een schenking een rechtszaak uitlokken lijkt mij de enige manier om duidelijkheid te verkrijgen. Dat is ook wat steeds gebeurd is sinds de eerste uitspraak.
[..]
In deze casus gaat het om een aantal b.v's met vastgoed, waarin het personeel allemaal in dezelfde b.v. zit. Alleen die b.v. heeft dus kans om te kwalificeren. Alleen zit je ermee dat een aantal b.v's niet verbonden is met die werk b.v. en dus zelf moeten toetsen, wat ze niet redden.
Als ik ervoor zorg dat er een gemeenschappelijke holding is mag getoetst worden op het niveau van die holding en trek ik die b.v's wel mee. Ik toets echter nog steeds dezelfde b.v. op het zijn van een onderneming voor de bor. Dat veranderd mijns inziens niet door een herstructurering. De activiteiten binnen het bedrijven zullen er niet door veranderen.
[..]
Dat doe ik graag. Als je wat zinnige input hebt is dat altijd welkom. Kan mijn stuk evt mailen naar je, als je dat wat interesseert.
wat zou jij dan doen?quote:Op vrijdag 4 december 2015 14:36 schreef Mshauri het volgende:
[..]
Dus niet op te adviseren inderdaad
En dus? Als iets helder is hoef je er ook niet over te schrijven toch?quote:Op vrijdag 4 december 2015 12:02 schreef Yreal het volgende:
Het uitgangspunt, normaal vermogensbeheer is trouwens ook onbekend. Wat dat inhoud qua arbeid is niet zeker.
dat snap ik, maar het is de vraag of de werk b.v. Überhaupt ondernemingsactiviteiten heeft. Als ik het personeel dan nog ga mengen maak ik het niet beter.quote:Op vrijdag 4 december 2015 14:41 schreef Maharbal het volgende:
[..]
Je moet bij de herstructurering even dieper denken. Niet alleen verhangen, maar ook activiteiten mengen.
Het ondernemersbegrip voor de deelnemingsvrijstelling is bijvoorbeeld hetzelfde: meer dan normaal vermogensbeheer. Als ik daar een buitenlandse laagbelaste entiteit heb met louter IP, dan heb ik heel veel moeite om te claimen dat dat een onderneming is en zou moeten kwalificeren voor de deelnemingsvrijstelling. Als ik echter mijn personeel meng met het IP in dezelfde entiteit, dan heb ik al een sterker argument om te zeggen dat er sprake is van een onderneming. Ik heb immers experts die bezig zijn met know-how, en het IP is daarbij ondersteunend aan de werkzaamheden. Zo heb ik mijn IP de ondernemingssfeer (en dus deelnemingsvrijstellingsfeer) ingetrokken, terwijl ik nog precies hetzelfde doe (ik laat risicospreiding van je IP met je overige operationele activiteiten even buiten beschouwing).
Hetzelfde kun je wellicht zeggen voor jouw casus. Personeel in je B.V. dat zich allemaal bezig houdt met dat vastgoed, geeft je meer argumenten om te zeggen dat er sprake is van een onderneming (je brengt in ieder geval arbeid en kapitaal meer samen). Zo kun je nog wel een aantal andere opties bedenken.
Nee, het punt is dat die twee apart wellicht geen onderneming vormen, maar samen wel. Dus de vraag is niet of de werk B.V. zelf uberhaupt ondernemingsactiviteiten heeft.quote:Op vrijdag 4 december 2015 14:44 schreef Yreal het volgende:
[..]
dat snap ik, maar het is de vraag of de werk b.v. Überhaupt ondernemingsactiviteiten heeft. Als ik het personeel dan nog ga mengen maak ik het niet beter.
Wat maharbal zegt is dat het geheel meer is dan de som der delen. Kleur het verhaal.quote:Op vrijdag 4 december 2015 14:44 schreef Yreal het volgende:
[..]
dat snap ik, maar het is de vraag of de werk b.v. Überhaupt ondernemingsactiviteiten heeft. Als ik het personeel dan nog ga mengen maak ik het niet beter.
Ja, daar maak je het onderwerp er ook niet makkelijker op. Verstandiger is om een klein detail van de huidige vluchtelingenproblematiek te nemen en dat verder uit te diepen. Bijvoorbeeld de koelkast methode die de Nederlandse overheid hanteert. Waarbij vluchtelingen eerst een half jaar in de koelkast gezet worden voordat hun procedure van start gaat in de hoop dat zij Nederland ontvluchten.quote:Op woensdag 2 december 2015 14:13 schreef Han-Pekel het volgende:
[..]
Heb het onderwerp actuele dilemma's omtrent de huidige vluchtelingenproblematiek toegewezen gekregen en ik ben in eerste instantie op het niet functionerende Dublinsysteem uitgekomen. Dit is echter een beetje achterhaald en zodoende heb ik mij verder verdiept in het (in september) aangenomen voorstel van de Europese Commissie aangaande de verplichte (her)verdeling van bepaalde asielzoekers. Ik denk dat dit in strijd kan zijn met bepaalde fundamentele rechten maar er zijn op dit moment nog geen concrete klachten en/of rechtszaken van vluchtelingen die het niet eens zijn met de keuze van het land waar zij heen worden gestuurd. Ik probeer mij dus voor te stellen met welke fundamentele rechten een dergelijke procedure strijdig kan zijn, en vraag hier of iemand enig idee heeft..
op de uva kreeg ik lovende commentaren, iedere fiscalist die ik hierover spreek is het met me eens en ook de grote vastgoed jongens waar ik ben geweest zeggen dat het een onbekend begrip is en dat ze alles kortsluiten met de belastingdienst.quote:Op vrijdag 4 december 2015 14:50 schreef eriksd het volgende:
[..]
Wat maharbal zegt is dat het geheel meer is dan de som der delen. Kleur het verhaal.
Een stuk schrijven met als conclusie het is niet duidelijk en dan in je groef blijven hangen, tsja: had ik je ook een onvoldoende gegeven. Je moet wat proberen toe te voegen als je iets schrijft.
Ja, het is inderdaad onduidelijk. Dat kan je in 1 alinea zeggen. Het zou eigenlijk slechts je inleiding moeten zijn.quote:Op vrijdag 4 december 2015 14:55 schreef Yreal het volgende:
[..]
op de uva kreeg ik lovende commentaren, iedere fiscalist die ik hierover spreek is het met me eens en ook de grote vastgoed jongens waar ik ben geweest zeggen dat het een onbekend begrip is en dat ze alles kortsluiten met de belastingdienst.
de werk b.v. Treed op als beheerder van de panden in die b.v.'s die ik wil verbinden. Die werkzaamheden verrichten ze al. Maar in de huidige situatie zijn er al een aantal vastgoed b.v.'s verbonden met de beheer b.v. En stelt de belastingdienst zich op het standpunt dat het een belegging vormt.quote:Op vrijdag 4 december 2015 14:46 schreef Maharbal het volgende:
[..]
Nee, het punt is dat die twee apart wellicht geen onderneming vormen, maar samen wel. Dus de vraag is niet of de werk B.V. zelf uberhaupt ondernemingsactiviteiten heeft.
had hem op de uva gemaakt als bachelorscriptie. Omdat hij zo goed beoordeeld is heb ik een stage aangenomen op hetzelfde onderwerp.quote:Op vrijdag 4 december 2015 14:57 schreef eriksd het volgende:
[..]
Ja, het is inderdaad onduidelijk. Dat kan je in 1 alinea zeggen. Het zou eigenlijk slechts je inleiding moeten zijn.
En waarom zitten zowel de HvA als UvA hiernaar te loeren? Combinatiedingetje gemaakt?
Je mist m'n punt nog steeds Yreal. Lees eens goed wat ik schrijf.quote:Op vrijdag 4 december 2015 14:58 schreef Yreal het volgende:
[..]
de werk b.v. Treed op als beheerder van de panden in die b.v.'s die ik wil verbinden. Die werkzaamheden verrichten ze al. Maar in de huidige situatie zijn er al een aantal vastgoed b.v.'s verbonden met de beheer b.v. En stelt de belastingdienst zich op het standpunt dat het een belegging vormt.
Ik kan dan moeilijk stellen dat een verbinding relevant is voor de toets.
Ja, je sluit alles kort met de belastingdienst. Deze toevoeging begrijp ik niet. Niemand hier zegt dat het een duidelijk begrip is?quote:Op vrijdag 4 december 2015 14:55 schreef Yreal het volgende:
[..]
op de uva kreeg ik lovende commentaren, iedere fiscalist die ik hierover spreek is het met me eens en ook de grote vastgoed jongens waar ik ben geweest zeggen dat het een onbekend begrip is en dat ze alles kortsluiten met de belastingdienst.
ik denk dat ik het begrijp, maar ik zie het hier niet werken.quote:Op vrijdag 4 december 2015 15:07 schreef Maharbal het volgende:
[..]
Je mist m'n punt nog steeds Yreal. Lees eens goed wat ik schrijf.
[..]
Ja, je sluit alles kort met de belastingdienst. Deze toevoeging begrijp ik niet. Niemand hier zegt dat het een duidelijk begrip is?
Zekerheid heb je nooit, tenzij je een goede overeenkomst sluit met de fiscus of doorprocedeert. Ik snap je hang naar een zeker antwoord niet zo. Als jij nu namens client op papier uiteen moet zetten waarom een faciliteit wel van toepassing is, wat zijn dan je argumenten? Wat is je advies? De beheerspoppetjes ook een dagje per week bij de vastgoed BV's laten werken? Welke feiten in zaken waarin wel sprake was van een onderneming heb je geanalyseerd? Of ben je telkens naar de laatste r.o. gegaan en dooorrrrr?quote:Op vrijdag 4 december 2015 17:16 schreef Yreal het volgende:
Hoe dan ook, blijft het zo dat je die toets uberhaupt niet kan maken. Waardoor je dus geen zekerheid hebt over de successieheffing. En dat is natuurlijk waar het allemaal om te doen is.
Dat is waar, maar in dit soort zaken is er jurisprudentie waarin de feiten volledig overeen komen en anders is geoordeeld. Ik kan toch moeilijk iemand adviseren die graag advies wil over het voortbestaan van zijn onderneming na zijn dood met "het zou zo moeten zijn, maar ik weet het verder ook niet".quote:Op vrijdag 4 december 2015 17:43 schreef eriksd het volgende:
[..]
Zekerheid heb je nooit, tenzij je een goede overeenkomst sluit met de fiscus of doorprocedeert. Ik snap je hang naar een zeker antwoord niet zo.
Ik loop al vast omdat ik de toets niet kan maken. Mijns inziens is die niet te maken en rechter maken hem ook gewoon niet. In ieder geval niet goed.quote:Als jij nu namens client op papier uiteen moet zetten waarom een faciliteit wel van toepassing is, wat zijn dan je argumenten? Wat is je advies?
Er zijn geen beheerders van de panden. Ik ken alle jurisprudentie van voor tot achter. Het zijn steeds zaken als "er zijn boekhouders, juristen en een onderhoudsdienst" die onderscheidende arbeid betekenen, of "er is 20% rendement behaald, waarmee de rechtbank aanneemt dat een hoger rendement beoogt is dan bij normaal vermogensbeheer" die de doorslag geven. En dat is gewoon fout. Daar kan ik natuurlijk geen advies op baseren.quote:De beheerspoppetjes ook een dagje per week bij de vastgoed BV's laten werken? Welke feiten in zaken waarin wel sprake was van een onderneming heb je geanalyseerd? Of ben je telkens naar de laatste r.o. gegaan en dooorrrrr?
Als je zegt dat het fout is heb je dus een reeks argumenten. Beeld wat je nu presenteert is dat je in een soort foetushouding op de grond gaat liggen. Je zal toch echt met een verhaal moeten komen waarin je de feiten kleurt en stuurt. Wat zijn de belangen die ermee gemoeid zijn? Kan nog best lonen een parttime beheerder aan te stellen dan. Neem aan dat die panden ook onderhouden moeten worden. Adviseren is meer dan kijken naar de huidige situatie en zeggen dat het niet klopt. Stuur de zaak, kom met ideeën.quote:Op vrijdag 4 december 2015 17:51 schreef Yreal het volgende:
[..]
Dat is waar, maar in dit soort zaken is er jurisprudentie waarin de feiten volledig overeen komen en anders is geoordeeld. Ik kan toch moeilijk iemand adviseren die graag advies wil over het voortbestaan van zijn onderneming na zijn dood met "het zou zo moeten zijn, maar ik weet het verder ook niet".
[..]
Ik loop al vast omdat ik de toets niet kan maken. Mijns inziens is die niet te maken en rechter maken hem ook gewoon niet. In ieder geval niet goed.
[..]
Er zijn geen beheerders van de panden. Ik ken alle jurisprudentie van voor tot achter. Het zijn steeds zaken als "er zijn boekhouders, juristen en een onderhoudsdienst" die onderscheidende arbeid betekenen, of "er is 20% rendement behaald, waarmee de rechtbank aanneemt dat een hoger rendement beoogt is dan bij normaal vermogensbeheer" die de doorslag geven. En dat is gewoon fout. Daar kan ik natuurlijk geen advies op baseren.
Dat snap ik Erik en dat kan ik ook echt wel. Mijn probleem is dat ik de toets niet kan maken omdat het onbekend is wat je nou precies moet doen. Wat de praktijk dan laat zien is dat ze via kleine schenkingen een uitspraak uitlokken van de rechter. Dat is in mijn ogen het antwoord.quote:Op vrijdag 4 december 2015 17:58 schreef eriksd het volgende:
[..]
Als je zegt dat het fout is heb je dus een reeks argumenten. Beeld wat je nu presenteert is dat je in een soort foetushouding op de grond gaat liggen. Je zal toch echt met een verhaal moeten komen waarin je de feiten kleurt en stuurt. Wat zijn de belangen die ermee gemoeid zijn? Kan nog best lonen een parttime beheerder aan te stellen dan. Neem aan dat die panden ook onderhouden moeten worden. Adviseren is meer dan kijken naar de huidige situatie en zeggen dat het niet klopt. Stuur de zaak, kom met ideeën.
het is altijd dwaling.quote:Op zondag 6 december 2015 19:47 schreef Blistering het volgende:
Wat een rust hier.
Morgen tentamen verbintenissenrechtMinimale zin in.
In het oefententamen was het wel degelijk dwalingquote:
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |