Ben je dan niet bang dat je dit net op het verkeerde moment doet?quote:Op maandag 14 december 2015 21:34 schreef Tyr80 het volgende:
Vandaag alle aandelen gedumpt, goud en btc van gekocht. We zullen het zien.
Goud snap ik nog, de btc niet.quote:Op maandag 14 december 2015 21:34 schreef Tyr80 het volgende:
Vandaag alle aandelen gedumpt, goud en btc van gekocht. We zullen het zien.
Bang is wel een heel groot woord...nee valt wel mee eigenlijk. Had Russische aandelen, daar was ik veel angstiger over (desondanks mooi ritje gemaakt vanaf juni / juli)quote:Op maandag 14 december 2015 21:50 schreef LXIV het volgende:
[..]
Ben je dan niet bang dat je dit net op het verkeerde moment doet?
BTC is wel een aardig initiatief en in zekere zin ook te vergelijken met goud (moeilijk een reeele waarde op te plakken). Maar ik vind het toch zeker een grote gok om hier een significant deel van je vermogen in te beleggen. Dat vind ik meer iets voor een leuke gok, 2 of 3%quote:Op maandag 14 december 2015 22:17 schreef Tyr80 het volgende:
[..]
Bang is wel een heel groot woord...nee valt wel mee eigenlijk. Had Russische aandelen, daar was ik veel angstiger over (desondanks mooi ritje gemaakt vanaf juni / juli)
BTC is een kwartje wat moet vallen bij mensen. De een heeft er een klik mee, de ander niet.
Ja, ok. Een paar honderd euro beleggen is natuurlijk prima.quote:Op maandag 14 december 2015 22:19 schreef VeX- het volgende:
Op de langere termijn zal bitcoin alleen maar stijgen. Het aanbod is beperkt en de vraag blijft toenemen.
Als het door het grote publiek wordt ontdekt en mainstream gaat ben je als investeerder met een prijs van onder $500 op de lange termijn vooralsnog spekkoper. En dat zeg ik als iemand die een hekel aan btc had.
Ja er zit veel risico aan, maar de ratio verlies vs de potentiele winst tilt de schaal duidelijk in een richting.
Als je verkeerd gokt ben je een paar honderd euro kwijt, maar als de gok goed uitpakt pak je zo duizenden. Die kans wil ik best nemen.
Je doelt op 1 ą 2 bitcoins kopen?quote:Op maandag 14 december 2015 22:19 schreef VeX- het volgende:
Op de langere termijn zal bitcoin alleen maar stijgen. Het aanbod is beperkt en de vraag blijft toenemen.
Als het door het grote publiek wordt ontdekt en mainstream gaat ben je als investeerder met een prijs van onder $500 op de lange termijn vooralsnog spekkoper. En dat zeg ik als iemand die een hekel aan btc had.
Ja er zit veel risico aan, maar de ratio verlies vs de potentiele winst tilt de schaal duidelijk in een richting.
Als je verkeerd gokt ben je een paar honderd euro kwijt, maar als de gok goed uitpakt pak je zo duizenden. Die kans wil ik best nemen.
Precies, goud rendeert niet, en daarom moet je het ook niet vergelijken met renderende beleggingen. Je zou het moeten vergelijken met andere vormen van geld, of zaken als kunst, antiek. Iets wat door de tijd zijn waarde zou moeten behouden zonder de risico's die horen bij beleggingen in aandelen of obligaties.quote:Op maandag 14 december 2015 20:19 schreef LXIV het volgende:
Nou, je kunt bijvoorbeeld als de 10 jaars rente op staatsobligaties 2% is, zeggen dat de effectieve rente op een 10 jaars obligatie van een bedrijf met een A rating rond de 2,5% - 3% moeten liggen. Als die obligatie een coupon heeft van 5%, dan is een koers van 125% gerechtvaardigd.
Of als een sector (banken) een gemiddelde K/W van 10 heeft, en een bedrijf dat gemiddeld is in die sector dus ook. Dan kun je adhv de winst een mogelijke reeėle koers berekenen.
Met goud is dat helemaal niet mogelijk, want goud rendeert helemaal niet. Het is letterlijk de prijs die de gek er voor geeft. Nergens aan te spiegelen. Goud zou 10x zo duur kunnen zijn zonder dat het raar was, of 10x zo goedkoop. Je kunt er niks over zeggen.
Erg strakke stoploss?quote:Op dinsdag 15 december 2015 13:04 schreef LXIV het volgende:
Vannochtend toch maar een paar sprintertjes AM opgepikt. Niet zonder risico, maar ik denk wel de moeite waard.
Ja, nee, het is hoe je het bekijkt. Op 2,90. Dat lijkt ruim, maar vind ik toch wel strak gezien de volatiliteit.quote:
Inderdaad wel spannendquote:Op dinsdag 15 december 2015 15:01 schreef LXIV het volgende:
[..]
Ja, nee, het is hoe je het bekijkt. Op 2,90. Dat lijkt ruim, maar vind ik toch wel strak gezien de volatiliteit.
mooie score denk ik?quote:Op dinsdag 15 december 2015 13:04 schreef LXIV het volgende:
Vannochtend toch maar een paar sprintertjes AM opgepikt. Niet zonder risico, maar ik denk wel de moeite waard.
Op één dag zegt dat nog niks. Voor hetzelfde geld dondert het morgen er weer hard onder. Met zulke riskante beleggingen wil ik dan ook wel een rendement van 40-60% maken in een paar maanden. Dat zou op 4000-6000 euro uitkomen bij 10K sprinters.quote:
Gewaagd.quote:Op dinsdag 15 december 2015 13:04 schreef LXIV het volgende:
Vannochtend toch maar een paar sprintertjes AM opgepikt. Niet zonder risico, maar ik denk wel de moeite waard.
Ja. Vorig jaar rond deze tijd heb ik zo'n gok gewaagd met Fugro. Was 30K in 1 week! Als je denkt dat de 'odds' in je voordeel zijn, moet je gewoon gokken. Al is het maar 55%-45%.quote:
Dat kan elke dag natuurlijk. En je weet pas achteraf dat de winstkans 55% is.quote:Op dinsdag 15 december 2015 20:10 schreef LXIV het volgende:
Maar als je in je hele leven, zeg, 40x zo'n gok kunt nemen, dan moet je het wel doen.
Zo werkt dat natuurlijk niet he. Heb op deze laptop geen R maar zal als ik volgende week thuis ben eens wat simulaties runnen. Een kleine schatting is dat je minstens 1000 van zulke '55/45s' moet aangaan vooraleer je met een ~95% confidence kan zeggen dat je op winst staat.quote:Op dinsdag 15 december 2015 20:10 schreef LXIV het volgende:
Maar als je in je hele leven, zeg, 40x zo'n gok kunt nemen, dan moet je het wel doen. Dan wordt het een kans van 98% op winst.
Nee, dat percentage is natuurlijk vrij willekeurig. Wat ik er mee probeer te zeggen is dat je het moet aandurven om een gok te maken als je denkt dat je winstkans groter is dan 50%. Bij het maken van heel veel van die gokken kom je dan uiteindelijk op winst. Dat laatste is logica. Of je inderdaad meer dan 50% winstkans kunt voorspellen is natuurlijk zeer de vraag.quote:Op dinsdag 15 december 2015 20:15 schreef Bart2002 het volgende:
[..]
Dat kan elke dag natuurlijk. En je weet pas achteraf dat de winstkans 55% is.
Het blijft gokken en de successen, daar horen we van en de verliezen vegen we onder het tapijt.
Met slechts 1 of 2 keer een behoorlijk verlies met dat soort bedragen is het zonder voorkennis niet te doen om die verliezen bij leven weer goed te maken. Opdat wij niet vergeten hoe het werkt....
Cursus voor zij achter de fruitmachine.quote:Op dinsdag 15 december 2015 20:17 schreef LXIV het volgende:
[..]
Nee, dat percentage is natuurlijk vrij willekeurig. Wat ik er mee probeer te zeggen is dat je het moet aandurven om een gok te maken als je denkt dat je winstkans groter is dan 50%. Bij het maken van heel veel van die gokken kom je dan uiteindelijk op winst. Dat laatste is logica. Of je inderdaad meer dan 50% winstkans kunt voorspellen is natuurlijk zeer de vraag.
Nou ja, net zoals je in het casino altijd verliest als je maar lang genoeg gokt, is het bij gokken met meer dan 50% kans dus juist een kwestie van heel veel gokken maken om winst te krijgen.quote:Op dinsdag 15 december 2015 20:20 schreef Bart2002 het volgende:
[..]
Cursus voor zij achter de fruitmachine.There's so lot to learn..
Dat die olie de hele beurs omlaag sleurt is eigenlijk ook wel vreemd. Want als de olie boven de 120 staat dan gaat de beurs omlaag omdat de grondstoffen weer te goedkoop zijn!quote:Op dinsdag 15 december 2015 21:31 schreef Scorpie het volgende:
Toch denk ik dat dit een tijdelijke opleving is. Olie staat nog steeds onder druk en de volumes waren laag vandaag.
Dat was maanden van te voren al aangekondigd.quote:Op woensdag 16 december 2015 20:04 schreef JimmyJames het volgende:
+0,25%
http://www.bloomberg.com/(...)point-2016-increases
Kennelijk precies wat iedereen verwacht had, want ik zie voorlopig geen grote uitslagen waar dan ook (valuta's, grondstoffen, aandelen).
Goed bezig! Mooi verslag, ik ben ook net terug van Argentinie en Chili. Maar jij had iets meer sneeuw, dus zal er iets eerder geweest zijn.quote:Op donderdag 17 december 2015 22:21 schreef SeLang het volgende:
Argentijnse peso:
[ afbeelding ]
In het kader van "Buy The Fucking Dip You Fucking Idiot!" heb ik op 28 november de dip gekocht op zo'n beetje het laagste punt ever (uiteraard tegen de straatwaarde en niet de "official rate" van de linksen) op 15,2
En in het kader van "What to do with the fucking money" is dat geld inmiddels uitgegeven
Zie hier mijn verslag:
TRV / [Reisverslag] Patagoniė (zuid Argentiniė / Chili)
Dat weet niemand. Van de andere kant, je zou ook kunnen zeggen dat je euro's steeds meer waard worden! Dat komt op hetzelfde neer.quote:Op maandag 21 december 2015 20:28 schreef VeX- het volgende:
Gatver, echt bijna al mn investeringen duiken naar beneden deze maand.
Aandelen, bitcoin, goud, de spaarrentes.
Wanneer gaan we weer omhoog?
Dit komt enigszins overeen met het huidige beursklimaat.quote:Vandaag de dag is de deugd van goedkoop wonen volledig vergeten. Smartphones mogen goedkoper, pepernoten mogen goedkoper, kerststol mag goedkoper, maar wonen moet het liefst duurder. Onder het mom van een 'woningmarktherstel' juicht men prijsstijgingen toe. Een verandering in dit Orwelliaanse vastgoedparadigma, waarin schuld bezit is, hoge prijzen goedkoop, lage prijzen duur, is moeilijk zolang er geen maatregelen worden genomen om de schuldenlast te verminderen.
Schuld is ook bezit. Als je tenminste het vermogen hebt die schuld om te zetten in assets. Ik heb nu 2x mijn vermogen aan schuld opgebouwd, inclusief mijn hypotheek. Met de extreem lage rente, de belastingvoordelen en de geldpers van Draghi kun je het niet gemakkelijker verdienen. Zeker niet als het om grote bedragen gaat.quote:Op dinsdag 22 december 2015 11:28 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
Bij een tekort aan een huizenmarkt topic±
https://decorrespondent.n(...)89263686184-d2103fc1
[..]
Dit komt enigszins overeen met het huidige beursklimaat.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |