quote:Staatssecretaris voor Asiel en Migratie Theo Francken wil dat de gemeenten op vrijwillige basis extra inspanningen leveren in de opvang van asielzoekers.
De vraag komt er in het kader van het spreidingsplan dat begin volgend jaar van kracht zou moeten worden, zo zei hij donderdagavond in Terzake op Canvas. Binnen de regering is afgesproken dat het plan er begin december moet zijn “en ik zal met dit dossier landen”, verzekerde de N-VA-staatssecretaris.
Francken stelde dat hij er tot nu toe in geslaagd is iedereen van bed, bad en brood te voorzien, maar erkende aan het eind van zijn Latijn te zijn. “We zullen zeer creatief moeten zijn om bijkomende opvang te vinden.” Daarom vraagt hij de gemeenten een bijkomende inspanning te leveren, voorlopig op vrijwillige basis, maar als dat niet volstaat sluit hij een verplichting niet uit.
Draagvlak
In tegenstelling tot Nederland en Duitsland heeft ons land gekozen voor opvang in kleinere centra. “Maar in Nederland en Duitsland confisqueert men sporthallen”, waardoor het draagvlak voor de opvang van asielzoekers in het gedrang komt en de bevolking zich roert. Maar dat betekent volgens Francken niet dat er ook in België geen onrust is bij de doorsnee mensen.
Theo Francken klaagde ook aan dat de zuidelijke Schengen-grens open blijft staan, waardoor de toestroom aan asielzoekers via Griekenland en Italië blijft aanhouden. “Er is geld op tafel gelegd. Er is steun - zowel militair als politioneel - om de buitengrenzen op zijn minst te bewaken. Maar dit gebeurt niet en dat is niet houdbaar”, aldus de staatssecretaris.
Ze zeggen niet "ho!", ze zeggen dat nu anderen het uitschot dat zich "vluchteling" noemt op moeten vangen. "Ho!" zegt alleen Oost-Europa, metname Hongarije.quote:Op vrijdag 6 november 2015 09:21 schreef sacha het volgende:
[..]
nou zegt Zweden 'ho!' en is het weer niet goed?
Nederland is overvol. Natuurlijk kunnen we woningen bouwen, maar dan wordt Nederland één grote stad.quote:Op vrijdag 6 november 2015 15:15 schreef WheeledWarrior het volgende:
Je kunt op zich best kansen bieden aan die mensen, maar de statistieken wijzen gewoon uit dat van alle allochtonen de gangers uit Afrika en het MO schrikbarende hoge aantallen vormen als het gaat om de bijstand, nog aanzienlijk hogere percentages dan Turken en Marokkanen.
We hebben woningnood, we hebben banentekort, we kunnen niet tienduizenden mensen uit een andere cultuur 'opeens' een beter leven bieden. Wat we wel kunnen doen is ze tijdelijk opvangen, maar ik heb altijd het idee dat 'tijdelijk' in Nederland amper bestaat.
Misschien een idee dat de Afghanen uit de onveilige gedeeltes in Afghanen "migreren" naar de veilige gedeeltes in Afghanistan?quote:Op vrijdag 6 november 2015 15:00 schreef Confetti het volgende:
[..]
Het probleem is dat dat volk zelden tot nooit terug gaat en als de situatie in Afghanistan verder escaleert ze allemaal asiel krijgen. Bepaalde delen van Afghanistan zijn al onveilig verklaard..
Wie beweert er dan dat we verantwoordelijk zijn voor de hele wereld?quote:Op vrijdag 6 november 2015 17:56 schreef JanKorteachternaam het volgende:
[..]
Nederland is overvol. Natuurlijk kunnen we woningen bouwen, maar dan wordt Nederland één grote stad.
Feit is dat we niet verantwoordelijk zijn voor de hele wereld en zeker niet Afrika, wat 100% zelf verantwoordelijk is voor eigen gemaakte puinhoop (een gigantisch hoog gebootecijfer in landen met weinig natuurlijke hulpbronnen).
Aan veilige delen heeft dat land helaas bepaald geen overschot. Het is daar al een kleine veertig jaar een grote bende.quote:Op vrijdag 6 november 2015 18:30 schreef BlauweSporttas het volgende:
[..]
Misschien een idee dat de Afghanen uit de onveilige gedeeltes in Afghanen "migreren" naar de veilige gedeeltes in Afghanistan?
Dat stralen linkse politici toch wel uit vind je niet.quote:Op vrijdag 6 november 2015 18:41 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Wie beweert er dan dat we verantwoordelijk zijn voor de hele wereld?
Net alsof wij hier überhaupt veel ruimte hebben.quote:Op vrijdag 6 november 2015 18:43 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Aan veilige delen heeft dat land helaas bepaald geen overschot. Het is daar al een kleine veertig jaar een grote bende.
Nee, bepaald niet zelfs.quote:Op vrijdag 6 november 2015 18:43 schreef BlauweSporttas het volgende:
[..]
Dat stralen linkse politici toch wel uit vind je niet.
ho ho hoquote:Op vrijdag 6 november 2015 17:55 schreef JanKorteachternaam het volgende:
[..]
Ze zeggen niet "ho!", ze zeggen dat nu anderen het uitschot dat zich "vluchteling" noemt op moeten vangen. "Ho!" zegt alleen Oost-Europa, metname Hongarije.
quote:Vluchtelingen weigeren opvang in sporthal
GOOR - Ruim vijftig vluchtelingen hebben vrijdag een nieuwe noodopvang in het Overijsselse Goor geweigerd.
De groep had andere verwachtingen van de locatie en wilde niet opnieuw in een sporthal slapen.
Na overleg met de gemeente Hof van Twente en het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) zijn de vluchtelingen naar een andere locatie gebracht.
We MOETEN opvang bieden, we MOETEN er alles aan doen om noodopvang te regelen, we MOETEN miljoenen storten naar Afrika etc..quote:Op vrijdag 6 november 2015 18:43 schreef BlauweSporttas het volgende:
[..]
Dat stralen linkse politici toch wel uit vind je niet.
Echt niet te geloven. Totaal geschift daar.quote:Op vrijdag 6 november 2015 17:59 schreef Eufonie het volgende:
Leipzig: Richard-Wagner-Verband gegen „Refugees-welcome-Platz“
http://www.sachsen-depesc(...)-platz%E2%80%9C.html
A square in the Leipzig old town named for 19th-century German romantic composer Richard Wagner may be renamed to help promote a “cosmopolitan and tolerant” city. The name change of Richard Wagner Platzes to 'Refugees Welcome Platz' has now been taken up by the city council with support from the Green party bloc.
City spokesman, pro-migrant campaigner, and Green politician Christin Melcher said of the change she is supporting: “We stand for a cosmopolitan and tolerant Leipzig. The renaming of a central square as Refugees Welcome Place is also a symbol of a new culture of welcome in Leipzig”, reports the Saschen Depesche.
Totdat ze dan ook echt komen, met honderdduizend tegelijk. Dan wordt er gepiept als in Zweden.quote:Op vrijdag 6 november 2015 21:18 schreef JanKorteachternaam het volgende:
[..]
Echt niet te geloven. Totaal geschift daar.
Die mensen hebben stront in hun hoofd.quote:Op vrijdag 6 november 2015 21:18 schreef JanKorteachternaam het volgende:
[..]
Echt niet te geloven. Totaal geschift daar.
Subsidiaire bescherming betekent kort gezegd dat ofwel iemand heeft te vrezen voor een onmenselijke behandeling bij terugkeer(3 EVRM) dan wel iemand die een, wat wij in Nederland noemen, een B-status hebben gekregen. Deze status houdt in dat je niet als Vluchteling erkend wordt omdat er geen individuele bedreiging is maar je toch bescherming krijgt vanwege de algemene (oorlogs) situatie in een land.quote:Duitsland blokkeert gezinshereniging Syriërs door slechtere asielstatus
Foto: ANP
Gepubliceerd: 06 november 2015 23:45
Laatste update: 06 november 2015 23:45
Vluchtelingen uit Syrië krijgen in de toekomst een slechtere asielstatus in Duitsland. De verblijfsstatus wordt een tijdelijke en gezinshereniging wordt uitgesloten.
Dat maakt Thomas de Maizière, Duitse minister van Binnenlandse Zaken vrijdag bekend.
"Andere landen geven in zulke situaties ook slechts zekerheid voor een beperkte tijd", zei hij voor de Duitse radio. "En dat gaan wij in de toekomst met de Syriërs ook doen. We zullen ze zeggen: 'u krijgt bescherming maar zogenoemde subsidiaire bescherming, dat is begrensd qua tijd en zonder gezinshereniging.'"
Volgens de Frankfurter Allgemeine Zeitung gaat de nieuwe regeling meteen in. "De federale dienst voor migratie en vluchtelingen krijgen de opdracht met onmiddellijke ingang vluchtelingen van de burgeroorlog uit Syrië alleen nog maar een subsidiaire bescherming te bieden", aldus een woordvoerder van het ministerie.
Met dat EVRM zijn 3 problemen:quote:Op vrijdag 6 november 2015 23:55 schreef Confetti het volgende:
[..]
Subsidiaire bescherming betekent kort gezegd dat ofwel iemand heeft te vrezen voor een onmenselijke behandeling bij terugkeer(3 EVRM) dan wel iemand die een, wat wij in Nederland noemen, een B-status hebben gekregen. Deze status houdt in dat je niet als Vluchteling erkend wordt omdat er geen individuele bedreiging is maar je toch bescherming krijgt vanwege de algemene (oorlogs) situatie in een land.
Dus op dezelfde dag dat Zweden zegt vol is vol neemt ook Duitsland harde maatregelen die vooral Syriërs zullen treffen.
Ondertussen slaan we in Nederland op de borst dat we als enige land in Europa nog niet mensen op straat hebben slapen.
Waarom dwingen zij ons dan om hen op te nemen en hun uitkeringen te betalen, hen woonruimte te geven voor de oorspronkelijke bevolking?quote:
Lekker cynisch.quote:Op vrijdag 6 november 2015 21:13 schreef JanKorteachternaam het volgende:
[..]
Om even in Markel haar taal te blijven: RAUS!
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |