quote:Op zondag 18 oktober 2015 21:42 schreef Awsom het volgende:
Ligt er al ergens sneeuw half/eind november?
Kitzsteinhorn bijvoorbeeld kan nu al geskied worden.quote:Op zondag 18 oktober 2015 21:55 schreef Awsom het volgende:
Ligt er half/eind november ergens al genoeg sneeuw om fatsoenlijk te kunnen skiën? Zo ja, waar?
Zelfs hier in Bulgarije kan je in de hogere bergen (2KM) dan meestal al skien. Laat staan als je in de Alpen zit...quote:Op zondag 18 oktober 2015 21:55 schreef Awsom het volgende:
Ligt er half/eind november ergens al genoeg sneeuw om fatsoenlijk te kunnen skiën? Zo ja, waar?
Ik ga ook de week voor kerst naar Oostenrijkquote:Op donderdag 29 oktober 2015 16:00 schreef Atreidez het volgende:
Met Kerst weer naar EllmauHopen dat er meer sneeuw valt als vorig jaar, toen zaten er wel nog een hoop groene stukken tussen..
Maar toen waren de vooruitzichten wel beter, voorlopig lijkt het de komende 2 weken helemaal niks te worden.quote:Op woensdag 16 december 2015 14:00 schreef chriztiaan het volgende:
Dooie bende hier! Heeft iedereen het voor dit jaar maar opgegeven met de belabberde vooruitzichten? Treur niet, tot nu toe ligt er meer sneeuw dan vorig jaar![]()
Na de kerst voor 10 dagen naar Oostenrijk, hopelijk gaat er nog wat vallen...
Vandaar mijn "quote:Op woensdag 16 december 2015 14:02 schreef Blik het volgende:
[..]
Maar toen waren de vooruitzichten wel beter, voorlopig lijkt het de komende 2 weken helemaal niks te worden.
Ben blij dat ik pas eind februari ga
Welk budget?quote:Op zondag 17 januari 2016 08:28 schreef Barreltje het volgende:
ja! ineens bedenken we dat we op wintersport willen in de 3e week van februari.. maar wel een beetje budget graaghet land maakt niet zo veel uit
wie heeft de " gouden" tip?
Is dat niet precies de voorjaarsvakantie? Dan wordt budget nogal lastig.quote:Op zondag 17 januari 2016 08:28 schreef Barreltje het volgende:
ja! ineens bedenken we dat we op wintersport willen in de 3e week van februari.. maar wel een beetje budget graaghet land maakt niet zo veel uit
wie heeft de " gouden" tip?
Knappe observatie dat wintersport geld kostquote:Op zondag 17 januari 2016 18:16 schreef Piet__Piraat het volgende:
Budget is inderdaad nogal belangrijk.
Toch is het me laatst weer opgevallen hoe duur het uiteindelijk wordt. Het is toch vakantie, dus wat eten op de piste bij de lunch, keertje 's avonds uit eten en boem je bent zo een bak extra kwijt. Toeristenbelasting nog twee tientjes er bovenop etc. Tolkosten of Zwitserlandvignet, kassa.
Vooral Frankrijk is daarin verneukeratief: acco kost je de kop niet. Maar een simpele lunch met een halve liter bier (à ¤8,-) en een doorsnee lunchgerecht (à ¤15,-) kost gewoon een hoop. Daarin krijgt Oostenrijk bij mij toch steeds meer een dikke pré hoor. Halve liter voor vijf euro, schnitzeltje of bratwurst voor een tientje en je bent klaar. Diner is ook wat goedkoper en tolvignet kost een tientje. Die duurdere acco heb je zo terugverdiend. Plus meer sfeer in de bar. Liftbediendes dan weer niet, die zijn in Frankrijk echt veel vriendelijker.
En onderaan de streep kost een budgetweek je ook gewoon 800 euro.
Goh, bedankt voor je nuttige bijdrage.quote:Op zondag 17 januari 2016 22:26 schreef Merkie het volgende:
[..]
Knappe observatie dat wintersport geld kost.
Ik snap je punt gewoon niet zo, iedereen weet toch dat wintersport duur isquote:Op zondag 17 januari 2016 22:41 schreef Piet__Piraat het volgende:
[..]
Goh, bedankt voor je nuttige bijdrage.
Mwah, ik zit in maart 5 dagen Val Thorens inclusief materiaal, vervoer en appartement op logies basis en uitgebreide skipas van 330 euroquote:Op zondag 17 januari 2016 22:45 schreef Merkie het volgende:
[..]
Ik snap je punt gewoon niet zo, iedereen weet toch dat wintersport duur is.
Maar als je de post van borreltje ziet, gaat het over budgetwintersport. Wat mij echter opvalt, is dat die toch altijd prijzig wordt tenzij je écht alles van huis meeneemt en je droge meeneembroodjes op de pistes opvreet. Iedereen denkt altijd dat Frankrijk zo goedkoop is, maar als je even doorrekent en een beetje vakantiegevoel wil hebben scheelt het maar weinig.quote:Op zondag 17 januari 2016 22:45 schreef Merkie het volgende:
[..]
Ik snap je punt gewoon niet zo, iedereen weet toch dat wintersport duur is.
hoe regel ik dat ook ??quote:Op zondag 17 januari 2016 23:07 schreef admiraal_anaal het volgende:
[..]
Mwah, ik zit in maart 5 dagen Val Thorens inclusief materiaal, vervoer en appartement op logies basis en uitgebreide skipas van 330 euro
we willen van 13 t/m 20 feb. de vakanties zijn van 20 feb t/m 5 maart ( zo ongeveer)quote:Op zondag 17 januari 2016 18:28 schreef Mineola het volgende:
[..]
Is dat niet precies de voorjaarsvakantie? Dan wordt budget nogal lastig.
Via Sunwebquote:Op maandag 18 januari 2016 13:21 schreef Barreltje het volgende:
[..]
hoe regel ik dat ook ??
[..]
we willen van 13 t/m 20 feb. de vakanties zijn van 20 feb t/m 5 maart ( zo ongeveer)
maar het lijkt sowieso een dure periode (duh! )
Hoe doe je datquote:Op zondag 17 januari 2016 23:07 schreef admiraal_anaal het volgende:
[..]
Mwah, ik zit in maart 5 dagen Val Thorens inclusief materiaal, vervoer en appartement op logies basis en uitgebreide skipas van 330 euro
La Sherpa?quote:Op dinsdag 19 januari 2016 09:32 schreef Janar het volgende:
Afgelopen zondag ook maar last-minute de wintersport geboekt. Vanaf komend weekend zijn we een weekje in Les Deux Alpes. Lekker in een hotel met halfpension. Kwam er alleen na het boeken erachter dat de eigenaren van het hotel Nederlands zijn.
Nu nog even ski's regelen en eventueel nog maar ff een prive lesje. Tips zijn welkom.
quote:
Prima gebied hoor. Maar we hadden Val Thorens geboekt. Dan is het wel een stukje kleiner. Maar nog steeds prima te doen. En lekker compact dorpje ook.quote:Op dinsdag 19 januari 2016 10:07 schreef Janar het volgende:
[..]![]()
![]()
Het gebied is groter dan onze laatste paar keren wintersport( Bansko & Borovets in Bulgarije) en daar hadden we ons al aardig vermaakt. Lekker blauw afwisselen met rood vind ik prima genoeg. We zijn nu ook al een aantal jaar niet meer geweest.
Volgend jaar even wat vroeger boeken om zo wat meer goede keus te hebben. Zeker de betere/leukere hotels in Oostenrijk waren al vol(logisch).
Oh ja, ik zie het, dat is de derde week (duh, ik ga zelf die week). Voor feb wel de goedkoopste week, carnaval is het weekend van 6-9 feb dus ook van 6-13 feb is in het zuiden veel vakantie.quote:Op maandag 18 januari 2016 13:21 schreef Barreltje het volgende:
[..]
hoe regel ik dat ook ??
[..]
we willen van 13 t/m 20 feb. de vakanties zijn van 20 feb t/m 5 maart ( zo ongeveer)
maar het lijkt sowieso een dure periode (duh! )
AA, nog plekjes over? Alleen skipas voor dat gebied is normaal al 200+ voor 5 dagenquote:Op zondag 17 januari 2016 23:07 schreef admiraal_anaal het volgende:
Mwah, ik zit in maart 5 dagen Val Thorens inclusief materiaal, vervoer en appartement op logies basis en uitgebreide skipas van 330 euro
Volgend jaar weer, groep is nu 34 man en er staan er 8 op de reservelijst maar Sunweb heeft geen busplaatsen meer en hotel is overvolquote:Op dinsdag 19 januari 2016 14:28 schreef Atreidez het volgende:
[..]
AA, nog plekjes over? Alleen skipas voor dat gebied is normaal al 200+ voor 5 dagen
Mwah, ik stap om 2100 in eindhoven in de bus (bewust gekozen want als ik in Den Haag opstap gaat ie nog alle opstapplaatsen af en duurt de busreis langerquote:Op dinsdag 19 januari 2016 14:46 schreef Barreltje het volgende:
is dat nou wat, per bus?
ik ben er eerlijk gezegd een beetje huiverig voor ( dat zorgt dus wel voor een deuk in je budget , als je liever niet met de bus gaat)
Ik vind het volkomen kut. Paar jaar gedaan omdat ik dan via-via met een el cheapo reis mee kan, dus dan kon ik het niet laten. Maar het blijft klote. De eerste avond paar liter bier mee en slaaptabletten om zo de nacht door te komen. Terugreis ben je verrot na een paar slechte nachten en hele dagen knallen, maar dan nog kan ik amper slapen. Ik kan onderweg sowieso slecht slapen, dus liever niet. Dan beter zelf met de auto de nacht doorrijden, ben ik 's ochtends veel frisser (moet je dus wel de ruimte hebben in de auto, niet met vijf man opgevouwen zitten).quote:Op dinsdag 19 januari 2016 14:46 schreef Barreltje het volgende:
is dat nou wat, per bus?
ik ben er eerlijk gezegd een beetje huiverig voor ( dat zorgt dus wel voor een deuk in je budget , als je liever niet met de bus gaat)
Een oom van mij heeft een huis in Bozkov, een naburig dorpje.quote:Op dinsdag 19 januari 2016 18:29 schreef Fer het volgende:
Wat zijn de meningen over Tsjechië a 2016? Het gaat om een weekje wintersport voor een gezin van 4 wat nog nooit heeft geskied of op wintersport geweest is?
Zat eventueel naar Harrachov te kijken.
Ik heb geen ervaring met skien in Tsjechie maar zelf zou ik dan voor een klein-middelgroot gebied in Oostenrijk gaan. Omdat het hele gezin ook op skiles zou moeten en ik vraag mij af hoe goed de skileraren in Tsjechie zijn. (dit is in Oostenrijk toch allemaal iets strenger geregeld)quote:Op dinsdag 19 januari 2016 18:29 schreef Fer het volgende:
Wat zijn de meningen over Tsjechië a 2016? Het gaat om een weekje wintersport voor een gezin van 4 wat nog nooit heeft geskied of op wintersport geweest is?
Zat eventueel naar Harrachov te kijken.
Denk dat Tsjechië wel een goede optie is om het eens uit te proberen of het wat voor jullie is.quote:Op dinsdag 19 januari 2016 18:29 schreef Fer het volgende:
Wat zijn de meningen over Tsjechië a 2016? Het gaat om een weekje wintersport voor een gezin van 4 wat nog nooit heeft geskied of op wintersport geweest is?
Zat eventueel naar Harrachov te kijken.
Iedereen is natuurlijk op wintersport........quote:Op maandag 8 februari 2016 15:57 schreef Stansfield het volgende:
Rustig hier. Zaterdag lekker een weekje snowboarden in Solden.
beter,quote:Op maandag 8 februari 2016 17:27 schreef Mip1988 het volgende:
Net terug uit Serfaus
Heerlijk gebied, gezellig dorp!
En heel, heel veel sneeuw gehad
Ik zag dat de vertical dicht was,quote:Op zondag 28 februari 2016 09:43 schreef nattermann het volgende:
Gisteravond teruggekomen uit Fiss.
Meteen geboekt voor volgend jaar
Mooi groot skigebied, gezellige omgeving en superluxe appartement.
Ik heb handschoenen gekocht met een rits aan de bovenkant, voor extra verkoeling. Veel profijt van gehad tot nu toe, en niet meer van die stinkende zweetpoten en -handschoenen.quote:Op maandag 22 februari 2016 11:35 schreef Stansfield het volgende:
Zo weekje snowboarden zit er weer op. Top week gehad. Alleen kreeg ik weer erg last van zweethanden in mijn handschoenen. Iemand nog tips voor handschoenen die niet super dik zijn maar wel wat 'bescherming' bieden ipv die hele dunne handschoentjes?
Oh dat klinkt top. Welk merk heeft dat soort handschoenen met rits?quote:Op zondag 28 februari 2016 12:44 schreef Piet__Piraat het volgende:
[..]
Ik heb handschoenen gekocht met een rits aan de bovenkant, voor extra verkoeling. Veel profijt van gehad tot nu toe, en niet meer van die stinkende zweetpoten en -handschoenen.
Afgelopen week wel. Masnergebied waren de condities perfect, maar de dalafdalingen waren een stuk slechter. Papperige sneeuw.quote:Op zondag 28 februari 2016 11:09 schreef Soohr het volgende:
[..]
Ik zag dat de vertical dicht was,
ligt er voldoende sneeuw in het gebied?
Ik heb Dakine Titan gekocht.quote:Op zondag 28 februari 2016 13:25 schreef Stansfield het volgende:
[..]
Oh dat klinkt top. Welk merk heeft dat soort handschoenen met rits?
Tnx. Ik zal er eens naar kijken of dat wat is voor mij.quote:Op zondag 28 februari 2016 17:27 schreef Piet__Piraat het volgende:
[..]
Ik heb Dakine Titan gekocht.Is ook nog eens met gore-tex dat helpt vocht afvoeren.
Behoorlijk veel onbeschaafde Nederlanders.quote:Op maandag 29 februari 2016 15:57 schreef Stansfield het volgende:
[..]
Vond ik 2 weken geleden wel mee vallen. Veel nederlanders nu?
En niet in de vakanties gaan indien mogelijkquote:Op maandag 29 februari 2016 21:26 schreef CoExist het volgende:
[..]
Behoorlijk veel onbeschaafde Nederlanders.
Haal het woord sport maar uit de wintersport. Één Sodom en Gomorra aan zuiplappen.
Een gescheurde (nieuwe) O' Neill ski-broek door dat een achteloos type met zijn ski langs mijn broek loopt.
De nieuwe Solomon ski-schoenen van mijn schoonmoeder zijn gejat uit de opslag van ons hotel.
Mijn vrouw doodziek van het eten.
Volgend jaar maar weer naar Zwitserland. Misschien wat duurder maar geen gezeik met dit soort marginalen van de samenleving.
Ziet er zeer herkenbaar uitquote:Op vrijdag 11 maart 2016 23:04 schreef Soohr het volgende:
Woensdag, donderdag en vrijdag echt hele goede zonnige dagen gehad en de sneeuw bleef ook vrij goed.
[ afbeelding ]
rondje snowboarden met mijn vader. Dit is het laatste stukje van de dalafdaling naar Fiss.
Morgen vertrek ik weer uit Fiss, en dan op naar Zell am see. Hopelijk blijft de sneeuw daar ook goed genoeg.
18 februari 2017 ben ik weer in Fiss,quote:Op dinsdag 22 maart 2016 22:43 schreef nattermann het volgende:
[..]
Ziet er zeer herkenbaar uit
11 februari 2017 mag ik weer
Held.quote:Op donderdag 13 oktober 2016 23:18 schreef Fogel het volgende:
Planning voor dit jaar... Trondheim en Oppdal. Meerdere keren per week en dat de hele winter lang.
Aan het eind zou ik toch een beetje fatsoenlijk moeten kunnen skien.
Net voor pasen skis gekocht en een keer getest. Op de kinderpiste welliswaar. Na wat vallen en opstaan ging het uiteindelijk wel redelijk (dat wil zeggen dat ik de volledige 250 meter al slalommend en zonder op mijn bek te pleuren af kwam).quote:
Tof. Lijkt mij ook leuk. Alleen zo koud.quote:Op donderdag 13 oktober 2016 23:30 schreef Fogel het volgende:
[..]
Net voor pasen skis gekocht en een keer getest. Op de kinderpiste welliswaar. Na wat vallen en opstaan ging het uiteindelijk wel redelijk (dat wil zeggen dat ik de volledige 250 meter al slalommend en zonder op mijn bek te pleuren af kwam).
Je krijgt het warm van op de skis staanquote:Op donderdag 13 oktober 2016 23:34 schreef liesje1979 het volgende:
[..]
Tof. Lijkt mij ook leuk. Alleen zo koud.
Lofer, Oostenrijk? Kom er zelf al jaren, kindervriendelijk gebied. Kinderland bovenop de berg. Alleen niet veel te doen qua apre skiquote:Op maandag 24 oktober 2016 11:03 schreef laziness het volgende:
Eens kijken of hier mensen met tips zitten.
Wij willen in de voorjaarsvakantie op wintersport.
Nu wil het feit dat ik met mijn knie niet meer mag skiën. We zijn daarom heel bewust op zoek naar een gebied waar bij het bergstation een restaurant zit vanaf waar je een beetje op een piste uitkijkt. Tevens willen we graag dat het kinderland ook bovenop de berg ligt ipv beneden in het dorp.
De grote bekende plekken zijn al vol en veel te druk dus schroom niet onbekende oorden te noemen.
Voor de kenners Kappl voldoet bijvoorbeeld behoorlijk aan de voorwaarden ware het niet dat we dat dal al wat te vaak bezocht hebben.
Goede tip thanksquote:Op maandag 24 oktober 2016 23:34 schreef marsmello het volgende:
[..]
Lofer, Oostenrijk? Kom er zelf al jaren, kindervriendelijk gebied. Kinderland bovenop de berg. Alleen niet veel te doen qua apre ski
leuk, is inderdaad weer eens wat anders.quote:Op donderdag 27 oktober 2016 19:22 schreef MissionPhailed het volgende:
Ik ga in de laatste decade van februari 2017 een zestal dagen naar Kiruna en omgeving (Noord-Zweden) voor o.a. cross-country skiënDus niet het traditionele Alpiene skiën. Ben er afgelopen februari al enkele dagen geweest; schitterend gebied en ondanks de lage ligging (400-500 meter) koud genoeg voor sneeuw ... !
Skiwelt: Söll en Brixen zitten de skischolen bij het bergstation, ook voor de kleintjes. De andere dorpen in datzelfde gebied zit het kinderland van de skischolen van Hopfgarten en Itter beneden. Scheffau zou kunnen (maar minder leuk) Ellmau weet ik niet precies. Westendorf zit ook beneden als ik me het goed herinner.quote:Op maandag 24 oktober 2016 11:03 schreef laziness het volgende:
Eens kijken of hier mensen met tips zitten.
Wij willen in de voorjaarsvakantie op wintersport.
Nu wil het feit dat ik met mijn knie niet meer mag skiën. We zijn daarom heel bewust op zoek naar een gebied waar bij het bergstation een restaurant zit vanaf waar je een beetje op een piste uitkijkt. Tevens willen we graag dat het kinderland ook bovenop de berg ligt ipv beneden in het dorp.
De grote bekende plekken zijn al vol en veel te druk dus schroom niet onbekende oorden te noemen.
Voor de kenners Kappl voldoet bijvoorbeeld behoorlijk aan de voorwaarden ware het niet dat we dat dal al wat te vaak bezocht hebben.
Een goede start zou zijn om eens bij een nationale bergsport vereniging te kijken op de site. Voor Nederland is dit de NKBV en voor Oostenrijk de Alpenverein Österreich.quote:Op zondag 30 oktober 2016 10:52 schreef Evi_90 het volgende:
Andere vraag; heeft iemand wel eens (alleen) een skihuttentocht gedaan?
Ik zoek nog een goede organisatie, maar veel websites die ik vind zien er een beetje goedkoop uit...
Ik bedoel skiën, niet wandelen of klimmen in de winter.quote:Op zondag 30 oktober 2016 13:07 schreef StupidDutch het volgende:
[..]
Een goede start zou zijn om eens bij een nationale bergsport vereniging te kijken op de site. Voor Nederland is dit de NKBV en voor Oostenrijk de Alpenverein Österreich.
Ah je bedoelt huttentochten op de piste (zover ik uit die site kan opmaken). Er zijn namelijk vele en waar ik van uit ging huttentochten die je buiten de piste kan doen (Haute-route e.d.). Dit valt dan wel weer onder bergsport en wordt vaak als reizen/arrangement aangeboden door bergsport verenigingen.quote:Op zondag 30 oktober 2016 15:06 schreef Evi_90 het volgende:
[..]
Ik bedoel skiën, niet wandelen of klimmen in de winter.
Meer zoiets: http://www.tui.nl/vakanti(...)tentocht-dolomieten/
Alleen dan liever niet met TUI...
Jep vorig jaar, heb me er prima vermaakt.quote:Op maandag 7 november 2016 10:54 schreef dimmak het volgende:
Is er iemand al eens in Hochkrimml geweest?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |