Is manische depressie al reden genoeg voor euthanasie tegenwoordig??quote:Op woensdag 9 september 2015 00:05 schreef hpeopjes het volgende:
Z'n beste vriend heeft zich in juli van dit jaar laten euthanaseren, wegens manische depressie.
Arnon Grunbergquote:Op woensdag 9 september 2015 00:11 schreef Nober het volgende:
Nu we het unaniem eens zijn dat Bart Chabot nog leeft, van wie is het nog meer een wonder?
Klopt ook, kortom: depressie is niet veel anders dan vele andere ziektes (psychisch of somatisch). Iedereen kan ze theoretisch krijgen, maar met genetische aanleg of door omstandigheden en/of gebeurtenissen in je leven wordt de kans dat je het krijgt groter.quote:Op woensdag 9 september 2015 00:08 schreef starla het volgende:
[..]
Klopt. Vergeet niet dat bepaalde life-events een trigger kunnen zijn; overlijden van naasten, echtscheiding, persoonlijk faillissement. Sommigen trekken dit, maar anderen die toch wat aanleg hebben kunnen in een zware depressie geraken.
Blijkbaar.quote:Op woensdag 9 september 2015 00:12 schreef Slaro het volgende:
[..]
Is manische depressie al reden genoeg voor euthanasie tegenwoordig??
Bij hem was er wel meer aan de hand denk ikquote:Op woensdag 9 september 2015 00:12 schreef Slaro het volgende:
[..]
Is manische depressie al reden genoeg voor euthanasie tegenwoordig??
Goed stukquote:Op woensdag 9 september 2015 00:14 schreef J0kkebr0k het volgende:
Volgens mij wel een aardige uitleg van hoe een depressie voelt:
http://hyperboleandahalf.(...)ession-part-two.html
Ja, met die gelukzalige priester achter hem, die denkt ik: heb het medicijn wel hoor...quote:Op woensdag 9 september 2015 00:22 schreef Tomatenboer het volgende:
Hier een item van hem in DWDD uit 2012, toen sprak hij over zijn depressie:
http://dewerelddraaitdoor.vara.nl/media/198439
Dat laatste is inmiddels al bevestigd.quote:Op woensdag 9 september 2015 00:33 schreef kissaa het volgende:
Wat vreselijk dit. Hopelijk heeft hij nu rust gevonden...
Precies en daarom vind ik het des te jammer dat er altijd mensen zijn die zeggen dat deze mensen zich niet aan moeten stellen en andere uitspraken doen met diezelfde strekking.quote:Op woensdag 9 september 2015 00:13 schreef Sack_Blabbath het volgende:
[..]
Klopt ook, kortom: depressie is niet veel anders dan vele andere ziektes (psychisch of somatisch). Iedereen kan ze theoretisch krijgen, maar met genetische aanleg of door omstandigheden en/of gebeurtenissen in je leven wordt de kans dat je het krijgt groter.
Ja, die mensen waren niet voor het onderwerp Zwagerman uitgenodigd, hè.quote:Op woensdag 9 september 2015 00:40 schreef Pleun2011 het volgende:
Vond het een beetje een treurig gezelschap bij Pauw.. Halbe Zijlstra die na je dood vertelt hoe verschrikkelijk hij het vindtEn Raymann
En allemaal zeiden ze: 'ja we waren geen vrienden maar we zagen elkaar wel eens'
Zou het niet veel erger zijn als ze acteerden hem te mogen / goed kenden?quote:Op woensdag 9 september 2015 00:40 schreef Pleun2011 het volgende:
Vond het een beetje een treurig gezelschap bij Pauw.. Halbe Zijlstra die na je dood vertelt hoe verschrikkelijk hij het vindtEn Raymann
En allemaal zeiden ze: 'ja we waren geen vrienden maar we zagen elkaar wel eens'
Zullen nog wel enkele decennia overheen gaan - ja, ik ben in een optimistische bui -, voordat de mensen zich dat feitelijk beseffen.quote:Op woensdag 9 september 2015 00:39 schreef starla het volgende:
[..]
Precies en daarom vind ik het des te jammer dat er altijd mensen zijn die zeggen dat deze mensen zich niet aan moeten stellen en andere uitspraken doen met diezelfde strekking.
Iemand met een chronische depressie is niet minder ziek dan iemand met een chronische darmontsteking zoals M. Crohn o.i.d. alleen om het feit dat het 'tussen de oren' zit.
Dat is waar.. alleen Mattijs geloof ik.. die was dan ook als enige wel op zijn plaatsquote:Op woensdag 9 september 2015 00:41 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Ja, die mensen waren niet voor het onderwerp Zwagerman uitgenodigd, hè.
En het was ook geen uitzending speciaal over Z. of geheel aan hem gewijd. Dat had je wel door, of dat ook niet?quote:Op woensdag 9 september 2015 00:43 schreef Pleun2011 het volgende:
[..]
Dat is waar.. alleen Mattijs geloof ik.. die was dan ook als enige wel op zijn plaats
Inderdaad. De overheersende opinie is - althans zo ervaar ik dat - dat depressie toch enigszins "aanstellerij" is en gewoon een kwestie van je schouders eronder zetten, en dat zelfmoord (al prefereer ik het woord zelfdoding) vooral een egoistische daad is, waarbij men dus meer empathie met de nabestaanden lijkt te kunnen opbrengen dan met de overledene.quote:Op woensdag 9 september 2015 00:43 schreef Downwards het volgende:
[..]
Zullen nog wel enkele decennia overheen gaan - ja, ik ben in een optimistische bui -, voordat de mensen zich dat feitelijk beseffen.
Pleun maakt een inschattingsfout.. Moet je nu echt zo grof optreden?quote:Op woensdag 9 september 2015 00:45 schreef Lienekien het volgende:
[..]
En het was ook geen uitzending speciaal over Z. of geheel aan hem gewijd. Dat had je wel door, of dat ook niet?
Jeroen Krabbe heb ik wel gemist overigens in de uitzending.quote:Op woensdag 9 september 2015 00:43 schreef Pleun2011 het volgende:
[..]
Dat is waar.. alleen Mattijs geloof ik.. die was dan ook als enige wel op zijn plaats
Niet zo happen op trollen, je hebt gelijk.quote:Op woensdag 9 september 2015 00:46 schreef Downwards het volgende:
[..]
Pleun maakt een inschattingsfout.. Moet je nu echt zo grof optreden?
quote:Joost Zwagerman - Opnieuw leren leven
Joost Zwagerman heeft inmiddels meer dan dertig boeken geschreven (romans, gedichten en essays). Aan presentator Kefah Allush vertelt hij over het boek dat nauw verband houdt met een ingrijpende gebeurtenis in zijn leven: Door eigen hand. In dit boek schrijft hij over de zelfmoordpoging van zijn vader in 1998.
Dat klopt helemaal; de omslag zal pas plaatsvinden als men inziet dat depressie een hele serieuze ziekte is. Mijn zusje heeft ook zelfmoord gepleegd, maar ik heb het haar nooit kwalijk kunnen nemen.. Zeker niet na de vreselijke worsteling die ik van nabij heb gemaakt. Het kan beter behandeld worden en begrip van derden zal ook meehelpen, maar zelfmoord zal altijd gepleegd worden.quote:Op woensdag 9 september 2015 00:46 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Inderdaad. De overheersende opinie is - althans zo ervaar ik dat - dat depressie toch enigszins "aanstellerij" is en gewoon een kwestie van je schouders eronder zetten, en dat zelfmoord (al prefereer ik het woord zelfdoding) vooral een egoistische daad is, waarbij men dus meer empathie met de nabestaanden lijkt te kunnen opbrengen dan met de overledene.
Oké, baby.quote:Op woensdag 9 september 2015 00:47 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Niet zo happen op trollen, je hebt gelijk.
Inderdaad. Een kennis van me heeft ooit zelfmoord gepleegd, mijn moeder heeft meerdere pogingen achter de rug in het verleden en gelukkig heb ik het zelf nog nooit in mijn hoofd gehaald, ondanks mijn chronische depressie (dysthyme depressie is de officiële term).quote:Op woensdag 9 september 2015 00:49 schreef Downwards het volgende:
[..]
Dat klopt helemaal; de omslag zal pas plaatsvinden als men inziet dat depressieve een hele serieuze ziekte is. Mijn zusje heeft ook zelfmoord gepleegd, maar ik heb het haar nooit kwalijk kunnen nemen.. Zeker niet na de vreselijke worsteling die ik van nabij heb gemaakt. Het kan beter behandeld worden en begrip van derden zal ook meehelpen, maar zelfmoord zal altijd gepleegd worden.
Hij was gescheiden.quote:Op woensdag 9 september 2015 01:01 schreef luxerobots het volgende:
Ik vond hem altijd net wat te enthousiast bij De Wereld Draait Door. Hij ging maar door, kan me nog wel een blauw schilderij herinneren. Heb had hem ook eens in Een Prettig Gesprek met Van Gogh gezien, vond hem toen heel wat sympathieker.
Hij moet veel leed verborgen hebben gehouden. Erg treurig temeer omdat hij een vrouw en kinderen achterlaat.
De natuurlijke reactie van de mens is toch om te blijven leven. Jezelf het leven ontnemen lijkt me een grote stap.quote:Op woensdag 9 september 2015 01:01 schreef Rucola het volgende:
Zelfdoding moedig? Ben ik het niet mee eens. Als de dood niets is en het dus is afgelopen, hoe kan het dan eigenlijk moedig zijn. Niet helemaal. Denk ik.
Eerlijk gezegd wist ik het wel maar wilde even mijn afkeer van Halbe Zijlstra en Raymann de ruimte geven.quote:Op woensdag 9 september 2015 00:46 schreef Downwards het volgende:
[..]
Pleun maakt een inschattingsfout.. Moet je nu echt zo grof optreden?
Natuurlijk. Maar moedig?quote:Op woensdag 9 september 2015 01:03 schreef luxerobots het volgende:
[..]
De natuurlijke reactie van de mens is toch om te blijven leven. Jezelf het leven ontnemen lijkt me een grote stap.
Tuurlijk is het wel moedig, ik begrijp eerlijk gezegd niet eens hoe je dat kunt betwijfelen.quote:Op woensdag 9 september 2015 01:01 schreef Rucola het volgende:
Zelfdoding moedig? Ben ik het niet mee eens. Als de dood niets is en het dus is afgelopen, hoe kan het dan eigenlijk moedig zijn. Niet helemaal. Denk ik.
Dieren doen het ook.quote:Op woensdag 9 september 2015 01:03 schreef luxerobots het volgende:
[..]
De natuurlijke reactie van de mens is toch om te blijven leven. Jezelf het leven ontnemen lijkt me een grote stap.
Ben het er niet mee eens.quote:Op woensdag 9 september 2015 01:03 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Tuurlijk is het wel moedig, ik begrijp eerlijk gezegd niet eens hoe je dat kunt betwijfelen.
Niemand weet tenslotte zeker wat 'de dood' is, en bovendien is het erg definitief. Er is geen weg meer terug. Het is het belangrijkste besluit wat je in je leven kunt nemen.
Nog los van het over je eigen angst voor de dood heenzetten, en de manier waarop ze het ten uitvoer willen brengen.
Nou, onderbouw het zou ik zeggen.quote:
Echt loslaten zal het mij vanzelfsprekend nooit, maar ik heb er wel vrede mee; ik 'begrijp' dat het in haar ogen de beste oplossing was. En ze heeft de stap ook zeker niet van de een op de andere dag genomen.. Er zijn ontzettend veel mensen, alleen al in Ned., die met dergelijke gedachten worstelen en daarom is het van belang dat er meer over bekend wordt / dat het meer bespreekbaar wordt.quote:Op woensdag 9 september 2015 00:57 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Inderdaad. Een kennis van me heeft ooit zelfmoord gepleegd, mijn moeder heeft meerdere pogingen achter de rug in het verleden en gelukkig heb ik het zelf nog nooit in mijn hoofd gehaald, ondanks mijn chronische depressie (dysthyme depressie is de officiële term).
Een zelfmoord laat overigens wel een onuitwisbare indruk achter bij de nabestaanden. De direct betrokkenen van die kennis van me die zelfmoord heeft gepleegd zijn na 12 jaar nog altijd niet de oude en hebben het nog altijd niet kunnen verwerken.
Het moeilijke aan zelfmoord is bij nabestaanden vaak het niet begrijpen en het totale onverwachte, en het gevoel dat ze het hadden kunnen voorkomen. Bovendien gebeuren sommige zelfdodingen in een opwelling, zoals bij die kennis het vermoeden is geweest.
Ik ben persoonlijk van mening dat zelfdoding juist een enorm moedige stap is. Een grote stap naar het onbekende na - meestal - een enorme worsteling, moeilijke overwegingen, enorme zelfkwelling en na veelal een enorme lijdensweg.
Iedere zelfdoding grijpt mij wel enorm aan overigens, zelfs als dat over relatief onbekenden gaat zoals Joost Zwagerman, hij was natuurlijk een bekende Nederlander, maar ik kende hem verder niet persoonlijk. Toch grijpt me dit enorm aan, ik kan me voorstellen hoe moeilijk die man het gehad moet hebben.
Dat is natuurlijk altijd te prijzen.quote:Op woensdag 9 september 2015 01:03 schreef Pleun2011 het volgende:
[..]
Eerlijk gezegd wist ik het wel maar wilde even mijn afkeer van Halbe Zijlstra en Raymann de ruimte geven.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |