Voor sociale cohesie (in welke vorm dan ook) zal het toch een enorm stuk beter zijn om in Nijmegen zelf te gaan wonen. Veel meer vrijheid om met andere mensen om te gaan.
En volgens mij is de inschrijftijd voor bepaalde grote complexen (vossenveld?) toch een stuk kleiner. Daarbij is het, zelfs via kamernet en/of hospiteren, toch niet bijzonder lastig om een kamer te vinden. En stel dat je daarvoor 10x moet hospiteren .. wie weet leer je daar wel iemand kennen waarmee je een klik hebt, ongeacht of je die kamer krijgt.
Verder .. probeer eens wat van die hobby-clubjes via studentenclubjes en zulks. Gewoon, iets wat je wel interessant lijkt maar nog nooit geprobeerd hebt. Toneel, kunst, muziek, whatever. Nijmegen is een creatieve stad, dus daar hebben ze er genoeg van. Wellicht is er op je studie zelfs een studiegroep, waar studenten samen komen om de stof te leren / bespreken. En anders begin je zelf een studiegroep? Een lokaaltje is makkelijk te regelen (zeker met dat doel). Spread the word via de studievereniging, flyers en social media. Statistisch gezien is de kans enorm dat er genoeg studiebollen zijn die interesse hebben.
Je zegt dat je geen uitgaanstype bent, ok prima. Maar Nijmegen is ook geen uitgaansstad. Ja, je hebt die 10 dingen op een rij daar in de molenstraat, maar dat zijn meer kroegen / terrasjes (lees: gezellig met anderen zitten/praten) dan daadwerkelijk uitgaan (dansen en elkaar niet kunnen verstaan). En volgens mij is het inmiddels prima sociaal geaccepteerd wanneer je niet drinkt (zolang je er niet over praat/zeikt).
Samengevat ... Als je meer sociaal contact wil zal je er moeite voor moeten gaan doen. En daar lijkt het nu nog niet echt op.
"Pools are perfect for holding water"