hottentot | donderdag 3 september 2015 @ 12:48 |
Origineel topic van ElanEn deze TS heeft geen idee hoe je correct een reeks maakt, dus als een modje dat zou willen verzorgen ![]() | |
#ANONIEM | donderdag 3 september 2015 @ 12:52 |
Das een goede vraag, want iedereen berekent het anders sommige tellen wasmiddel luiers en benzine wel mee, andere niet. de een eet alleen maar luxe eerlijke biologische vleesch van de slager, de andere kiloknallers van de aldi [ Bericht 17% gewijzigd door #ANONIEM op 03-09-2015 12:53:24 ] | |
hottentot | donderdag 3 september 2015 @ 12:56 |
Ik doelde eigenlijk op het bedrag voor de hele maaltijd, dus met pasta/aardappelen, groente/salade, sausje(s) In Nederland kochten wij nooit vlees bij een supermarkt, maar soms bij een slager en meestal bij de Makro/Sligro als je dan een voorkeur hebt voor steak (bij voorkeur zuid Amerikaans) of dingen als Eend, Lambsrack, en varkensvlees wat bij een Iers klooster met echt scharrelvlees (volgens de verpakking) wegkwam. Of lekkere verse vis zoals Zalm/Forel Dan zit je daar voor 2 personen met gemak op. Als voorbeeld, in Zwitserland is alles duurder (kwaliteit is ook veel beter) het vlees in de supermarkt is hier echt prima, eergisteren hebben we thuis 2 steaks gehad wat 40,- heeft gekost voor alleen het vlees al. Dan nog wat losse dingen voor een luxe salade, dus weer 15,- erbij, lekker toetje van 4,- p.s. en een lekkere donkere import bier erbij, dus nog een keer een tientje, is dus alleen de maaltijd voor 2 personen al 69,- Zou je voor Nederland de prijs halveren zit je nog op 34,50 wat al bijna 3x dat dagbedrag is. En om even verder te gaan, de vrouw eet op het werk bijna altijd buiten de deur in de middagpauze (1 uur, dus alle tijd) wat met een glas drinken erbij al rap 20,- kost, ik heb thuis als ontbijt ovenbroodjes met zalm gehad wat rond de 10,- gekost zal hebben, en in de middag een broodje in de stad met een glas drinken 12,- 2 zakjes voor de kat voor 1,40, in de avond een zakje nootjes van 5,- en een fles cola van 1,- (ja dat is wel goedkoop hier) en dan was het op die dag dus bij elkaar al 118,40 en dan hebben we het alleen maar over eten en drinken. Volgens mij zit ik met die 2000,- nog veel te conservatief. Het is ook een beetje waar de prioriteiten liggen, ik heb graag een grote auto, maar heb 10 jaar polo's gereden omdat we het liever aan bijvoorbeeld lekker eten uitgeven. [ Bericht 16% gewijzigd door hottentot op 03-09-2015 13:08:31 ] | |
Shadowkid053 | donderdag 3 september 2015 @ 12:57 |
In totaal ¤75 in de week maximaal voor twee personen. Natuurlijk zijn er wel eens uitschieters als we een shitload aan wasmiddel / cola inslaan in verband met een kortingsactie. | |
Nizno | donderdag 3 september 2015 @ 13:08 |
gereekst | |
hottentot | donderdag 3 september 2015 @ 13:09 |
![]() | |
Nick | donderdag 3 september 2015 @ 13:09 |
2 mensen en een hond (met redelijk dure brokken vanwege allergie) ¤75 euro in de week gemiddeld. Dit is inclusief wasmiddel etc. etc. Voordeel wat wij hebben is een Dekamarkt, Deen en Albert Heijn in de buurt. Wij doen 1 keer in de week boodschappen en gaan de aanbiedingen af. | |
hottentot | donderdag 3 september 2015 @ 13:14 |
Ik heb mijzelf juist afgeleerd om meerdere supermarkten achter elkaar af te gaan, ergens kan ik niet de discipline opbrengen om te kopen wat er nodig is en dan naar de kassa te gaan. Als ik een mandje pak voor een pak hagelslag en een pak boter, dan is dat ding vol als ik bij de kassa aankom. En thuis kom je er niet doorheen. | |
MrSalazar | donderdag 3 september 2015 @ 13:18 |
50 euro ongeveer. Eenpersoonshuishouden. | |
Nick | donderdag 3 september 2015 @ 13:20 |
Haha daar heb ik geen last van, we maken de lijstjes thuis en het enige wat extra meegaat zijn misschien de afgeprijsde artikelen/vlees voor de voorraad. We houden elkaar wel een beetje tegen als het op impulsaankopen aankomt. | |
PierreTT | donderdag 3 september 2015 @ 13:39 |
Ik heb een AH, Lidl en Plus in een straal van 2 kilometer zitten, zo makkelijk ![]() | |
Nick | donderdag 3 september 2015 @ 13:53 |
Lidl hebben wij ook nog op 10 minuten rijden zitten! Heerlijke winkel voor de grote booschappen. 3 tassen vol voor 20-30 euro ![]() | |
Leandra | donderdag 3 september 2015 @ 13:54 |
Dat wil nog wel eens tegenvallen als de huiskleuter mee is en roept dat hij graag Sushi wil ![]() | |
Nick | donderdag 3 september 2015 @ 13:55 |
Haha ![]() | |
War-horse | donderdag 3 september 2015 @ 13:56 |
30,- zo ongeveer alles inclusief. | |
DjMark | donderdag 3 september 2015 @ 14:59 |
50-60 euro per week (1 persoon). Ik koop redelijk wat duur vers/bio spul. | |
Rusesabagina | donderdag 3 september 2015 @ 15:06 |
Dit vind ik wel knap. Als ik één keer naar de Marqt ga rol ik voor 50 euro naar buiten en dan heb ik voor één dag eten..... | |
gelestipjes | donderdag 3 september 2015 @ 15:14 |
35 a 40 euro voor 1 persoon, alles inclusief | |
BE | donderdag 3 september 2015 @ 15:24 |
120 euro 2 volwassenen, 2 kinderen (6 en 7) Dit is alleen wat ik op vrijdag bij de Lidl en de Jumbo uitgeef aan weekboodschappen. In een goeie week, waarin ik niet af wijk van wat er op het menu staat ook vrijwel alles wat we uitgeven aan levensmiddelen, met misschien hooguit nog een tientje erbij in de week aan een keer verse broodjes halen voor bij de lunch. | |
pfaf | donderdag 3 september 2015 @ 18:33 |
Gemiddeld 160 euro per week. Zitten wel flinke fluctuaties in. (Etentje voor vrienden enzo..) 2 personen, 2 katten. | |
stavromulabeta | donderdag 3 september 2015 @ 19:11 |
Hoe bepalen jullie trouwens hoeveel jullie aan boodschappen uitgeven? Echt bijhouden of is het een inschatting? | |
Leandra | donderdag 3 september 2015 @ 19:14 |
Wij gebruiken één rekening uitsluitend voor de boodschappen en benzine, daar gaat maandelijks ¤ 800,- naartoe en daar moeten we het mee doen. | |
stavromulabeta | donderdag 3 september 2015 @ 19:18 |
Ik vraag het vooral omdat ik het pas weet sinds ik gedurende een jaar mijn uitgaven minutieus heb bijgehouden (incl. het verschil tussen noodzakelijke boodschappen en lekkere maar onnodig dure dingen). Daarvoor wist ik alleen hoeveel salaris ik aan het eind van de maand over hield, maar hooguit een globaal beeld van waar het aan op ging en totaal geen idee niet hoeveel % op ging aan vermijdbare uitgaven. | |
Leandra | donderdag 3 september 2015 @ 19:21 |
Als je het niet bijhoudt gaat er vaak idd meer aan boodschappen op dan je denkt. Dit is onze manier van "cash betalen omdat je het dan beter doorhebt". | |
hottentot | donderdag 3 september 2015 @ 19:29 |
Schatting, in de zomer is het bijvoorbeeld anders dan in de winter, want als er sneeuw ligt hoef ik geen maaltijd op een terrasje dus word er meer thuis gegeten. | |
hottentot | donderdag 3 september 2015 @ 19:32 |
En dan kom je er ook achter hoeveel geld er eigenlijk gaat naar al die "kleine" extra's | |
stavromulabeta | donderdag 3 september 2015 @ 19:46 |
Ik ben er vooral achter gekomen dat (binnen enige redelijkheid) op elke cent letten en je menu daarop aanpassen, hooguit 4 tientjes/maand scheelt ten opzichte van lekker (m.u.v. de echt excessieve zaken) te eten. Het enige wat echt hard wil aantikken is lekkere wijn versus slobberwijn bij het eten. En horeca/afhalen/uit eten/snacks op het station. | |
pfaf | donderdag 3 september 2015 @ 19:47 |
Rabobank houdt dat voor me bij. | |
hottentot | donderdag 3 september 2015 @ 20:58 |
Ah, nee hier zijn bij mij wel grotere besparingen te bewerkstelligen ![]() | |
Treehut362 | donderdag 3 september 2015 @ 21:51 |
35 euro | |
andersdenkende | donderdag 3 september 2015 @ 22:38 |
Tweepersoonshuishouden, 1 hond en 2 cavia's... per week zo'n ¤50,- aan eigen boodschappen en in de maand ¤50,- voor de dieren. Voor onszelf zitten we er meestal net iets overheen, maar dat zal niet meer dan een paar tientjes in de maand zijn. Maar wij eten dan ook vegetarisch, dus dat zal vast een stuk schelen. | |
pfaf | vrijdag 4 september 2015 @ 08:28 |
Dat hoeft niet.. ![]() | |
SeLang | vrijdag 4 september 2015 @ 09:36 |
Omgerekend ca ¤30-¤35 per week in periodes dat ik niet op reis ben | |
BeamofLight | vrijdag 4 september 2015 @ 09:51 |
150 euro per week Dit is exclusief ons standaard vrijdag-uit-eten En exclusief onze maandelijkse Action ronde (shampoo, douche spul en deo uit Italie enzo) | |
penny-wise | vrijdag 4 september 2015 @ 10:27 |
Doe de boodschappen nooit maar zal wel dik ¤100-¤150 zijn inc drogisterijgerei... Kopen ook veel biologisch, duurder maar stukken beter qua smaak en kwaliteit. | |
Ozoo | zondag 6 september 2015 @ 20:45 |
bijhouden....gemiddeld maandbedrag in Euro: 533 in 2012 549 in 2013 525 in 2014 549 in 2015 [ Bericht 4% gewijzigd door Ozoo op 06-09-2015 20:47:07 (kort en bondig..) ] | |
Ozoo | zondag 6 september 2015 @ 20:47 |
dubbel [ Bericht 98% gewijzigd door Ozoo op 06-09-2015 20:48:30 (dubbel) ] | |
Underdoggy | zondag 6 september 2015 @ 21:14 |
150 per week met z'n 2en, dit is zonder wijn, zo nu en dan Makro en drogist | |
OngeschiktX | zondag 6 september 2015 @ 23:04 |
Ik geef 30 - 40 euro per week uit aan alle boodschappen (eten, wasmiddel, shampoo, etc). Dat is voor één persoon. Ik doe eens per week boodschappen op de fiets en in de winkel gebruik ik een mandje. Als die vol is, plus eventueel een los iets als wc-papier, kan ik het precies meenemen. Het is wel redelijk omhoog gegaan, een paar jaar terug zat ik op 20-30 euro/week. Sommige bedragen hier vind ik vrij bizar. Ik doe boodschappen bij de AH, eet redelijk gezond, groente/fruit alleen vers, vrijwel elke dag vlees, soms vis, mix van A en B merken. Op aanbiedingen let ik niet. Ik haal alleen nooit tussendoortjes, koek, chips en dat soort dingen. Drank en frisdrank ook niet zo veel. Ik zie het tijdens het afrekenen. Als het niet tussen de 30 en 40 euro is, dan is er iets mis. Verder kan ik het zien op 'extra inzicht' in internetbankieren. Daar wordt alles (vrijwel alles) automatisch goed gegroepeerd. | |
sjorsie1982 | zondag 6 september 2015 @ 23:28 |
Dat is niet zo moeilijk. Ik heb een aparte bank rekening waar ik elke maand 450 euro op stort en mijn partner, die de boodschappen koopt, pint daarvan. De ene maand hebben we 10 euro over, de andere maand 10 euro te kort. Daardoro komt het, dat je goedkoop eet. Je eet gezond en geen troep oftewel jouw tussendoortjes. Gezond eten is het goedkoopste en tussendoortjes tering duur en ongezond. Ik heb weleens gevraagd aan iemand toen we het erover hadden wat die dan zoal eet. Komt hij aan met zalm op brood, cola, chips en toen zei ik: hou maar op, ik weet het al ![]() | |
pijltjegooien | zondag 6 september 2015 @ 23:29 |
Bankafschriften checken. Meestal zitten we met twee personen op zo'n 75 euro per week. Uiteraard is het een stuk meer bij een verjaardag bijvoorbeeld. | |
eriksd | zondag 6 september 2015 @ 23:42 |
Zo rond de 350 per maand, 1 persoon. Met wat losse fratsen erbij 400. Dit is dan wel exclusief wijn. | |
wiskundenoob | maandag 7 september 2015 @ 09:51 |
Als je alles biologisch haalt of (exotische) producten die "ambachtelijk" worden bereidt dan snap ik wel waarom sommige mensen 3-4 zoveel uitgeven als gemiddeld. | |
Luxuria | maandag 7 september 2015 @ 10:27 |
Dit is bij mij precies hetzelfde. | |
vlindertje89 | maandag 7 september 2015 @ 11:45 |
Met 2 personen, afgelopen half jaar zaten we gemiddeld op 275 per maand. Dat is dan eten, drinken, wc papier, wasmiddel, et cetera. Dus uitgaande van 4 weken per maand zo'n 70 euro per week. Eten bestellen met zn tweeën zit daar ook bij in, maar als vriend weg is en ik bestel zelf wat of ik koop op werk lunch dan betaal ik dat zelf en zit dus niet bij bedrag hierboven in. Zelfde geldt voor als vriend in de kroeg gaat zuipen na training, dat betaalt hij zelf en zit daar dus niet bij in. Hoeveel vriend uitgeeft naast de gezamenlijke boodschappen aan eten/drinken weet ik niet, ikzelf zo'n 50-100 euro per maand. Ligt een beetje aan of ik vaak mn eten vergeet en dan op werk wat koop en aan hoe vaak ik in mn eentje nog eten bestel. | |
Mainport | maandag 7 september 2015 @ 11:57 |
Met z'n tweeën alleen al 75 euro pw aan sigaretten. De boodschappen zijn net zo duur: ik houd van eten maar nog meer van roken. | |
pfaf | maandag 7 september 2015 @ 12:02 |
Ik vind jouw bedragen juist bizar. Aan bier en wijn zijn wij doorgaans al 30 euro per week kwijt. ![]() Als je voor 30 euro in een week eet en drinkt, ben ik wel erg benieuwd hoe je dat lukt zonder elke dag rijst of pasta met een potje saus te eten. | |
Donna | maandag 7 september 2015 @ 12:06 |
Het is 1 persoon he. Dan is ¤30-¤40 per week echt niet gek. | |
pfaf | maandag 7 september 2015 @ 12:17 |
Dan zal ik gek zijn, want 30 euro in een week vind ik echt enorm weinig. Dat is een keer 2 euro per avondmaaltijd. t Zal aan mijn kookkunsten (of dan juist ontbreken ervan) liggen, maar daar krijg ik niet veel meer dan een bak pasta voor op tafel. En dan bestaat het fruit de rest van uit appels en mandarijnen, niet een bak kersen of een mango, want dan zou ik het avondeten over moeten slaan. | |
finsdefis | maandag 7 september 2015 @ 12:17 |
Op zich niet bizar toch, ze geeft al aan dat ze weinig drank meetelt. Als ik veel drank insla dan tel ik dat vaak ook niet mee onder boodschappen maar onder booze ![]() | |
Donna | maandag 7 september 2015 @ 12:20 |
Ik weet het niet. Ik heb nooit boodschappen gedaan voor 1 persoon. Maar wij hebben gemiddeld ¤70 per week, dus ongeveer het dubbele (voor 2 personen) en dat gaat prima, ook met exotisch/duur fruit. Wij drinken idd ook geen alcohol. | |
Rusesabagina | maandag 7 september 2015 @ 12:22 |
Gemiddeld is de kiloknaller kip, gehakt waar je de helft van overhoud na het bakken, groente die meer gif bevatten dan een bus RoundUp en heel veel vette/zoete zooi. Echt gezond / biologisch / puur eten is niet goedkoop helaas. | |
pfaf | maandag 7 september 2015 @ 12:23 |
Nu lijk ik hier plots een alcoholist. ![]() Misschien is het wel dat wij de luxe hebben om vrij veel geld uit te geven en het dan ook makkelijker doen. Die 30 euro lukte me als student net (zonder drank(, maar naar die 'barre' tijden zou ik nu niet meer terug willen. ![]() | |
Rusesabagina | maandag 7 september 2015 @ 12:24 |
| |
Donna | maandag 7 september 2015 @ 12:25 |
Och, wij hebben die luxe ook wel, maar ik vind het echt zonde van het geld om zoveel aan boodschappen uit te geven. | |
finsdefis | maandag 7 september 2015 @ 12:28 |
Achja, zo heeft ieder zijn eigen prioriteiten. Ik denk dat bijna de helft van mijn wekelijkse kosten in en rondom de supermarkt (en slijter) naar drank (m.n. speciaalbier) gaan. Mocht het nodig zijn dan weet ik in ieder geval waar ik kan snijden in de uitgaven ![]() | |
Donna | maandag 7 september 2015 @ 12:34 |
Je bent je in ieder geval goed bewust hoe het zit ![]() ![]() | |
Zocalo | maandag 7 september 2015 @ 13:19 |
Ik denk dat wij (2 personen) op ongeveer 70 euro per week zitten. We hebben een Aldi om de hoek, dus proberen daar het grootste deel te halen, maar de AH is beter om af en toe wat afwisseling of luxe te krijgen. Dus vaak is het 3/4 avonden Aldi, en 4/3 avonden AH. Maar ik schrik altijd van het kassabonnetje als ik voor één avond boodschappen doe bij de AH. Dat is soms gelijk aan een week zooi van de Aldi. | |
miss_dynastie | maandag 7 september 2015 @ 14:25 |
Dat heeft dan inderdaad meer te maken met de luxe van je producten, dan met de prijzen van AH. Ook daar kun je namelijk prima goedkoop boodschappen doen. | |
hottentot | maandag 7 september 2015 @ 15:09 |
De Whisky speciaal zaak laat ik ook buitenbeschouwing in deze. * hottentot kijkt blij naar zijn drankenkabinet en verheugd zich op de volgende proefavond ![]() | |
Ivo1985 | maandag 7 september 2015 @ 15:14 |
Bij mij gaat er aan boodschappen en drogisterijartikelen zo'n 35-40 euro per week doorheen. Ik eet weinig tussendoortjes en houdbare producten koop ik vaak in de aanbieding in grotere hoeveelheden. Als het even kan haal ik mijn fruit op de markt. Kanten klaar maaltijden koop ik zelden, ik heb meestal wel een portie zelfgemaakte bami, nasi of pastasaus in de vriezer staan voor als ik weinig zin of tijd heb om te koken. Er komt bij dat ik ongeveer 1x per week bij mijn ouders of op mijn werk eet. Dat scheelt dus in de kosten van een warme maaltijd. De kosten van uit eten gaan tel ik niet bij de boodschappen maar bij uitgaan. De kosten van afhaal/thuisbezorgde maaltijden vallen bij mij wel onder boodschappen, maar dat doe ik gemiddeld slechts 1x per maand. En van 15 euro aan Chinees of mix menu van grill heb ik meer dan genoeg voor 2 maaltijden. [ Bericht 0% gewijzigd door Ivo1985 op 07-09-2015 15:58:44 ] | |
Janneke141 | maandag 7 september 2015 @ 15:54 |
Dat vind ik een prestatie op zich, tenzij er luiers bij zitten. | |
Ivo1985 | maandag 7 september 2015 @ 15:59 |
een belangrijk woord was weggevallen ![]() | |
Mafklapper | maandag 7 september 2015 @ 16:03 |
Hier een 2,5 persoonshuishouden (kind is er om de week) . Mijn partner maakt elke maand ¤900 over , we kijken niet naar bedragen,roken, gaan wekelijks uit eten en bestellen vaak ook nog. Naast de boodschappenpas, gebruik ik mijn eigen pas ook geregeld. Wekelijks word er ongeveer zo'n ¤250 besteed | |
Debsterr | maandag 7 september 2015 @ 16:08 |
Wij zitten op zo'n 400 tot 500 per maand, dus gemiddeld 100 euro per week. Hier zitten dan wel wat zoutjes en drank bij maar bijvoorbeeld weer niet de whisky. Ik vind eigenlijk wel dat we teveel uitgeven maar heb zelf een schurfthekel aan boodschappen doen en dus geen invloed ![]() | |
pijltjegooien | maandag 7 september 2015 @ 17:55 |
30 euro per week aan bier/wijn?? Dure wijn dan of zuip je zoveel? ![]() | |
pfaf | maandag 7 september 2015 @ 18:13 |
Kratje bier, paar speciaalbiertjes en een flesje wijn of twee. Als ik de speciaalbieren bij de specialist meetel wordt het nog wel meer. ![]() | |
stavromulabeta | maandag 7 september 2015 @ 18:17 |
Daar zit ik ook al in de buurt. Gewoon 1a 2 flessen wijn van rond de 15 Euro. Maar dat is dan ook een hobby waar ik het geld voor over heb. | |
pijltjegooien | maandag 7 september 2015 @ 18:20 |
Dat vind ik toch redelijk neigen naar alcoholisme. Maar ach, ieder zn hobby's. | |
finsdefis | maandag 7 september 2015 @ 19:10 |
Meestal drink je niet alleen, dus dan valt het nog wel mee medunkt. | |
OngeschiktX | maandag 7 september 2015 @ 21:21 |
Ik vind het wel meevallen. Ik kook niet heel hoogstaand, vaak gewoon makkelijk, maar vind dat ik prima eet. Deze week heb ik de volgende maaltijden: Pasta: Pasta, hamblokjes, courgette, paprika, champignons, ui, saus van tomaat + tomatenpuree + wat kruiden. Daarnaast caprese (tomaat, mozzerrela met basilicum, olijfolie en balsamicoazijn) Rode curry: Rijst, 1 kipfilet, peultjes, cherry-tomaatjes, kruidenpasta, kokosmelk, kroepoek Aardappel-groenten: Voorgeschilde krieltjes, bloemkool, peperburger Meestal ook nog wat yoghurt na. Oh ja, elke maaltijd dus 2x, je moet wat als je alleen bent. De laatste dag waarschijnlijk iets van soep of pizza of misschien eet ik ergens anders. Qua fruit heb ik deze week elke dag een banaan, kiwi's en nectarines. Verder 2 pakken melk, 1 pak sinaasappelsap en voor ontbijt/lunch donkervolkoren brood. Verder had ik wat broodbeleg, 2xdeodorant, peper en zout, 1 fles fris en volgens mij heb ik dan alles gehad. Was klaar voor 38 euro deze week, vooral door de deodorant. Voor mij voelt het nou niet echt als afzien aan. Het is meer het gevolg van geen auto hebben en niet meer dan één keer per week boodschappen willen doen. Aan het geld ligt het niet. Ik zou zonder probleem een paar keer zo veel uit kunnen geven. Ik wil nog wel zo'n maaltijdbox gaan proberen om niet steeds 2 dagen hetzelfde te hoeven eten. Dat wordt wel een stukje duurder. Plus ik heb dan meer ruimte om andere dingen uit de supermarkt mee te nemen. | |
verita | dinsdag 8 september 2015 @ 10:32 |
En dan nu even eerlijk bij deze post: In die 38 euro, daar zit dan ook de aanschaf van olijfolie, balsamico-azijn, kokosmelk, peultjes, basilicum etc bij in? Want dan wil ik heel graag weten waar ij je aankopen doet ![]() | |
Donna | dinsdag 8 september 2015 @ 10:41 |
Olijfolie en azijn koop je niet iedere week, net als de 2x deo die nu wel gekocht zijn. Onder de streep heft dat elkaar dan weer op en kom je op een gemiddelde per week. | |
BeamofLight | dinsdag 8 september 2015 @ 10:44 |
Trouwens als ik zie wat ik allemaal kan kopen bij de focking LIDL voor 75 euro. Niet normaal.... Ik hoef zaterdags nooit meer naar de sportschool als ik daar ben geweest. 3 grote tassen knatsvol met alleen maar goed spul. | |
Kandijfijn | dinsdag 8 september 2015 @ 11:21 |
Met zijn tweeen een euro of 200 in de maand dus ongeveer 46 in de week gemiddeld. | |
lolwebs | dinsdag 8 september 2015 @ 12:37 |
Dat zie ik, dat is meer dan n pakje sigaretten per dag, waarschijnlijk 2 dus 1 pakje per dag ieder? Kun je beter schakelen naar tabak die je met filterhulzen maakt of gewoon shag draaien dat is veeeeeel goedkoper. | |
verita | dinsdag 8 september 2015 @ 13:00 |
Ja niet om lullig te doen maar als je ze niet hebt, moet je die spullen toch echt eerst kopen... Niks wegstrepen tegen elkaar. Mijn vraag is of dit bij de genoemde 38 euro inzit. Het antwoord is ja of nee. Niet iedereen heeft de mogelijkheid om te investeren in een (voor bijvoorbeeld een bijstandsmoeder) grote aanschaf als een fles olijfolie (toch gauw 4-5 euro), die kun je dan niet missen in dezelfde week wanneer je ook andere items moet kopen. | |
Donna | dinsdag 8 september 2015 @ 13:06 |
Ja natuurlijk moet je ze eerst kopen, maar als je het niet kan missen, moet je dat plannen. Dan koop je dus niet 2 deo's in de week dat je ook olijfolie moet kopen. Of je koopt een minder duur (en kleiner) flesje. Dat je daarmee dan onder de streep duurder uit bent, zal je dan zo moeten nemen. De persoon aan wie je die vraagt stelt heeft (zoals ik het opvat) dit probleem niet. Zij kan het dus wel 'wegstrepen'. Ze geeft zelf al aan dat ze duurder uit was door de deo's. | |
VeX- | dinsdag 8 september 2015 @ 13:36 |
In mn eentje besteed ik denk ik zo'n ¤40-50 per week aan eten en drinken in de AH. | |
BeamofLight | dinsdag 8 september 2015 @ 13:38 |
Ik schrik best wel van woorden als investeren in olijfolie | |
Kandijfijn | dinsdag 8 september 2015 @ 13:39 |
Wat een onzin zeg als solo persoon kan je inclusief olijfolie gemiddeld voor een euro of 20 per week eten. Die 5 euro voor een fles olijfolie houdt je echt wel over | |
verita | dinsdag 8 september 2015 @ 13:57 |
Ik vind het fijn voor je dat je waarschijnlijk nooit de keuze hebt hoeven maken tussen brood kopen voor je kind en hoognodige schoenen. Alles wat een hogere aanschafprijs heeft is een schrik voor iemand met een minimum inkomen. Dan is 'investeren' van vijf euro voor olijfolie voor een bijstandsmoeder hetzelfde als 'investeren' in een straatje staatsloterijloten voor een ander. | |
verita | dinsdag 8 september 2015 @ 14:04 |
Het antwoord op de 38-euro vraag heb ik overigens nog niet. Zitten de genoemde producten er nou bij in of niet? Want anders is het appels met peren vergelijken, en krijg je een vertekend beeld. Overigens: ben ik de enige die zich iets kan voorstellen bij de financiële moeilijkheden van een ander? ![]() | |
Kandijfijn | dinsdag 8 september 2015 @ 14:20 |
Ik heb er zelf ingezeten buitenom mijn eigen schuld daarom weet ik dat de meerderheid aanstellers zijn. | |
Donna | dinsdag 8 september 2015 @ 14:23 |
Waar gaat het dan precies om? Dat jij niet wilt rekenen in gemiddelden of dat zij waarschijnlijk niet voor ¤38 olijfolie en balsamico azijn heeft gehaald, maar dat al in huis had. Beide keren komt het op hetzelfde neer. Je hebt het ooit moeten kopen en uiteindelijk kom je op een gemiddelde. Mogelijk had ze die kokosmelk al in huis, maar peultjes en basilicum moet je toch echt kopen. Als je groente, vlees en aardappels eet en je hebt daar een lepel mayonaise bij, dan reken je ook geen hele fles mayonaise mee die je waarschijnlijk in juli al hebt gekocht. Ik ben zelf opgegroeid in financiële moeilijkheden en juist dan is het belangrijk om onder de streep te rekenen wat je budget is. Als dat ¤40 per week betekend, kan je niet in 1 week en olijfolie en azijn en deo en waspoeder halen, dan moet je dat verspreiden. | |
miss_dynastie | dinsdag 8 september 2015 @ 14:54 |
Voor de genoemde maaltijden is dat heel makkelijk te doen hoor. Zeker als je peultjes en basilicum op de markt haalt en niet bij de groentejuwelier. Hou je zat over voor een flesje balsamico-azijn (al vanaf 1,69 en daar kan je best een hele poos mee doen) en olijfolie (al vanaf 1,59 voor een klein flesje waar je ook een hele hoop maaltijden mee kan doen). | |
lolwebs | dinsdag 8 september 2015 @ 14:54 |
Gaat dit topic nu over olijfolie? | |
Donna | dinsdag 8 september 2015 @ 15:01 |
![]() ![]() | |
lolwebs | dinsdag 8 september 2015 @ 15:09 |
Ik gebruik rijstolie is veel beter | |
habitue | dinsdag 8 september 2015 @ 15:25 |
Hmm vrij veel denk ik. Speciaalbiertjes, vaak vis en schelpdieren. Kom wel op 100 euro per week voor mezelf. Al heb ik vaak ook wel mensen over de vloer die blijven eten. Ik bezuinig eigenlijk ook nooit op eten. Koop altijd gewoon waar ik zin in heb, en dat zijn toch vaak de betere duurdere dingen. ![]() | |
Ivo1985 | dinsdag 8 september 2015 @ 20:14 |
Een goede, uitgebreide voorraad oliën, kruiden en specerijen kost zo 100 euro. Als je daarmee dan ook nog eens overweg kunt, bespaar je echter wel een fortuin op mixen van knorr e.d. en je kan met elk potje maandenlang vooruit. Dus ja, de eerste aanschaf is voor iemand met een smalle beurs best een investering te noemen. Eenmaal aangeschaft gebruik je er gemiddeld misschien 2-3 euro per week van (gemiddeld 1 product per week wat op gaat en weer nieuw gekocht moet worden). Het is dan ook onzin om die hele aanschaf als kosten voor 1 week te zien als we het hebben over wat we gemiddeld per week aan boodschappen kwijt zijn. | |
OngeschiktX | dinsdag 8 september 2015 @ 21:22 |
De kokosmelk en peultjes wel; basilicum, olijfolie en balsamico-azijn niet. Die laatste twee koop ik maar eens in de zoveel maanden, net als 2x deodorant, zout en peper overigens. De basilicum stond er nog van vorige week. De balsamico-azijn heb ik trouwens al erg lang, zal de datum eens checken. Verder alles van de AH dus. Tuurlijk streep ik dat tegenelkaar weg. De ene keer koop ik olijfolie, de ander keer wasmiddel (doe ik bijna een jaar mee), de volgende keer deodorant. Ik kan niet eens alles tegelijk meenemen, dus probeer elke week zoiets mee te nemen. Gemiddeld kom ik dan op zo'n 30-40 euro uit. Ik ben geen bijstandsmoeder, dus die investering van een grote fles olijfolie kan ik prima maken. Toch het totaal maar even gecheckt; uit internetbankieren: Eerste bedrag is totaal, tweede bedrag is gemiddelde per maand, over de afgelopen 3.5 jaar dus. Daarvoor woonde ik in een studentenhuis en zal ik niet mee tellen. Boodschappen is ¤41.50/week. Valt me een beetje tegen, toch de paar keer per jaar dat ik een tweede keer per week wat haal. Ik zit met de wekelijkse boodschappen zelden boven de ¤40. | |
Kandijfijn | woensdag 9 september 2015 @ 03:12 |
En dan doe je nog een voorzichtige schatting ![]() |