abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_153734965
quote:
'Eurolanden moeten meer soevereiniteit inleveren'

Het is onvermijdelijk dat de eurolanden meer soevereiniteit opgeven om de stabiliteit van de eurozone te garanderen. De eurocrisis leert dat vrijwillige afspraken alsook Europese regels niet voldoende zijn om nieuwe drama's als in Griekenland te voorkomen. Dat schrijven de 'vijf presidenten' van Europa - voorzitter Juncker van de Europese Commissie, EU-president Tusk, ECB-baas Draghi, Eurogroepvoorzitter Dijsselbloem, Europees Parlementsvoorzitter Schulz - in een gezamenlijk rapport dat maandag wordt gepresenteerd.

VVerdergaande integratie van de eurolanden wordt als het aan de 'presidenten' ligt echter uitgesmeerd over de nodige jaren. Voor de korte termijn (tot medio 2017) stellen ze bescheiden stappen voor als de oprichting van een Europese Budgettaire Raad die gevraagd en ongevraagd adviezen uitbrengt over het nationale begrotingsbeleid. Daarnaast moet er striktere afspraken komen die de concurrentiekracht van de nationale economieën (loonontwikkelingen koppelen aan productiviteitsstijging) versterken.

Het rapport over de 'voltooiing' van de economische en monetaire unie, volgt op eerdere blauwdrukken van de vorige Commissievoorzitter Barroso en van voormalig EU-president Van Rompuy. Die gingen aanzienlijk verder met hun aanbevelingen. Het rapport van de vijf presidenten heeft alle kenmerken van een moeizaam compromis en is eveneens interessant om wat er niet in staat.

De vijf presidenten benadrukken dat de eurozone meer moet doen dan 'overleven'. Het moet lonend zijn voor burgers, bedrijven en lidstaten de euro te hebben, waarvoor ze immers hun monetaire beleid hebben afgestaan aan de ECB. 'We zijn vastbesloten de monetaire unie te versterken', zegt Dijsselbloem.

De presidenten
Het rapport analyseert de tekortkomingen van de eurozone (wel een gedeelde munt, weinig middelen om eurolanden in het gareel te houden), alsook het crisisherstel dat afgelopen jaren plaatsvond. 'Het is nu de hoogste tijd de funderingen te versterken', aldus de presidenten. Anders verscheuren de grote verschillen tussen de landen uiteindelijk het europroject.

De maatregelen voor de korte termijn passen binnen de bestaande verdragen. De nieuwe Budgetraad adviseert maar kan niet afdwingen. Verder wordt aanbevolen de bestaande procedure aan te scherpen die vastgoed- en financiële bubbels te voorkomen.

Pas in de tweede fase (na 2017) moeten er bindende Europese economische normen komen, bijvoorbeeld voor een goed functionerende arbeidsmarkt. En pas als alle landen hun economieën op orde hebben, kan er volgens de 'presidenten' sprake zijn van een Europees bufferfonds dat landen in zware recessie te hulp schiet. Zo een speciaal eurozonebudget alsook contractuele beleidsafspraken tussen Brussel en de eurolanden, stuitten eerder op groot verzet in Nederland. Premier Rutte dreigde tijdens een lunch met Van Rompuy dat Nederland dan uit de euro zou stappen.

Het rapport van de presidenten wordt naar verwachting donderdagavond door de Europese regeringsleiders kort besproken. Daarna zal vermoedelijk om een nadere uitwerking worden gevraagd.

http://www.volkskrant.nl/(...)-inleveren~a4085528/
quote:
Juncker wil ministerie van Financiën eurozone

De eurozone zou op termijn een eigen 'ministerie van Financiën' moeten krijgen.
Dat stelt voorzitter van de Europese Commissie Jean-Claude Juncker voor in een rapport dat hij heeft geschreven met vijf leiders van Europese instellingen. Het stuk wordt maandag openbaar.

Dit EU-orgaan, dat er tegen 2025 zou moeten zijn, moet beslissingen nemen over begrotingsbeleid. Precieze details, voorwaarden en mandaat moeten nog worden uitgewerkt.

In het voorstel van Juncker houden Eurolanden de controle houden over belastingheffingen. ''Maar bepaalde beslissingen zullen steeds meer collectief moeten worden genomen", aldus Juncker.

Eurogroep

De commissievoorzitter schreef het rapport met de presidenten van de Europese Raad (Donald Tusk), de eurogroep (Jeroen Dijsselbloem), de Europese Centrale Bank (Mario Draghi) en het Europees Parlement (Martin Schulz).

Ook wil Juncker de eurogroep, het overleg van de ministers van Financiën van de eurolanden, versterken door de voorzitter voltijds aan te stellen. De huidige voorzitter, Jeroen Dijsselbloem, vervult de functie nu in deeltijd. Ook moet de voorzitter op het internationaal toneel een grotere rol krijgen ''bij het vertegenwoordigen van het belang van de gemeenschappelijk munt", aldus het rapport.

Het rapport wordt onder meer besproken op de top van regeringsleiders en staatshoofden van de Europese Unie op donderdag en vrijdag.

http://www.nu.nl/economie(...)ancien-eurozone.html
De vijf 'Europa presidenten' Tusk, Dijsselbloem, Juncker, Draghi en Schultz willen op termijn dat de eurolanden meer soevereiniteit moeten inleveren om de euro te behouden

Ik vind aan de ene kant wel iets voor te zeggen valt dat Europa Knoflooklanden in het gareel wil houden, omdat het nu zeer lastig is (Frankrijk 3% tekort, Griekenland crisis etc). Maar aan de andere kant ben ik tegen dat wij zelf minder macht hebben om eigen besluiten te nemen en dat er op termijn een fiscale unie en dat wij onze welvaart moeten delen met de Knoflooklanden
pi_153735177
Tuurlijk, nog meer raden, commissies, instellingen opzetten om zo nog meer financieel richting Brussel te trekken
pi_153735224
Ik zei het reeds in een ander topic. Je moet maar het lef hebben om als een volslagen autist maar te blijven doordrammen over de Verenigde Staten van Europa terwijl Griekenland op het randje van een GREXIT balanceert en de man in de straat zowat ligt te schuimbekken over alles wat over Europa gaat. Die lui leven in hun eigen zieke wereldje...met op kom Tusk, de dronkenlap Juncker en die engerd van een Dijsselbloem.
  maandag 22 juni 2015 @ 00:57:42 #4
435304 Izzy73
Read the signs!
pi_153735227
Opgeven, inleveren en bezuinigen zijn wel de algemene sleutelwoorden tegenwoordig in de EU hé.
If you are ready to wake up, you are going to wake up.
If you're not you are going to stay pretending that you are just a poor little me.
pi_153735234
Tuskgod _O_
Alles dankzij God en alles op eigen kracht
pi_153735246
Die "Told you so!" heeft een hele wrange smaak ...
"Pools are perfect for holding water"
pi_153735321
Meer verantwoordelijkheid aan Schulz geven lijkt mij echt geweldig.
pi_153735455
Meer verantwoordelijkheid geven aan de politici in Duitsland sowieso. Je weet ondertussen waar dat geëindigd is(of zal eindigen)
  maandag 22 juni 2015 @ 01:48:18 #9
334494 Dance99Vv
Praise Bastet
pi_153736062
Ik ben benieuwd wanneer de pleuris uitbreekt, kan niet lang meer duren.
There is only one religion
pi_153738771
De EU word meer een dictatuur.
Ура для россии
  maandag 22 juni 2015 @ 09:36:00 #11
172669 Papierversnipperaar
Cafeïne is ook maar een drug.
pi_153739013
De "presidenten" die het verdrag van Maastricht tekenden hebben het gewoon gezegd: Er is geen democratisch mandaat voor een volledige Eu, inclusief bankenunie en politieke unie. Dus we beginnen met een gezamenlijke munt. Dat gaat fout en de crises die we dan krijgen dwingen de Europeanen om een politieke en bankenunie te accepteren.

En dat is precies wat er nu gebeurd.
Free Assange! Hack the Planet
[b]Op dinsdag 6 januari 2009 19:59 schreef Papierversnipperaar het volgende:[/b]
De gevolgen van de argumenten van de anti-rook maffia
pi_153739400
quote:
7s.gif Op maandag 22 juni 2015 09:36 schreef Papierversnipperaar het volgende:
De "presidenten" die het verdrag van Maastricht tekenden hebben het gewoon gezegd: Er is geen democratisch mandaat voor een volledige Eu, inclusief bankenunie en politieke unie. Dus we beginnen met een gezamenlijke munt. Dat gaat fout en de crises die we dan krijgen dwingen de Europeanen om een politieke en bankenunie te accepteren.

En dat is precies wat er nu gebeurd.
Klopt, zo werkt dat.
Eerst doen, dan pas vragen en als het gevraagd moet worden manoevreer dan zo dat er geen nee gezegd kan worden.
Zo werkt het in het leven.
Reason is not automatic, those who deny it cannot be conquered by it, Ayn Rand
Discuseren met domme mensen verlies ik omdat ik niet genoeg ervaring heb met dom lullen.
pi_153739423
De Tweede Kamer heeft de macht gekregen toen deze het begrotingsrecht aan koning Willem II wist te ontfutselen, en is die macht weer kwijt wanneer ze zich het begrotingsrecht door de EU laat ontfutselen.
Wees gehoorzaam. Alleen samen krijgen we de vrijheid eronder.
  maandag 22 juni 2015 @ 10:30:49 #14
66714 YuckFou
Nu niet, nooit niet...
pi_153739985
Ik vond deze wel treffend bij onze roze buren:
Are we not savages, innately destined to maim and kill?
Blame it on the environment, heredity or evolution: we're still responsible
Our intelligence may progress at geometric rates
Yet socially we remain belligerent neonates
  maandag 22 juni 2015 @ 10:41:19 #15
116015 SicSicSics
Crushing Cranial Contents!
pi_153740248
Jammer dat het zo traag gaat!
Fine, fuck you then!
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts.
  maandag 22 juni 2015 @ 10:44:47 #16
440653 BarryOSeven
Fiat justitia ruat caelum
pi_153740338
Hoe is dit in godsnaam mogelijk. Hoe kan Tsipras in een weekend 180 graden draaien. Hoe gaat hij dit uitleggen aan het volk? Hoeveel heeft hij op de zwitserse rekening gekregen voor deze draai?
  maandag 22 juni 2015 @ 10:57:29 #17
308438 Ser_Ciappelletto
Semi-professionele SJW
pi_153740628
Even los van of het bestuurlijk een goed idee is: zijn die mensen volkomen debiel? De EU wordt steeds impopulairder in veel landen, precies omdat mensen het idee hebben dat de EU teveel soevereiniteit inpikt. En wat doen ze? Ze kondigen aan nog meer soevereiniteit in te pikken. Zo'n aankondiging is een PR-nachtmerrie.

Heeft niemand dat hun verteld? Zitten ze zodanig in een ivoren toren dat er niemand in hun omgeving is die zegt: "Zou je dat wel doen, dat gaat je populariteit niet ten goede komen." Of geven ze er gewoon niets om?

Hoe dan ook, deze aankondiging geeft aan dat er iets goed mis is bij die vijf 'presidenten' van de EU...
pi_153740719
quote:
0s.gif Op maandag 22 juni 2015 10:57 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
Even los van of het bestuurlijk een goed idee is: zijn die mensen volkomen debiel? De EU wordt steeds impopulairder in veel landen, precies omdat mensen het idee hebben dat de EU teveel soevereiniteit inpikt. En wat doen ze? Ze kondigen aan nog meer soevereiniteit in te pikken. Zo'n aankondiging is een PR-nachtmerrie.

Heeft niemand dat hun verteld? Zitten ze zodanig in een ivoren toren dat er niemand in hun omgeving is die zegt: "Zou je dat wel doen, dat gaat je populariteit niet ten goede komen." Of geven ze er gewoon niets om?

Hoe dan ook, deze aankondiging geeft aan dat er iets goed mis is bij die vijf 'presidenten' van de EU...
Zo impopulair is de EU niet. Tijdens de afgelopen verkiezingen werd de grootste eurofiele partij, D66, de grootste partij
  maandag 22 juni 2015 @ 11:03:28 #19
308438 Ser_Ciappelletto
Semi-professionele SJW
pi_153740766
quote:
1s.gif Op maandag 22 juni 2015 11:01 schreef Zienswijze het volgende:

[..]

Zo impopulair is de EU niet. Tijdens de afgelopen verkiezingen werd de grootste eurofiele partij, D66, de grootste partij
Tegelijkertijd stijgen eurofobe partijen ook voortdurend in de peilingen van nationale verkiezingen. Niet alleen in Nederland. En de winst van D66 kan ook andere redenen hebben. Wie zijn er bijvoorbeeld de mensen die gaan stemmen voor EU-verkiezingen? Over het algemeen niet de haters.
pi_153740826
quote:
0s.gif Op maandag 22 juni 2015 10:57 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
Even los van of het bestuurlijk een goed idee is: zijn die mensen volkomen debiel? De EU wordt steeds impopulairder in veel landen, precies omdat mensen het idee hebben dat de EU teveel soevereiniteit inpikt. En wat doen ze? Ze kondigen aan nog meer soevereiniteit in te pikken. Zo'n aankondiging is een PR-nachtmerrie.

Heeft niemand dat hun verteld? Zitten ze zodanig in een ivoren toren dat er niemand in hun omgeving is die zegt: "Zou je dat wel doen, dat gaat je populariteit niet ten goede komen." Of geven ze er gewoon niets om?
Waarom zouden ze daarom wat geven? Ze hebben de macht over de burgers vanwege terrorismebestrijding flink uit kunnen breiden, dus de defenestraties van Brussel zijn voorlopig niet aanstaande.

quote:
Hoe dan ook, deze aankondiging geeft aan dat er iets goed mis is bij die vijf 'presidenten' van de EU...
Ze zijn machtswellustig, tegen democratie en voor het grootkapitaal, het is niet alsof dat iets nieuws is in de geschiedenis.
Wees gehoorzaam. Alleen samen krijgen we de vrijheid eronder.
pi_153740848
Van D66 kan je nog zeggen dat ze eerlijk zijn dat ze eurofiel zijn en een federaal Europa streven. CDA, VVD, PVDA zijn ook grote eurofielen, zeggen altijd in de campagne ze tegen meer Europa zijn, maar ondertussen stemmen ze gewoon met D66 mee.
  maandag 22 juni 2015 @ 11:09:40 #22
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_153740936
quote:
0s.gif Op maandag 22 juni 2015 11:06 schreef L3gend het volgende:
Van D66 kan je nog zeggen dat ze eerlijk zijn dat ze eurofiel zijn en een federaal Europa streven. CDA, VVD, PVDA zijn ook grote eurofielen, zeggen altijd in de campagne ze tegen meer Europa zijn, maar ondertussen stemmen ze gewoon met D66 mee.
True
En het is nu juist dat blinde eurofiel zijn wat mij stoort aan D66, voor de rest hebben ze veel goede ideeen
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
pi_153741194
De problemen zijn in de eerste instantie ontstaan door tegen beter weten in sterke en zwakke economieën aan elkaar te koppelen.. ons laten uitpersen en ons ons arbeidsrecht te ontnemen door dezelfde idioten die er zo'n puinhoop vsn maakten is geen oplossing. Zo worden landen met een ondraaglijke schuldenlasten hun publieke voorzieningen opgeven t/m de drinkwater voorziening toe en de rijkere landen kunnen de schuldenlast van de armere gaan betalen, aan de banken. Het gewone volk moet ervoor bloeden.. gewoon kappen met die waanzin.
  maandag 22 juni 2015 @ 11:25:15 #24
172669 Papierversnipperaar
Cafeïne is ook maar een drug.
pi_153741304
quote:
0s.gif Op maandag 22 juni 2015 10:57 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
Even los van of het bestuurlijk een goed idee is: zijn die mensen volkomen debiel? De EU wordt steeds impopulairder in veel landen, precies omdat mensen het idee hebben dat de EU teveel soevereiniteit inpikt. En wat doen ze? Ze kondigen aan nog meer soevereiniteit in te pikken. Zo'n aankondiging is een PR-nachtmerrie.

Heeft niemand dat hun verteld? Zitten ze zodanig in een ivoren toren dat er niemand in hun omgeving is die zegt: "Zou je dat wel doen, dat gaat je populariteit niet ten goede komen." Of geven ze er gewoon niets om?

Hoe dan ook, deze aankondiging geeft aan dat er iets goed mis is bij die vijf 'presidenten' van de EU...
Vergelijk het eens hiermee:

POL / Het EU-VS Vrijhandelsverdrag (TTIP)

quote:
FTM-hoofdredacteur Eric Smit ging in een vers gestoomd pak op bezoek bij de Amerikaanse ambassadeur om te praten over het handelsverdrag TTIP. Hij trof er vertegenwoordigers en belangenbehartigers van grote corporates aan en veel eensgezindheid over het naderende handelsverdrag. ‘This is off the record!’
quote:
Het optimisme over TTIP was ook bij sommige gasten in de ambtswoning merkbaar. Bij de eerste rondgang aan tafel werd mij ook al snel duidelijk dat ik de enige aanwezige was die zich kritisch zou tonen over het op handen zijnde verdrag. De weerzin van vele burgers tegen TTIP werd door de meesten afgedaan als emotioneel. Het verweer tegen het ISDS (het Investor State Dispute Settlement): volkomen redeloos. De ene na de andere gast bracht dit in variërende staten van opwinding naar voren.

Waarom zouden Europeanen, Nederlanders in het bijzonder, zich zo verzetten tegen een verdrag dat zulke evidente voordelen had? En waarom werd de wijze van juridische arbitrage, zoals in ISDS vervat, nog steeds schimmig genoemd? Critici wisten niet waar ze het over hadden, hun kennis van de feiten schoot ernstig tekort. Het zat hem in de boosheid van mensen, merkten enkelen op, het archetypische wantrouwen tegen Amerikanen en populisten die daar misbruik van maken. Er werd instemmend geknikt en gebromd.
Deze mensen zijn niet slecht, ze leven gewoon in een andere wereld.
Free Assange! Hack the Planet
[b]Op dinsdag 6 januari 2009 19:59 schreef Papierversnipperaar het volgende:[/b]
De gevolgen van de argumenten van de anti-rook maffia
pi_153741403
quote:
Europe's nations should be guided towards the superstate without their people understanding what is happening. This can be accomplished by successive steps, each disguised as having an economic purpose, but which will eventually and irreversibly lead to federation. ~ Jean Monnet"
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')