http://www.nu.nl/economie(...)n-b-griekenland.htmlquote:'Beleidsmakers EU bespreken voor het eerst 'plan B' voor Griekenland'
Foto: 123RF
Gepubliceerd: 12 juni 2015 14:53
Laatste update: 12 juni 2015 16:15
Hooggeplaatste beleidsmakers van de Europese Unie hebben voor het eerst concreet besproken dat Griekenland mogelijk niet meer de schulden gaat terugbetalen.
Dit meldt Reuters op basis van meerdere anonieme bronnen.
Vertegenwoordigers van eurolanden hebben zich individueel al langer voorbereid op de mogelijkheid van een faillissement van Griekenland, maar in officiële vergaderingen zou er nog nooit over zijn gesproken.
De beleidsmakers houden rekening met drie mogelijke scenario’s voor Griekenland in aanloop naar een volgende bijeenkomst komende week.
Het minst waarschijnlijke scenario, volgens de officials, is dat er een succesvolle overeenkomst wordt gesloten waarin Griekenland hervormingen doorvoert in ruil voor meer steun.
Het tweede scenario is opnieuw een verlenging van het huidige steunprogramma dat afloopt aan het einde van deze maand op hetzelfde moment dat Griekenland 1,6 miljard euro moet betalen aan het Internationaal Monetair Fonds (IMF).
In het derde scenario wordt rekening gehouden met een faillissement van Griekeland waarin het land op zijn minst een deel van de staatsschuld niet meer terugbetaalt.
Lees je wel?quote:Op vrijdag 12 juni 2015 17:32 schreef Fir3fly het volgende:
Ja dat het een faillisement wordt wist iedereen al na die verkiezingen.
Wat uiteindelijk gewoon tot een faillisement gaat leiden.quote:Op vrijdag 12 juni 2015 17:33 schreef BarryOSeven het volgende:
[..]
Lees je wel?
Het wordt dus geen faillissement, plan B is gewoon steunen ook als ze niet meewerken.
Skip dat plan B aub, godverdommequote:Op vrijdag 12 juni 2015 17:33 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
Wat uiteindelijk gewoon tot een faillisement gaat leiden.
Ik geef die Grieken groot gelijk. De situatie daar doet momenteel aan een derde wereldland denken.quote:Op vrijdag 12 juni 2015 17:33 schreef BarryOSeven het volgende:
[..]
Lees je wel?
Het wordt dus geen faillissement, plan B is gewoon steunen ook als ze niet meewerken.
Laat het bedrijfsleven dat dan betalen. Die verdienen het meeste aan de EU.quote:Op vrijdag 12 juni 2015 17:34 schreef Stokken_en_stenen het volgende:
Dit wist iedereen toch al ruim voordat ze toegelaten werden.
Iedereen dacht o oh dit gaat ons bergen met geld kosten..
En vergeet de plucheplakkers te Brussel/Straatsburg nietquote:Op vrijdag 12 juni 2015 18:54 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Laat het bedrijfsleven dat dan betalen. Die verdienen het meeste aan de EU.
quote:Op vrijdag 12 juni 2015 17:34 schreef Stokken_en_stenen het volgende:
Dit wist iedereen toch al ruim voordat ze toegelaten werden.
Iedereen dacht o oh dit gaat ons bergen met geld kosten..
Het is de Engelse wet dat Griekenland haar schulden betaald, dus ik snap deze post van jou niet. Omaatjes moeten van jou voor de rechter verschijnen voor het weggooien van afval in de prullenbak, toeristen mogen in gore dodelijke situaties gebracht worden vanwege achterlijk bijgeloof, maar Grieken krijgen van jou een vrijstelling. Waarom?quote:Op vrijdag 12 juni 2015 17:49 schreef crystal_meth het volgende:
Men vroeg Griekenland om 6.5% te besparen op pensioenen, terwijl 40% van de gepensioneerden er momenteel onder de armoedegrens leven.
Europa en het IMF hebben Griekenland onzinnig veel geleend jaren geleden, omdat ze persé de euro wilden redden. Iedereen wist dat de voorwaarden onzinnig waren, men legde een besparingsprogramma op dat volgens het IMF een tijdelijke daling van 2.5% van het BNP zou veroorzaken, waarna de economie weer zou groeien. In de plaats daarvan zakte het BNP met ruim 25%.
Oh kijk, hij is daar weer met z'n zelf verzonnen claim.quote:Op vrijdag 12 juni 2015 22:09 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Het is de Engelse wet dat Griekenland haar schulden betaald, dus ik snap deze post van jou niet. Omaatjes moeten van jou voor de rechter verschijnen voor het weggooien van afval in de prullenbak, toeristen mogen in gore dodelijke situaties gebracht worden vanwege achterlijk bijgeloof, maar Grieken krijgen van jou een vrijstelling. Waarom?
Ik heb je claim al eerder bewezen, maar liegen is je niet vreemd. Vertel je me nu ook dat je niet weet dat de Grieken hun schulden onder een ander rechtssysteem hebben uitgebracht, om geldleners meer vertrouwen te geven in het daadwerkelijk terugbetalen van het geld?quote:Op vrijdag 12 juni 2015 22:12 schreef crystal_meth het volgende:
[..]
Oh kijk, hij is daar weer met z'n zelf verzonnen claim.![]()
Zeg je nu dat de Grieken voor de rechtbank zullen verschijnen als ze hun schulden niet betalen, of gebruik je dit topic puur om je onzinnige vete verder te zetten?
Heb je nog iets relevants te melden?quote:Op vrijdag 12 juni 2015 22:16 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Ik heb je claim al eerder bewezen, maar liegen is je niet vreemd. Vertel je me nu ook dat je niet weet dat de Grieken hun schulden onder een ander rechtssysteem hebben uitgebracht, om geldleners meer vertrouwen te geven in het daadwerkelijk terugbetalen van het geld?
Ze hadden het wel zien aankomen. Daarom is er ook een vrachtwagenlading aan regels ingesteld , denk aan een maximum omvang van staatsschuld, begrotingstekort, handelstekort en handelsoverschot, om te voorkomen dat er grote onevenwichtigheden tussen EU-landen ontstaan. Maar ja, als helemaal niemand zich daar aan houdt (en dan bedoel ik dus ook echt niemand, zelf Nederland en Duitsland lappen wel een paar regels aan hun laars) gaat het natuurlijk gruwelijk fout.quote:Op vrijdag 12 juni 2015 21:48 schreef kawotski het volgende:
Utrecht volgens mij. Maar daar gaat het niet om helaas. De 'geleerden' hadden dit niet zien aankomen en nu gaat de geest niet meer terug in de fles. De EU is niets anders dan de firma List en Bedrog, een bolwerk van 2e tot 100e rangs politici. Als dit een bedrijf was dan was de hele top en subtop al 10 keer opgerold en vervangen, voor een commissie gekomen en in het gevang terecht gekomen. Om het nog maar niet over de landverrader Verdijsselbloem te hebben.
Zelfs die begrotingsregels gingen uit van groeicijfers uit de jaren 90 van 4%. Op youtube kun je nog wel wat oude nieuwsberichten vinden waarin mensen serieus denken dat het door de nieuwe informatie-economie nog wel even zo door zou gaan.quote:Op vrijdag 12 juni 2015 22:20 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
Ze hadden het wel zien aankomen. Daarom is er ook een vrachtwagenlading aan regels ingesteld , denk aan een maximum omvang van staatsschuld, begrotingstekort, handelstekort en handelsoverschot, om te voorkomen dat er grote onevenwichtigheden tussen EU-landen ontstaan. Maar ja, als helemaal niemand zich daar aan houdt (en dan bedoel ik dus ook echt niemand, zelf Nederland en Duitsland lappen wel een paar regels aan hun laars) gaat het natuurlijk gruwelijk fout.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |