quote:Op donderdag 18 juni 2015 19:35 schreef SeLang het volgende:
Eigenlijk is afschrijven of default door Griekenland een default van onze leiders
"Ja hoor, alles komt terug - met rente"
"Oeps! toch niet - 300 miljard pleite"
enquote:Het overleg van de Eurogroep in Luxemburg is afgelopen. De ministers van Financiën van de eurolanden hebben nog geen twee uur met elkaar overlegd over de Griekse schuldencrisis.
Er volgt nog een persconferentie.
quote:NO DEAL AT EUROGROUP, SAYS DOMBROVSKIS ON TWITTER
Maar ja, gaan we nu weer een nieuwe deadline krijgen of gaat gewoon nu de stekker eruit?quote:
Elke optie behalve de stekker eruit is dwaasheid, want puur uitstel van executie. Het wordt tijd om op de blaren te zitten en met zijn allen eens flink uit te huilen.quote:Op donderdag 18 juni 2015 19:41 schreef SeLang het volgende:
[..]
Maar ja, gaan we nu weer een nieuwe deadline krijgen of gaat gewoon nu de stekker eruit?
Volgens Die Zeit gaan EU en ECB verder met steun aan Griekenland zonder IMF, maar dat werd daarnet alweer ontkend.
Ik ga ff een wandelingetje maken in de avondzon. Ze zoeken het maar lekker uit
Dijsselbloem doet allemaal toezeggingen aan Varoufakis wat betreft afschrijving van schulden, maar zegt vervolgens: ''haha, nee joh, ik had mijn vingers gekruistquote:Op donderdag 18 juni 2015 19:59 schreef Gabrunal_2013 het volgende:
[ afbeelding ]
Wat moeten we hier van denken??
Hij probeert het begrip 'met de hand op de knip' uit te leggen. Waarschijnlijk tevergeefsquote:Op donderdag 18 juni 2015 19:59 schreef Gabrunal_2013 het volgende:
[ afbeelding ]
Wat moeten we hier van denken??
Bron: http://www.zeit.de/wirtschaft/2015-06/griechenland-euro-iwfquote:'EU-STEUN TOT EINDE JAAR, DESNOODS ZONDER IMF'
Meer details over "het laatste aanbod" aan de Grieken dat volgens Die Zeit nu in Luxemburg op tafel ligt: het Europese steunprogramma zou tot het einde van het jaar worden verlengd, zonder dat het IMF Griekenland nog langer steunt. Tot nu toe trokken de EU, het IMF en de ECB (de 'trojka') steeds gezamenlijk op.
slappe knieën en het onvermijdelijke mag natuurlijk niet uitgesproken wordenquote:Op donderdag 18 juni 2015 20:24 schreef bascross het volgende:
Het is echt bizar. Geen enkele politicus durft verantwoordelijkheid te nemen en te zeggen dat het niet meer goed komt.
Gaat wel gebeuren. Het imf wordt dan gewoon afbetaald met de laatste tranche van het eu geld en het imf trekt zich helemaal terug uit griekenland.quote:Op donderdag 18 juni 2015 20:25 schreef 99.999 het volgende:
Zonder IMF doormodderen lijkt me niet erg verstandig.
dat zou echt totaal onverantwoord zijnquote:Op donderdag 18 juni 2015 20:28 schreef Gabrunal_2013 het volgende:
[..]
Gaat wel gebeuren. Het imf wordt dan gewoon afbetaald met de laatste tranche van het eu geld en het imf trekt zich helemaal terug uit griekenland.
Zeg dat wel. Het IMF zegt dat de staatsschuld van Griekenland onhoudbaar is geworden en toch nooit meer terugbetaald kan worden, en als reactie daarop zouden we én toch weer geld aan Griekenland gaan geven én gratis het IMF schadeloos stellen?quote:Op donderdag 18 juni 2015 20:25 schreef 99.999 het volgende:
Zonder IMF doormodderen lijkt me niet erg verstandig.
Bizar inderdaad. Maar goed er is ook nog geen akkoord en dit zijn voornamelijk geruchten tot nu toe.quote:Op donderdag 18 juni 2015 20:35 schreef Igen het volgende:
[..]
Zeg dat wel. Het IMF zegt dat de staatsschuld van Griekenland onhoudbaar is geworden en toch nooit meer terugbetaald kan worden, en als reactie daarop zouden we én toch weer geld aan Griekenland gaan geven én gratis het IMF schadeloos stellen?
Dat zou inderdaad onbegrijpelijk zijn.quote:Op donderdag 18 juni 2015 20:35 schreef Igen het volgende:
[..]
Zeg dat wel. Het IMF zegt dat de staatsschuld van Griekenland onhoudbaar is geworden en toch nooit meer terugbetaald kan worden, en als reactie daarop zouden we én toch weer geld aan Griekenland gaan geven én gratis het IMF schadeloos stellen?
Die zeit is vrij betrouwbaar over het algemeen.quote:Op donderdag 18 juni 2015 20:36 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Bizar inderdaad. Maar goed er is ook nog geen akkoord en dit zijn voornamelijk geruchten tot nu toe.
Klopt maar juist met betrekking tot Griekenland is er ook wel wat mist uit Duitse bronnen gekomen.quote:Op donderdag 18 juni 2015 20:38 schreef Gabrunal_2013 het volgende:
[..]
Die zeit is vrij betrouwbaar over het algemeen.
Zo komt er sowieso geen akkoord. Of in principe zou het ook nooit tot mogen komen. Wanneer het IMF zich terugtrekt dan is dat voor de EU evengoed een sein om Griekenland te laten defaulten. Ik ga er maar van uit dat de EU niet vele malen onverstandiger is dan het IMF. Dit kun je politiek ook niet verkopen overigens.quote:Op donderdag 18 juni 2015 20:36 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Bizar inderdaad. Maar goed er is ook nog geen akkoord en dit zijn voornamelijk geruchten tot nu toe.
De Volkskrant gelooft er niet in:quote:Op donderdag 18 juni 2015 20:38 schreef Gabrunal_2013 het volgende:
[..]
Die zeit is vrij betrouwbaar over het algemeen.
Oei, hier is iemand gepikeerd zeg.quote:Op donderdag 18 juni 2015 20:49 schreef de_ier het volgende:
Stel: Griekenland gaat defaulten en is in de jaren 2018-2028 een succesverhaal. Dan is het goodbye Eurozone, want dan zeggen Italie, Portugal, Italie, Cyprus en Ierland ook houdoe.
Dan komt de D-Mark terug (met Gulden daaraan gekoppeld) en is de enorme interne exportmarkt van Duitsland weg. Dus de Duitsers laten Griekenland niet uit de Euro stappen. Duitsland heeft enorm geprofiteerd van de Eurozone. (Al is Schauble een soort omhooggevallen boekhouder die geen verstand heeft van macro-economie, dus je weet maar nooit).
Wat er nu gebeurt is dat de Eurogroup expres naar doet tegen Syriza (die met vrij verstandige proposals komen) om zo nieuwe verkiezingen te forceren in Griekenland zodat ze de puppet regering van Samaras terug kunnen krijgen. Dat is dus de democratie van Europa.
Het is een behoorlijk potje poker ja...van onze belastingcenten...quote:Op donderdag 18 juni 2015 20:59 schreef Perrin het volgende:
Dat gaat goed tot het een keer fout gaat. En dát het een keer fout gaat, staat vast.
Als dit waar is dan zou dat echt schandalig zijn.quote:Op donderdag 18 juni 2015 20:23 schreef Gabrunal_2013 het volgende:
Het aanbod dat nu optafel ligt is dat de eu het imf gaat afbetalen, zodat de grieken niet defaulten op 30 juni en er tot het eind van het jaar is om een structurele oplossing te bedenken.
[..]
Bron: http://www.zeit.de/wirtschaft/2015-06/griechenland-euro-iwf
Dit lijkt me het startschot voor een bankrun morgen - getriggerd door de ECB zelfquote:The officials said that during the closed-door meeting of the ministers on Greece, the chairman of the meeting Jeroen Dijsselbloem asked European Central Bank Executive Board member Benoit Coeure if Greek banks would be able to open tomorrow.
Coeure answered: "Tomorrow, yes. Monday, I don't know"
Maakt dat overleg van maandag wel weer een stuk gemakkelijker en helderderquote:Op donderdag 18 juni 2015 21:17 schreef SeLang het volgende:
Dit lijkt me het startschot voor een bankrun morgen - getriggerd door de ECB zelf
Je zou goed kunnen vinden met Schauble met zo'n boekhouders mentaliteit.quote:Op donderdag 18 juni 2015 20:52 schreef Perrin het volgende:
Na een default is een 'succesverhaal' dat je land weer een beetje normaal functioneert. Niet dat je meteen een nieuwe economische wereldspeler bent..
En juist steeds geld toestoppen ondergraaft de EU, waarom zou je als land dan nog je financiën op orde brengen als papa EU je toch steeds geld toestopt? Daarnaast ondergraaft het, meer dan terecht, het enthousiasme voor de euro en de EU in de netto betalende landen.
Ja. Het IMF heeft heel veel ervaring met dit soort zaken. Maar de Eurogroup ministers dachten beter te weten, met hun halfafgemaakte opleidingen in landbouweconomie en boekhouding.quote:Op donderdag 18 juni 2015 21:17 schreef SeLang het volgende:
[..]
Als dit waar is dan zou dat echt schandalig zijn.
Het IMF is er indertijd juist bewust bijgehaald als sanity check. Het IMF heeft veel ervaring met dit soort zaken dus het idee was dat zolang het IMF skin in the game heeft het een kans van slagen heeft. Maar als het IMF zich terugtrekt dan weet je hoe laat het is.
Het IMF weet ook niet alles hoor. Die zijn bijv. midden in de crisis van de ene op de andere dag van keiharde bezuinigings-voorstanders 180 graden gedraaid tot Keynesianisten die voor begrotingstekorten en QE zijn om de economie aan te jagen.quote:Op donderdag 18 juni 2015 21:28 schreef de_ier het volgende:
[..]
Ja. Het IMF heeft heel veel ervaring met dit soort zaken. Maar de Eurogroup ministers dachten beter te weten, met hun halfafgemaakte opleidingen in landbouweconomie en boekhouding.
Ook bij Ierland kon het IMF niet geloven wat de Eurogroup ministers probeerden te flikken.
Ze hadden gewoon vanaf Dag 1 het IMF alles moeten laten bepalen. Die mensen hebben gewoon PhDs in schuldsanering.
Alle grote media hebben dit bericht dat de banken maandag misschien niet open kunnen inmiddels al overgenomen, dat worden lange bij de pinautomaat morgen, interessante ontwikkeling, die de zaak wat kan versnellen!quote:Op donderdag 18 juni 2015 21:17 schreef SeLang het volgende:
[..]
Als dit waar is dan zou dat echt schandalig zijn.
Het IMF is er indertijd juist bewust bijgehaald als sanity check. Het IMF heeft veel ervaring met dit soort zaken dus het idee was dat zolang het IMF skin in the game heeft het een kans van slagen heeft. Maar als het IMF zich terugtrekt dan weet je hoe laat het is.
BTW:
[..]
Dit lijkt me het startschot voor een bankrun morgen - getriggerd door de ECB zelf
Ze leren ten minstens van hun ervaring.quote:Op donderdag 18 juni 2015 22:03 schreef Igen het volgende:
[..]
Het IMF weet ook niet alles hoor. Die zijn bijv. midden in de crisis van de ene op de andere dag van keiharde bezuinigings-voorstanders 180 graden gedraaid tot Keynesianisten die voor begrotingstekorten en QE zijn om de economie aan te jagen.
En het zou in de Bondsdag niet geaccepteerd worden.quote:Op donderdag 18 juni 2015 20:37 schreef Reya het volgende:
[..]
Dat zou inderdaad onbegrijpelijk zijn.
Wat wil je dan? Een uur geleden ofzo klaagde je nog erover dat heel Europa zucht onder een strak geregiseerde Duits-Franse dictatuur, en nou klaag je weer over precies het tegenovergestelde, nl. dat er chaos en geen regie is.quote:Op donderdag 18 juni 2015 22:55 schreef de_ier het volgende:
De hoofd van de ECB zegt dit, de hoofd van de Bundesbank zegt dat, Merkel zegt dit, Schauble zegt dat, Dijsselbloem zegt dit, Varoufakis zegt iets, Juncker zegt iets, Tsipras zegt iets en dan doen de Griekse Centrale Bank hun uitspraak gevolgd door Christine Legarde. En daarna wat gelekte uitspraken van anonieme ECB mensen.
Too many cooks in the kitchen, om een Engelse uitdrukking maar te gebruiken.
De Amerikanen zitten ons uit te lachen, echt.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |