Ja precies, bij het uwv wil men nog wel eens oprecht moeite doen, meedenken en meezoeken maar bij de soos is het idd targets halen en de baas zal die coaches ook wel achter de vodden zitten idd. Degene die ik als coach had deed dit werk al zo'n 8 jaar, tsja dat wordt ook wel vermoeiend.quote:Op maandag 22 juni 2015 16:47 schreef Grrrrrrrr het volgende:
[..]
Mja, ze willen gewoon je zo snel mogelijk uit de kaartenbak hebben, goedschiks of kwaadschiks, zij krijgen natuurlijk ook weer op hun flikker als de targets niet gehaald worden
En je krijgt natuurlijk in die 8 jaar ook hopen mensen langs die écht niet willen werken en/of er geen kont voor willen doen. Dat je daar cynisch van wordt begrijp ik heel goed.quote:Op maandag 22 juni 2015 16:52 schreef BlueMage het volgende:
[..]
Ja precies, bij het uwv wil men nog wel eens oprecht moeite doen, meedenken en meezoeken maar bij de soos is het idd targets halen en de baas zal die coaches ook wel achter de vodden zitten idd. Degene die ik als coach had deed dit werk al zo'n 8 jaar, tsja dat wordt ook wel vermoeiend.
Ik kan me alles voorstellen maar kuur dat niet uit op mensen die wel wat willen maar ja het is ook niet zo'n heel leuk werk volgens mij, werkcoach zijn, maar ja heb er nu niets meer mee te maken en als ik weer in de ww beland (is niet het plan hoor) ook voorlopig ff niet.quote:Op maandag 22 juni 2015 16:55 schreef Grrrrrrrr het volgende:
[..]
En je krijgt natuurlijk in die 8 jaar ook hopen mensen langs die écht niet willen werken en/of er geen kont voor willen doen. Dat je daar cynisch van wordt begrijp ik heel goed.
Maar dan nog helpt het niemand om 5 sollicitaties per dag te gaan verplichten...
Ik steven in sneltreinvaart op de WW afquote:Op maandag 22 juni 2015 16:58 schreef BlueMage het volgende:
[..]
Ik kan me alles voorstellen maar kuur dat niet uit op mensen die wel wat willen maar ja het is ook niet zo'n heel leuk werk volgens mij, werkcoach zijn, maar ja heb er nu niets meer mee te maken en als ik weer in de ww beland (is niet het plan hoor) ook voorlopig ff niet.
Oh dat is vervelend! Einde contract?quote:Op maandag 22 juni 2015 17:27 schreef Grrrrrrrr het volgende:
[..]
Ik steven in sneltreinvaart op de WW af
Ik kreeg vorige week woensdag van het uwv 2 vacatures waar ik verplicht op moest reageren. Dat heb ik ook gedaan en toen kreeg ik vrijdag telefoon van een uitzendbureau die mijn CV op nationalevacaturebank.nl zag staan. Ik had iets in mijn CV waar ze naar op zoek waren. Vandaag de gesprekken gehad en mijn gevoel is positief. (al zegt dat niet zoveel) Ik hoor volgende week meer.quote:Op maandag 22 juni 2015 16:08 schreef BlueMage het volgende:
Mja toen ik in de bijstand zat werd ik min of meer door m'n werkcoach gedwongen om 5 sollicitaties per dag te doen (anders zou ik gekort worden) en ik kan je vertellen dat dat echt zeer demotiverend werkt, tel daarbij op dat ze geen enkele moeite heeft gedaan om ook maar een beetje mee te denken met wat ik graag zou willen en je kunt je voorstellen dat ik bijna van de Maasbrug ben afgesprongen.Gelukkig belde toen het uitzendbureau voor dat productiewerk (net voor Kerstmis was dat) dus gered.
Maar als je "gewoon" in de ww zit zou ik idd wel aan de sollicitatieplicht voldoen maar je kunt dan veel beter kiezen waar je wel en niet op wil solliciteren en als je eens niet zo'n zin hebt idd ff pauze nemen en wat anders leuks gaan doen.
Vrijwilligerswerk is ook nog het overwegen waard.
Reorganisatie...quote:Op maandag 22 juni 2015 21:47 schreef Lingue het volgende:
[..]
Oh dat is vervelend! Einde contract?
Succes met zoeken ook naar een nieuwe leuke(re) baan!
Waarom dat? Je kan die extra sollicitaties toch niet 'opsparen' neem ik aan?quote:Op maandag 22 juni 2015 22:02 schreef WEST het volgende:
Maar de dagen kom ik prima door. Ik solliciteer niet elke dag want dat heeft toch geen nut. In de eerste week van de periode heb ik de 4 verplichte solliciaties gedaan. Daarna heb ik nog wel veel meer dat zet ik er niet op. Want als je controle krijgt en je moet je sollicitaties tonen dan liever die 4 dan bijvoorbeeld 15
Nee je moet er 4 doen van het uwv. Stel je geeft alles op wat je die maand gedaan heb. Zeg maar je hebt 15 sollicitaties gedaan en je hebt ze allemaal opgeschreven via werk.nl. Het UWV nodigt jou voor een gesprek uit en zegt dan meneer Grrrrrrrr u heeft in juni 15 sollicitaties gedaan en in mei ook 15. Dat zijn er totaal dus 30 laat allemaal maar zien. Normaal geen probleem maar als je er ook maar 1 of 2 mist dan korten wij u stevig op uw uitkering. Dat bedoel ik er mee te zeggen.quote:Op dinsdag 23 juni 2015 15:22 schreef Grrrrrrrr het volgende:
[..]
Waarom dat? Je kan die extra sollicitaties toch niet 'opsparen' neem ik aan?
quote:Op dinsdag 23 juni 2015 15:27 schreef WEST het volgende:
[..]
Nee je moet er 4 doen van het uwv. Stel je geeft alles op wat je die maand gedaan heb. Zeg maar je hebt 15 sollicitaties gedaan en je hebt ze allemaal opgeschreven via werk.nl. Het UWV nodigt jou voor een gesprek uit en zegt dan meneer Grrrrrrrr u heeft in juni 15 sollicitaties gedaan en in mei ook 15. Dat zijn er totaal dus 30 laat allemaal maar zien. Normaal geen probleem maar als je er ook maar 1 of 2 mist dan korten wij u stevig op uw uitkering. Dat bedoel ik er mee te zeggen.
Ja zo bezopen zijn ze.quote:Op dinsdag 23 juni 2015 15:29 schreef Grrrrrrrr het volgende:
[..]Zouden ze echt zo bezopen redeneren?
Zoals?quote:Op dinsdag 23 juni 2015 15:30 schreef _Arual_ het volgende:
Ik heb vorige week tijdens een verplichte bijeenkomst bij het UWV wel meer bangmakerij gehoord, en dat is uit de eerste hand, dus het zou mij niks verbazen.
Een net afgestudeerde die zocht in zijn vakgebied - waarin hij alleen stage-ervaring had. Het flutbaantje tijdens zijn studie werd door het UWV als relevanter beschouwd, en dat had hij boven aan zijn cv op werk.nl moeten vermelden. Want dat was voor hem passend werk.quote:
Ik doe veel meer als 4 sollicitaties per maand en noteer het ook allemaal in mijn werkmap. Kreeg ik van de week dit bericht van hun;quote:Op dinsdag 23 juni 2015 15:27 schreef WEST het volgende:
[..]
Nee je moet er 4 doen van het uwv. Stel je geeft alles op wat je die maand gedaan heb. Zeg maar je hebt 15 sollicitaties gedaan en je hebt ze allemaal opgeschreven via werk.nl. Het UWV nodigt jou voor een gesprek uit en zegt dan meneer Grrrrrrrr u heeft in juni 15 sollicitaties gedaan en in mei ook 15. Dat zijn er totaal dus 30 laat allemaal maar zien. Normaal geen probleem maar als je er ook maar 1 of 2 mist dan korten wij u stevig op uw uitkering. Dat bedoel ik er mee te zeggen.
LOL!!quote:Op dinsdag 23 juni 2015 16:45 schreef _Arual_ het volgende:
[..]
Een net afgestudeerde die zocht in zijn vakgebied - waarin hij alleen stage-ervaring had. Het flutbaantje tijdens zijn studie werd door het UWV als relevanter beschouwd, en dat had hij boven aan zijn cv op werk.nl moeten vermelden. Want dat was voor hem passend werk.
Dat je juist geen vrijwilligerswerk mag doen, omdat je dan niet beschikbaar bent voor werk.
En dan nog talloze situaties waarin je bizar hoge boetes kunt krijgen - eigenlijk zonder dat je jezelf ook maar van enig kwaad bewust bent.
Ik werd er trouwens aangezien voor personeel omdat ik geen hoofddoek droeg.![]()
http://www.uwv.nl/particu(...)-werkloos/index.aspxquote:Op dinsdag 23 juni 2015 18:55 schreef Lingue het volgende:
[..]
LOL!!
Ik zal die van mij tzt meenemen.
Hoe gaat de ww in zijn werk? Ik ben per 1 juli werkloos. Val dus ook in de nieuwe regeling.
Nu zag ik al dat ik in juli dus geen uitkering krijg maar pas in augustus voor de maand juli. Ze betalen dus achteraf... Lekker k*t. Maar ok, kan het gelukkig prima opvangen.
Krijg ik een brief van UWV waarin zij mij uitnodigen voor een officieel gesprek?
Wat is verstandig om te communiceren naar UWV en wat niet?
Welke andere tips en tricks zijn er ?
Wanneer wil UWV bijvoorbeeld meebetalen aan een cursus? Hangt dat van de goodwill van je coach af?
Inmiddels antwoord gekregen van het W&S bureau, ze hadden onvoldoende klik en in hun branche had ik te weinig ervaring. Met de klik ben ik het eens, ik had een gesprek met 2 directieleden, 1 van deze directieleden heeft helemaal niets gezegd tijdens het gesprek....quote:Op maandag 15 juni 2015 20:42 schreef peter070 het volgende:
Ik kan ook weer een update schrijven. Vandaag gesprek gehad met interessante werkgever (was benaderd via W&S). Wel iets onder mijn niveau, maar wel genoeg uitdaging.
Ik was de eerste kandidaat die ze spraken, en ze wilde er slechts een paar spreken. Hoor deze week meer...
Is het nog raadzaam om feedback te geven aan het W&S bureau die mij hiervoor benaderd heeft (en alles in gang heeft gezet)? Ik ben zelf gewend om eigenlijk gebeld te worden door de consultant om te evalueren hoe zo'n gesprek is gegaan.
Verder heb ik volgende week een gesprek bij een functie die eigenlijk ver boven mijn niveau ligt, maar die mij wel heel erg leuk lijkt... Spannend dus! Echter het thuis zitten begint te vervelen....
Nee dat hangt af als je 50 plus bent. Zit je daaronder doen ze niks voor je. na een tijdje krijg je dan iemand die zegt dat je 2 of meer vacatures toegestuurd krijgt waar je op moet reageren.quote:Op dinsdag 23 juni 2015 18:55 schreef Lingue het volgende:
[..]
Wanneer wil UWV bijvoorbeeld meebetalen aan een cursus? Hangt dat van de goodwill van je coach af?
Ik zou het niet vragen. LSWinkel.nl is gewoon de naam voor de website. Je kunt 'm eventueel nog ter bevestiging vragen: "Goh, ik zag dat jullie die namen door elkaar gebruiken. Is LSWinkel.nl slechts de naam voor de website, of wellicht een ander label/onderdeel/dienstverlening etc.?"quote:Op woensdag 24 juni 2015 12:59 schreef karton2 het volgende:
Ongeveer 1,5 week geleden heb ik een oriënterend telefoongesprek gehad wat goed verliep, want ik heb een uitnodiging gekregen voor een fysiek gesprek.
De positie waarop ik gesolliciteerd heb is marketing/sales. Eerst een netwerk opzetten; daarna de verkoop op gang helpen.
Echter, tot op heden is mij niet duidelijk wat de naam van het bedrijf isDit omdat ze telkens twee verschillende namen in hun vacature en op hun website gebruiken.
De ene naam die ze gebruiken is een combinatie van twee achternamen, bijvoorbeeld Lissen & Spijkerman BV.
De andere naam is de eerste letter van de achternamen + 'winkel': LSwinkel.nl
Hun vacature begint ook met "LSwinkel.nl verzorgt blablabla".
Halverwege de vacature staat een kop met de tekst "Over Linssen & Spijkerman BV", met daaronder achtergrondinfo over het bedrijf.
Onderaan de vacature staan de adresgegevens en ook daar wordt geen woord over LSwinkel.nl gerept:
Linssen & Spijkerman BV
Verwegstraat 13
1234AA
Lutjebroek
Op de home van hun website staat een stukje tekst met wat achtergrondinformatie over wat het bedrijf doet. De eerste zin luidt alsvolgt: "Linssen & Spijkerman BV (LSwinkel.nl) is een onderneming die.. blabla".
In de linkerbovenhoek van hun site staat hun logo: groot lettertype: LSwinkel.nl, recht daaronder met klein lettertype: Linssen & Spijkerman BV. Op hun contactpagina staat gewoon weer "Linssen & Spijkerman BV" met daaronder het adres, geen woord over LSwinkel.nl...
Ik heb andere vacatures gevonden waar de naam ook willekeurig gebruikt wordt, op de website zelf buiten het logo, contact en de inleidende tekst niks meer gevonden.
Nu zit ik dus te denken of ik dit nou moet gaan vragen tijdens het sollicitatiegesprek, maar dat is eigenlijk zo bizarre vraag dat ik niet weet of ik het moet doen. Wat denken jullie?
Vanmorgen het bedrijf gesproken welke me maandag had gebeld. Wilde me heel graag spreken, of ik morgenmiddag kon langskomen... Spannend!! Direct gesprek met de "board" en sollicitatie zal in Engels en in het Frans zijn...quote:Op dinsdag 23 juni 2015 21:19 schreef peter070 het volgende:
[..]
Inmiddels antwoord gekregen van het W&S bureau, ze hadden onvoldoende klik en in hun branche had ik te weinig ervaring. Met de klik ben ik het eens, ik had een gesprek met 2 directieleden, 1 van deze directieleden heeft helemaal niets gezegd tijdens het gesprek....
Verder vandaag een gesprek gehad voor een andere functie. Ligt boven mijn niveau, houdt in dat ik minimaal 1 dag per week op kantoor buitenland moet zijn, maar lijkt me erg leuk!! Vrijdag hoor ik meer als het goed is.
Verder werd ik maandag gebeld (voicemail ingesproken) door een bedrijf waar ik 3 weken geleden had gesolliciteerd. Ze hadden me CV gezien en wilde me dolgraag spreken. Had ze gelijk teruggebeld, echter voicemail. Vandaag wederom geprobeerd maar weer voicemail. Hopelijk morgen meer succes....
Je moet wel op tijd bijstand (of hoe dat tegenwoordig ook mag heten) aanvragen als in juli je ww afloopt, bijstand doet er altijd 'n x aantal weken over om te besluiten en in die weken heb jij geen geld.quote:Op woensdag 24 juni 2015 21:32 schreef Vault-Boy het volgende:
Het is denk ik ook wel verschillend qua UWV. Ik zit helaas ook in de WW. Half jaar geleden mocht ik helaas niet meer bij mijn baan blijven en dus moest ik ook genoodzaakt een uitkering aanvragen![]()
Half jaar geleden WW aangevraagd en toen maar 1x een brief gehad dat ik langs moest komen. Ben toen geweest om te praten, maar daarna echt totaal niks meer gehoord van ze. Na een tijdje solliciteren en gesprekken dacht ik werk (eerst wel proefperiode betaald) te hebben, maar uiteindelijk genaaid door het bedrijf. Dus in eerste instantie WW opgezegd en doorgegeven dat ik weer werk had, maar toch weer een maand later aangevraagd en doorgegeven wat de reden was. Nou sindsdien weer de resterende WW (kreeg toen ook brief dat ik gewoon weer WW kreeg tot het afgelopen is) en al een paar maanden helemaal niks meer gehoord van ze.
Misschien ligt het er ook aan dat mijn WW uitkering in Juli afgelopen is. Zou het niet weten, maar toch wel raar dat ik wel steeds uitbetaald krijg en niks meer hoor van hun kant (los van de standaard brieven wat er gaat veranderen per 1 juli).
Zelf opgestapt destijds of ontslagen/contract niet verlengd?quote:Op donderdag 25 juni 2015 14:26 schreef _Arual_ het volgende:
Ouch. Niet eens uitgenodigd op gesprek bij een oude werkgever - die me een paar jaar terug nota bene nog terug heeft gevraagd ... Dit hakt er toch wel stevig in.
Bedrijf zelf, kan je een hoger salaris afdwingen en natuurlijk betere arbeidsvoorwaarden.quote:Op woensdag 24 juni 2015 15:49 schreef Dragonberry het volgende:
Het gesprek wat ik volgende week misschien ga voeren is met een datacheringsbedrijf. Nu zag ik net dat de vacature ook gewoon bij het bedrijf zelf open staat. Is het beter om de afspraak met de detacheerder af te zeggen en het te proberen bij het bedrijf zelf? Iemand ervaring hiermee?
Het is ingewikkeld en ik haal het vanavond ook weg.quote:Op donderdag 25 juni 2015 18:26 schreef Grrrrrrrr het volgende:
[..]
Zelf opgestapt destijds of ontslagen/contract niet verlengd?
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
[ Bericht 19% gewijzigd door _Arual_ op 25-06-2015 22:51:44 ]
Om ook hier even bemoedigende woorden te spreken: de werkgever waar ik nu als 't goed is maandag voor aan de slag ga heeft me ook al 'n keer eerder met 'n standaard afwijzing "je past niet in het profiel" afgewezen maar ik had 'n beetje mazzel dat ik de intercedente die me nu bemiddeld heeft nog kende van de vorige keer dat ik daar werkte en ja toevalligerwijs ben ik ook al eens eerder in 2014 door hen teruggevraagd om tijdelijke quality control te gaan doen, afgeslagen omdat ik toen nog fulltime bij de champignons werkte.quote:Op donderdag 25 juni 2015 14:26 schreef _Arual_ het volgende:
Ouch. Niet eens uitgenodigd op gesprek bij een oude werkgever - die me een paar jaar terug nota bene nog terug heeft gevraagd ... Dit hakt er toch wel stevig in.
Ik had al gebeld en gemaild met de juiste personen. Maar de concurrentie was absurd en ze konden niet anders dan me afwijzen. Terwijl ik destijds een lastigere functie had. Ze hebben wel gebeld om het persoonlijk mede te delen, vonden het heel lullig voor me. Het is echt een heel andere tijd dan drie jaar terug ...quote:Op donderdag 25 juni 2015 21:20 schreef BlueMage het volgende:
[..]
Om ook hier even bemoedigende woorden te spreken: de werkgever waar ik nu als 't goed is maandag voor aan de slag ga heeft me ook al 'n keer eerder met 'n standaard afwijzing "je past niet in het profiel" afgewezen maar ik had 'n beetje mazzel dat ik de intercedente die me nu bemiddeld heeft nog kende van de vorige keer dat ik daar werkte en ja toevalligerwijs ben ik ook al eens eerder in 2014 door hen teruggevraagd om tijdelijke quality control te gaan doen, afgeslagen omdat ik toen nog fulltime bij de champignons werkte.
Moraal van dit verhaal is denk ik: probeer via iemand die je al kent van je vorige werkperiode "binnen" te komen.
Auw!quote:Op donderdag 25 juni 2015 22:09 schreef _Arual_ het volgende:
Ik had al gebeld en gemaild met de juiste personen. Maar de concurrentie was absurd en ze konden niet anders dan me afwijzen. Terwijl ik destijds een lastigere functie had. Ze hebben we wel gebeld om het persoonlijk mede te delen, vonden het heel lullig voor me. Het is echt een heel andere tijd dan drie jaar terug ...
Ai, ja het scheelt dat bij het bedrijf waar het bij om gaat het best goed gaat en ze dus ook mensen kansen kunnen gunnen.quote:Op donderdag 25 juni 2015 22:09 schreef _Arual_ het volgende:
[..]
Ik had al gebeld en gemaild met de juiste personen. Maar de concurrentie was absurd en ze konden niet anders dan me afwijzen. Terwijl ik destijds een lastigere functie had. Ze hebben we wel gebeld om het persoonlijk mede te delen, vonden het heel lullig voor me. Het is echt een heel andere tijd dan drie jaar terug ...
Ik word er ook zo pissig om als je een sollicitatie stuurt en er vervolgens helemaal niks meer van hoort. Geen bevestigings mail, geen afwijzing. Bij zo'n bedrijf wil je dan al niet meer werken. Maar ik word er af en toe wel witheet van.quote:Op donderdag 25 juni 2015 14:25 schreef Deezertje het volgende:
Ugh. Ronde verder en zou vandaag worden teruggebeld door recruiter. Uiteraard nog niet gebeurd, dus zelf maar gedaan en beste man heeft tot maandag vrij. Had ie van de week ook niet ff gezegdcollega kan niks zeggen. Is me helaas al eens vaker gebeurd en dan op maandag toch nog een afwijzing, dus ga er iig niet een heel weekend om wakker liggen. Gesprek en opdracht gingen wel goed.. Heb net wel een mail gestuurd maar zal ik ook wel niks op horen. Echt, sommige recruiters zouden zelf eens in het onzekere schuitje moeten zitten als ze op straat staan..
Oh wat enorm rot en balen zeg!quote:Op donderdag 25 juni 2015 22:09 schreef _Arual_ het volgende:
[..]
Ik had al gebeld en gemaild met de juiste personen. Maar de concurrentie was absurd en ze konden niet anders dan me afwijzen. Terwijl ik destijds een lastigere functie had. Ze hebben wel gebeld om het persoonlijk mede te delen, vonden het heel lullig voor me. Het is echt een heel andere tijd dan drie jaar terug ...
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |