quote:Op donderdag 22 oktober 2015 18:18 schreef Pino112 het volgende:
[..]
Rio zijn Zomerspelen, of bedoelde je dat niet?
quote:Ted-Jan Bloemen, die tegenwoordig voor Canada schaatst, heeft een razendsnelle 10.000 meter gereden. De Gouwenaar kwam bij de Canadese kwalificatiewedstrijden voor de wereldbeker in Calgary tot 12.52,68.
De 29-jarige Bloemen reed op de Olympic Oval de zeventiende tijd ooit. Alleen Sven Kramer, Jorrit Bergsma en Bob de Jong waren in het verleden sneller. Hij had een persoonlijk record staan van 13.07,38 (december 2014 in Calgary).
Het wereldrecord stamt uit 2007 en is in handen van Kramer. De Fries reed toen in Salt Lake City 12.41,69.
1. Hoolwerf. 2. Berga na een sprint a deux. 3. Continquote:Op zaterdag 24 oktober 2015 08:25 schreef Uncle het volgende:
Vanavond ook weer eerste marathon oo de Jaap Eden
Ik heb al weer bijna genoeg marathon gezien voor dit seizoen met Anema met al z'n rijders en verschillende ploegen.quote:Op zaterdag 24 oktober 2015 08:25 schreef Uncle het volgende:
Vanavond ook weer eerste marathon oo de Jaap Eden
quote:Op zondag 25 oktober 2015 14:28 schreef Montov het volgende:
Jorien ter Mors gaat zich dit jaar meer op de kortere afstanden richten, en dat gaat al aardig goed.
BR Enschede 38.70!
Voor je het weet is het weer zomer johquote:Op zondag 25 oktober 2015 14:18 schreef wimderon het volgende:
[..]
Ik heb al weer bijna genoeg marathon gezien voor dit seizoen met Anema met al z'n rijders en verschillende ploegen.
quote:Op donderdag 22 oktober 2015 18:18 schreef Pino112 het volgende:
[..]
Rio zijn Zomerspelen, of bedoelde je dat niet?
Hele verhaalquote:De startprocedure bij het schaatsen is oneerlijk, vooral op de sprint. Hoe langer een schaatser op de 500 meter moet wachten op het startschot, hoe groter de kans op een trage race. Het verschil kan enkele tienden van seconden bedragen: wel of geen medaille kortom. Dat blijkt uit onderzoek van de universiteiten van Utrecht en Oxford.
De ontdekking, die woensdag wordt gepubliceerd in het academische tijdschrift Frontiers of Psychology, is voortgekomen uit afstudeeronderzoek van Beorn Nijenhuis, de 31-jarige oud-sprinter die vijf jaar geleden geruisloos afscheid nam van de schaatssport. Hij volgt in Utrecht een masterstudie neurowetenschap en schreef het artikel met experimenteel psychologen Stefan van der Stigchel en Edwin Dalmaijer.
Het drietal analyseerde alle 500-meter-starts tijdens de Winterspelen van Vancouver (2010). De uitkomst schokte Nijenhuis, zegt hij in een raamloos laboratorium op de Utrechtse Uithof. Tijdens zijn schaatsloopbaan ervoer hij bij elke wedstrijd de verschillen tussen starters. Sommigen schieten schaatsers snel weg, anderen langzaam. Vaak verschilt de tijd die ze nemen per rijderspaar. Maar als schaatser realiseerde hij zich nooit dat die tijdsverschillen resulteerden in oneerlijke uitslagen.
Beorn zal zich vast wel de starters uit het Eindhovens herinneren waar hij vaak reed als junior. Daar was er eentje die zowat elk kwartet een valse start had, terwijl er anderen vlekkeloos een hele race wegschoten zonder valse start. De starter heeft er zeker in de lagere regionen veel invloed op.quote:Op dinsdag 27 oktober 2015 00:22 schreef Arcee het volgende:
Ja, interessant. Ik kan me goed voorstellen dat verschil van tijdsduur van wachten op het startschot van invloed is.
Als je strikt de regels hanteert dan kun je menig regiowedstrijd uberhaubt geen kwartet starten zonder valse starts. Dat veel starters dan iets minder streng fluit is alleen maar toe te juichen. Het zijn juist de principiële regelfluiters die menig enthousiast en ambitieuse rijders de baan afgejaagd hebben...quote:Op dinsdag 27 oktober 2015 09:20 schreef ultra_ivo het volgende:
[..]
Beorn zal zich vast wel de starters uit het Eindhovens herinneren waar hij vaak reed als junior. Daar was er eentje die zowat elk kwartet een valse start had, terwijl er anderen vlekkeloos een hele race wegschoten zonder valse start. De starter heeft er zeker in de lagere regionen veel invloed op.
Exact. Het gaat het om het verschil tussen bewegen uit onkunde of bewegen om een voordeel te halen. Een goede starter ziet zo'n verschil.quote:Op dinsdag 27 oktober 2015 11:06 schreef Uncle het volgende:
[..]
Als je strikt de regels hanteert dan kun je menig regiowedstrijd uberhaubt geen kwartet starten zonder valse starts. Dat veel starters dan iets minder streng fluit is alleen maar toe te juichen. Het zijn juist de principiële regelfluiters die menig enthousiast en ambitieuse rijders de baan afgejaagd hebben...
Voor regio-wedstrijden geldt 'schieten in de lijn van de wedstrijd' natuurlijk ook een stuk meer dan op wereldtop niveau...
Dan zijn Groothuis en Gerritsen dus ook nooit valsquote:Op dinsdag 27 oktober 2015 11:19 schreef ultra_ivo het volgende:
[..]
Exact. Het gaat het om het verschil tussen bewegen uit onkunde of bewegen om een voordeel te halen. Een goede starter ziet zo'n verschil.
Het zal hem niet in dank worden afgenomen, maar er zit vast een kern van waarheid in.quote:Op dinsdag 27 oktober 2015 12:23 schreef borisz het volgende:
Sven gooit weer eens een steen in de vijver http://www.schaatsen.nl/n(...)eel-jonge-generatie/
Ik vind 38 (2x 19 bij de mannen) en 36 (2x18 bij de mannen) starts wel een erg kleine sample hoor. Als er ergens een race tussenzit met een mislukte bocht of wissel kan dat zo een enorm verschil veroorzaken in de resultaten.quote:Op maandag 26 oktober 2015 23:16 schreef Marcoss het volgende:
[..]
Hele verhaal
http://www.volkskrant.nl/(...)d&utm_medium=twitter
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |