Verschil is natuurlijk dat automatiserings processen 50 jaar geleden werden gemaakt om 1 of aantal taken van de mens over te nemen. Bijvoorbeeld een robot arm die een bepaald schroefje ergens in draait. In de toekomst kan een robot de mens als geheel vervangen. Elke nieuwe baan die erbij komt kan dus direct door een robot/computer gedaan worden. Dat is wel een heel groot verschil. Nou denk ik zelf ook wel dat die toekomst zeker nog 100 jaar ver weg is. Maar ik denk wel dat die tijd er gaat komen.quote:Op maandag 13 april 2015 11:36 schreef Homey het volgende:
De gedachte dat robots op termijn al het werk gaan overnemen is denk ik zeer overdreven. Uiteraard is er wel een effect, maar dit is heel gradueel en bovendien ontstaan ook nieuwe banen.
Een historisch voorbeeld: 50 jaar geleden dacht men ook dat automatisering van elke fulltime baan een parttime baan zou maken. Dit is niet gebeurd.
Die trend is er wel, maar dat gaat nog heel lang duren eer we in grote getale zelfrijdende auto's op straat zien bijvoorbeeld. Vergeet ook niet dat nieuwe wetgeving die dan nodig is een ontzettend traag proces is. Bovendien heb je altijd flinke weerstand vanuit vakbonden, sommige politieke partijen, etc.quote:Op maandag 13 april 2015 16:40 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
Verschil is natuurlijk dat automatiserings processen 50 jaar geleden werden gemaakt om 1 of aantal taken van de mens over te nemen. Bijvoorbeeld een robot arm die een bepaald schroefje ergens in draait. In de toekomst kan een robot de mens als geheel vervangen. Elke nieuwe baan die erbij komt kan dus direct door een robot/computer gedaan worden. Dat is wel een heel groot verschil. Nou denk ik zelf ook wel dat die toekomst zeker nog 100 jaar ver weg is. Maar ik denk wel dat die tijd er gaat komen.
Ondertussen zullen er zo nu en dan hele grote groepen mensen relatief snel werkloos raken. Bijvoorbeeld truckers. Mensen die hun hele leven een truck rijden kunnen niet opeens software gaan programmeren. De mate waarin er banen weggaan, (en bijkomen) gaat dus steeds sneller en niet iedereen zal dit kunnen bijhouden.
Het grote probleem ligt hem vooral in dat laaggeschoolde baantjes verdwijnen en daarvoor in de plaatst hooggeschoolde banen bijkomen. Dat gaat ergens fout natuurlijk.
Het zal nooit al het werk zijn, dat sowieso. Als ze op de lange termijn (dat gaat nog lang duren, het is maar de vraag of dat iemand van ons dan nog leeft) 80% van het werk of zo over zouden nemen, prima. Graag! Zolang je er maar voor zorgt dat de welvaart goed wordt verdeeld over heel de maatschappij. Ons huidige economische systeem is ontstaan in functie van de maatschappij zoals die vroeger was, als dit soort zaken veranderen dan moet je simpelweg naar een ander systeem overschakelen. Dat komt wel goed, alleen kan het m.i. bij de transitie heel erg fout gaan. Indien dat gebeurt dan kan er een (gewelddadige) revolutie nodig zijn maar uiteindelijk zal er een nieuw evenwicht worden gevonden.quote:Op maandag 13 april 2015 11:36 schreef Homey het volgende:
De gedachte dat robots op termijn al het werk gaan overnemen is denk ik zeer overdreven.
Ik twijfel daar dus wel over. Zolang er geen k.i. zal het sowieso niet kunnen. Zelfs al zou het kunnen dan is het nog de vraag of dat het de beste of meest gewenste oplossing is.quote:Op maandag 13 april 2015 15:24 schreef Straatcommando. het volgende:
Automatisering gaat er voor zorgen dat veel banen verdwijnen of van fulltime naar parttime gaan. Dat robots op langere termijn vrijwel alles kunnen overnemen twijfel ik niet over, maar dat is iets wat we nog niet heel snel gaan zien.
Het werkt überhaupt niet op grote schaal vanwege de volgende redenen:quote:Op maandag 13 april 2015 19:07 schreef High-on-Fire het volgende:
Zou mooi zijn als het basisinkomen er landelijk gaat komen.
Alleen vermoed ik dat ze er nu mee experimenteren om dan straks de conclusie te kunnen trekken dat het niet werkt.
Dan komt er ook geen nieuwe baan bij he? Wat er bijkomt is omzet, en opbrengst want lagere kosten. Die opbrengst was het doel en dat geld moet weer uitgegeven worden, anders heb je er niks aan, en dat is wat weer voor werkgelegenheid zorgt. Of dat nou iemand is die zelf handwerk verricht of een robot dat laat doen maakt niet uit, een robot hebben en iets uit laten voeren is ook werkgelegenheid.quote:Op maandag 13 april 2015 16:40 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
Verschil is natuurlijk dat automatiserings processen 50 jaar geleden werden gemaakt om 1 of aantal taken van de mens over te nemen. Bijvoorbeeld een robot arm die een bepaald schroefje ergens in draait. In de toekomst kan een robot de mens als geheel vervangen. Elke nieuwe baan die erbij komt kan dus direct door een robot/computer gedaan worden.
Die invloed valt in het niet bij de invloed van fractioneel bankieren op de inflatie. Als er iets is wat geld oplevert zonder dat er productie tegenover staat is het de financiële sector wel.quote:Op dinsdag 14 april 2015 11:33 schreef Homey het volgende:
1) Inflatie. Door met gratis geld te strooien wakker je inflatie aan. Er staat immers niet of nauwelijks productie tegenover de basisinkomen, vandaar de term 'gratis geld'.
Het basisinkomen is daar geen antwoord op, derhalve is het argument gewoon terecht.quote:Op dinsdag 14 april 2015 11:50 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Die invloed valt in het niet bij de invloed van fractioneel bankieren op de inflatie. Als er iets is wat geld oplevert zonder dat er productie tegenover staat is het de financiële sector wel.
Wat dacht je wat? De ECB 'produceert' 60 miljard euro per maand op dit moment, laten we zeggen 2 miljard per dag. Hoezo gratis geld bestaat niet?quote:Op dinsdag 14 april 2015 11:50 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Die invloed valt in het niet bij de invloed van fractioneel bankieren op de inflatie. Als er iets is wat geld oplevert zonder dat er productie tegenover staat is het de financiële sector wel.
Ik snap de redenatie niet. Aan de ene kant stelt men dat een basisinkomen vereist is omdat er door automatisering teveel banen zullen verdwijnen en aan de andere kant stel jij nu dat dit basisinkomen voor werkgelegenheid gaat zorgen omdat mensen geld gaan uitgeven en er dus meer banen gaan komen. Dat rijmt niet met elkaar.quote:Op dinsdag 14 april 2015 11:46 schreef Weltschmerz het volgende:
Dan komt er ook geen nieuwe baan bij he? Wat er bijkomt is omzet, en opbrengst want lagere kosten. Die opbrengst was het doel en dat geld moet weer uitgegeven worden, anders heb je er niks aan, en dat is wat weer voor werkgelegenheid zorgt. Of dat nou iemand is die zelf handwerk verricht of een robot dat laat doen maakt niet uit, een robot hebben en iets uit laten voeren is ook werkgelegenheid.
Nee dat is het niet, het is hypocriet. Banken worden aan alle kanten gesponsord en overeind gehouden, maar uitkeringstrekkers worden gecriminaliseerd. Als duizenden bankiers met dikke bonussen niets nuttigs doen behalve crisissen veroorzaken, dan moet dat maar, maar als het over werklozen gaat is het plotseling wel een probleem.quote:Op dinsdag 14 april 2015 11:59 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Het basisinkomen is daar geen antwoord op, derhalve is het argument gewoon terecht.
Dit ging meer in het algemeen over het onjuiste idee dat automatisering zorgt voor het verdwijen van werkgelegenheid. Het extra verdiende geld ligt immers ook weer klaar om uit te geven aan iets waar iemand werk in heeft zitten.quote:Op dinsdag 14 april 2015 12:03 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Ik snap de redenatie niet. Aan de ene kant stelt men dat een basisinkomen vereist is omdat er door automatisering teveel banen zullen verdwijnen en aan de andere kant stel jij nu dat dit basisinkomen voor werkgelegenheid gaat zorgen omdat mensen geld gaan uitgeven en er dus meer banen gaan komen. Dat rijmt niet met elkaar.
Fractioneel bankieren heeft niets te maken met mijn argumenten tegen het basisinkomen. Als je graag het basinkomen ingevoerd wilt zien zul je met een gedegen inhoudelijk verhaal moeten komen wat ook inhoudelijk de argumenten tegen verwerpt, zonder te gaan jij-bakken.quote:Op dinsdag 14 april 2015 11:50 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Die invloed valt in het niet bij de invloed van fractioneel bankieren op de inflatie. Als er iets is wat geld oplevert zonder dat er productie tegenover staat is het de financiële sector wel.
We zouden ook met een hopeloos overschot aan programmeurs komen te zitten als ze dat allemaal zouden gaan doenquote:Op maandag 13 april 2015 16:40 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
Ondertussen zullen er zo nu en dan hele grote groepen mensen relatief snel werkloos raken. Bijvoorbeeld truckers. Mensen die hun hele leven een truck rijden kunnen niet opeens software gaan programmeren.
Dit is geen argument voor het basisinkomen daar het basisinkomen dit niet gaat oplossen. Waarom je dan ook een rant tegen bankiers gebruikt is mij een raadsel.quote:Op dinsdag 14 april 2015 12:03 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Nee dat is het niet, het is hypocriet. Banken worden aan alle kanten gesponsord en overeind gehouden, maar uitkeringstrekkers worden gecriminaliseerd. Als duizenden bankiers met dikke bonussen niets nuttigs doen behalve crisissen veroorzaken, dan moet dat maar, maar als het over werklozen gaat is het plotseling wel een probleem.
Een rant tegen bankiers is altijd en overal op zijn plaats.quote:Op dinsdag 14 april 2015 12:52 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Dit is geen argument voor het basisinkomen daar het basisinkomen dit niet gaat oplossen. Waarom je dan ook een rant tegen bankiers gebruikt is mij een raadsel.
Wederom geen proef met het basisinkomen maar een proef met gratis geld voor de armen.quote:Op dinsdag 14 april 2015 14:42 schreef hb64 het volgende:
Wageningen wil proef met 'gratis geld' voor bijstandsgerechtigden.
De gemeente Wageningen wil vanaf volgend jaar als eerste starten met een 3-jarige proef om langdurige bijstandsgerechtigden maandelijks 1100 euro te geven. Zonder voorwaarden of beperkingen en er is ook geen sollicitatieplicht. Maar de gemeente zal dan ook geen verder financiële ondersteuning meer geven.
Die 1100 euro per maand is het bedrag dat de bijstandsklant de gemeente nu maandelijks kost, hoorde ik op de radio vanochtend.
D'66 is voorstander van deze proef; Opinie: D66 Wageningen wil lokale proef met basisinkomen.
Was het idee achter dat basisinkomen niet dat ELKE Nederlander het krijgt en daarbij gewoon eventuele bijverdiensten mag houden zonder dat het afgetrokken wordt van het basisinkomen? Maw: je krijgt je loon uit je werk er gewoon bovenop.quote:Op dinsdag 14 april 2015 17:26 schreef Homey het volgende:
Wie gaat al het kutwerk doen als het basisinkomen er is?
Diegene die nu in Nederland bejaarden wassen, plee's schoonmaken en de burgers flippen kunnen meteen kappen, en lekker vrijblijvend de basisinkomen in.
Waar komt dat basisinkomen dan vandaan? Hogere belastingen?quote:Op dinsdag 14 april 2015 17:32 schreef Grrrrrrrr het volgende:
[..]
Was het idee achter dat basisinkomen niet dat ELKE Nederlander het krijgt en daarbij gewoon eventuele bijverdiensten mag houden zonder dat het afgetrokken wordt van het basisinkomen? Maw: je krijgt je loon uit je werk er gewoon bovenop.
Ja en? Wie wil uberhaupt het kutwerk gaan doen, als je kan leven van je basisinkomen? Jij?quote:Op dinsdag 14 april 2015 17:32 schreef Grrrrrrrr het volgende:
[..]
Was het idee achter dat basisinkomen niet dat ELKE Nederlander het krijgt en daarbij gewoon eventuele bijverdiensten mag houden zonder dat het afgetrokken wordt van het basisinkomen? Maw: je krijgt je loon uit je werk er gewoon bovenop.
Mensen willen geen persoonlijke verantwoordelijkheden dragen, en die komen wel om de hoek kijken in een vrije samenleving waarbij de overheid geminimaliseerd is.quote:Op dinsdag 14 april 2015 18:17 schreef tfors het volgende:
Sommige mensen zijn gewoon erg hardleers. Al honderd jaar allerlei communistische/socialistische theorieën uitgeprobeerd overal over de hele wereld, nergens heeft het ooit gewerkt. Alleen Cuba is nog min of meer communistisch (zelfs Noord Korea is alleen nog in naam communistisch) en in Cuba stappen ze er ook beetje bij beetje van af omdat de bevolking crepeert van de armoede. Maar goed, we moeten het gewoon nog een keertje proberen, je weet het nooit hé dat de menselijke psychologie in de laatste 50 jaar geëvolueerd is dat het nu wel gaat werken.
Belastinghervorming idd. Het grotendeels afschaffen van de toeslagenfabriek en aftrekposten en hoger belasten van vermogen.quote:Op dinsdag 14 april 2015 17:53 schreef HardMetal het volgende:
[..]
Waar komt dat basisinkomen dan vandaan? Hogere belastingen?
Ik doe al kutwerkquote:Op dinsdag 14 april 2015 18:47 schreef Homey het volgende:
[..]
Ja en? Wie wil uberhaupt het kutwerk gaan doen, als je kan leven van je basisinkomen? Jij?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |