Eens. Maar dat is alleen de moeite waard als je ook echt over een substantieel bedrag beschikt.quote:Op zondag 29 maart 2015 13:58 schreef SeLang het volgende:
Het is al vaak gezegd maar je kunt gewoon je geld spreiden over de beste 3-5 rekeningen. Dan hoef je niet steeds op en neer te boeken bij elke rente verandering.
Banken als Leaseplan Bank, MoneYou, Nationale Nederlanden, NIBC en ICBC staan constistent in de top, al jarenlang. Dus die gewoon allemaal openen, geld gelijk verdelen, klaar. Staat je geld gelijk mooi gespreid voor de volgende crisis.
En niet alleen de deposito's. De spaarrekening gaat van 1.6% naar 1.5%.quote:Op dinsdag 31 maart 2015 09:51 schreef Ill-Skillz het volgende:
Deposito's van LPB gaan ook omlaag, met daling van tussen -0,1 en 0,2%.
Ook maar eens een KNAB rekening openen.quote:Op dinsdag 31 maart 2015 10:02 schreef troepjepdat het volgende:
[..]
En niet alleen de deposito's. De spaarrekening gaat van 1.6% naar 1.5%.
En daarmee wordt alles boven de 20k met 80% belastquote:Op dinsdag 31 maart 2015 10:02 schreef troepjepdat het volgende:
[..]
En niet alleen de deposito's. De spaarrekening gaat van 1.6% naar 1.5%.
Open een topic in KLB, dan kan het hier ontopic blijven!quote:Op dinsdag 31 maart 2015 09:53 schreef Ill-Skillz het volgende:
[..]Argumentum ad hominem.
Je lijkt wel een pvv-stemmer, man.
Inderdaad teleurstellend, maar ik ga nog steeds mijn ING (spaaractie) geld in een (2-jaars) LPB deposito stoppen.quote:Op dinsdag 31 maart 2015 10:18 schreef AnneX het volgende:
Nou, wat teleurstellend is dit mailtje van lpb.![]()
Het plan was om ing daarheen te schuiven.
(Ing twee jaar dep. van 0,2 %overigens).
Een product als Rabo Groensparen kan wel interessant zijn; je moet het geld minimaal een jaar vastzetten, je krijgt geen rente (0,01% noem ik geen), maar je betaald tot een bedrag van bijna 57k geen VRH (scheelt 1,2%) en je hebt een extra heffingskorting van 0,7%. Als je het richting het eind van het jaar (bijvoorbeeld november 2015) op deze rekening zet en het iets meer dan een jaar later (bijvoorbeeld mid-januari 2017) er weer afhaalt, dan heb je dit voordeel 2 keer gehad (peildatum is namelijk 1 januari van het jaar).quote:Op dinsdag 31 maart 2015 10:18 schreef AnneX het volgende:
Nou, wat teleurstellend is dit mailtje van lpb.![]()
Het plan was om ing daarheen te schuiven.
(Ing twee jaar dep. van 0,2 %overigens).
Zou het beter en verstandig zijn om over te stappen naar een groen beleggingsfonds om nog iets van waarde te behouden?
Heeft fok daar ook een topic over om te brainstormen over groen beleggen en hoe dat aan te pakken.
Stop je dat in een fonds en bij " wie"?
Of is dat bijv. pas interessant vanaf een bepaald bedrag gezien VRH.
Hé, ook eens uitzoeken.quote:Op dinsdag 31 maart 2015 10:40 schreef MrBadGuy het volgende:
[..]
Een product als Rabo Groensparen kan wel interessant zijn; je moet het geld minimaal een jaar vastzetten, je krijgt geen rente (0,01% noem ik geen), maar je betaald tot een bedrag van bijna 57k geen VRH (scheelt 1,2%) en je hebt een extra heffingskorting van 0,7%. Als je het richting het eind van het jaar (bijvoorbeeld november 2015) op deze rekening zet en het iets meer dan een jaar later (bijvoorbeeld mid-januari 2017) er weer afhaalt, dan heb je dit voordeel 2 keer gehad (peildatum is namelijk 1 januari van het jaar).
Je hebt dan 2 keer het voordeel van geen VRH te betalen en 2 keer het voordeel van de heffingskorting, wat je ongeveer 3,8% voordeel oplevert voor iets meer dan een jaar (2*1,2%+2*0,7%, even zonder rente-over-rente etc. voor het gemak).
Correct me if I'm wrong (zelf ga ik dit niet doen, aangezien ik binnenkort niet meer in Nederland woon en belasting betaal).
Banken sluiten de inleg vaak lang voor het einde van het jaar. Met de rente bijna 0 zou dit nog best rendabel kunnen zijn! Idioot natuurlijk dat de overheid deze uitzondering maakt, want het heeft bar weinig met "groen" te maken, het is gewoon goedkoop geld voor de banken.quote:Op dinsdag 31 maart 2015 10:40 schreef MrBadGuy het volgende:
Als je het richting het eind van het jaar (bijvoorbeeld november 2015)
Bedankt voor de tip! Ik ga mij hier zeker oktober/november eens in verdiepen.quote:Op dinsdag 31 maart 2015 10:40 schreef MrBadGuy het volgende:
[..]
Een product als Rabo Groensparen kan wel interessant zijn; je moet het geld minimaal een jaar vastzetten, je krijgt geen rente (0,01% noem ik geen), maar je betaald tot een bedrag van bijna 57k geen VRH (scheelt 1,2%) en je hebt een extra heffingskorting van 0,7%. Als je het richting het eind van het jaar (bijvoorbeeld november 2015) op deze rekening zet en het iets meer dan een jaar later (bijvoorbeeld mid-januari 2017) er weer afhaalt, dan heb je dit voordeel 2 keer gehad (peildatum is namelijk 1 januari van het jaar).
Je hebt dan 2 keer het voordeel van geen VRH te betalen en 2 keer het voordeel van de heffingskorting, wat je ongeveer 3,8% voordeel oplevert voor iets meer dan een jaar (2*1,2%+2*0,7%, even zonder rente-over-rente etc. voor het gemak).
Correct me if I'm wrong (zelf ga ik dit niet doen, aangezien ik binnenkort niet meer in Nederland woon en belasting betaal).
In welke periode kan je dan wel inleggen?quote:Op dinsdag 31 maart 2015 12:52 schreef Tochjo het volgende:
Ik heb me de afgelopen jaren ook wat verdiept in groene spaarproducten, maar inderdaad blijkt dat daarvoor regelmatig een inlegstop geldt, en dan natuurlijk met name als de peildatum van 1 januari in zicht komt. Voor het genoemde Rabo GroenSparen geldt bijvoorbeeld al zo'n "tijdelijke" inlegstop sinds 17 april 2014...
Nou, dat is maar net wanneer je het aangekocht hebt. Daarnaast is het maar helemaal afwachten wat het de komende maanden/jaren gaat doen. Er is overigens zeker wat te zeggen voor goud maar om nu te zeggen dat goud koning is wens ik te betwijfelen.quote:Op dinsdag 31 maart 2015 15:47 schreef Stokken_en_stenen het volgende:
Je kan beter postal gold kopen
Gold is king!
Dat is niet vooraf bekend.quote:Op dinsdag 31 maart 2015 15:45 schreef Loekie1 het volgende:
In welke periode kan je dan wel inleggen?
Bij Rabo GroenSparen geldt dat elke storting één jaar geblokkeerd staat op de spaarrekening. Andere groene spaarproducten kunnen andere voorwaarden hebben.quote:Kan je dat geld er ook op elk moment weer vanaf halen?
Nee, daar staat 2014quote:Op dinsdag 31 maart 2015 16:54 schreef AnneX het volgende:
En een tijdelijke stop vanaf 17 apil 2015.
quote:Op dinsdag 31 maart 2015 21:27 schreef darktower het volgende:
Ik heb trouwens wegens alle lage spaarrentezooi voor het eerst in 9 jaar weer eens ergens random in geïnvesteerd: 1000 euro naar Fastned. Voelt als Bitcoins kopen: alsof je het bij voorbaat al kwijt bent. Maar ach, dit keer in ieder geval geld naar een product dat zinvol is (elektrische tankstations).
En de internetsparen wordt nu ook 1,50%quote:Op dinsdag 31 maart 2015 09:51 schreef Ill-Skillz het volgende:
Deposito's van LPB gaan ook omlaag, met daling van tussen -0,1 en 0,2%.
Ik heb net een rekening geopend daarquote:Op dinsdag 31 maart 2015 22:04 schreef elkravo het volgende:
[..]
En de internetsparen wordt nu ook 1,50%
dus gelijk met MoneYou en NN Bank
Kan toch geen kwaad? Ze zullen vast wel weer een keer de hoogste rente geven.quote:
Iemand had gevraagd aan de ING wat het peilmoment was en toen werd zelfs geantwoord dat dat 31 maart om 23:59 was, maar ik neem het zekere voor het onzekere (ook omdat de ING toch vaak antwoord lijkt te geven op een andere vraag dan degene die je stelt...) en wacht rustig af tot de ochtend van 2 april. Ik wil het geld daar niet voor niets een ruime maand gestald hebbenquote:Op woensdag 1 april 2015 02:07 schreef elkravo het volgende:
Voor de zekerheid, klopt het dat als ik na afloop van de spaaractie, mijn ING rekeningen wil leeghalen dit al kan op 2 april om 0:00?
Kon uit de voorwaarden het checkmoment van ING niet vinden voor het bepalen dat bedrag een maand op de rekening heeft gestaan...
Verstandig, ik wacht voor de zekerheid ook af tot morgenochtend (2 april).quote:Op woensdag 1 april 2015 07:16 schreef troepjepdat het volgende:
[..]
Iemand had gevraagd aan de ING wat het peilmoment was en toen werd zelfs geantwoord dat dat 31 maart om 23:59 was, maar ik neem het zekere voor het onzekere (ook omdat de ING toch vaak antwoord lijkt te geven op een andere vraag dan degene die je stelt...) en wacht rustig af tot de ochtend van 2 april. Ik wil het geld daar niet voor niets een ruime maand gestald hebben
Serieus 4 dagen geen bankverkeer?quote:Op woensdag 1 april 2015 09:13 schreef Ill-Skillz het volgende:
Ik wacht ook nog maar even.
Vrijdag is er geen bankverkeer helaas, dus als mensen sloom doen kun je 't weekend naar je rente fluiten.
Misschien toch maar tot dinsdag laten staan, dan?
Je kunt dus vandaag je ING rekening al leegtrekkenquote:Reactie van ING gekregen op mijn vragen:
- wat is de exacte peildatum voor het eind van de actie;
- waarom kan wordt een opdracht van spaar naar betaal die ik na 22h opgeef niet direct verwerkt in het betaalrekeningsaldo, zoals vroeger.
Het antwoord op de eerste vraag lijkt duidelijk uit onderstaande mail.
Bij het antwoord op de 2e vraag weet ik niet helemaal zeker of ING en ik hetzelfde bedoelen. In eerdere posts gaf iemand aan dat het hem nog wel was gelukt, maar ik heb het niet nogmaals getest.
In deze e-mail geven wij graag onze reactie op uw vraag over de spaaractie.
Spaaractie
De exacte peildatum is 31 maart om 23.59 uur.
Toekomstige spaaropdracht
U kunt helaas geen toekomstige spaaropdrachten meer inplannen. Wij begrijpen dat u dit als vervelend ervaart. Fijn dat u met ons meedenkt. Mijn ING wordt zoveel mogelijk naar de wensen van onze klanten ontwikkeld. Helaas kunnen wij niet zeggen of en wanneer deze mogelijkheid terugkomt. Bij de ontwikkeling van een volgende versie nemen wij ook uw wensen in overweging.
Wij registeren uw vraag om het weer mogelijk te maken om spaaropdrachten in de toekomst te plannen als suggestie. Suggesties nemen wij mee in het proces ter verbetering van onze dienstverlening.
Heeft u nog vragen? U kunt meer informatie vinden op onze website.
Met vriendelijke groet,
M. Vermeulen
ING Particulieren
ING Bank N.V., statutair gevestigd te Amsterdam,
handelsregister nr. 33031431
http://forum.spaarinforma(...)ogroei-t8555-15.html
Ja, alleen twijfel ik een beetje aan de zorgvuldigheid van de antwoorden van de ING...quote:Op woensdag 1 april 2015 11:45 schreef SeLang het volgende:
Deze post staat op het forum van spaarinformatie.nl:
[..]
Je kunt dus vandaag je ING rekening al leegtrekken
Knabquote:Op dinsdag 31 maart 2015 17:07 schreef Dirkos1987 het volgende:
Knab flexibel sparen per 7 april van 1,55 naar 1,45
Voor de zekerheid even gebeld met de klantenservice en daar kreeg ik als antwoord dat vanavond het peilmoment is. Het wordt er niet duidelijker opquote:Op woensdag 1 april 2015 11:45 schreef SeLang het volgende:
Deze post staat op het forum van spaarinformatie.nl:
[..]
Je kunt dus vandaag je ING rekening al leegtrekken
Dus LPB is weer de bank met de hoogste spaarrekening?quote:Op woensdag 1 april 2015 12:38 schreef Holy_Goat het volgende:
[..]
Knab
Beste
Op dinsdag 7 april verlagen wij de rentetarieven bij Knab. Je weet dat Knab een zo stabiel mogelijk rentebeleid hanteert. Toch zorgen de ontwikkelingen op de geld- en kapitaalmarkt ervoor dat ook wij af en toe de rentes aan moeten passen. Desondanks sparen particuliere én zakelijke klanten bij Knab alsnog tegen één van de hoogste rentes van Nederland.
De particuliere rentewijzigingen op een rijtje
Flexibele Spaarrekening: 1,45% (was 1,55%)
Kwartaal Spaarrekening: 1,6% (inclusief bonusrente, was 1,7%)
Betaalrekening, over je saldo tot ¤ 2.000: 0,5% (ongewijzigd)
Betaalrekening, over je saldo vanaf ¤ 2.000: 0,95% (was 1,05%)
....
Af en toe
Geen idee maar als knab nu elke 2 maanden ook met een procentpunt gaat verlagen Is dat kutquote:Op woensdag 1 april 2015 15:39 schreef Blik het volgende:
[..]
Dus LPB is weer de bank met de hoogste spaarrekening?
Mua, volgens mij worden er gewoon groen-certificaten van gekocht. Als je echt groen wilt investeren is zonne-energie een betere optie denk ik.quote:Op woensdag 1 april 2015 15:37 schreef AnneX het volgende:
Positief is dat je een groenere en duurzame wereld ondersteunt.
Ik wil niet groen investeren, maar gewoon een rendement pakken met een laag risico profiel (=sparen). Als dat toevallig via groene subsidies gaat is dat prima.quote:Op woensdag 1 april 2015 16:42 schreef xzaz het volgende:
[..]
Mua, volgens mij worden er gewoon groen-certificaten van gekocht. Als je echt groen wilt investeren is zonne-energie een betere optie denk ik.
Raar eigenlijk dat we nog zo afhankelijk zijn van menselijk handelen voor digitaal bankverkeer.quote:Op woensdag 1 april 2015 23:07 schreef AnneX het volgende:
De limiet kun je aanpassen / verhogen op de site en dan 15 min. wachten.
Dat noemt men beveiliging...
Alleen vergat ik te vragen hoe lang het duurt voordat het bij lpb staat, nadat
het om 16 uur is afgeschreven bij ing.
Wie weet?
Hou er rekening mee dat vrijdag t/m maandag niet wordt "gewerkt" bij de bank.
Argenta mailde daarvoor een waarschuwing rond.
Ná 10:30 donderdagmorgen wordt niet meer verwerkt!
Het gaat om voorgeschreven tijdsperioden waarin het betalingsverkeer wordt ondersteund. De banken zelf kunnen de verwerking ook op andere momenten uitvoeren. Vandaar ook de verschillen met het overmaken binnen de bank zelf.quote:Op woensdag 1 april 2015 23:20 schreef leolinedance het volgende:
[..]
Raar eigenlijk dat we nog zo afhankelijk zijn van menselijk handelen voor digitaal bankverkeer.
Overigens is dat ING Groen Spaardeposito natuurlijk helemaal ruk. Vaste looptijd met mega opnamekosten bij tussentijdse opname en dan nog een baggerrendement. Neem dan beleggingsfondsen met een zeer laag risico bij ASN.
Dat zijn we niet. Ze hebben het speciaal zo geprogrammeerd...quote:Op woensdag 1 april 2015 23:20 schreef leolinedance het volgende:
Raar eigenlijk dat we nog zo afhankelijk zijn van menselijk handelen voor digitaal bankverkeer.
Zo lang gaan die scammers nooit wachtenquote:Op woensdag 1 april 2015 23:07 schreef AnneX het volgende:
De limiet kun je aanpassen / verhogen op de site en dan 15 min. wachten.
Dat noemt men beveiliging...
Waar heb je het over? In mijn mailtje van 2 dagen terug van LPB gaat de rente van 1,6% naar 1,5%. Nog steeds een van de hoogste op de huidige marktquote:Op donderdag 2 april 2015 09:33 schreef Zocalo het volgende:
Leaseplan weer omlaag naar 1,4%. Ik zit nog bij Nationale Nederlanden, maar die zal ook wel volgen.
Blijft steeds minder over, en twijfel over een deposito. Maar 1 of 2 jaar je geld vastzetten en er niet bij kunnen tegen 1,8% of 2%... Hmm..
Sparen staat tussen haakjes, rendement kan je op verschillende manier halen. Maar goed dit is het rente topic dus vandaar.quote:Op woensdag 1 april 2015 22:48 schreef snabbi het volgende:
[..]
Ik wil niet groen investeren, maar gewoon een rendement pakken met een laag risico profiel (=sparen). Als dat toevallig via groene subsidies gaat is dat prima.
En wanneer heb je het ING potje leeggetrokken?quote:Op donderdag 2 april 2015 09:25 schreef AnneX het volgende:
Om 7 uur vanmorgen was ing potje nog niet aangekomen bij lpb.
Die gebeld om 8 uur: lpb verwerkt om 9 uur en rond 13 uur de overschrijvingen.
En yeah om 9:08 stond het er om een 1 jrs dep te openen.
Het was even onrustig.
Dat bedoel ik. Als je VRH en inflatie meerekent is het zelfs negatiefquote:
Thanks, en inderdaad: qua % valt alles nogal tegen.quote:Op donderdag 2 april 2015 10:54 schreef AnneX het volgende:
@Ton : woensdag jl. om 16 uur heb ik overgemaakt van ing naar lpb.
En al open ik geen dep., staat het nog altijd voor een giga hoger % bij lpb i.p.v. laag bij ing. ( 1.5 t.o.v. 1.1 % op jaarbasis) .
Waarover hebben wij het qua %
We? Als in jij en je partner? Ik ben blij dat ik niet exact hetzelfde als mijn partner hoef te doenquote:Op donderdag 2 april 2015 15:16 schreef AnneX het volgende:
Sooo...hebben we weer even rust voor een jaar![]()
Alhoewel, over drie maanden verloopt weer een 1 jaarsdep.
Aandelen zijn we uitgestapt. Na al die jaren net aan quitte gespeeld.
Waar haal je een hoger rendement dan bij de bank in slechte jaren? De beurs kan in slechte jaren flink in de min duiken, spaarrente niet echt (tot nu toe iig, en anders is het er weg).quote:Op donderdag 2 april 2015 15:23 schreef leolinedance het volgende:
[..]
We? Als in jij en je partner? Ik ben blij dat ik niet exact hetzelfde als mijn partner hoef te doen![]()
Wel jammer voor je, heb je de laatste 3-4 jaar toch een flinke zak geld laten liggen. Maar er zijn ook minder risicovolle beleggingen hoor. Een hoger rendement dan bij de bank haal je sowieso, ook in slechte jaren.
Het schuiven is nog tot daaraan toe, dat deed ik jaren geleden ook voor een paar tiende %. Ook omdat er heel veel geld bij de banken stond, dan is het nog eens de moeite. Maar het absolute bedrag dat je nu verdient over al je spaargeld is om te huilen.quote:Op donderdag 2 april 2015 15:17 schreef Blik het volgende:
Ik merk ook dat mijn spaartegoed op de spaarrekening lager en lager wordt en steeds meer richting andere investeringen gaan zoals aflossingen, hypotheek, crowdfunding, indexbeleggen en zonnepanelen.
Ook heb ik al zeker 2 jaar niet geschoven met mijn geld. Voor 0,1% verschil ga ik niet de hele tijd schuiven van bank. Staat al de hele tijd bij LPB
Ik heb het niet enkel over de beurs. Denk aan onder andere crowdfunding, microkredieten, kortlopende staatsobligaties, Rabobank certificaten. Uiteraard wel goed spreiden. Of investeren in iets groters dat nu interessant is om aan te schaffen. Bijvoorbeeld een appartement voor de verhuur of wat kleiner, bijvoorbeeld zonnepanelen of isolatie voor je eigen woning. Er is genoeg te bedenken.quote:Op donderdag 2 april 2015 15:25 schreef MrBadGuy het volgende:
[..]
Waar haal je een hoger rendement dan bij de bank in slechte jaren? De beurs kan in slechte jaren flink in de min duiken, spaarrente niet echt (tot nu toe iig, en anders is het er weg).
Crowdfunding, microkredieten en Rabobank certificaten zitten de nodige risico's aan vast, sowieso een hoger rendement halen is daarmee zeker niet het geval. Kortlopende Nederlandse staatsobligaties geven zelfs een negatief rendement, dus dat is sowieso een lager rendement. Appartementen is natuurlijk ook maar de vraag wat dat gaat doen, die kunnen ook gewoon fors in waarde dalen (of andere tegenvallers). Geld steken in isolatie en zonnepanelen, indien van toepassing (en tot beperkte hoogte), kan nog wel voordelig zijn net als hypotheek deels aflossen. Verder zijn er niet echt investeringen waar je 'sowieso' een hoger rendement haalt naar mijn mening.quote:Op donderdag 2 april 2015 15:33 schreef leolinedance het volgende:
[..]
Ik heb het niet enkel over de beurs. Denk aan onder andere crowdfunding, microkredieten, kortlopende staatsobligaties, Rabobank certificaten. Of investeren in iets groters dat nu interessant is om aan te schaffen. Bijvoorbeeld een appartement voor de verhuur of wat kleiner, bijvoorbeeld zonnepanelen of isolatie voor je eigen woning. Er is genoeg te bedenken.
Je haalt wel degelijk een hoger rendement dan met sparen, het is echter een kwestie van goed spreiden en de markt enigszins in de gaten houden. Microkredieten en Rabo certificaten hebben een zeer goed 10 jarig geannualiseerd gemiddeld (vele ETF's overigens ook, maar daar moet je je wel beter in verdiepen), dus van een risico is m.i. geen sprake. Crowdfunding via de grote platformen loopt als een tierelier, ook niet zonder reden natuurlijk. Kijk maar eens in de topics op Fok!quote:Op donderdag 2 april 2015 15:39 schreef MrBadGuy het volgende:
[..]
Crowdfunding, microkredieten en Rabobank certificaten zitten de nodige risico's aan vast, sowieso een hoger rendement halen is daarmee zeker niet het geval. Kortlopende Nederlandse staatsobligaties geven zelfs een negatief rendement, dus dat is sowieso een lager rendement. Appartementen is natuurlijk ook maar de vraag wat dat gaat doen, die kunnen ook gewoon fors in waarde dalen (of andere tegenvallers). Geld steken in isolatie en zonnepanelen, indien van toepassing (en tot beperkte hoogte), kan nog wel voordelig zijn net als hypotheek deels aflossen. Verder zijn er niet echt investeringen waar je 'sowieso' een hoger rendement haalt naar mijn mening.
Dat is nou net het enige (in Nederland) waar ik box3 over zou gaan betalenquote:Op donderdag 2 april 2015 15:33 schreef leolinedance het volgende:
Bijvoorbeeld een appartement voor de verhuur
Precies wat ik hier al voorspelde dus!quote:Op donderdag 2 april 2015 17:27 schreef roadrats het volgende:
ING spaaractie afgelopen, geld krijg ik niet weggeboekt. Tja, in het verleden was ik al eens tegen dit probleem aangelopen, helaas heeft de ING nog steeds geen oplossing. Case: Je kunt per dag via internetbankieren maximaal 50.000 euro overboeken. Ik had tijdelijk wat meer op de spaarrekening gezet vanwege de actie. In voorgaande dagen heb ik vast wat betalingen klaargezet van maximaal 50.000 per keer met allemaal als uitvoeringsdatum 2 april 2015. Vanochtend werd de gereedstaande opdracht om de spaarrekening over te boeken naar de betaalrekening keurig uitgevoerd, alleen vanaf de betaalrekening is geen enkele overboeking naar andere banken uitgevoerd. Reden, onvoldoende saldo en dat komt omdat eerst wordt gekeken of de uitgaande betalingsopdrachten kunnen worden uitgevoerd en pas daarna wordt de overboeking van de spaarrekening uitgevoerd. Helaas wordt in de loop van de dag niet nogmaals gekeken of betalingen uitgevoerd kunnen worden. Om nu te voorkomen dat het hele paasweekend m'n geld renteloos op de betaalrekening staat alles maar weer teruggeboekt naar m'n spaarrekening bij de ING. Maar als ik volgende week m'n saldo weer heb weggeboekt bij de ING is het einde ING, al hebben ze nog zulke mooie spaaracties. Als je als klant niet super scherp oplet wordt je nog steeds gesneden waar het kan. Banciers.......
Welke aandelen? Naast wat ETF's met grote spreiding heb ik ze niet. Maar het klopt, er zitten hele kleine risico's aan, daarom moet je ook spreiden. Bij een jaarlijks rendement van >5% mag je ook wel eens een tegenslagje hebben.quote:Op donderdag 2 april 2015 17:56 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
Dat is nou net het enige (in Nederland) waar ik box3 over zou gaan betalen![]()
Maar alle opties die je noemt hebben risico. Zeker aandelen kunnen na een enorme stijging een enorme klap krijgen (of nog jaren doorstijgen). Ik ben vooral benieuwd wat er gebeurt als de ECB stopt met "stimuleren" (uit het niets!).
En dit is het spaartopic, juist bedoeld om geen risico's te lopen. Logisch ook dat mensen met aandelen altijd anderen proberen over te halen, dat zorgt namelijk voor verdere stijgingen.
Ik ben alweer een tijdje terug. Het boeken naar ING en naar de spaarrekening had ik automatisch gedaan zonder problemen, het leegtrekken heb ik vandaag met de hand gedaan. Een deel van het geld staat alweer bij LPB op een deposito.quote:Op donderdag 2 april 2015 17:48 schreef AnneX het volgende:
Dan maar hopen, dat het bij Selang goed gaat...alstie in het grote buitenland verblijft.,
Helaas dus wel... Na het contact met de klantenservice had ik er toch wel op gerekend dat het geld echt overgeschreven zou worden, en ik kon tot 's avonds laat niet kijken of het ook daadwerkelijk gebeurd was. Ik heb dus in elk geval een dag aan rente misgelopen. Nu wordt dat nog steeds ruimschoots gecompenseerd door het bedrag dat de ING binnenkort hopelijk stort, maar toch.quote:Op vrijdag 3 april 2015 09:07 schreef Horsemen het volgende:
Ik hoop niet voor je dat je dat geld pas na 22uur naar je spaarrekening hebt geboekt want dan heb je kans dat de uiteindelijke verwerkings dag pas dinsdag gaat worden en heb je die dagen helemaal geen rente.
Afhankelijk van welk saldo je daar op hebt staanquote:Op vrijdag 3 april 2015 09:36 schreef RemcoDelft het volgende:
SNS geeft ondertussen meer rente op de betaalrekening dan ING op de spaarrekening
Je maakt het jezelf wel ingewikkeld: spaarrekeningen zijn overal gratis. Dus je hoeft niet alles bij 1 bank te zetten.quote:Op vrijdag 3 april 2015 14:35 schreef StefDeStuntpiloot het volgende:
Ik ben zowel privé als zakelijk rekeninghouder bij de Rabo en ben het er al langer beu. De rente is om te janken, de kosten zijn hoog en de service is er belabberd. De meest recente renteverlaging (privé naar 0,9%, zakelijk naar 0,5%) is me in het verkeerde keelgat geschoten. Was derhalve al een tijdje aan het denken om naar SNS over te stappen.
Ik ben zojuist terug van de SNS winkel en de baliemedewerkster vertelde me om nog even te wachten. Op/vanaf 26 april hebben ze schijnbaar een actie en dan krijg je een betaalrekening een jaar lang gratis. Scheelt toch weer een extra 60 euro voor mijn partner en ik. Daar bovenop ook nog eens een tegoedbon van de gamma.:)
Ter vergelijking, voor mijn privé betaalrekening + internetspaarrekening + creditcard ben ik bij Rabobank momenteel 4 euro per maand kwijt, bij SNS zal dit +/- 3,80 zijn. Niet zo'n verschil, maar daar tegenover staan wel hogere rentes (momenteel 0,9% op mijn spaarrekening bij Rabo, bij SNS 1,35% voor Internetsparen, en 1,5% voor MaxiSparen).
Zakelijk is het verschil nog groter. Momenteel betaal ik voor een zakelijke betaal- en spaarrekening waar maximaal 30 transacties per maand op plaats vinden gemiddeld zo'n 50 á 60 euro per kwartaal. Bij de SNS zal de ZZP rekening me vast 7,50 per maand gaan kosten. Behoorlijk verschil dus, ook de rente ligt bij SNS weer beduidend hoger (1,25%) vergeleken met die van de Rabo (0,5%).
Mijn partner heeft alleen een privérekening bijn de Rabo lopen. Samen hebben we ruim 60K aan spaargeld, dus alleen al door naar SNS over te stappen besparen we honderden euro's op jaarbasis.
Hoezo ingewikkeld? En dat je ook los een spaarrekening kunt hebben bij elke willekeurige bank staat er verder los van. Het enige dat voor mij belangrijk is, is dat op het eind van het jaar zo veel mogelijk geld over houdt. Enkele honderden euro's vind ik veel geld en makkelijk verdiend voor iets waar ik nauwelijks moeite voor hoef te doen, want dat overstappen gaat allemaal automatisch.quote:Op vrijdag 3 april 2015 14:52 schreef darktower het volgende:
Je maakt het jezelf wel ingewikkeld: spaarrekeningen zijn overal gratis. Dus je hoeft niet alles bij 1 bank te zetten.
Hoezo zou je voor een maxi sparen kiezen? Al die beperkende regels, zou is het dan niet makkelijker om een gratis aanbieder te pakken met 1.5%quote:Op vrijdag 3 april 2015 14:54 schreef StefDeStuntpiloot het volgende:
[..]
Hoezo ingewikkeld? En dat je ook los een spaarrekening kunt hebben bij elke willekeurige bank staat er verder los van. Het enige dat voor mij belangrijk is, is dat op het eind van het jaar zo veel mogelijk geld over houdt. Enkele honderden euro's vind ik veel geld en makkelijk verdiend voor iets waar ik nauwelijks moeite voor hoef te doen, want dat overstappen gaat allemaal automatisch.
De enige beperking die je bij MaxiSparen hebt is dat er max 500 (en min 50) per maand automatisch bijgeschreven wordt van je betaalrekening, dat is het bedrag dat ik per maand ook spaar dus dat komt me goed uit. De rest parkeer ik wel op de 'gewone' spaarrekening. Wat die gewone spaarrekening betreft, kan ik die altijd nog wel ergens anders afsluiten (KNAB).quote:Op vrijdag 3 april 2015 15:28 schreef CaLeX het volgende:
[..]
Hoezo zou je voor een maxi sparen kiezen? Al die beperkende regels, zou is het dan niet makkelijker om een gratis aanbieder te pakken met 1.5%
Nou zeg, wat een moeite heb ik moeten doen ook.quote:Op vrijdag 3 april 2015 17:27 schreef arjan1112 het volgende:
en in 2016 word sns overgenomen door de rabobank
heb je alles voor niks gedaan
Vorig jaar kreeg je zo'n mooie brief thuis met daarin het bedrag, die heb ik ook (nog) niet gehad.quote:
Aankondiging wijziging spaarrentequote:Op woensdag 8 april 2015 15:33 schreef lolnoob123 het volgende:
[..]
Zeker? Heb ik nog niets over gehoord. Dan wordt het wel heel dramatisch...
Ja is zeker, heb net een mail ontvangen.quote:Op woensdag 8 april 2015 15:33 schreef lolnoob123 het volgende:
[..]
Zeker? Heb ik nog niets over gehoord. Dan wordt het wel heel dramatisch...
Hier ook nog niet.quote:Op woensdag 8 april 2015 13:18 schreef lolnoob123 het volgende:
[..]
Nog niets hier. Zou volgens mij op 14 april komen?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |