quote:Het team dat speurt naar de schuldigen van de crash van het toestel van Malaysia Airlines in Oekrane, zoekt getuigen van het transport en het afvuren van een BUK-raketsysteem in de dagen rond de ramp.
Ook zoekt het Openbaar Ministerie (OM) getuigen die mensen met de raketten aan het werk hebben gezien. Het OM heeft de getuigenoproep maandag internationaal verspreid.
Volgens het OM is de crash van het vliegtuig op 17 juli 2014 om 16.20 uur mogelijk veroorzaakt door een afgeschoten BUK-raket.
Uit afgeluisterde gesprekken met - volgens het OM - separatisten in Oekrane blijkt dat in het rampgebied dat type raketten waren opgesteld.
Nadat het vliegtuig is neergestort zijn er twee gesprekken afgetapt over het terugtrekken van de installatie: eerst naar het rebellengebied en toen naar Rusland.
De afgeluisterde gesprekken zijn afkomstig van de geheime dienst van Oekrane, SBU.
'Geen onomstotelijk bewijs'
"Deze getuigenoproep betekent niet dat voor politie en Openbaar Ministerie al onomstotelijk vaststaat wat de oorzaak is", benadrukt het OM. "Daarvoor is meer onderzoek nodig. Het is te vroeg om al conclusies te trekken."
De getuigenoproep is online verspreid via verschillende websites en social mediakanalen van politie- en justitiediensten. Ook is de boodschap te zien op nieuwssites van kranten en radio- en televisiestations.
Video
De getuigenoproep wordt gedaan in een video. Die toont het transport van een BUK-raketsysteem op een dieplader door Oost-Oekrane in de periode van de crash.
In de oproep zijn ook gedeelten van de afgeluisterde telefoongesprekken opgenomen. Deze Russische uitspraken zijn in het Engels ondertiteld.
Website
In de oproep wordt benadrukt dat ook kleine stukjes informatie nuttig kunnen zijn. Getuigen kunnen met hun informatie terecht op de website van het Joint Investigation Team (JIT): jitmh17.com.
Alle 298 inzittenden van rampvlucht MH17 kwamen om het leven, onder wie 196 Nederlanders. Het toestel vloog over oorlogsgebied.
Uit dat gesprek blijkt dat de БУК compleet met crew kwam... Als het БУК was is de kans dus groot dat het Russen waren die de trekker overhaalden en niet de oud-mijnwerkers en de tractorbestuurders.quote:
Ik zie zojuist dat het nieuwsbericht aangepast is en dat ze er vanuit gaan dat de separatisten de BUK-raket opgesteld hebben.quote:Op maandag 30 maart 2015 13:57 schreef SureD1 het volgende:
[..]
Uit dat gesprek blijkt dat de БУК compleet met crew kwam... Als het БУК was is de kans dus groot dat het Russen waren die de trekker overhaalden en niet de oud-mijnwerkers en de tractorbestuurders.
Nog geen enkele van die SBU-afgeluisterde gesprekken is gedebunked toch?
http://www.nu.nl/buitenla(...)rampgebied-mh17.htmlquote:Separatisten in Oost-Oekrane hebben voorafgaand aan de ramp met vlucht MH17 BUK-raketten in het gebied opgesteld. Dat blijkt volgens het Openbaar Ministerie uit een afgetapt gesprekken tussen separatisten.
Ook zou uit taps blijken dat separatisten de installatie na afloop van de ramp zouden hebben terugtrokken, eerst naar rebellengebied en toen naar Rusland.
De afgeluisterde gesprekken zijn volgens het OM afkomstig van de geheime dienst van Oekrane, SBU. "Gisteren was een puinzooi, ik heb niets te zeggen", zegt een van de separatisten een dag na de ramp.
Nee dat is de norm niet, dat is om reacties van bepaalde users af te vangen, effectief zo blijkt...quote:Op maandag 30 maart 2015 14:24 schreef crystal_meth het volgende:
lol, als dat de norm wordt, "ze zijn niet debunked".
Ja inderdaad, de BUK is ter beschikking gesteld van de seperatisten, met andere woorden, zij bepaalden wat er mee zou gebeuren en waar. Uit dat videotje blijkt wel dat de installatie compleet met crew ter beschikking werd gesteld...quote:Op maandag 30 maart 2015 14:24 schreef Infection het volgende:
[..]
Ik zie zojuist dat het nieuwsbericht aangepast is en dat ze er vanuit gaan dat de separatisten de BUK-raket opgesteld hebben.
[..]
http://www.nu.nl/buitenla(...)rampgebied-mh17.html
je bedoelt "uit die door de SBU geleverde opname" blijkt...quote:Op maandag 30 maart 2015 14:36 schreef SureD1 het volgende:
[..]
Ja inderdaad, de BUK is ter beschikking gesteld van de seperatisten, met andere woorden, zij bepaalden wat er mee zou gebeuren en waar. Uit dat videotje blijkt wel dat de installatie compleet met crew ter beschikking werd gesteld...
Helaas zal dit niet voldoende bewijs zijn. Ik vraag me af wat er berhaupt gedaan wordt wanneer er wel voldoende bewijs is. De kans dat er iemand voor vervolgd zal worden is volgensmij erg klein...quote:Op maandag 30 maart 2015 14:36 schreef SureD1 het volgende:
[..]
Ja inderdaad, de BUK is ter beschikking gesteld van de seperatisten, met andere woorden, zij bepaalden wat er mee zou gebeuren en waar. Uit dat videotje blijkt wel dat de installatie compleet met crew ter beschikking werd gesteld...
Is al geen nieuw deel meer van geopend sinds november 2014.quote:Op maandag 30 maart 2015 14:45 schreef crystal_meth het volgende:
hoort dit trouwens niet in het mh17 topic?
quote:Op maandag 30 maart 2015 08:29 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Gaat de propaganda zender van een land waar zelfs de mensen met een baan 10 jaar korter leven dan onze bijstandstrekkers echt wat zeggen over prioriteiten?
Dat was er dus wel maar ik zie niet in (en stond eerst ook in de OP, dit is geen mh17 topic) waarom daar nu hier veel over gepost moet worden, dat het even ter sprake komt oke maar om die reeks nu hier voor te gaan zetten lijkt me niet de bedoelingquote:Op maandag 30 maart 2015 14:52 schreef Infection het volgende:
Maar ook dat topic is zwaar verouderd. Een echt officieel MH17 topic is er blijkbaar niet.
Er moet gewoon een centraal MH-17 topic komen. Er is een langlopende reeks geweest uit 2014. Daarna is er niet meer in gepost en zijn er alleen maar losse topics geweest.quote:Op maandag 30 maart 2015 15:15 schreef Dance99Vv het volgende:
[..]
Dat was er dus wel maar ik zie niet in (en stond eerst ook in de OP, dit is geen mh17 topic) waarom daar nu hier veel over gepost moet worden, dat het even ter sprake komt oke maar om die reeks nu hier voor te gaan zetten lijkt me niet de bedoeling
Hoeft van mij ook niet, komt nu even langs als nieuws met betrekking tot het conflict in Oekrane maar hoeft niet uitgebreid uitgekauwd te worden hier wat mij betreft.quote:Op maandag 30 maart 2015 15:15 schreef Dance99Vv het volgende:
[..]
Dat was er dus wel maar ik zie niet in (en stond eerst ook in de OP, dit is geen mh17 topic) waarom daar nu hier veel over gepost moet worden, dat het even ter sprake komt oke maar om die reeks nu hier voor te gaan zetten lijkt me niet de bedoeling
Vraag me af wat die mensen weten wat wij niet weten dan. Waarschijnlijk gewoon kopieergedrag. De n zegt het, de ander gelooft het en plaatst hetzelfde.quote:Op maandag 30 maart 2015 15:18 schreef SureD1 het volgende:
[..]
Hoeft van mij ook niet, komt nu even langs als nieuws met betrekking tot het conflict in Oekrane maar hoeft niet uitgebreid uitgekauwd te worden hier wat mij betreft.
Ontopic: via de usual twitteraccounts komt steeds vaker het gerucht langs dat er voor 9 mei (de grote viering van 70 jaar bevrijding) wat gaat gebeuren...
Zeiden ze 16 maart niet dat de wereld dan zou veranderen iets met Russian Spring ofzo?quote:Op maandag 30 maart 2015 15:18 schreef SureD1 het volgende:
[..]
Hoeft van mij ook niet, komt nu even langs als nieuws met betrekking tot het conflict in Oekrane maar hoeft niet uitgebreid uitgekauwd te worden hier wat mij betreft.
Ontopic: via de usual twitteraccounts komt steeds vaker het gerucht langs dat er voor 9 mei (de grote viering van 70 jaar bevrijding) wat gaat gebeuren...
RT dus is automatisch het omgekeerde waar.quote:
Ah, de vlucht naar voren. Een vertrouwde tactiek.quote:Op maandag 30 maart 2015 07:21 schreef reza1 het volgende:
Anti-Russian propaganda is ‘unconvincing’, because Western narrative is false
[..]
Die gast is natuurlijk bedreigd door Rusland en neemt nu snel zijn woorden terug.quote:Op maandag 30 maart 2015 15:58 schreef TweeGrolsch het volgende:
[..]
RT dus is automatisch het omgekeerde waar.
Kun je iets duidelijker zijn of een linkje erbij geven?quote:Op maandag 30 maart 2015 15:18 schreef SureD1 het volgende:
Ontopic: via de usual twitteraccounts komt steeds vaker het gerucht langs dat er voor 9 mei (de grote viering van 70 jaar bevrijding) wat gaat gebeuren...
Hier sla je toch echt de plank mis.quote:Op maandag 30 maart 2015 13:38 schreef Linkse_Boomknuffelaar het volgende:
[..]
Tsjechen waren nooit erg pro-Rusland, maar nu de VS dermate provoceert slaat het om en komen de Tsjechen tot de conclusie dat de Russen, veel meer dan de Muricanen met hun Bijbelwaanzin, broeders zijn.
De Muricanen hebben het teveel op de spits gedreven. Deze actie zet kwaad bloed. De Tsjech zal nu veel meer geneigd zijn voor Rusland te kiezen, domme zet van de Muricanen.
Voor de russen kiezen is inderdaad wat vergezocht(gezien het verleden) ,Maar pro amerika denk ik dat ook.quote:
Het is ook nogal een vals dilemma. Ze kiezen er duidelijk voor Europa. Rusland of de VS komen er niet aan te pas wat dat betreft.quote:Op maandag 30 maart 2015 17:17 schreef Dance99Vv het volgende:
[..]
Voor de russen kiezen is inderdaad wat vergezocht(gezien het verleden) ,Maar pro amerika denk ik dat ook.
Wat dat betreft is het verdeeld daar.
Lezen. Ze zeggen dat de EU de prioriteiten niet op orde heeft liggen omdat er wat werklozen zijn, terwijl ze een nieuwskanaal starten. De situatie in Rusland was en is veel erger en ook hunnie hebben een propaganda zender die ons dit nieuws bracht.quote:Op maandag 30 maart 2015 12:34 schreef ZOA het volgende:
[..]
[..]
En weer eens een keer gewone feiten afdoen als propaganda
[..]
[..]
Dus 10 jaar korter leven in een land is een maatstaf voor wat een propagandazender is of niet.
Een prima reden een vazalstaat van de VS te worden onder het mom van vrede, veiligheid, democratie en welvaart.. tevens de grondbeginselen van het associatieverdrag tussen EU en Oekraine.
Om dit te verwezenlijken... laten we beginnen met oorlog
Het christendom is sinds de val van de muur alleen maar belangrijker geworden in Rusland dus je belediging aan het adres van de Amerikanen is wat misplaatst.quote:Op maandag 30 maart 2015 13:38 schreef Linkse_Boomknuffelaar het volgende:
[..]
Tsjechen waren nooit erg pro-Rusland, maar nu de VS dermate provoceert slaat het om en komen de Tsjechen tot de conclusie dat de Russen, veel meer dan de Muricanen met hun Bijbelwaanzin, broeders zijn.
De Muricanen hebben het teveel op de spits gedreven. Deze actie zet kwaad bloed. De Tsjech zal nu veel meer geneigd zijn voor Rusland te kiezen, domme zet van de Muricanen.
yes of course, zat mobiel straks sorry. Deze tweet ging het om:quote:Op maandag 30 maart 2015 16:06 schreef Dance99Vv het volgende:
[..]
Kun je iets duidelijker zijn of een linkje erbij geven?
twitter:MarQs__ twitterde op maandag 30-03-2015 om 12:25:44Igor Mazur: "By May 9 militants want to capture #Berdyansk and #Mariupol"http://t.co/8lUuuPjKhb reageer retweet
twitter:MarQs__ twitterde op maandag 30-03-2015 om 12:20:3122 #Russia|n tanks entered #Ukraine on March 28 http://t.co/qBQ4lvbWpU http://t.co/sJ7hcrbhgr reageer retweet
liveuamap ook:twitter:MarQs__ twitterde op maandag 30-03-2015 om 14:58:24A second #Russia|n convoy including tanks and APCs entered #Ukraine last nighthttp://t.co/qK7L1zQLEU reageer retweet
twitter:Liveuamap twitterde op zondag 29-03-2015 om 22:03:02Russia continues to push the tanks and MLRS to Ukraine http://t.co/d04Bkwoyff #Ukraine http://t.co/xf9bO237Ah via @24todaynetua reageer retweet
Maar weer geen bewijsquote:Op maandag 30 maart 2015 20:00 schreef SureD1 het volgende:
Marqs meldt ook weer konvooien met materieel:twitter:MarQs__ twitterde op maandag 30-03-2015 om 12:20:3122 #Russia|n tanks entered #Ukraine on March 28 http://t.co/qBQ4lvbWpU http://t.co/sJ7hcrbhgr reageer retweet
twitter:MarQs__ twitterde op maandag 30-03-2015 om 14:58:24A second #Russia|n convoy including tanks and APCs entered #Ukraine last nighthttp://t.co/qK7L1zQLEU reageer retweet
Ik dacht dat dat bewijs geroep wel afgeleerd was nadat keer op keer bleek dat het juist was.quote:
De ironie dat het Russisch orthodox het meest 'vrije' christelijk geloof is...quote:Op maandag 30 maart 2015 17:46 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Het christendom is sinds de val van de muur alleen maar belangrijker geworden in Rusland dus je belediging aan het adres van de Amerikanen is wat misplaatst.
twitter:Conflict_Report twitterde op maandag 30-03-2015 om 16:34:36Ukr army S-300 / SA-10 "Grumble" column in passes the village of Pryazovs'ke near #Mariupol.https://t.co/ARO9LNmgJI http://t.co/CIXxlEuHZM reageer retweet
twitter:Conflict_Report twitterde op maandag 30-03-2015 om 12:58:57#Analysis #MapAn Ukrainian army T-64 moves along the beach of #Shyrokyne.https://t.co/nORHMDMlQ3#Ukraine #Russia http://t.co/F1HsbuVjOO reageer retweet
Iedereen die in Kiev nu de dienst uitmaakt wil 'men' in Oekraine wel vanaf... alleen buiten Oekraine nietquote:Op maandag 30 maart 2015 20:26 schreef Dance99Vv het volgende:
Lees hier ook dat het rommelt in de regering en dat men van yatsenyuk af wil
http://fakty.ictv.ua/ru/index/read-news/id/1546212
Zeg dat maar tegen die hele LBGTQ gemeenschap van rusland.quote:Op maandag 30 maart 2015 20:30 schreef ZOA het volgende:
[..]
De ironie dat het Russisch orthodox het meest 'vrije' christelijk geloof is...
Dan hoor je toch best wel bij een soort die over de gehele wereld, zelfs los van het geloof, zo zijn probleempjes kent nietwaar?quote:Op maandag 30 maart 2015 20:44 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Zeg dat maar tegen die hele LBGTQ gemeenschap van rusland.
Ah, de FSB heeft hem in elkaar gebeukt en nu neemt hij zijn woorden terug.quote:
Ik heb nog niks gelezen over groepen athesten die homo's lastig vallen in Nederland.quote:Op maandag 30 maart 2015 20:51 schreef ZOA het volgende:
[..]
Dan hoor je toch best wel bij een soort die over de gehele wereld, zelfs los van het geloof, zo zijn probleempjes kent nietwaar?
quote:Op maandag 30 maart 2015 20:52 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Ik heb nog niks gelezen over groepen athesten die homo's lastig vallen in Nederland.
Wat in gods naam heeft dat te maken met het feit dat het Russisch orthodox het meest vrije christelijke geloof is?quote:Op maandag 30 maart 2015 20:52 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Ik heb nog niks gelezen over groepen athesten die homo's lastig vallen in Nederland.
Jij zei dat die mensen los van religie problemen hadden.quote:Op maandag 30 maart 2015 20:53 schreef ZOA het volgende:
[..]
[..]
Wat in gods naam heeft dat te maken met het feit dat het Russisch orthodox het meest vrije christelijke geloof is?
Jah .. idd buiten dat ze door welke religie waar dan ook ter wereld uitgescheten worden.quote:Op maandag 30 maart 2015 20:57 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Jij zei dat die mensen los van religie problemen hadden.
En volgens mij bedoel je dat ironie's, laatst die vice doc gezien over b.v. gereformeerden in oost oekraine(en hun bezette kerken)quote:Op maandag 30 maart 2015 20:53 schreef ZOA het volgende:
[..]
[..]
Wat in gods naam heeft dat te maken met het feit dat het Russisch orthodox het meest vrije christelijke geloof is?
Jah ... jankballenquote:Op maandag 30 maart 2015 21:09 schreef Dance99Vv het volgende:
[..]
En volgens mij bedoel je dat ironie's, laatst die vice doc gezien over b.v. gereformeerden in oost oekraine(en hun bezette kerken)
ach jankballen ..... gewoon jah volstaat hoor, laten we het schelden maar achterwege laten , ik ben niet degene die jouw aanvaltquote:
Wel zo zou men het kunnen voelen ja , niet geheel onterechtquote:Op maandag 30 maart 2015 21:10 schreef ZOA het volgende:
En de ironie vind ik meer dat de gedachtengang van het westen is dat je in Rusland beperkt zou zijn in je vrijheden
ik vind gereformeerden over het algemeen nog al jankballen en een beetje wereldvreemde lui .. ik krijg waarschijnlijk op termijn zo een schoonzoonquote:Op maandag 30 maart 2015 21:13 schreef Dance99Vv het volgende:
[..]
ach jankballen ..... gewoon jah volstaat hoor, laten we het schelden maar achterwege laten , ik ben niet degene die jouw aanvalt
Laat de CIA maar eens boven water komen met wat ze werkelijk hebben over mh 17.quote:Op maandag 30 maart 2015 21:14 schreef Nintex het volgende:
Overigens begint dat MH17 onderzoek ook eindelijk vorm te krijgen nu ze getuigen vragen voor het Russische BUK scenario. Zag dat ze getuigen ook bescherming willen gaan bieden. Waarschijnlijk de enige manier om de waarheid boven tafel te krijgen.
Ik zie dat anders .. maargoed dat is toch iets persoonlijksquote:Op maandag 30 maart 2015 21:14 schreef Dance99Vv het volgende:
[..]
Wel zo zou men het kunnen voelen ja , niet geheel onterecht
gecondoleerd danquote:Op maandag 30 maart 2015 21:14 schreef ZOA het volgende:
[..]
ik vind gereformeerden over het algemeen nog al jankballen en een beetje wereldvreemde lui .. ik krijg waarschijnlijk op termijn zo een schoonzoon
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |