Ik twijfel er niet aan dat er toeslagen voor niks zijn, dat er teveel bureaucratie bij komt kijken en wat al niet, maar dat betekent niet dat de filosofie erachter onzin is.quote:Op donderdag 26 maart 2015 12:22 schreef Mystikvm het volgende:
[..]
Misschien zijn sommige toeslagen er wel voor niets? Echt onderzoek naar het nut van toeslagen en subsidies, of stimulerende overheidsprogramma's wordt nauwelijks gedaan. Er wordt vooral vaak ergens een zak geld tegenaan gegooid, maar de daadwerkelijke effecten zijn moeilijk te meten.
Welnee,quote:Op donderdag 26 maart 2015 12:18 schreef Panthera. het volgende:
[..]
Punt is dat die toeslagen er niet voor niks zijn. Als je alles gelijktrekt voor iedereen ga je of de mensen die geen bijzondere omstandigheden hebben veel te veel geven of de mensen met zieke kinderen of andere bijzonderheden veel te weinig. Ik ben ook geen fan van de wirwar van regels die er nu zijn maar die wirwar komt wel uit een noodzaak voort.
Daar ga je dus alweer...quote:Op donderdag 26 maart 2015 12:25 schreef TimeJumper het volgende:
[..]
Welnee,voor mensen met zieke kinderen (die hebben toch meestal een soort van pgb of zo) maar daar kan je een uitzondering voor bedenken.
Of voor mensen die zelf ziek zijn, maar als het goed is lost dat de zorgverzekering dat op.
Ben ik met je eens. Overigens zal de motivatie om te gaan werken mogelijk ook bij deze mensen toenemen als ze naast hun basisinkomen gewoon bij mogen verdienen. Zeker omdat het basisinkomen minder zal zijn dan wat ze nu aan uitkeringen en subsidies ontvangen.quote:Op donderdag 26 maart 2015 12:24 schreef Mystikvm het volgende:
[..]
Je moet ook gewoon accepteren dat je met onwillige honden geen hazen zult vangen. Nu wordt er een soort sleepnetstrategie toegepast om mensen aan het werk te krijgen. Sollicitatietraining, participatiewetgeving, controle aan de deur, noem maar op. Voor de meeste mensen totaal overbodig omdat die een intrinsieke motivatie hebben. Die voelen zich nu alleen maar gecriminaliseerd.
Deze regels zijn er alleen maar om een groep onwilligen aan het werk te krijgen, die toch al hun kansen zullen saboteren. Je kunt beter accepteren dat ze er zijn en ze gewoon geld geven, dan miljarden tegen de bestrijding van die lethargische types te gooien.
Het blijft bijzonder om te lezen wat voor asociale figuren we in Nederland hebben.quote:Op donderdag 26 maart 2015 12:02 schreef Metro2005 het volgende:
[..]
Waarom zou je geld moeten krijgen als je niet werkt
Waarom moeten anderen daarvoor bloeden
Hoe hoog gaan de belastingen worden hierdoor
komen er niet alsnog allerlei subsidies en toeslagen voor die mensen die tóch nét niet rond komen
Uiteindelijk krijg je toch weer eenzelfde situatie als nu volgens mij
Ja, dat zijn astronomische bedragen. Voor een basisinkomen zijn de kosten in elk geval veel lager. Nu is de vraag nog wat het doet met het totaal aan gewerkte uren. Als dat gelijk zou blijven, dan is er grote winst te behalen.quote:Op donderdag 26 maart 2015 12:23 schreef PeteSampras het volgende:
Reken voor de grap eens uit wat duurder is: iemand van een basisinkomen voorzien zonder dat daar al te veel vragen bij gesteld worden en/of controle op uitgevoerd dient te worden, of een bijstandsuitkering waar per persoon een handvol ambtenaren en regels en controlemiddelen en weet ik veel wat achter staat. De gemeente Den Haag geeft per jaar voor om en nabij de 20.000 bijstandsuikteringen om en nabij de 400 miljoen euro uit. Dat is meer dan 1.600 euro per persoon per maand.
Niet helemaal,quote:Op donderdag 26 maart 2015 12:16 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
Als ze in plaats van mensen met een uitkering, zzp'ers en kunstenaars hadden gekozen voor mensen die nu een fulltime contract hadden dan was het experiment op voorhand mislukt. Dan ga je extra geld verdelen onder mensen die er alleen maar minder door gaan werken.
Eerlijkheidshalve zou ik verwachten dat het aantal gewerkte uren alleen maar toe zou nemen. Het is voor mensen met een bijstand simpelweg vaak zeer onaantrekkelijk om te gaan werken. Alles wat je bijverdiend wordt direct van de uitkering afgetrokken. In veel gevallen gaan bijstandsgerechtigden er niet alleen qua tijd - die ze niet alleen doorbrengen met chips op de bank, maar vaak ook om zorg te dragen voor hun kinderen, familie, vrijwilligerswerk, medische behandelingen, etc. - maar ook financieël op achteruit omdat bepaalde toeslagen en gemeentelijke regelingen wegvallen. Met een basisinkomen speelt dat probleem niet.quote:Op donderdag 26 maart 2015 12:29 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
Ja, dat zijn astronomische bedragen. Voor een basisinkomen zijn de kosten in elk geval veel lager. Nu is de vraag nog wat het doet met het totaal aan gewerkte uren. Als dat gelijk zou blijven, dan is er grote winst te behalen.
In de experimenten vervalt met het verkrijgen van een basisinkomen het recht op bijstand, huur- en zorgtoeslag. HRA en de kinderbijslag vallen daar niet onder.quote:Op donderdag 26 maart 2015 12:31 schreef Soohr het volgende:
[..]
Niet helemaal,
Stel dat ik mee zou doen met dit experiment,
dan krijgen we in ons huishouden 2x het basisloon binnen,
maar vervalt de HRA en 2x de kinderbijslag.
Dat maakt niet het verschil dat ik zeg, kom ik doe een dag minder werken.
Dat is mijn gedachte ook. Er zijn nog veel onzekerheden over het basisinkomen en daarom is het goed dat er eerst experimenten komen naar de gevolgen daarvan.quote:Op donderdag 26 maart 2015 12:34 schreef PeteSampras het volgende:
[..]
Eerlijkheidshalve zou ik verwachten dat het aantal gewerkte uren alleen maar toe zou nemen. Het is voor mensen met een bijstand simpelweg vaak zeer onaantrekkelijk om te gaan werken. Alles wat je bijverdiend wordt direct van de uitkering afgetrokken. In veel gevallen gaan bijstandsgerechtigden er niet alleen qua tijd - die ze niet alleen doorbrengen met chips op de bank, maar vaak ook om zorg te dragen voor hun kinderen, familie, vrijwilligerswerk, etc. - maar ook financieël op achteruit omdat bepaalde toeslagen en gemeentelijke regelingen wegvallen. Met een basisinkomen speelt dat probleem niet.
Ja maar dan wel voor iedereen, dus ook de werkende garde. Die worden nu wederom in de bek gekakt.quote:Op donderdag 26 maart 2015 12:37 schreef PeteSampras het volgende:
In ieder geval: ik vind het een bijzonder goed idee.
Dat lijkt me ook.quote:Op donderdag 26 maart 2015 12:38 schreef BarryOSeven het volgende:
[..]
Ja maar dan wel voor iedereen, dus ook de werkende garde. Die worden nu wederom in de bek gekakt.
Basis inkomen prima, maar dan wel voor iedereen.
Dan is je experiment niet compleet en heb je niks aan de resultaten.quote:Op donderdag 26 maart 2015 12:35 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
In de experimenten vervalt met het verkrijgen van een basisinkomen het recht op bijstand, huur- en zorgtoeslag. HRA en de kinderbijslag vallen daar niet onder.
Een andere user had het ook over het PGB. Uiteraard zal het PGB ook niet komen te vervallen na invoering van het basisinkomen. Sommige toeslagen zullen gewoon nodig blijven zijn en niet worden afgeschaft.
Hoe bedoel je?quote:Op donderdag 26 maart 2015 12:38 schreef BarryOSeven het volgende:
[..]
Ja maar dan wel voor iedereen, dus ook de werkende garde. Die worden nu wederom in de bek gekakt.
Draai het eens om.quote:Op donderdag 26 maart 2015 12:02 schreef Metro2005 het volgende:
[..]
Waarom zou je geld moeten krijgen als je niet werkt
Waarom moeten anderen daarvoor bloeden
Hoe hoog gaan de belastingen worden hierdoor
komen er niet alsnog allerlei subsidies en toeslagen voor die mensen die tóch nét niet rond komen
Uiteindelijk krijg je toch weer eenzelfde situatie als nu volgens mij
Denk dat het juist wel gaat lonen om te werken doordat je niet gekort wordt op je alternatieve inkomsten (lees uitkeringen & toeslagen) wanneer je meer gaat verdienen.quote:Op donderdag 26 maart 2015 12:39 schreef Man-Bear-Pig het volgende:
Benieuwd naar de uitslag van het experiment. Ik ben van mening dat door een basisinkomen de drempel lager zal liggen om te gaan werken, omdat het schuldgevoel van een uitkering niet meer bestaat. Daarnaast zal werken minder geld opleveren (uurloon gaat omlaag, netto inkomsten blijven gelijk), dus zal daarvan de drempel hoger worden (waarom zou ik zoveel tijd inleveren voor dat beetje extra wat ik krijg?)
Maargoed, het is nog te vroeg om speculaties te doen
Het basisinkomen gaat over werk en voorziet mensen van een inkomen. Daar kunnen voorzieningen die iedereen gebruikt zoals huur en zorgkosten mee vergoed worden. De nood om huursubsidie en zorgtoeslag te verlenen vervallen daarmee. Uitzonderingen waarvan je als persoon ook geen invloed op hebt zoals het PGB vallen daar niet onder.quote:Op donderdag 26 maart 2015 12:40 schreef Soohr het volgende:
[..]
Dan is je experiment niet compleet en heb je niks aan de resultaten.
Of je moet van te voren een mislukte versie van het basisinkomen voorstaan.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |