Maar dat zijn dit één van de (velequote:Op maandag 6 april 2015 19:37 schreef swimmie86 het volgende:
[..]
Dat ze dat maar lekker laten, op maandag lopen. Dan heb je in feite nog geen vrije dag gehad. Dan werk je een dag die je normaal niet werkt. Gewoon op woensdag meer post. Dat beetje van de woensdag (bij mij dan) extra maakt dan ook niks uit.
Paar jaar terug viel Koninginnedag op zaterdag, joepie, lekker vrij op zaterdag. Maar wel op maandag de zaterdagpost moeten weglopen. Vind ik geen vrije dag dan, als je het op een andere dag moet inhalen.
Dat was toch ook zo met kerst?quote:Op maandag 6 april 2015 19:39 schreef swimmie86 het volgende:
[..]
Ze moeten gewoon op tijd communiceren naar de postbezorgers.
Liever op woensdag een piekdag dan op maandag moeten lopen terwijl ik dat normaal nooit doe.
Voelt ook niet als vrije dag, op dinsdag vrij hebben en dan op maandag wel moeten. Meer ruilen van een werkdag.
Postbezorger ben je 24/7!quote:Op maandag 6 april 2015 19:39 schreef houdjemond het volgende:
No way dat ik maandag ga lopen, bijna heel nederland was dit weekend al 4 dagen vrij behalve wij, en dan die ene dag die wij ook krijgen in die 5 jaar op de maandag gooien? Denk het niet.
Het ging mij om de combinatie HAH+post op woensdag. Begrijp mij goed en het is totaal geen verplichting maar een optie om op dergelijke dagen een vrijwillige werkdag in te plannen voor pbz's die op in dit geval, de woensdag,voor velen een ingecalculeerde daldag, geen piekdag kunnen lopen ivm tijd/afspraak.quote:Op maandag 6 april 2015 23:18 schreef gelestipjes het volgende:
Het zou ook gewoon onzinnig zijn om op maandag te werken, mensen sturen niet ineens allemaal extra post vanwege bevrijdingsdag. De laatste maandag voor kerst is nog wel te begrijpen, meer post plus altijd een achterstand die ze dan weg moeten werken. Post plus folders van een normale dinsdag kunnen prima op een woensdag
Maar dit jaar valt kerst op een vrijdag, en ik ga, nu dan wel, geen jaar van te voren kijken of ik dan wel/niet 'vrijwillig' moet gaan lopen.quote:Op maandag 6 april 2015 19:51 schreef swimmie86 het volgende:
Met de kerst weet je dat al een heel jaar van te voren. Bij mij werd het in ieder geval gezegd toen ik werd aangenomen.
Met de kerst is er ook veel meer post, dan snap ik het nog wel (afgelopen keer viel het reuze mee).
Maar de post van 5 mei kan prima bij de woensdag.
Vrije dag is vrije dag, ik loop dus ook niet op maandag. Ik heb dan andere dingen te doen en dan ga ik niet schuiven, wanneer moet ik dat anders doen. Op dinsdag is alles dicht wat dat betreft en de rest van de week is er geen tijd voor.
En dat verplicht vrijwillig klopt wel, het word je gevraagd, maar ze doen er niks mee.
Eigenlijk wel.quote:Op dinsdag 7 april 2015 08:38 schreef zombo het volgende:
Zie je het al voor je dat TC en planner op hun vrije maandag gaan werken??
Klopt. Net voor het weekend even de planning er in gooienquote:Op dinsdag 7 april 2015 09:36 schreef swimmie86 het volgende:
En ik heb een collega met jonge kinderen die naar de opvang gaan. 5 mei is de opvang dicht, geen probleem want ouders hebben ook vrij. Hoeven ook niet te betalen. Kinderen zouden sowieso op woensdag naar de opvang gaan, maar moeten nu ook op maandag, dus extra kosten.
En andere ouder kan geen vrij meer nemen, want het is te kort dag.
PostNL communiceert niet, ja, alleen dat het een vrije dag is volgens de cao (laat me niet lachen, ook zonder cao is dat zo, want wettelijk geregeld). En dan vlak vantevoren komen ze aan met een overzichtje hoe gewerkt gaat worden.
En zo moeten de meeste collega's het zien, maar helaas is dit niet altijd zo en word het soms 'op de man' gespeeld.quote:En zeker nu in het geval van een daldag kan de dinsdag er makkelijk bij. Vroeger, toen alle dagen piek waren, kon dat eigenlijk niet.
En daarom moet PostNL op tijd communiceren, zodat er wat geregeld kan worden voor collega's die meerdere wijken op een daldag hebben. Ben dan ook altijd bereid om iets extra's te doen. Maar niet als ik in feite geen vrije dag heb gehad. En dat is niet om collega's te pesten, maar om het bedrijf wat niet kan nadenken.
Ik vind het niet echt een discussie waard, ik vind de oplossing "maandag werken" nogal onzinnigquote:Op dinsdag 7 april 2015 05:59 schreef Pietertje71 het volgende:
Mogguh
[..]
Het ging mij om de combinatie HAH+post op woensdag. Begrijp mij goed en het is totaal geen verplichting maar een optie om op dergelijke dagen een vrijwillige werkdag in te plannen voor pbz's die op in dit geval, de woensdag,voor velen een ingecalculeerde daldag, geen piekdag kunnen lopen ivm tijd/afspraak.
Wellicht een optie om 'problemen' met bezorging, in dit geval met deze dag, voor PostNL/pbz's, deze op een andere (eerdere) dag de HAH+post te brengen.
Dat het voor jou of mij niets uitmaakt, kan voor iemand die een daldag heeft ingecalculeerd mbt kids oid, wel een probleem geven. Dat laatste is voor vele postbezorgers al een 'probleem' omdat de post op sommige depots (veel) later wordt aangeleverd. Ook voor sommige voorbereiders kan dit niet prettig uitkomen. Nu verschilt dit ook op een wjkje van een uur of van (+)2 uur(op daldag).
Oké je kan dit oplossen om dan vrij te nemen of dergelijke dagen zo in te delen dat je niet in de 'problemen' komt(dat is vanuit PostNL gezien een wellicht rendabelere oplossing), maar gezien dit wellicht niet mogelijk is op ingeplande piekdag, leek het mij wel een discussie waard
Maar dat zegt niks, dat Kerst op vrijdag valt, dat was in 2009 ook zo. De 2 maandagen ervoor moeten werken.quote:Op dinsdag 7 april 2015 06:14 schreef Pietertje71 het volgende:
[..]
Maar dit jaar valt kerst op een vrijdag, en ik ga, nu dan wel, geen jaar van te voren kijken of ik dan wel/niet 'vrijwillig' moet gaan lopen.
Dat jij op de maandag andere dingen hebt te doen,dat heb ik ook en doen de meeste pbz's op die dag inplannen. Vaak ook al op werkdagen in de(vroege) ochtend (tandarts, op de koffie bij tantie Mien oid)
Maar werken op een maandag komt ook niet vaak voor dus kan je ook inplannen.
Boodschappen kan je in de ochtend of de dag er voor (zondag) halen (uitslapen is geen optie).
Geen commentaar hoor op hoe jij, iemand anders of ik de dag indeel. Daar heeft niemand niets mee te maken, maar voor alles is vaak wel een andere oplossing.
Het is wel zo dat PostNL vaak op de huisvader/moeder mikt als werknemer, en daar dan ook wel wat rekening mee moet houden en de andere partij zich een beetje kan aanpassen aan de straf...ehm werktijden die PostNL als optie incalculeert.
Was dit heel toevallig best wel wat jaartjes geleden en iets van een dierenwinkel. daar heb ik toen mee lopen zeulen. Mochten we op maandagochtend doen (maandagdiensten begonnen in die tijd pas na 13:30 's middags) en/of eventueel over de hele week verdelen.quote:Dit was hier ooit in een bepaald gebied. Gelukkig werkte ik daar niet maar die foto kreeg ik van een collega
Wij hebben vaste tijden voor wijken en moeten zelf plussen of minnen bij grote verstoringen. Wel raar dat er niet 1 landelijke regeling is voor de normtijden.quote:Is dat wat nieuws, dat er (op Mijn Werk) aan het eind van de werkdag nog een paar minuten van de looptijd afgesnoept wordt?
Nou, ik heb niet geplust of gemind vandaag (de ene wijk liep ik langer, de andere korter). Maar nu zie ik dus dat er achteraf nog 2 en 3 minuten van de vastgestelde normtijden is afgehaald - aan het eind van de dag, als geen hond er meer naar kijkt. Gaat echt maar om een paar minuten, maar de manier waarop vind ik wel lijken op (kruimel)diefstal.quote:Op dinsdag 7 april 2015 19:51 schreef allweather het volgende:
Wij hebben vaste tijden voor wijken en moeten zelf plussen of minnen bij grote verstoringen. Wel raar dat er niet 1 landelijke regeling is voor de normtijden.
Ja het had wel iets met dieren te maken geloof ikquote:Op dinsdag 7 april 2015 19:51 schreef allweather het volgende:
[..]
Was dit heel toevallig best wel wat jaartjes geleden en iets van een dierenwinkel. daar heb ik toen mee lopen zeulen. Mochten we op maandagochtend doen (maandagdiensten begonnen in die tijd pas na 13:30 's middags) en/of eventueel over de hele week verdelen.
Blijkbaar is het wel een discussie waard want de één kan/wil wel of heeft er moeite mee en de andere niet. Maar dan komt verder kijken dan je neus lang is en communicatie om de hoek kijken.quote:Op dinsdag 7 april 2015 14:33 schreef gelestipjes het volgende:
[..]
Ik vind het niet echt een discussie waard, ik vind de oplossing "maandag werken" nogal onzinnigEn pure geldverspilling. Het kan er makkelijk bij op een woensdag, het is ook niet zo dat het echt als een verrassing komt want het is altijd zo dat post/hah verschuift als er een bepaalde dag uitvalt wegens een feestdag. En als je echt niet kunt kun je dat gewoon aangeven. Weliswaar doen teamcoaches vaak alsof je verplicht bent extra te werken of zo, maar dat is natuurlijk niet zo. En ik heb nu niet echt het idee dat er zich vaak enorme problemen voordoen doordat een woensdag of vrijdag een keer een piekdag is ipv een daldag
Zoals je zelf ook al had aangegeven is de communicatie binnen PostNL over dit soort dagen en ook dat de medewerkers er zelf rekening moeten houden, vaak te laat. En dan moet je gelijk beslissen in korte tijd. En inderdaad. Gezien deze kerst zal de maandag er voor wel een (extra) werkdag worden.quote:Op dinsdag 7 april 2015 16:56 schreef swimmie86 het volgende:
[..]
Maar dat zegt niks, dat Kerst op vrijdag valt, dat was in 2009 ook zo. De 2 maandagen ervoor moeten werken.
Maar afgelopen jaar hebben ze het hele jaar geroepen dat in de KNJ-periode niet op maandag gewerkt hoefde te worden, maar daar zijn ze ook op teruggekomen door 1 maandag wel in te stellen als bezorgdag.
In mei komt ook nog eens hemelvaart, vorig jaar, en de jaren ervoor geloof ik ook, werd de woensdag ervoor een piekdag.
En zo wordt mijn snelle werktempo beloond met er stiekem nóg meer tijd af te snoepen (om degenen die tijd bijschrijven te compenseren, wellicht). Nou, ik ben net de NS, ik ga geen onrendabele lijnen meer lopen. Heb mijn extra beschikbaarheid ingetrokken. Dan nemen ze maar iemand die er een kwartier langer over doet.quote:Op dinsdag 7 april 2015 20:01 schreef zombo het volgende:
[..]
Nou, ik heb niet geplust of gemind vandaag (de ene wijk liep ik langer, de andere korter). Maar nu zie ik dus dat er achteraf nog 2 en 3 minuten van de vastgestelde normtijden is afgehaald - aan het eind van de dag, als geen hond er meer naar kijkt. Gaat echt maar om een paar minuten, maar de manier waarop vind ik wel lijken op (kruimel)diefstal.
Hier waren de tijdvakken voor de zomervakantie geen probleem. Iedereen gaf zijn/haar voorkeur op en uiteindelijk hebben 2 heren die maar wat ingevuld hadden, geschoven naar een week eerder. Daardoor heeft iedereen zijn/haar gewenste weken vakantie in de zomer.quote:Op woensdag 8 april 2015 06:01 schreef Pietertje71 het volgende:
Bijvoorbeeld de zomervakantie.
Er zijn genoeg mensen die zich kunnen vinden met de opgelegde tijdsvakken, maar ook een hoop niet.
Kan je mee eens zijn of niet, maar PostNL (als werkgever) moet zich ook vast kunnen stellen op bepaalde periodes ivm inzetten/huren van krachten in deze vaste periode(overigens heb ik nog steeds geen bevestiging gehad dat mijn vakantieperiode is goedgekeurd, maar daar ga ik nu wel van uit).
Maar of jij en/of ik het (on)eens zijn met die vastgestelde vakantieperiode of niet, is en blijft het wel een punt tot discussie. Van mij mag de periode ook anders, ener zullen een hoop mensen zijn die het er niet/wel mee eens zijn.
En welke beslissing of wat dan ook men als werkgever of nemer maat, geze*k krijg je toch (en onzinnige discussies).
Gisteren was het, als ik de HaH en Ziggo (ook bijna HaH) niet meereken, echt verdomt weinig haast vergelijkbaar met een wat drukker daldagje. Op maandag 4 mei gaan lopen is daarom dus gewoon een stom idee. Een dagje folders bezorgen met zo heel af en toe een brief, nee dan zouden ze de folders nog beter kunnen uitbesteden aan de stadspost of zo.quote:Op woensdag 8 april 2015 06:01 schreef Pietertje71 het volgende:
Een goede morgen.
Gisteren was het een prima piekdagje. Niet te veel HAH en mooi optijd 'binnen'
Idd, die ziggo-hah, was vreselijk, al die dingen die aan elkaar plakten.quote:Op woensdag 8 april 2015 12:14 schreef Stoplichtjuh het volgende:
[..]
Gisteren was het, als ik de HaH en Ziggo (ook bijna HaH) niet meereken, echt verdomt weinig haast vergelijkbaar met een wat drukker daldagje. Op maandag 4 mei gaan lopen is daarom dus gewoon een stom idee. Een dagje folders bezorgen met zo heel af en toe een brief, nee dan zouden ze de folders nog beter kunnen uitbesteden aan de stadspost of zo.
Dat heeft niet genoeg indruk gemaakt om het te onthouden in ieder geval.quote:En Hemelvaart is idd gewoon altijd vrij
Het is niet zo dat ik er vanuit ga dat het geen probleem is omdat het voor mij geen probleem is., en het gaat er ook niet om of ik het zelf geldverspilling vind. Het lijkt me vrij objectief bepaalbaar dat het geldverspilling is om een extra werkdag in het leven te roepen, en dat allemaal vanwege wat folders of vanwege een paar bezorgers die op woensdag minder tijd hebben. Dat heeft verder weinig te maken met wat ik er zelf van vind. Ik zie geen punt van discussie omdat er weinig te discussieren valt. De folders moeten mee, maandag is simpelweg geen optie, en de klant bepaalt, blijkbaar willen die niet dat de bezorging plaatsvindt op de zaterdag ervoor, dat is hun goed recht.quote:Op woensdag 8 april 2015 06:01 schreef Pietertje71 het volgende:
[..]
Blijkbaar is het wel een discussie waard want de één kan/wil wel of heeft er moeite mee en de andere niet. Maar dan komt verder kijken dan je neus lang is en communicatie om de hoek kijken.
Dit soort discussies komen geregeld voor. Ook binnen PostNL. Dat het voor de één oninteressant(er) is dan voor de andere is ten tweede.
Jij gaat er van uit dat het geen probleem is, omdat het voor jou niets uitmaakt en geldverspilling is.
Ik lees hier wel meer dingen ( en hoor nog wel eens wat) wat voor de één niets uitmaakt en voor de ander wel.
Ik vind het allemaal een discussie of iig een aandachtspuntje waard. Ook al zou het mij (op dat moment) weinig aan gaan.
En in discussie ga je de voors en tegens na.
Het gaat er niet om of ik het wil, maar het was gewoon een balletje opgooien.
Een eigen, binnenkort weer te verwachten (!3 april) betrokkenheids-monitor
Nogmaals: ik heb er zelf geen problemen mee, maar ik merk dat sommige medewerkers dit wel hebben ivm de langere loop/werktijd icm HAH op die dag.
Maar dan word er aangegeven niet op de maandag te willen werken, maar ook geen langere tijd te willen lopen maar ook geen vrij te willen nemen.... ehm....tsja wat wil je dan?
[..]
Das de 'dalknop' die de TC kan gebruiken om standaard te minnen als er weinig post verwacht wordt.quote:Op dinsdag 7 april 2015 20:01 schreef zombo het volgende:
[..]
Nou, ik heb niet geplust of gemind vandaag (de ene wijk liep ik langer, de andere korter). Maar nu zie ik dus dat er achteraf nog 2 en 3 minuten van de vastgestelde normtijden is afgehaald - aan het eind van de dag, als geen hond er meer naar kijkt. Gaat echt maar om een paar minuten, maar de manier waarop vind ik wel lijken op (kruimel)diefstal.
Maar blijkbaar ook 's avonds (achteraf) nog kan indrukken als de buit is tegengevallen?quote:Op woensdag 8 april 2015 15:31 schreef Zelva het volgende:
[..]
Das de 'dalknop' die de TC kan gebruiken om standaard te minnen als er weinig post verwacht wordt.
Das wel raar ja.quote:Op woensdag 8 april 2015 15:50 schreef zombo het volgende:
[..]
Maar blijkbaar ook 's avonds (achteraf) nog kan indrukken als de buit is tegengevallen?
(als iedereen al is uitgegaan van de basistijd die er stond.)
Ligt eraan, we hebben hier een wijk die uit niet meer bestaat dan twee flats dicht bij het depot. Heb er nog nooit langer dan 13 minuten over gedaan.quote:Op woensdag 8 april 2015 15:50 schreef VixenFromHell het volgende:
Ik heb er nu ook 3 op de daldagen, maar met HAH red je dat natuurlijk nooit.
Heel herkenbaar. Wij hebben zelfs een straat waarbij alle nummer bij 1 wijk horen, behalve het stukje 150-180. De bezorger van de ene wijk loopt er langs (want loopt de huizen aan de overkant die oneven zijn) en kan zo dus geen rondje lopen, terwijl de bezorger van de andere wijk een eind moet omfietsen om er te komen...quote:Op woensdag 8 april 2015 16:01 schreef VixenFromHell het volgende:
Oh echt? Heeft dat een eigen postcode dan of zo, dat het niet ergens anders bij in zit? Hier moet nu wel echt heel kinderachtig alles op postcode. Dus een flat die veel dichter bij wijk A staat, maar postcode B heeft moet bij wijk B, ondanks dat diegene dan helemaal om moet fietsen. Hier is dat bijvoorbeeld ook zo bij een wijk die met een kar is. Die bezorger moet nu na het wegbrengen van de kar die flat nog op de fiets doenen de bezorger van die andere wijk loopt er langs.
ja, maar dan moest je in de sortering de kennis hebben van de wijken en juist die kennis verdwijnt meer en meer. Daarom moet alles zo simpel mogelijk, zodat ze iedereen in de VOS kunnen zetten.quote:Op woensdag 8 april 2015 16:09 schreef VixenFromHell het volgende:
Mooie is dat het met georoute ineens wel allemaal gecombineerd kon worden en nu niet meer
hier wisselen ze alle lockerscodes op dezelfde dag in de hele stad (ik loop vanaf 7 depots)quote:Op woensdag 8 april 2015 16:26 schreef VixenFromHell het volgende:
Zonde dat dat allemaal zo moet en dat al die kennis verdwijnt.
Mag je de post niet uitwisselen nee? Ik heb wel eens de post van die flat overgenomen van mijn collega zodat zij er niet speciaal meer langs hoefde. Als ik dan een foutje maak krijgt zij natuurlijk wel op de kop. Maar hier willen we zulke dingen nog wel eens voor elkaar doen
wel flauw zeg als dat al niet eens meer mag.
Kreeg zojuist ook een SMS dat de code van het depot in mijn team gewijzigd is. Loopt nu via Mijn Werk, sinds april geloof ik. Alleen loop ik bij 3 depots, maar ik ga er vanuit dat ze allemaal gewijzigd zijn (depot van 'mijn' team ben ik al weken niet meer geweest). In Mijn Werk stond trouwens dat het vorige week zou gebeuren
quote:Op woensdag 8 april 2015 17:06 schreef superkimmi het volgende:
[..]
hier wisselen ze alle lockerscodes op dezelfde dag in de hele stad (ik loop vanaf 7 depots)
Die kennis is idd jammer genoeg helemaal weg. Op het moment dat we nog een team had wad het zelfde gebied sorteerde als uitvoerde waren er vrij weinig fouten in de VOS. Hoewel er bijzonder veel uitzonderingen waren. Tegenwoordig heb ik dusdanig veel verkeerde post dat ik een complete blauwe bak kan vullen.quote:Op woensdag 8 april 2015 16:15 schreef Peterselieman het volgende:
[..]
ja, maar dan moest je in de sortering de kennis hebben van de wijken en juist die kennis verdwijnt meer en meer. Daarom moet alles zo simpel mogelijk, zodat ze iedereen in de VOS kunnen zetten.
Op dit moment is het zo dat je alleen voor de buitengebieden nog wat kennis moet hebben, al staan daar de straten ook op de wijkkaart aangegeven. Door een uitzonderingen te kennen kun je echter sneller werken. Helaas heb ik het slechts enkele malen mogen doen. Hoewel het aanpoten is, is het wel leuk werk
Nee dat probeer ik niet meer idd. Toen ik nog 2 vaste depots had onthield ik die wel, maar tegenwoordig is het elke week iets anders.quote:Op woensdag 8 april 2015 17:08 schreef VixenFromHell het volgende:
[..]Hier denk ik ook wel idd. Allemaal maar weer in de telefoon zetten, heb ik nog mazzel met mijn 3 depots. 7 ga je echt niet onthouden zeker?
Daar heeft het mee te maken ja, die flats zijn alles wat in de postcode xxxx Bx zit.quote:Op woensdag 8 april 2015 16:01 schreef VixenFromHell het volgende:
Oh echt? Heeft dat een eigen postcode dan of zo, dat het niet ergens anders bij in zit? Hier moet nu wel echt heel kinderachtig alles op postcode.
Lijkt me onmogelijk.quote:Op woensdag 8 april 2015 20:05 schreef zombo het volgende:
Er is hier ook een straatje dat geen postcode lijkt te hebben, hoe zou dat dan zitten?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |