Is een hond een grijze wolf?quote:Op vrijdag 13 maart 2015 00:40 schreef CynicusRomanticusRob het volgende:
Natuurlijk niet. Een hond is een hond en is niet ineens een olifant. Een hond kan ook niks met een olifant en vice versa.
Ik was er niet bij, maar ik zie de kreukels, en er is een gemeten snelheid.quote:Op zaterdag 14 maart 2015 10:34 schreef Semisane het volgende:
[..]
Maar....je was er toch niet bij...
Het prijswaardig hoor dat een aantal van jullie het nog steeds proberen, maar ik denk dat er een fundamenteel verschil in inzicht zit wat nu precies de werkelijkheid is en hoe deze is te beschrijven tussen CRR en vele anderen in dit topic. Het wordt nu toch wel een eindeloze herhaling van zetten...ik vind het moedig, maar het is wel wat zinloos zo.
Dat is het mooie van natuurwetenschap, advocaat, dat je zoveel factoren en onzekerheden bij elkaar moet nemen om iets te zeggen.quote:Op zaterdag 14 maart 2015 11:21 schreef Molurus het volgende:
Om even advocaat van de duivel te spelen: een gemeten snelheid zegt verder natuurlijk betrekkelijk weinig over de leeftijd van de aarde of het geologische verleden.
Tijd = afstand/snelheidquote:Op zaterdag 14 maart 2015 11:21 schreef Molurus het volgende:
Om even advocaat van de duivel te spelen: een gemeten snelheid zegt op zichzelf natuurlijk betrekkelijk weinig over de leeftijd van de aarde of het geologische verleden.
Als jij een fietser voorbij ziet rijden met een snelheid van 20 km/u, kun je daar dan aan zien hoe lang hij al onderweg is, of welke afstand hij heeft afgelegd?quote:Op zaterdag 14 maart 2015 11:29 schreef de_tevreden_atheist het volgende:
[..]
Tijd = afstand/snelheid
De enige aanname bij geologie is dat de newtoniaanse natuurkunde niet gewijzigd is.
Ehhhhh.....quote:Op zaterdag 14 maart 2015 11:29 schreef de_tevreden_atheist het volgende:
De enige aanname bij geologie
Nee, maar als ie 200 horloges om heeft en die vallen stil op het moment dat ze van zijn pols glijden en elke zoveel km laat hij er eentje vallen, kun je wel wat meer zeggen...quote:Op zaterdag 14 maart 2015 11:30 schreef Molurus het volgende:
[..]
Als jij een fietser voorbij ziet rijden met een snelheid van 20 km/u, kun je daar dan aan zien hoe lang hij al onderweg is, of welke afstand hij heeft afgelegd?
Dat behelst wel een paar aanvullende aannames, lijkt me. Niet in de laatste plaats de aanname dat die horloges ook in het verleden door hem zijn achtergelaten.quote:Op zaterdag 14 maart 2015 11:31 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Nee, maar als ie 200 horloges om heeft en die vallen stil op het moment dat ze van zijn pols glijden en elke zoveel km laat hij er eentje vallen, kun je wel wat meer zeggen...
Er is zelfs aan die horloges te zien waar zich de magnetische noord- en zuidpool bevonden. En die horloges zijn weer te calibreren met andere data. Zo dropt de wielrenner ook om de zoveel tijd een keuteltje en dat bevat radio-actieve elementen waar je het verval van kunt gebruiken om de leeftijd te bepalen.quote:Op zaterdag 14 maart 2015 11:33 schreef Molurus het volgende:
[..]
Dat behelst wel een paar aanvullende aannames, lijkt me. Niet in de laatste plaats de aanname dat die horloges ook in het verleden door hem zijn achtergelaten.
Mijn afstudeerrichting, d_t_a.quote:Op zaterdag 14 maart 2015 11:37 schreef de_tevreden_atheist het volgende:
[..]
Structurele geologie
https://nl.wikipedia.org/wiki/Structurele_geologie
een fietser niet, maar een bulldozer welquote:Op zaterdag 14 maart 2015 11:30 schreef Molurus het volgende:
[..]
Als jij een fietser voorbij ziet rijden met een snelheid van 20 km/u, kun je daar dan aan zien hoe lang hij al onderweg is, of welke afstand hij heeft afgelegd?
Genetisch wel toch? Ze zijn onderling vruchtbaar dus nog steeds 1 soort.quote:
Ze kunnen zich onderling voortplanten, dat klopt. Maar dat geldt voor meerdere soorten die we toch als verschillende soorten beschouwen. Het is geen gouden regel. Bovendien krijg je dan problemen met ringsoorten enzo.quote:Op zaterdag 14 maart 2015 11:42 schreef de_tevreden_atheist het volgende:
[..]
Genetisch wel toch? Ze zijn onderling vruchtbaar dus nog steeds 1 soort.
https://nl.wikipedia.org/wiki/Wolf-hondhybride
Wat bedoel je met een hond?quote:Op zaterdag 14 maart 2015 11:52 schreef Molurus het volgende:
[..]
Ze kunnen zich onderling voortplanten, dat klopt. Maar dat geldt voor meerdere soorten die we toch als verschillende soorten beschouwen. Het is geen gouden regel. Bovendien krijg je dan problemen met ringsoorten enzo.
Er zijn ook wel een aantal heel opvallende verschillen tussen wolven en honden. Vanzelfsprekend het uiterlijk, maar ook qua gedrag zijn ze alles behalve dezelfde soort. Je kunt nog zo je best doen, een wolf kan eigenlijk niet worden opgevoed als huisdier. Vroeg of laat zet zo'n dier een keer zijn tanden in je.
Laten we, om het argument maximaal scherp neer te zetten, nou eens aannemen dat ik daar een Chihuahua mee bedoel.quote:Op zaterdag 14 maart 2015 11:55 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Wat bedoel je met een hond?
Een chihuahuaof een husky
?
Dat kan niet, wiki schrijft:quote:Op zaterdag 14 maart 2015 12:04 schreef Molurus het volgende:
[..]
Laten we, om het argument maximaal scherp neer te zetten, nou eens aannemen dat ik daar een Chihuahua mee bedoel.
Want of wolven en Chihuahua's zich onderling kunnen voortplanten wil ik nog wel eens zien!
Eigenlijk dus ook een ringsoort variant.quote:Op zaterdag 14 maart 2015 13:09 schreef de_tevreden_atheist het volgende:
[..]
Dat kan niet, wiki schrijft:
Kruisingen tussen wolven en honden zijn alleen mogelijk met honden die genetisch gezien sterk lijken op wolven zoals de Duitse herder en Siberische husky.
ik wist niet eens dat de wolf en de hond ringsoorten waren. Verdomme manquote:Op zaterdag 14 maart 2015 13:09 schreef de_tevreden_atheist het volgende:
[..]
Dat kan niet, wiki schrijft:
Kruisingen tussen wolven en honden zijn alleen mogelijk met honden die genetisch gezien sterk lijken op wolven zoals de Duitse herder en Siberische husky.
Je moet ook nog een onderscheid maken tussen dieren die zich niet kunnen voortplanten om genetische redenen (zoals mensen en paarden) en dieren die zich genetisch wel kunnen voortplanten maar om praktische redenen niet (zoals een chihuahua en een husky). Die laatste categorie kan wel onder dezelfde soort vallen.quote:Op zaterdag 14 maart 2015 12:04 schreef Molurus het volgende:
[..]
Laten we, om het argument maximaal scherp neer te zetten, nou eens aannemen dat ik daar een Chihuahua mee bedoel.
Want of wolven en Chihuahua's zich onderling kunnen voortplanten wil ik nog wel eens zien!
Precies. Ook het vermogen om zich onderling voort te planten (genetisch of praktisch) is zeker geen gouden regel voor de indeling van soorten. Het is een leuke vuistregel, maar niet meer dan dat.quote:Op zondag 15 maart 2015 14:39 schreef Tchock het volgende:
[..]
Je moet ook nog een onderscheid maken tussen dieren die zich niet kunnen voortplanten om genetische redenen (zoals mensen en paarden) en dieren die zich genetisch wel kunnen voortplanten maar om praktische redenen niet (zoals een chihuahua en een husky). Die laatste categorie kan wel onder dezelfde soort vallen.
Maar het verdelen van dieren in soorten en families is, hoewel een goed systeem, altijd enigszins arbitrair. De natuur is nou eenmaal niet zwart-wit.
Sowieso is die regel al niet van toepassing op die overweldigende meerderheid van de organismen die zich ongeslachtelijk voortplanten.quote:Op zondag 15 maart 2015 14:43 schreef Molurus het volgende:
[..]
Precies. Ook het vermogen om zich onderling voort te planten (genetisch of praktisch) is zeker geen gouden regel voor de indeling van soorten. Het is een leuke vuistregel, maar niet meer dan dat.
quote:Op dinsdag 10 maart 2015 00:27 schreef Firewarrior het volgende:
[..]
Maar door wat mensen zelf doen ontstaan ook ziektes en wordt de kans op het krijgen van ziektes vergroot.
Dan had ie de mensen zo moeten ontwikkelen/ontwerpen dat de mensen dat niet deden.
Griep: Mensen hadden deze ziekte waarschijnlijk niet gekregen als ze niet vanuit Afrika naar Europa waren gegaan.
Ebola: Ontstaan doordat mensen apen- of vleermuisvlees hebben gegeten.
Kanker: Doordat auto's die op benzine rijden de lucht vervuilen en mensen die lucht inademen, krijgen meer mensen kanker.
Door het gebruik van sigaretten krijgen meer mensen kanker.
Er zitten kankerverwekkende stoffen in voedingsmiddelen die door veel mensen gebruikt worden.
Tuberculose/tyfus/cholera: Wordt veroorzaakt door slechte hygiëne.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |