Ik ben op sociaal-economisch gebied best een linkse rukker.quote:Op donderdag 26 februari 2015 18:21 schreef 99.999 het volgende:
Begin eens met je eigen visie zou ik zeggen
Hoeveel ruimte is er serieus nog om de arbeidsparticipatie te laten stijgen?quote:Op donderdag 26 februari 2015 18:25 schreef waht het volgende:
Dit kunnen we heel lang opbrengen, echter zullen we simpelweg de hoogte ervan continu verlagen.
Een alternatief is meer mensen laten werken. Minder uitzonderingen maken.
Als je de regelingen niet aanpast aan veranderende omstandigheden wordt het vanzelf onbetaalbaar. Dat is geen mythe.quote:Op donderdag 26 februari 2015 18:38 schreef Klopkoek het volgende:
De onbetaalbaarheid ervan is een rechtse mythe.
Dat hangt ervan af, wat je onder 'onbetaalbaar' verstaat. Dat de kosten van de sociale zekerheid stijgen is rekenkundig hard te maken op basis van onomstreden statistische gegevens. Daar is niets rechts, links of mythisch aan.quote:Op donderdag 26 februari 2015 18:38 schreef Klopkoek het volgende:
De onbetaalbaarheid ervan is een rechtse mythe.
zoveel nogquote:Op donderdag 26 februari 2015 18:47 schreef Janneke141 het volgende:
Als je die groep helemaal kapotnivelleert dat er voor hun ook niets méér inzit dan een kampeervakantie op de Veluwe en twee keer per jaar uit eten bij Van der Valk, dan is het prima betaalbaar.
Onbetaalbaar is een subjectief woord. Iedereen verstaat er weer wat anders onder. Zonder definitie van het woord zegt het niks en kan iedereen alles roepen.quote:Op donderdag 26 februari 2015 18:38 schreef Klopkoek het volgende:
De onbetaalbaarheid ervan is een rechtse mythe.
In dat geval is versobering van de sociale zekerheid het meest waarschijnlijke scenario.quote:Op donderdag 26 februari 2015 18:36 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Hoeveel ruimte is er serieus nog om de arbeidsparticipatie te laten stijgen?
Ook gezien de vergrijzing.
[ afbeelding ]
Het draait om prioriteiten natuurlijk, en sociale zekerheid is niet de enige, ultieme, heilige prioriteit van een land. Er zijn meer zaken die belangrijk zijn en derhalve middelen toegewezen krijgen.quote:Op donderdag 26 februari 2015 18:38 schreef Klopkoek het volgende:
De onbetaalbaarheid ervan is een rechtse mythe.
Eens maar dan wil ik per direct die inhoudingen niet meer op mijn inkomen!quote:Op donderdag 26 februari 2015 19:44 schreef Kaas- het volgende:
De zwakkeren moeten we aan hun lot overlaten en dan doet evolutie de rest. Scheelt bovendien bakken met geld.
Onzin natuurlijk. Als je een goed werkgelegenheidsbeleid voert heb je 700.000 mensen minder die bekostigd moeten worden, en 700.000 meer die helpen bekostigen.quote:Op donderdag 26 februari 2015 18:47 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Dat hangt ervan af, wat je onder 'onbetaalbaar' verstaat. Dat de kosten van de sociale zekerheid stijgen is rekenkundig hard te maken op basis van onomstreden statistische gegevens. Daar is niets rechts, links of mythisch aan.
Dat het met te weinig moet worden opgebracht komt ook omdat heel veel mensen en bedrijven die daaraan mee zouden moeten doen daar onderuit weten te komen. Daar kun je ook makkelijk iets aan doen. Daarnaast komen er steeds meer mensen in beroepen die weliswaar werken, maar net zo goed een kostenpost zijn omdat ze met hun werk niet bijdragen aan de welvaart.quote:Als je die stijgende kosten wil blijven betalen, dan zul je dus een stijgend beroep moeten doen aan degenen die het systeem bekostigen. De werkende mensen, in dit geval. Als je die groep helemaal kapotnivelleert dat er voor hun ook niets méér inzit dan een kampeervakantie op de Veluwe en twee keer per jaar uit eten bij Van der Valk, dan is het prima betaalbaar.
Dat daar nog nooit aan gedacht is!!quote:Op donderdag 26 februari 2015 20:28 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Onzin natuurlijk. Als je een goed werkgelegenheidsbeleid voert heb je 700.000 mensen minder die bekostigd moeten worden, en 700.000 meer die helpen bekostigen.
Echt hè. Ik stel voor dat de overheid meteen 700.000 banen maakt.quote:Op donderdag 26 februari 2015 21:03 schreef Kaas- het volgende:
[..]
Dat daar nog nooit aan gedacht is!!
quote:Op donderdag 26 februari 2015 19:44 schreef Kaas- het volgende:
De zwakkeren moeten we aan hun lot overlaten en dan doet evolutie de rest. Scheelt bovendien bakken met geld.
In de jaren 90 wel hoor, maar Rutte en de EU streven economische groei met behoud van werkloosheid na.quote:Op donderdag 26 februari 2015 21:03 schreef Kaas- het volgende:
[..]
Dat daar nog nooit aan gedacht is!!
Banken, steekpenningen, straaljagersquote:Op donderdag 26 februari 2015 19:32 schreef waht het volgende:
[..]
Het draait om prioriteiten natuurlijk, en sociale zekerheid is niet de enige, ultieme, heilige prioriteit van een land. Er zijn meer zaken die belangrijk zijn en derhalve middelen toegewezen krijgen.
Karikaturen.quote:Op donderdag 26 februari 2015 21:32 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Banken, steekpenningen, straaljagers
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |