Paar maanden?quote:Op woensdag 25 februari 2015 23:39 schreef 24Fan het volgende:
[..]
Hier hetzelfde. Zoals betweters die denken slimmer te zijn dan de gemiddelde medemens omdat ze sinds een paar maanden "studeren".
[..]
quote:Op woensdag 25 februari 2015 23:21 schreef selen het volgende:
[..]
Niet altijd, sommige trans plegen zelfmoord na een transitie. (Bron:? Kan ik op dit moment niet vinden volgt zsm)
Grapjas. Weet je wel wat ik studeer?
Deze houding is nou precies waarom ik een groot deel van de geneeskundestudenten niet uit kan staan. "Weet jij wel wat voor enorm verheven studie ik doe?" Newsflash: geneeskunde is niet moeilijk en je bent niet beter of slimmer dan anderen. Sterker nog, geneeskunde is weinig meer dan zes jaar lang keihard stampen en bikkelen. En aangezien je eind 2012 nog BMW studeerde kun je nu niet veel meer dan een tweedejaars geneeskunde zijn. Dus doe vooral niet zo hooghartig, je weet een stuk minder dan je denkt te wetenquote:Op woensdag 25 februari 2015 23:27 schreef selen het volgende:
[..]
Mijn punt is dat ik veel meer weet over de fysiologie en pathologie van het menselijk lichaam.
Ik doe beide studies zowel BMW als GNK. (((Geen 2e jaars) wou eerst stoppen, maar ben toch verder gegaan. ))quote:Op woensdag 25 februari 2015 23:56 schreef pussywillow het volgende:
[..]
[..]
Deze houding is nou precies waarom ik een groot deel van de geneeskundestudenten niet uit kan staan. "Weet jij wel wat voor enorm verheven studie ik doe?" Newsflash: geneeskunde is niet moeilijk en je bent niet beter of slimmer dan anderen. Sterker nog, geneeskunde is weinig meer dan zes jaar lang keihard stampen en bikkelen. En aangezien je eind 2012 nog BMW studeerde kun je nu niet veel meer dan een tweedejaars geneeskunde zijn. Dus doe vooral niet zo hooghartig, je weet een stuk minder dan je denkt te weten
Op de teentjes getrapt? Ik begin je eerste reactie (die hieronder) steeds grappiger te vinden naarmate je meer onzin post. Blijkt niet echt uit dat je "een bepaalde visie op het leven, een bepaalde kijk naar de mensheid, een bepaalde sociale competentie én heel veel kennis" hebt.quote:Op donderdag 26 februari 2015 00:07 schreef selen het volgende:
[..]
Ik doe beide studies zowel BMW als GNK. (((Geen 2e jaars) wou eerst stoppen, maar ben toch verder gegaan. ))
Hmmm. Ik proef wel een beetje jaloezie?
Iedereen weet dat Geneeskunde een belangrijke studie is, en bijna overal op de wereld is het zo dat mensen toegelaten worden die hoge cijfers halen (en/of slagen voor toelatingsexamens. De studie is zelf niet moeilijk, nee het is geen Kernfysica. Het gaat er ook om dat je later een 'arts/medical doctor' bent. Arts zijn is een bepaalde visie op het leven, een bepaalde kijk naar de mensheid, een bepaalde sociale competentie die je moet hebben én heel veel kennis. Dus je krijgt automatisch veel respect en waardering van mensen.
Geef toe![]()
Dat je nou natuurkunde hebt gestudeerd kan niemand wat schelen, je bent toch geen Einstein
quote:Op woensdag 25 februari 2015 23:04 schreef selen het volgende:
Nee, God heeft je zo gemaakt en dit zijn onnodige veranderingen. Ik vind dat je je lichaam moet accepteren zoals het is, en niet je laten ombouwen of je lichaam laten vergiffen met allerlei hormonen.
Bovendien heeft het ingrijpende gevolgen op de fysieke en geestelijke gezondheid.
Zo zie je maar dat niet iedereen die een fantastische studie volgt evenveel verstand van zaken heeft.quote:Op donderdag 26 februari 2015 00:55 schreef Azorius het volgende:
[..]
Op de teentjes getrapt? Ik begin je eerste reactie (die hieronder) steeds grappiger te vinden naarmate je meer onzin post. Blijkt niet echt uit dat je "een bepaalde visie op het leven, een bepaalde kijk naar de mensheid, een bepaalde sociale competentie én heel veel kennis" hebt.
[..]
Ik struikel over de beweringen dat hormonen (in de doses die transgenders krijgen) een toxische werking zouden hebben op het lichaam en dat een transitie ingrijpende gevolgen op de fysieke en geestelijke gezondheid zou hebben (in negatieve zin). Dat is echt onzin, en als geneeskundestudent zou Selen dat moeten weten.quote:Op donderdag 26 februari 2015 09:25 schreef Galgeras het volgende:
[..]
Zo zie je maar dat niet iedereen die een fantastische studie volgt evenveel verstand van zaken heeft.Als mensen over God beginnen in zo'n onderwerp als dit haak ik sowieso af.
Ik kan me goed inleven in transgenders/transseksuelen ondanks dat ik zelf gewoon als man ben geboren en een man ben. Ik volg dat Genderdysforie topic al een paar jaar, vind het een interessant onderwerp om over te lezen.
Wat is er vies aan, als ik vragen mag?quote:
ze ruiken naar poep en opgedroogd spermaquote:Op donderdag 26 februari 2015 09:46 schreef Azorius het volgende:
[..]
Ik struikel over de beweringen dat hormonen (in de doses die transgenders krijgen) een toxische werking zouden hebben op het lichaam en dat een transitie ingrijpende gevolgen op de fysieke en geestelijke gezondheid zou hebben (in negatieve zin). Dat is echt onzin, en als geneeskundestudent zou Selen dat moeten weten.
[..]
Wat is er vies aan, als ik vragen mag?
quote:Op donderdag 26 februari 2015 09:51 schreef Thezappa het volgende:
[..]
ze ruiken naar poep en opgedroogd sperma
Ik vond je opmerking gewoon grappig, meer niet.quote:Op donderdag 26 februari 2015 09:53 schreef Thezappa het volgende:
[..]
dus? hoe kun je het dan weten?
Transgender is een parapluterm waar iedereen onder valt die zich bewust niet stereotypisch mannelijk of vrouwelijk gedraagt/kleedt/voelt. Dus ook travestieten, cross-dressers, non-binary, genderfluid etc. Transseksuele personen zijn degenen die daar het verst in gaan en hun lichaam (deels) medisch veranderen zodat het beter klopt met hun zelfbeeld.quote:Op donderdag 26 februari 2015 09:56 schreef roos94 het volgende:
Wat is eigenlijk het verschil tussen transgender/transseksueel?
Testosteron slik je niet (tenzij je niet zo aan je lever gehecht bent), dat injecteer je of je gebruikt een gel die je op je huid smeert. Even ter volledigheid. Transmannen zijn bikkels die elke twee weken 5 cm staal in hun spier jassenquote:Op woensdag 25 februari 2015 18:23 schreef CrashO het volgende:
[..]
Fylax, Zou je haar hem Buck doen?
[ afbeelding ]
Is geboren als vrouw en is er theoretisch gezien ook nog een (heeft nog een volledig functionerende vagina), slikt alleen donders veel hormonen
Omdat dat normenloos gepronk is, ik ga ook niet met mn piemel voor je gezicht helikopteren of wel.quote:Op woensdag 25 februari 2015 21:04 schreef Azorius het volgende:
[..]
Ik ga het traject van man naar vrouw in.
[..]
Waarom zou je niet met een string op een boot kunnen staan. Niet dat ik dat zou willen, maar...
Een van de karakters uit een van mijn verhaalreeksen (6 delige science fiction) heet ook selen. prachtige naam. Is dat je echte naam?quote:Op donderdag 26 februari 2015 00:07 schreef selen het volgende:
[..]
Ik doe beide studies zowel BMW als GNK. (((Geen 2e jaars) wou eerst stoppen, maar ben toch verder gegaan. ))
Hmmm. Ik proef wel een beetje jaloezie?
Iedereen weet dat Geneeskunde een belangrijke studie is, en bijna overal op de wereld is het zo dat mensen toegelaten worden die hoge cijfers halen (en/of slagen voor toelatingsexamens. De studie is zelf niet moeilijk, nee het is geen Kernfysica. Het gaat er ook om dat je later een 'arts/medical doctor' bent. Arts zijn is een bepaalde visie op het leven, een bepaalde kijk naar de mensheid, een bepaalde sociale competentie die je moet hebben én heel veel kennis. Dus je krijgt automatisch veel respect en waardering van mensen.
Geef toe![]()
Dat je nou natuurkunde hebt gestudeerd kan niemand wat schelen, je bent toch geen Einstein
Dit. Ik voel me er zelf wel enigszins ongemakkelijk bij als ik bijvoorbeeld praat met een trans, maar daar blijft het bij. Iedereen moet zelf weten wat hij/zij doet met zijn/haar lichaam of anderen het accepteren of niet.quote:Op donderdag 26 februari 2015 09:56 schreef Metro2005 het volgende:
Iedereen doet maar wat ie wil met zijn eigen lichaam dus ja ik accepteer ze. Zou er alleen geen relatie of seks mee willen. Maarja dat wil ik ook niet met iemand die tunnels in zijn bakkes heeft of piercings door zijn ogen heeft.
Spijtoptant.quote:Op donderdag 26 februari 2015 10:42 schreef Smack10 het volgende:
Wat nu als die transgender na zijn/haar transformatie het weer op de heupen krijgt en terug wil.
Hoe noem je dat dan?
ok dankjequote:Op donderdag 26 februari 2015 10:14 schreef wonderer het volgende:
[..]
Transgender is een parapluterm waar iedereen onder valt die zich bewust niet stereotypisch mannelijk of vrouwelijk gedraagt/kleedt/voelt. Dus ook travestieten, cross-dressers, non-binary, genderfluid etc. Transseksuele personen zijn degenen die daar het verst in gaan en hun lichaam (deels) medisch veranderen zodat het beter klopt met hun zelfbeeld.
Alle transseksuele mensen zijn transgender, maar niet alle transgender personen zijn transseksueel. Maar omdat mensen het vaak liever niet over transseksueel hebben omdat dat de nadruk op seks legt terwijl het daar niet om gaat, wordt transgender vaak gebruikt als exclusief synoniem voor transseksueel.
Dit is niet waar. Transgender zijn betekent ook dat je in het verkeerde lichaam zit (oftewel genderdysforie hebt) en je graag het lichaam wil wat bij je past. Ze hebben alleen nog niet een operatie gehad en vanaf dan zijn ze transseksueel.quote:Op donderdag 26 februari 2015 10:14 schreef wonderer het volgende:
[..]
Transgender is een parapluterm waar iedereen onder valt die zich bewust niet stereotypisch mannelijk of vrouwelijk gedraagt/kleedt/voelt. Dus ook travestieten, cross-dressers, non-binary, genderfluid etc. Transseksuele personen zijn degenen die daar het verst in gaan en hun lichaam (deels) medisch veranderen zodat het beter klopt met hun zelfbeeld.
Alle transseksuele mensen zijn transgender, maar niet alle transgender personen zijn transseksueel. Maar omdat mensen het vaak liever niet over transseksueel hebben omdat dat de nadruk op seks legt terwijl het daar niet om gaat, wordt transgender vaak gebruikt als exclusief synoniem voor transseksueel.
Wat Wonderer zegt klopt wel hoorquote:Op donderdag 26 februari 2015 11:41 schreef Jaimy_Luca het volgende:
[..]
Dit is niet waar. Transgender zijn betekent ook dat je in het verkeerde lichaam zit (oftewel genderdysforie hebt) en je graag het lichaam wil wat bij je past. Ze hebben alleen nog niet een operatie gehad en vanaf dan zijn ze transseksueel.
Travestieten zijn geen transgender, evenals crossdressers of genderfluid, enzovoort.
Bron: http://transgendernetwerk.nl/transgender/woordenlijst/quote:TRANSGENDER
Een parapluterm voor mensen wiens genderidentiteit en/of expressie afwijkt van het geslacht dat hen bij de geboorte is toegewezen. Deze term omvat een spectrum aan genderdiverse mensen, waaronder transmannen, transvrouwen, crossdressers en vele anderen die zich niet (enkel) identificeren als man of vrouw.
Tevens is het voor een deel van de groep een term waarmee men zich identificeert naast of als een vorm van genderidentiteit.
TRANSSEKSUEEL
Deze term komt voort uit het medisch jargon over transgender personen. Het betreft hier transgender personen die behoefte hebben aan medische aanpassing van hun lichaam zodat het lichaam zoveel mogelijk in overeenstemming is met de eigen genderidentiteit. Het is een kleine groep van de transgender personen die medisch gezien onder de noemer transseksueel wordt geschaard.
Genderidentiteit staat los van seksuele voorkeur. Sommige trans* mensen vallen op hetzelfde geslacht, sommigen vallen op het andere geslacht en er zijn er ook genoeg die aseksueel zijn. Net zoveel diversiteit in seksuele oriëntatie als bij mensen die geen problemen hebben met hun lichaam en genderidentiteit..quote:Op donderdag 26 februari 2015 11:44 schreef Laifve het volgende:
Nee, ik geloof oprecht niet in genderdystrofie bij de meesten.
Of tenminste, ik denk dat 90 procent van de gevallen homo's met issues zijn die het uiten door zo'n onzinnige beslissing te nemen.
Ik heb wel transgenders in mijn omgeving en ik behandel ze niet dan anderen, maar ik denk wel eens "pls..." als ik ze zie.
Dat is dus hoe de term zich de afgelopen jaren heeft ontwikkeld (in ieder geval in het Engelstalig). De term transgender is oorspronkelijk bedoeld voor alle gender non-conformisten.quote:Op donderdag 26 februari 2015 11:41 schreef Jaimy_Luca het volgende:
[..]
Dit is niet waar. Transgender zijn betekent ook dat je in het verkeerde lichaam zit (oftewel genderdysforie hebt) en je graag het lichaam wil wat bij je past. Ze hebben alleen nog niet een operatie gehad en vanaf dan zijn ze transseksueel.
Travestieten zijn geen transgender, evenals crossdressers of genderfluid, enzovoort.
Ja dan moeten ze gewoon normaal doenquote:Op donderdag 26 februari 2015 11:56 schreef Azorius het volgende:
[..]
Wat Wonderer zegt klopt wel hoor.
[..]
Bron: http://transgendernetwerk.nl/transgender/woordenlijst/
U
Hier moet ik wel bij zeggen dat de betekenis en omvatting van het woord van transgender (maar ook ander aan genderproblematiek gerelateerde terminologie) de laatste jaren wel een beetje aan het veranderen is. Transgender wordt meer dan vroeger gebruikt als een parapluterm i.p.v. woord om trans* mensen aan te duiden die nog geen medische aanpassingen/ingrepen achter de rug hebben.
[..]
Genderidentiteit staat los van seksuele voorkeur. Sommige trans* mensen vallen op hetzelfde geslacht, sommigen vallen op het andere geslacht en er zijn er ook genoeg die aseksueel zijn. Net zoveel diversiteit in seksuele oriëntatie als bij mensen die geen problemen hebben met hun lichaam en genderidentiteit..
Waarom?quote:Op donderdag 26 februari 2015 11:57 schreef Laifve het volgende:
[..]
Ja dan moeten ze gewoon normaal doen
Veel meer mannen die geen vrouw worden zijn viezerikken.quote:Op donderdag 26 februari 2015 15:24 schreef VromeBroeder het volgende:
Het is debiel om je geslacht te veranderen. Sommige (ik weet niet hoeveel) mannen die vrouw worden zijn viezeriken. Er zullen heus wel mensen zijn die zich oprecht vrouw voelen maar dan nog is het idioot om je geslacht te veranderen. Een operatie gaat er niet voor zorgen dat je een poesje krijgt, baarmoeder en eierstokken. Transgenders zijn geen man en geen vrouw; ze zitten er tussenin. En ik persoonlijk vind dat onfris. Daar kan ik niets aan doen.
Als je je een vrouw voelt is het het best om gewoon man te blijven en dan maar gewoon een homo/flikker zijn. Want volgens mij zijn alle homo's in min of meerdere mate vrouw.
*Zucht*quote:Op donderdag 26 februari 2015 15:24 schreef VromeBroeder het volgende:
Het is debiel om je geslacht te veranderen. Sommige (ik weet niet hoeveel) mannen die vrouw worden zijn viezeriken. Er zullen heus wel mensen zijn die zich oprecht vrouw voelen maar dan nog is het idioot om je geslacht te veranderen. Een operatie gaat er niet voor zorgen dat je een poesje krijgt, baarmoeder en eierstokken. Transgenders zijn geen man en geen vrouw; ze zitten er tussenin. En ik persoonlijk vind dat onfris. Daar kan ik niets aan doen.
Als je je een vrouw voelt is het het best om gewoon man te blijven en dan maar gewoon een homo/flikker zijn. Want volgens mij zijn alle homo's in min of meerdere mate vrouw.
Een baarmoeder en eierstokken construeren is medisch gezien nog niet mogelijk nee, maar een vrouwelijk geslachtsdeel maken kan al een tijdje hoor.quote:Op donderdag 26 februari 2015 11:56 schreef Azorius het volgende:
Genderidentiteit staat los van seksuele voorkeur. Sommige trans* mensen vallen op het andere geslacht, sommigen vallen op hetzelfde geslacht en er zijn er ook genoeg die aseksueel zijn. Net zoveel diversiteit in seksuele oriëntatie als bij mensen die geen problemen hebben met hun lichaam en genderidentiteit..
En ditquote:Op donderdag 26 februari 2015 15:38 schreef wonderer het volgende:
Veel meer mannen die geen vrouw worden zijn viezerikken.
Lijkt me nogal logisch dat transgenders ècht vrouw willen zijn. Dus liever zouden ze ook al die geslachtsdingen hebben. Transgenders streven ernaar zo vrouwelijk mogelijk te zijn en ik vind niet dat je je leven echt als vrouw kan leven als er een slurf tussen je benen hangt.quote:Op donderdag 26 februari 2015 15:38 schreef wonderer het volgende:
[..]
Veel meer mannen die geen vrouw worden zijn viezerikken.
Verder gaat het niet om een perfect vrouwelijke (of mannelijk, in het geval van transmannen) te krijgen, maar om je leven te kunnen leven als het geslacht dat je eigenlijk bent, niet wat je bij je geboorte kreeg toegewezen.
En ten slotte zijn er genoeg transvrouwen die op vrouwen vallen en transmannen die op mannen vallen, dus dat homo-argument gaat ook al niet op.
Niet alle transgender personen vrouw, dus dat lijkt me logisch. Er bestaan ook transmannen. Genoeg biologische vrouwen waar ook aan "geknutseld" is, en sowieso snap ik niet waarom "kunstmatigheid" een criterium is om iemand wel of niet te accepteren.quote:Op donderdag 26 februari 2015 15:47 schreef VromeBroeder het volgende:
en btw; laten we eerlijk zijn. Transgenders zien we niet als volwaardige vrouwen. Dat zijn ze ook gewoon niet. Alles wat vrouwelijk is aan hun lichaam is compleet geknutseld en kunstmatig.
Ik accepteer het wel, alleen vind ik het niet fris. Ik kan daar niets aan doen. Heel veel mensen voelen dat zo. Het is beter voor mensen die trans willen zijn om hun lichaam te accepteren als ze normaal behandeld en gerespecteerd willen worden.quote:Op donderdag 26 februari 2015 15:53 schreef wonderer het volgende:
[..]
Niet alle transgender personen vrouw, dus dat lijkt me logisch. Er bestaan ook transmannen. Genoeg biologische vrouwen waar ook aan "geknutseld" is, en sowieso snap ik niet waarom "kunstmatigheid" een criterium is om iemand wel of niet te accepteren.
En verder vul je in je andere post heel wat dingen in die niet voor alle transgender mensen opgaan. Lees eens wat ervaringsverhalen van doorsnee transmensen, hoe ze hun transitie en genderidentiteit beleven, wat ze verwachten van het medische gedeelte en waarom ze bepaalde keuzes voor bepaalde ingrepen maken.
Dit is wel het meest kortzichtige wat ik in lange tijd heb gelezen. Weet niet eens waar te beginnen.quote:Op donderdag 26 februari 2015 15:24 schreef VromeBroeder het volgende:
Het is debiel om je geslacht te veranderen. Sommige (ik weet niet hoeveel) mannen die vrouw worden zijn viezeriken. Er zullen heus wel mensen zijn die zich oprecht vrouw voelen maar dan nog is het idioot om je geslacht te veranderen. Een operatie gaat er niet voor zorgen dat je een poesje krijgt, baarmoeder en eierstokken. Transgenders zijn geen man en geen vrouw; ze zitten er tussenin. En ik persoonlijk vind dat onfris. Daar kan ik niets aan doen.
Als je je een vrouw voelt is het het best om gewoon man te blijven en dan maar gewoon een homo/flikker zijn. Want volgens mij zijn alle homo's in min of meerdere mate vrouw.
Dus Megan Fox is ook geen vrouw? daar is ook genoeg aan geknutseld...quote:Op donderdag 26 februari 2015 15:47 schreef VromeBroeder het volgende:
en btw; laten we eerlijk zijn. Transgenders zien we niet als volwaardige vrouwen. Dat zijn ze ook gewoon niet. Alles wat vrouwelijk is aan hun lichaam is compleet geknutseld en kunstmatig.
Er is wel aan geknutseld, maar dat zij toevoegingen of kleine aanpassingen. Dat is niets in vergelijking met een geslachtsoperatie. En zij is van nature vrouwelijk dus sws is het een vrouw.quote:Op donderdag 26 februari 2015 16:36 schreef tharealmb het volgende:
[..]
Dus Megan Fox is ook geen vrouw? daar is ook genoeg aan geknutseld...
Dit is ook een plaatselijk aanpassing... en minder groot en opzichtig dan sommige plastische aanpassingen.quote:Op donderdag 26 februari 2015 16:40 schreef VromeBroeder het volgende:
[..]
Er is wel aan geknutseld, maar dat zij toevoegingen of kleine aanpassingen. Dat is niets in vergelijking met een geslachtsoperatie. En zij is van nature vrouwelijk dus sws is het een vrouw.
Als iedereen zo bekrompen denkt als jij, door iets wat je "vies" (waarom? Omdat je er niet opgewonden van wordt, dat je er niet overheen wilt?) vindt op die manier te bejegenen, worden inderdaad met de nek aangekeken. Maar wiens schuld is dat dan? Hint: niet die van de transgender persoon.quote:Op donderdag 26 februari 2015 16:02 schreef VromeBroeder het volgende:
[..]
Ik accepteer het wel, alleen vind ik het niet fris. Ik kan daar niets aan doen. Heel veel mensen voelen dat zo. Het is beter voor mensen die trans willen zijn om hun lichaam te accepteren als ze normaal behandeld en gerespecteerd willen worden.
Ik heb erover nagedacht en voor mijn gevoel is het ergens ook laf om een vrouw te worden. Alsof je het niet aankunt om een man te zijn. Zo voelt dat. Daarom heb ik er bij vrouwen minder moeite mee. Dan heb ik er zelfs respect voor.
En nogmaals: er zullen best mannen zijn die oprecht zich vrouw voelen of oprecht vrouw zijn. Maar dan heb je gewoon pech vind ik. Je zult toch nooit helemaal een vrouw worden. NOOIT. Je wordt met de nek aangekeken.
Heel leuk dat het niet zijn schuld is, maar het is wel zo. Mensen vinden het nou eenmaal niet fris. En dan kun je heel leuk in het dagelijks leven een vrouw zijn, maar je kunt echt niet meer zo makkelijk een intieme relatie aangaan. Ik vind dat half vrouw zijn niet beter is dan helemaal niet; Ik zie het zo: als je een transgender bent ben je geen man en geen vrouw. Blijf dan maar gewoon een man zou ik zeggen. Ik kan me niet voorstellen dat iemand blij zou zijn met zo'n operatie. Nogmaals: je kunt bijna onmogelijk nog een intieme relatie krijgen met iemand. Het huwelijk zou onvruchtbaar zijn en niemand wil met een trans naar bed.quote:Op donderdag 26 februari 2015 16:44 schreef wonderer het volgende:
[..]
Als iedereen zo bekrompen denkt als jij, door iets wat je "vies" (waarom? Omdat je er niet opgewonden van wordt, dat je er niet overheen wilt?) vindt op die manier te bejegenen, worden inderdaad met de nek aangekeken. Maar wiens schuld is dat dan? Hint: niet die van de transgender persoon.
Niet helemaal vrouw zijn is nog steeds een stuk beter dan helemaal niet vrouw zijn. Waarom zou iemand niet zichzelf mogen zijn, omdat mensen als jij dat "vies" vinden?
Even voor je aangepast.quote:Op donderdag 26 februari 2015 16:53 schreef VromeBroeder het volgende:
Het spijt me heel erg, maar de jouw wereld en de jouw waarheid zijn hard.
Je hebt nog steeds niet uitgelegd wat je niet fris vind. Ik lees veel 'ik vind dit', 'ik zie het zo', 'ik kan me niet voorstellen dat', waarna een hoop onbenullige en niet-kloppende voorbeelden volgen. Dat jij je dingen niet kan voorstellen betekent niet dat iets dan niet kan of niet mogelijk is.quote:Op donderdag 26 februari 2015 16:53 schreef VromeBroeder het volgende:
Heel leuk dat het niet zijn schuld is, maar het is wel zo. Mensen vinden het nou eenmaal niet fris. En dan kun je heel leuk in het dagelijks leven een vrouw zijn, maar je kunt echt niet meer zo makkelijk een intieme relatie aangaan. Ik vind dat half vrouw zijn niet beter is dan helemaal niet; Ik zie het zo: als je een transgender bent ben je geen man en geen vrouw. Blijf dan maar gewoon een man zou ik zeggen. Ik kan me niet voorstellen dat iemand blij zou zijn met zo'n operatie. Nogmaals: je kunt bijna onmogelijk nog een intieme relatie krijgen met iemand. Het huwelijk zou onvruchtbaar zijn en niemand wil met een trans naar bed.
Het spijt me heel erg, maar de wereld en de waarheid zijn hard.
Oh pleasequote:Op donderdag 26 februari 2015 16:02 schreef VromeBroeder het volgende:
Ik accepteer het wel, alleen...
Zoals hierboven al gezegd is, JOUW waarheid.quote:Op donderdag 26 februari 2015 16:53 schreef VromeBroeder het volgende:
[..]
Heel leuk dat het niet zijn schuld is, maar het is wel zo. Mensen vinden het nou eenmaal niet fris. En dan kun je heel leuk in het dagelijks leven een vrouw zijn, maar je kunt echt niet meer zo makkelijk een intieme relatie aangaan. Ik vind dat half vrouw zijn niet beter is dan helemaal niet; Ik zie het zo: als je een transgender bent ben je geen man en geen vrouw. Blijf dan maar gewoon een man zou ik zeggen. Ik kan me niet voorstellen dat iemand blij zou zijn met zo'n operatie. Nogmaals: je kunt bijna onmogelijk nog een intieme relatie krijgen met iemand. Het huwelijk zou onvruchtbaar zijn en niemand wil met een trans naar bed.
Het spijt me heel erg, maar de wereld en de waarheid zijn hard.
Nah, je hebt gewoon gebrek aan inlevingsvermogen. Je kunt je simpelweg niet voorstellen hoe het is als je buitenkant niet alleen niet overeenkomt met hoe je jezelf ziet, maar ook dat die buitenkant ervoor zorgt dat de omgeving je behandelt op een manier die niet klopt met wie je bent in je diepste kern.quote:Op donderdag 26 februari 2015 16:53 schreef VromeBroeder het volgende:
[..]
Heel leuk dat het niet zijn schuld is, maar het is wel zo. Mensen vinden het nou eenmaal niet fris. En dan kun je heel leuk in het dagelijks leven een vrouw zijn, maar je kunt echt niet meer zo makkelijk een intieme relatie aangaan. Ik vind dat half vrouw zijn niet beter is dan helemaal niet; Ik zie het zo: als je een transgender bent ben je geen man en geen vrouw. Blijf dan maar gewoon een man zou ik zeggen. Ik kan me niet voorstellen dat iemand blij zou zijn met zo'n operatie. Nogmaals: je kunt bijna onmogelijk nog een intieme relatie krijgen met iemand. Het huwelijk zou onvruchtbaar zijn en niemand wil met een trans naar bed.
Het spijt me heel erg, maar de wereld en de waarheid zijn hard.
Maar hoe mensen erop reageren, staat niet in steen gebeiteld en kan veranderen. Juist door goede voorlichting, zichtbaarheid en openheid kan de publieke opinie verschuiven.quote:Op donderdag 26 februari 2015 17:52 schreef VromeBroeder het volgende:
Ik zal maar even niet quoten maar algemeen reageren.
Ik zeg inderdaad veel "ik zie het zo" en "ik voel", maar dat is nou juist het hele punt. Mensen hebben bepaalde gevoelens bij transmensen enzo. Of die gevoelens compleet rationeel is is niet terzake. Het gaat om de praktijk hoe mensen er tegenover staan want dat bepaald logischerwijs hoe een trans behandeld zal worden.
Je begrijpt het niet goed. Het doel is (uitzonderingen daargelaten, maar daar zijn er niet zo veel van) om een "niet van echt te onderscheiden" vrouwelijk (of mannelijk, waarom laat je de mannen er steeds buiten?) lichaam te krijgen, maar een lichaam dat klopt met het plaatje dat je in je hoofd hebt. Iemand die jij ziet als een "kerel in een jurk" kan prima tevreden zijn met hoe ze eruit ziet en supergelukkig, omdat ze nu in staat is haar leven te leven zoals dat past bij hoe zij zich voelt. Een transman kan een heerlijk leven leiden zonder neo-penis. Zie bijvoorbeeld Buck Angel.quote:Ik kan me heel goed voorstellen dat mensen een vrouw willen worden. Ik vind het echt heel triest voor die mensen dat ze als man geboren worden. Het punt is alleen dat dat gebrek of onvolkomenheid of hoe je dat ook wilt noemen niet opgelost wordt met zo'n operatie. Je bent dan gewoon niet echt een vrouw.
Er zijn talloze transgender mensen met een gelukkige (seksuele) relatie. Er zijn mensen die verder kijken dan alleen hoe de geslachtsdelen eruitzien of hoe die er vroeger eventueel uitzagen. Is het net zo makkelijk als voor niet-transseksuelen? Nee, waarschijnlijk niet, zeker niet voor de heteroseksuele transvrouwen die veel te vaak mannetjes treffen die zo onzeker zijn over hun eigen mannelijkheid, dat ze zelfs met een vrouw die vroeger een iets ander lichaam had aan hun zijde bang zijn homo te "worden". Is het onmogelijk? Welnee. Op ieder potje past een dekseltje.quote:En trans mensen gaan echt wel heel veel moeite hebben met een relatie vinden als het überhaupt lukt. Als iedereen het zo tof zou vinden en er geen moeite mee had zou dit topic niet eens bestaan. En een leven zonder relatie of seks lijkt me echt niet iets waar iemand vrede mee heeft. Mensen zijn sociale wezens. En iedere relatie (hetero) met een trans is onvruchtbaar, dus dat sws al een groot probleem.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |