Die is niet nieuw meer, maar ja die is een stuk compacter dan de m90.quote:Op woensdag 11 maart 2015 16:02 schreef Awsom het volgende:
Is die nieuwe modulaire slaapzak veel kleiner qua pakvolume dan de M90 of zit je 60liter er net zo vol door?
Het nadeel is alleen dat je de M90 uitrolde en kon gaan snurken (goretex hoes). Met die modulaire moet je of je bivakzak meenemen of je tent.quote:Op woensdag 11 maart 2015 18:18 schreef Bouke-p het volgende:
Die is niet nieuw meer, maar ja die is een stuk compacter dan de m90.
Ik ja, maar als je die troep in een 60L moet vervoeren zoals Awsom vraagt zal het wel op buiten snurken uitdraaien...quote:Op woensdag 11 maart 2015 18:26 schreef Wijnand_Bierenstein het volgende:
Gewoon harde behuizing bedoel je?
Ik kan die goretex hoes toch gewoon los om die modulaire slaapzak doen?quote:Op woensdag 11 maart 2015 18:24 schreef AchJa het volgende:
[..]
Het nadeel is alleen dat je de M90 uitrolde en kon gaan snurken (goretex hoes). Met die modulaire moet je of je bivakzak meenemen of je tent.
Als je die nog hebt kan dat. "Officieel" heb je die ingeleverd samen met de rest van de M90.quote:Op woensdag 11 maart 2015 18:40 schreef Awsom het volgende:
[..]
Ik kan die goretex hoes toch gewoon los om die modulaire slaapzak doen?![]()
Ik wel, nog nooit gebruikt...quote:Ik ben niet in het bezit van een bivakzak en/of tent
En gewoon in je M80 kruipen!quote:Op woensdag 11 maart 2015 18:44 schreef ErwinRommel het volgende:
Tenthelftjes knopen, en vriezen dat het kraakt
Juist ja. Niks geen laffe goretex, gewoon nog veldgrijs van de Luchtmacht, of oud-groen.quote:Op woensdag 11 maart 2015 18:45 schreef AchJa het volgende:
[..]
En gewoon in je M80 kruipen!
Verwende nesten met je M90 en later.
Met buitenbroek, bretels en ISO broek en jas.quote:Op woensdag 11 maart 2015 18:47 schreef ErwinRommel het volgende:
Juist ja. Niks geen laffe goretex, gewoon nog veldgrijs van de Luchtmacht, of oud-groen.
En berelul voor je pens.quote:Op woensdag 11 maart 2015 18:50 schreef AchJa het volgende:
[..]
Met buitenbroek, bretels en ISO broek en jas.
Hardnekkig misverstand, de "berelul" was je tenthelft met daarin je slaapzak in de lengte opgerold, bijelkaar gebonden met mantelriemen die je dan over je schouder droeg. Of over je pukkel heen zoals dit:quote:
Klopt. Ik heb mn M90 nog steeds! En als t ff kan neem ik die mee op oefening. Vind dat modulaire ding maar een onding, 80 ritsen en die bifibag is ook maar lastig. Doe mij maar M90+goretex en n poncho.quote:Op woensdag 11 maart 2015 18:24 schreef AchJa het volgende:
[..]
Het nadeel is alleen dat je de M90 uitrolde en kon gaan snurken (goretex hoes). Met die modulaire moet je of je bivakzak meenemen of je tent.
Ik heb nog meegemaakt dat ik de M90 kreeg maar nog wel in het groen liep, moesten we dat ding aan de pukkel knopen met kunst en vliegwerk...quote:Op woensdag 11 maart 2015 19:27 schreef Bouke-p het volgende:
[..]
M90 op je borst aan je harnas! Maar je kon wel je wapen dr op leggen....
Onlangs contact gehad met defensie, er komen weer vacatures aan.quote:Op dinsdag 10 maart 2015 12:06 schreef ErwinRommel het volgende:
[..]
Of opteren voor het KCT en instromen via LMB
Sowieso wel verwend met een slaapzak. In WO2 kregen de Amerikanen alleen een slaapzak als ze de bergen in gingen. Voor de rest red je je maar met je (M1934) wollen deken.quote:Op woensdag 11 maart 2015 18:45 schreef AchJa het volgende:
[..]
En gewoon in je M80 kruipen!
Verwende nesten met je M90 en later.
Met die ghetto uzi ookquote:Op woensdag 11 maart 2015 19:14 schreef AchJa het volgende:
[..]
Plichtigen he, die hadden er allemaal niet zo'n trek in...
Juist, en die deken gebruikte je ook gewoon op je brits op je kampement.quote:Op woensdag 11 maart 2015 20:04 schreef Aapsoldaat het volgende:
[..]
Sowieso wel verwend met een slaapzak. In WO2 kregen de Amerikanen alleen een slaapzak als ze de bergen in gingen. Voor de rest red je je maar met je (M1934) wollen deken.
Laat maar weer zien hoe goed we het tegenwoordig wel hebbenquote:Op woensdag 11 maart 2015 20:24 schreef AchJa het volgende:
[..]
Juist, en die deken gebruikte je ook gewoon op je brits op je kampement.
Vandaar ook "dekenrol"...![]()
Klopt, maar ja toen hadden we ook geen ruk nodig. Tegenwoordig moet je allerlei crap bij je hebben t/m 24 keer verschoning aan toe. En de "luxe" vooral niet vergeten. Want wees nou eens eerlijk, wat zit er nou daadwerkelijk in die 60 liter wat je ECHT nodig hebt om het een week vol te houden. Er zitten vooral "what ifs" en "mats" in.quote:Op woensdag 11 maart 2015 21:49 schreef Aapsoldaat het volgende:
[..]
Laat maar weer zien hoe goed we het tegenwoordig wel hebben
Maar tegelijkertijd als je kijkt wat voor een zooi de gemiddelde pax allemaal meesleurt in het veld, dan is dat een behoorlijk verschil vergeleken met de pukkel die ze vroegah bij zich droegen i.c.m. koppelriem.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |