quote:
Op zondag 25 januari 2015 23:54 schreef sp3c het volgende:[..]
[..]
het is gewoon prima, zo noemen die figuren zichzelf nu eenmaal
zo willen ze hun staat noemen en zo staat het op hun stoeltje bij de VN en dat krijg ik gewoon naar mijn hoofd geslingerd als ik het aanpas dus ik heb er toch net iets meer voor nodig dan 'deparo vind het niet leuk'
ik zie echt niet in hoe ik hier recht of reden heb om in te grijpen
daarnaast reageer ik ook gewoon normaal dus als je niet kunt reageren zonder jijbakken kun je je reactie besparen want daar ga ik dit jaar niet meer op in (voor zolang dat duurt natuurlijk)
Ze noemen zichzelf Palestijnen, dat is heel iets anders, de discussie op dit moment relevant voor dit topic betreft of en hoe een Palestijnse staat tot stand zou moeten komen, met een dergelijke TT neem je een groot deel van de objectiviteit al weg, alsof het slechts om heel andere zaken gaat, dat is dus erg verkeerd.
Mijn argument kan je onder meer hier vinden:
http://www.rijksoverheid.(...)palestijnse-gebiedenVoor Nederlandse begrippen is het nog steeds de Palestijnse Gebieden, dat binnen de VN daar op een andere manier mee wordt omgesprongen mag de VN weten maar daarmee is de discussie nog niet weg, als het daadwerkelijk zodanig geaccepteerd zou zijn dan zou ook Nederland op een officiële overheidssite gebruik maken van de naam zoals die in de TT staat.
Overigens mag je vinden dat je normaal reageert maar dat valt ook mee iets minder agressief zou je sieren.
Nog wat extra argumenten zal ik voor je neerzetten.
Hieronder vind je het antwoord op enkele Kamervragen (Recent December) van Minister Plasterk namens de Minister van Buitenlandse Zaken.
http://www.rijksoverheid.(...)geboren-personen.pdfVraag 1
Kunt u toelichten waarom er in de ‘Richtlijn opname geboorteland personen
geboren in Oost-Jeruzalem’ voor is gekozen om onder omstandigheden voor
personen uit Palestina als geboorteland Onbekend te hanteren?Antwoord 1
Tot 14 mei 1948 bestond ‘Palestina’ als mandaatgebied van de Verenigde Naties.
Na de totstandkoming van de staat Israël op 14 mei 1948 hield het
mandaatgebied op te bestaan. De Gazastrook en Westelijke Jordaanoever, met
inbegrip van Oost-Jeruzalem worden niet als gebied ‘Palestina’ in de landentabel
van de Basisregistratie personen (BRP) opgenomen omdat (a) het mandaatgebied
‘Palestina’ na 14 mei 1948 niet meer bestond, (b) de Gazastrook en Westelijke
Jordaanoever, met inbegrip van Oost-Jeruzalem, vanaf die datum daar dus ook
geen deel meer van uitmaakten, en (c) na 14 mei 1948 het desbetreffende gebied
in strijd met het internationaal recht is bezet. Voor personen die dus na 14 mei
1948 in de Gazastrook of de Westelijke Jordaanoever, met inbegrip van OostJeruzalem,
zijn geboren kan noch naar ‘Palestina’, noch naar Israël als
geboorteland worden verwezen. Om die reden is gekozen voor geboorteland
‘Onbekend’.Vraag 2
Waarom wordt hier, aangezien de bezetting van Palestijns gebied niet wordt
erkend, de naam Palestina niet gebruikt?Antwoord 2
Zie het antwoord op vraag 1. Naast het feit dat er sinds 14 mei 1948 geen
mandaatgebied ‘Palestina’ meer bestaat, heeft het Koninkrijk der Nederlanden de
Palestijnse staat niet erkend.Dit zou dus ook op een Nederlands forum als richtlijn genomen moeten worden.