En we discussiëren op FOK!, dus ''natuurlijk''...quote:Op woensdag 21 januari 2015 21:22 schreef erodome het volgende:
Vooral op fok, ja dat klopt, maar dat is maar een zeer select clubje, vaak anti theisten die het met man en macht onder niet religieus willen scharen omdat het niet strookt met hun beeld die meestal ook vooral gericht is op het abrahamisme. Maar zoals gezegd krijgen kinderen dit zelfs op school.
Dat het een ander geloofssysteem is maakt niet dat het geen religie is, volwaardige religie zelfs. Het abrahamisme is een ander geloofssysteem dan de meeste geloven.
Sorry, wat blijft niet staan?quote:Op woensdag 21 januari 2015 21:26 schreef erodome het volgende:
Die blijft niet staan omdat we allemaal kunnen zien dat veranderende externe factoren zorgen voor een verandering van de vorm en interpretatie. Ook de grote verschillen in dezelfde geloven in verschillende streken haalt dat onderuit.
Ook op fok gaat het niet over de meeste.... Denk dat het wel bij een klein handjevol blijft, die het trouwens gewoon blijven beweren meestal, ook al laat je zien hoe het echt zit.quote:Op woensdag 21 januari 2015 21:27 schreef LelijKnap het volgende:
[..]
En we discussiëren op FOK!, dus ''natuurlijk''...
Op school leren we ook spellen en rekenen. Zegt niets dus.
En ja, ... volgens mij maakte ik al duidelijk dat ik daar maar al te goed van op de hoogte ben? Ik zou zelfs het humanisme als religie durven te bestempelen.
Dat geloof die oorzaak is, geloof volgt namelijk vooral.quote:
Leuke aannames bro.quote:Op woensdag 21 januari 2015 17:17 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
Een hoop problemen zouden er dan niet zijn nee. En ja, ik weet dat dat een utopie is.
Gelovig zijn is nu eenmaal een sterk verankerde menselijke eigenschap.
Het zijn geen aannames, het zijn feiten. Religieuze problemen kunnen er niet zijn zonder religie. Dat zou je toch wel moeten kunnen begrijpen? Het probleem van een schisma bijvoorbeeld. Of de multi-interpreteerbaarheid van een heilig schrift.quote:
Een wereld zonder religies is gewoon onmogelijk, mensen zullen altijd wat vinden om zich in te verenigen. Doen ze nu verkeerde dingen uit naam van hun geloof, doen ze dat straks wel uit naam van de groep waar ze zich dan toe scharen. De meeste grote problemen zijn in hun kern geen religieuze problemen, maar vaak etnische, territoriale, principekwesties of problemen die uit andere sociaal onbehagen voortkomen. Dat religie dan vaak een middel is waarin mensen zich verenigen doet daar weinig aan af.quote:Op donderdag 22 januari 2015 12:00 schreef zuchtje het volgende:
[..]
Het zijn geen aannames, het zijn feiten. Religieuze problemen kunnen er niet zijn zonder religie. Dat zou je toch wel moeten kunnen begrijpen? Het probleem van een schisma bijvoorbeeld. Of de multi-interpreteerbaarheid van een heilig schrift.
Het zou best kunnen dat er andere problemen voor in de plaats komen, maar ik zou niet weten welke.
Problemen die er al waren, en onder het mom van religie op de verkeerde manier worden aangepakt, zullen niet in een keer weg zijn. Maar je pakt wel een middel af waarmee men het volk motiveert slechte dingen te doen.
Dus dat.quote:Op donderdag 22 januari 2015 12:15 schreef nixxx het volgende:
http://www.nu.nl/carriere(...)maatschap-weren.html
Mag deze ook niet ontbreken in dit topic... Wat een achterlijk gedoe.
Je wilt zeggen dat een atheïstisch Nederland onmogelijk is? We verenigen ons met sport, spel, wetenschap en cultuur, en dat lukt toch aardig? Ik geloof niet dat een atheïstische Nederlander echt belemmeringen heeft om zich niet te verenigen.quote:Op donderdag 22 januari 2015 12:04 schreef IkStampOpTacos het volgende:
[..]
Een wereld zonder religies is gewoon onmogelijk, mensen zullen altijd wat vinden om zich in te verenigen.
Zoals ik al zei, die problemen zullen niet ineens weg zijn, maar je kunt het volk niet meer mennen door te dreigen met een plek die erger is als de huidige situatie.quote:Doen ze nu verkeerde dingen uit naam van hun geloof, doen ze dat straks wel uit naam van de groep waar ze zich dan toe scharen. De meeste grote problemen zijn in hun kern geen religieuze problemen, maar vaak etnische, territoriale, principekwesties of problemen die uit andere sociaal onbehagen voortkomen. Dat religie dan vaak een middel is waarin mensen zich verenigen doet daar weinig aan af.
Serieus? Mensen werden nooit onderdrukt omdat ze anders naar Siberië, de gevangenis, een ander land of een strafkamp werden gestuurd? Ze waren alleen bang omdat ze anders niet in de hemel kwamen en werden daardoor onderdrukt. Dat denk je echt?quote:Op donderdag 22 januari 2015 12:27 schreef zuchtje het volgende:
[..]
Je wilt zeggen dat een atheïstisch Nederland onmogelijk is? We verenigen ons met sport, spel, wetenschap en cultuur, en dat lukt toch aardig? Ik geloof niet dat een atheïstische Nederlander echt belemmeringen heeft om zich niet te verenigen.
[..]
Zoals ik al zei, die problemen zullen niet ineens weg zijn, maar je kunt het volk niet meer mennen door te dreigen met een plek die erger is als de huidige situatie.
Gezien de cijfers zou je Nederland al een atheistisch land kunnen noemen, dus hoe kom je er bij dat het niet mogelijk zou zijn? In een provincie als Groningen is het inmiddels al 70% en gelooft een grote meerderheid niet in een hogere macht.quote:Op donderdag 22 januari 2015 12:29 schreef IkStampOpTacos het volgende:
En ja een atheïstisch Nederland is onmogelijk, daar mensen altijd wat zoeken om onverklaarbare dingen, een gevoel of een gemeenschappelijk verlangen naar een hogere macht te verklaren.
Het is maar een voorbeeld! De plekken die jij opnoemt kunnen het niet evenaren met de angstbeelden die men kan hebben van een plek zoals de hel, aangezien je die met wat extra woorden wat erger kan maken dat de voorbeelden die jij aangeeft.quote:Op donderdag 22 januari 2015 12:29 schreef IkStampOpTacos het volgende:
[..]
Serieus? Mensen werden nooit onderdrukt omdat ze anders naar Siberië, de gevangenis, een ander land of een strafkamp werden gestuurd? Ze waren alleen bang omdat ze anders niet in de hemel kwamen en werden daardoor onderdrukt. Dat denk je echt?
Nee hoor. Atheïsten hebben hier helemaal niks mee, en doen gezellig mee met verschillende verenigingen.quote:En ja een atheïstisch Nederland is onmogelijk, daar mensen altijd wat zoeken om onverklaarbare dingen, een gevoel of een gemeenschappelijk verlangen naar een hogere macht te verklaren.
Sterker: de meerderheid van de Nederlanders vind dus dat religie meer kwaad oplevert dan goed.quote:Op donderdag 22 januari 2015 12:33 schreef Chewie het volgende:
[..]
Gezien de cijfers zou je Nederland al een atheistisch land kunnen noemen, dus hoe kom je er bij dat het niet mogelijk zou zijn? In een provincie als Groningen is het inmiddels al 70% en gelooft een grote meerderheid niet in een hogere macht.
Dat is een vergaande conclusie, want religie gaat meer over geloofsinstituten dan over persoonlijk geloof. Iemand kan heel erg prima hartstikke gelovig zijn en niets met religie hebben.quote:Op donderdag 22 januari 2015 14:18 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
Sterker: de meerderheid van de Nederlanders vind dus dat religie meer kwaad oplevert dan goed.
Dat krijg je niet voor elkaar als de meeste mensen zelf gelovig zouden zijn.
Je hebt gelijk dat mensen die niet religieus zijn, nog wel gelovig kunnen zijn. Sommige hier denken dan automatisch dat je dan atheïst bent. Ikzelf ben niet religieus maar ook geen atheïst en hou me wel met geloof bezig. Het is een interessante vraag hoe groot die groep in Nederland is, die zou best nog weleens veel groter kunnen zijn dan gedacht.quote:Op donderdag 22 januari 2015 14:30 schreef erodome het volgende:
[..]
Dat is een vergaande conclusie, want religie gaat meer over geloofsinstituten dan over persoonlijk geloof. Iemand kan heel erg prima hartstikke gelovig zijn en niets met religie hebben.
En vergeet ook niet dat men vaak een bepaalde religie in het hoofd neemt en dat dan doortrekken naar alle religie(wat je hier veel ziet gebeuren in de discussie, waar men bedoeld de islam zegt men religie, of men doelt op abrahamisme en dan alleen de nare vormen ervan).
Schijnbaar ga je er aan voorbij dat niet iedereen er net zo over denkt. Genoeg mensen die er wel behoefte aan hebben, die verdwijnen niet als sneeuw voor de zon.quote:Op donderdag 22 januari 2015 12:54 schreef zuchtje het volgende:
[..]
Het is maar een voorbeeld! De plekken die jij opnoemt kunnen het niet evenaren met de angstbeelden die men kan hebben van een plek zoals de hel, aangezien je die met wat extra woorden wat erger kan maken dat de voorbeelden die jij aangeeft.
Denk je dat (gelovige) mensen de hel verkiezen boven een gevangenis?
[..]
Nee hoor. Atheïsten hebben hier helemaal niks mee, en doen gezellig mee met verschillende verenigingen.
Het zal niet zo extreem hard gaan, maar ik denk wel dat het aandeel gelovigen blijft dalen. Meer kennis en welvaart betekend minder behoefte voor geloof.quote:Op donderdag 22 januari 2015 16:16 schreef IkStampOpTacos het volgende:
[..]
Schijnbaar ga je er aan voorbij dat niet iedereen er net zo over denkt. Genoeg mensen die er wel behoefte aan hebben, die verdwijnen niet als sneeuw voor de zon.
En op wat baseer je dat causale verband? Er is een zekere correlatie tussen die 2 ja, maar dat betekent niet dat je 1 op 1 een causaal verband kan trekken tussen toegenomen welvaart en een verminderde behoefte aan 'geloof'. Tegelijkertijd is het gevoel van eenzaamheid bijvoorbeeld ook toegenomen, veel mensen die hun heil nu zoeken in bijvoorbeeld één of andere Oosterse spirituele leer.quote:Op donderdag 22 januari 2015 16:38 schreef zuchtje het volgende:
[..]
Het zal niet zo extreem hard gaan, maar ik denk wel dat het aandeel gelovigen blijft dalen. Meer kennis en welvaart betekend minder behoefte voor geloof.
quote:Op donderdag 22 januari 2015 16:41 schreef IkStampOpTacos het volgende:
[..]
En op wat baseer je dat causale verband? Er is een zekere correlatie tussen die 2 ja, maar dat betekent niet dat je 1 op 1 een causaal verband kan trekken tussen toegenomen welvaart en een verminderde behoefte aan 'geloof'. Tegelijkertijd is het gevoel van eenzaamheid bijvoorbeeld ook toegenomen, veel mensen die hun heil nu zoeken in bijvoorbeeld één of andere Oosterse spirituele leer.
Je plaatje doet het niet.quote:
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |