Je moet inderdaad alles kunnen roepen en je niet laten regeren door angst. Je moet een spotprent kunnen plaatsen over de profeet en al HELEMAAL zonder dat dit tot geweld of angst leidt. Maar aan de andere kant hebben je publicaties in de media een effect op de samenleving. Een constante stroom van beledigende boodschappen gericht op gewelddadige extremisten gaat hoe dan ook tot een gewelddadige reactie leiden. Dit heeft een enorm effect op de westerse samenleving en vergroot de kloof tussen moslims en de westerse wereld in een tijd waarin het juist zo hard nodig is om deze te verkleinen.quote:Op woensdag 7 januari 2015 23:18 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Nee. Als je de vrijheid van meningsuiting gaat beperken uit angst omdat je misschien zo'n tamme op bezoek krijgt, dan hebben ze van te voren al gewonnen. Met een dergelijke opvatting, dat je profeet niet aan spot mag onderhevig zijn, heb je niets te zoeken in een westerse samenleving. Ook niet als je het goed wil praten of begrip er voor opbrengt zoals hordes van die flikkeraanhangsels doen.
En deze cartoons gingen vaak die grens over. Nogmaals geen reden om te doden, maar logisch dat de discussie ruwer zal worden.quote:Op woensdag 7 januari 2015 23:25 schreef Pek het volgende:
[..]
Zeker, de vrijheid van meningsuiting is geen tool om iemand zomaar tot op het bot te beledigen, die grens lijkt wat vaag de laatste tijd.
Graag gedaan, Keesquote:Op woensdag 7 januari 2015 23:26 schreef superniger het volgende:
[..]
Dat wisten we nog niet.
Bedankt Hans.
http://www.nu.nl/politiek(...)ebouwen-in-haag.htmlquote:Extra beveiliging voor Franse gebouwen in Den Haag
Burgemeester Jozias van Aartsen heeft de politie opdracht gegeven gebouwen van Franse instellingen in Den Haag extra te beveiligen. Dat heeft een woordvoerder van Van Aartsen woensdag gezegd.
De beveiliging is aangescherpt naar aanleiding van de aanslag in Parijs bij de redactie van het satirische weekblad Charlie Hebdo waarbij twaalf mensen omkwamen.
Om welke Franse instellingen het gaat, wilde de woordvoerder uit veiligheidsoverwegingen niet zeggen. ''Maar daar zijn er heel wat van.''
Oproep burgemeesters
In Amsterdam, Rotterdam en Haarlem worden donderdag om 18.00 demonstraties gehouden als steunbetuiging aan de slachtoffers en nabestaanden van de aanslag van woensdag in Parijs. Dat gebeurt op hetzelfde moment dat in Parijs een stille tocht wordt gehouden. Dat melden de gemeenten Amsterdam en Rotterdam.
In ieder geval Amsterdam, Rotterdam, Haarlem, Utrecht, Leeuwarden, Leiden, Hilversum en Zoetermeer doen mee.
De demonstratie in Rotterdam begint op Plein 1940, die in Amsterdam hoogstwaarschijnlijk bij het Franse consulaat op de Vijzelgracht. De demonstranten zullen dan van daar om 18.15 naar de Dam lopen.
Burgemeesters Erberhard van der Laan (Amsterdam), Ahmed Aboutaleb (Rotterdam) en Ferd Crone (Leeuwarden) roepen collega's en inwoners van andere gemeenten op om ook te demonstreren. De organisatoren vragen iedereen die wil demonstreren om zich aan te sluiten bij deze demonstraties.
Marcouch
Eerder op woensdagavond riep Tweede Kamerlid Ahmed Marcouch (PvdA) ook al op tot een betoging op Facebook: ''Als Parijs morgen om 18.00 uur de mars houdt, laten wij op dat moment ook in Nederland elkaar opzoeken, met een bijeenkomst bij ons vrijheidsbeeld op de Dam.'' Dit is wat we nu weten over de aanslag in Parijs
Islam explicitly condemns killing other Muslims.quote:Op woensdag 7 januari 2015 23:26 schreef voetbalmanager2 het volgende:
De geëxecuteerde agent was trouwens moslim
http://dailycaller.com/20(...)-attacks-was-muslim/
Mag je vinden, net zo goed als dat ik jou een kneus mag vinden met je islamofobiequote:Op woensdag 7 januari 2015 23:25 schreef JanKorteachternaam het volgende:
[..]
Dat je iemand kneus noemt op grond van een mening zegt vooral iets over jou.
Maar dit is dus een denkfout, die cartoonisten plaatsen zichzelf op een voetstuk alsof het hele intelligente belangrijke sleutelfiguren zijn in de vrijheid van meningsuiting. Flikker toch op manquote:Op woensdag 7 januari 2015 23:23 schreef Spanky78 het volgende:
[..]
Klopt, maar alleen mensen met enig iq snappen sommige humor.
Lijkt me ook.quote:Op woensdag 7 januari 2015 23:25 schreef b4kl4p het volgende:
[..]
Ja maar dat zouden de Fransen kunnen zijn toch?
Maar geen Algerijn, dus dan boeit het blijkbaar niet.quote:Op woensdag 7 januari 2015 23:26 schreef voetbalmanager2 het volgende:
De geëxecuteerde agent was trouwens moslim
http://dailycaller.com/20(...)-attacks-was-muslim/
Omdat het helemaal niet om die cartoons gaat.quote:Op woensdag 7 januari 2015 23:25 schreef Religieisfacisme het volgende:
[..]
Het probleem met moslims is dat alles een provocatie is voor hun. Een humorloos volk dat eeuwig dwangmatig op zoek is naar strijd en conflicten. Alleen debielen laten zich provoceren door een striptekeningetje. Wie gaat er nou levens beëindigen omwille van een cartoon. Deze religie leidt duidelijk tot waanzinnig en psychotisch gedrag.
Ze maken ook cartoons over Christenen. Waarom slaan die 2,1 miljard Christenen niet aan het moorden ?? En waarom de Hindoes niet?? En waarom de Joden niet.
Blijkbaar kunnen moslims niet relativeren en de rest van de gelovige wereld wel.
Appels met peren enz..quote:Op woensdag 7 januari 2015 23:24 schreef PinkLow het volgende:
[..]
Dus grapjes over domme blondjes en Belgen zijn volgens jouw gedachtegang ook een provocering?
quote:Op woensdag 7 januari 2015 23:27 schreef spijkerbroek het volgende:
[..]
http://www.nu.nl/politiek(...)ebouwen-in-haag.html
hahquote:Op woensdag 7 januari 2015 23:27 schreef LelijKnap het volgende:
[..]
Islam explicitly condemns killing other Muslims.
Zegt genoeg
Heeft niets met een oud of nieuw testament te maken. De islam heeft nooit verlichting gekend. In plaats daarvan is het uitgegroeid tot een politieke ideologie, die zich razendsnel over West-Europa aan het verspreiden is. Niet voor niets komen de eerste grootschalige protesten juist vanuit gebieden die dankzij het IJzeren gordijn redelijk vrij zijn gebleven van niet-westerse import en de islam.quote:Op woensdag 7 januari 2015 23:26 schreef Proximo het volgende:
[..]
De islam is in wezen niet veranderd sinds 700. Er is geen nieuw testament in de islam
met 'wijzen' gebruik ik de terminologie van de poster die ik quote.quote:Op woensdag 7 januari 2015 23:24 schreef Voxs het volgende:
[..]
Dan lijkt me wijzen juist niet de goede houding. Beter spreek je dan van oproepen.
Niks.quote:Op woensdag 7 januari 2015 23:27 schreef LelijKnap het volgende:
[..]
Ja, wat deugt er dan aan de Islam?
Ja ik denk dat er wel wordt onderbouwd, je moet het alleen begrijpen.quote:Op woensdag 7 januari 2015 23:26 schreef HighVolume het volgende:
[..]
er wordt helemaal niets in onderbouwt en laat ruimte voor eigen interpetatie van de cartoon.
Wanneer je een discussie wilt voeren over een onderwerp doe dat dan.Maar via een cartoon een onderwerp aansnijden vind ik persoonlijk niet erg handig i.v.m. bovengenoemde reden.
quote:Op woensdag 7 januari 2015 23:25 schreef opperkleurder het volgende:
[..]
Bij het christendom gaan mensen zeker over de schreef naar mijn mening. Gelukkig kunnen die er iets beter mee omgaan.
Nou moet ik aan dat stukje van Hans Teeuwen denken met de meiden van Halal! En zn liedje dat ie zong voor Theo van Gogh na diens dood.quote:Op woensdag 7 januari 2015 23:25 schreef opperkleurder het volgende:
[..]
Bij het christendom gaan mensen zeker over de schreef naar mijn mening. Gelukkig kunnen die er iets beter mee omgaan.
Ach, in de ogen van die gasten zullen het geen moslims zijn geweest omdat ze zich onderwerpen aan wetten en regels uitgevaardigd door de staat, een echte moslim zal in hun ogen alleen de Koran en de hadith als hoogste rechtsbron aanvaarden.quote:Op woensdag 7 januari 2015 23:26 schreef voetbalmanager2 het volgende:
De geëxecuteerde agent was trouwens moslim
http://dailycaller.com/20(...)-attacks-was-muslim/
Ja, ik zie het nut van die beveiliging ook niet in.quote:
Nee, maar het mag wel. Geweld daarentegen mag nooit.quote:Op woensdag 7 januari 2015 23:25 schreef Pek het volgende:
[..]
Zeker, de vrijheid van meningsuiting is geen tool om iemand zomaar tot op het bot te beledigen, die grens lijkt wat vaag de laatste tijd.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |