Hooo doe die foto eens!quote:Op vrijdag 2 januari 2015 12:54 schreef Zoë23 het volgende:
Bedoel er niets mee
Heb er niets voor niets eenbij
Ik zou ff een 'tiny Love mobiel is een hit' foto posten maar ik ga wel weer![]()
Crumpette, ik heb even niet bijgelezen hoor dus ik weet niet welke adviezen al gegeven zijn. Maar zou het kunnen dat hij te kort slaapt/oververmoeid is, daardoor steeds hele kleine beetjes drinkt en daardoor weer in slaap sukkelt? Dat je dus een beetje in zo'n vicieuze circel zit? Dat hadden wij hier in het begin best wel erg. Vooral 's morgens na zijn 'lange' slaap ging het drinken wel okay maar hoe langer de dag duurde, hoe slechter hij begon te drinken. Toen heel consequent RRR toegepast en toen ging het steeds beter.quote:Op vrijdag 2 januari 2015 13:11 schreef Crumpette het volgende:
herkenbaarheid lof dit topic nu alweer. Dank voor alle tips! Ik ga vanavond een flesvoeding kv proberen voor het slapengaan - bedacht me ook dat het de laatste dagen is dat hij zo veel last heeft van zn darmen enzo (omg gas!!), dagen dat ik antibiotica slik. Zondag laatste dag, moeten we maar even kijken wat hij daarna doet. Maar een fles kv helpt hem misschien in de nacht met zijn darmpjes t.o.v. BV momenteel.
Moet toegeven d
Daar ben ik het echt niet mee eens. Wel RRR zoals in t boek vanquote:Op vrijdag 2 januari 2015 13:34 schreef Burdie het volgende:
RRR werkt niet icm borstvoeding omdat het volledig voorbij gaat aan het vraag en aanbod principe van bv.
Kwak, wat lief wat je schreef over I.quote:Op vrijdag 2 januari 2015 13:43 schreef kwakz0r het volgende:
T is denk ik maar net de invulling die je aan t begrip geeft. Waar Geppie het over had en Twinkle volgens mij ook, en ik, is heel goed opletten wanneer je baby moe wordt en dan in bed leggen. Heel vaak is dat blij kleintjes toch echt binnen een uur of anderhalf nadat ze wakker werden.
En ik geloof wel dat je (op clusteren en regelen na) doordat ze dan toch regelmatig even in bed liggen (of box of draagdoek of waar dan ook) en slapen of soezen dan toch al snel een beetje hun eigen ritme krijgen. Daarbij voed je dan toch echt gewoon volledig op verzoek.
Toen M altijd maar wakker was kwam hij ook veel vaker voor kleine beetjes drinken.
Nee zo bedoelde ik het ook niet. Ik vind het ook moeilijk te verwoorden zonder het gevoel te geven dat 'elke baby' hetzelfde werkt. Ik denk wel dat wat ik beschrijf bij veel babies in meer of mindere mate wel zo is, dat ze regelmatig moe worden.quote:Op vrijdag 2 januari 2015 14:05 schreef Franny_G het volgende:
[..]
Kwak, wat lief wat je schreef over I..
Ik heb daar met mijn baby echt een andere ervaring mee, met wat je hierboven schrijft. Voor I werkte dat allemaal niet zo en voor mij ook niet. Ik geloof erin dat iedere moeder zelf, op basis van hoe de baby is en hoe zij zelf is, een manier moet vinden van wat werkt. Er is niet maar 1 manier die wel of niet werkt.
Gaat de fles dan niet te snel zodat z'n zuigbehoefte nog niet vervuld is?quote:http://i.fokzine.net/p/0s.gif[/img] Op vrijdag 2 januari 2015 14:04 schreef Crumpette het volgende:
thanks allen. Ik was zowiezo niet van plan om heel lang uitsluitend bv te geven. En, ik kolf wel vanavond hoor, zodat mijn productie niet terugloopt. Heb een voeding invriezen ook nog nooit geprobeerd dus dat kunnen we daar dan mooi mee doen.
voedingstijdDaarna proberen hem snel weer slapend te krijgen, kijken of we een cirkel kunnen doorbreken oid.
Oh en mijn ervaring met een gekolfde fles in de nacht is dat er gewoon vrij snel, vrij veel voeding ingaat. De hoop is dan dus steeds dat hij langer slaapt, maar de afgelopen nacht ging dat dus niet op..
Maar het is toch ook logisch dat je kind moe wordt overdagquote:Op vrijdag 2 januari 2015 14:14 schreef kwakz0r het volgende:
[..]
Nee zo bedoelde ik het ook niet. Ik vind het ook moeilijk te verwoorden zonder het gevoel te geven dat 'elke baby' hetzelfde werkt. Ik denk wel dat wat ik beschrijf bij veel babies in meer of mindere mate wel zo is, dat ze regelmatig moe worden.
Maar er wordt hier even zo vaak heel stellig geroepen dat een ritme of regelmaat niet kan met bv op verzoek, of dat een ritme uberhaupt niet kan met een baby... Of zelfs niet zou moeten.
Ik denk dat letten op vermoeidheidssignalen (van gapen tot druk doen) wel kan helpen, erachterkomen dat jouw kind niet zo werkt kan dan altijd nog, toch? En ik heb het niet eens over slapen in bed o.i.d....
er is mij hier ook vaak verteld dat ik gewoon moest meeveren en dat ht erbij hoorde, maar als toen ik nog bv gaf merkte ik dat mijn kind stiekem toch wel noe werd overdag en daardoor over de kook raakte. Misscgien dat ik daarom wat tegenwicht wil bieden aan alle 'het hoort erbij' geluiden.
Volgens mij wordt dat helemaal niet zo stellig in het algemeen gezegd. Wel dat het bij sommige baby's (en moeders) niet zo werkt. Daarnaast is het volgens mij wel echt zo dat in het verleden veel moeders zijn afgehaakt met bv geven, omdat het niet goed paste in het RRR-idee dat lange tijd in NL de norm was.quote:Op vrijdag 2 januari 2015 14:14 schreef kwakz0r het volgende:
[..]
Nee zo bedoelde ik het ook niet. Ik vind het ook moeilijk te verwoorden zonder het gevoel te geven dat 'elke baby' hetzelfde werkt. Ik denk wel dat wat ik beschrijf bij veel babies in meer of mindere mate wel zo is, dat ze regelmatig moe worden.
Maar er wordt hier even zo vaak heel stellig geroepen dat een ritme of regelmaat niet kan met bv op verzoek, of dat een ritme uberhaupt niet kan met een baby... Of zelfs niet zou moeten.
Maar dat doe je toch eigenlijk wel vanzelf? Zoals Soesa ook zegt. Een baby moet nu eenmaal veel slapen (oké, de mijne vond dat dus duidelijk niet, maar goed).quote:k denk dat letten op vermoeidheidssignalen (van gapen tot druk doen) wel kan helpen, erachterkomen dat jouw kind niet zo werkt kan dan altijd nog, toch? En ik heb het niet eens over slapen in bed o.i.d....
Ik vind het heel goed dat je een soort tegengeluid wilt laten horen, maar volgens mij maak je een tegenstelling van iets dat er toch niet echt is. Meeveren betekent volgens mij niet: je kind, ook als die heel moe is, bij je houden en op die manier wakker houden, of om de haverklap aan de borst leggen, terwijl je kind eigenlijk moe is, e.d. Het lastige van die eerste maanden is volgens mij het gaan aanvoelen waar je kind behoefte aan heeft. En hoe je daar dan op reageert: wat jouw kind het fijnste vindt en wat jij zelf het prettigste vindt. Dat is gewoon soms best moeilijk, lastig, zwaar. En welke zogenaamde 'methode' je ook kiest, het blijft nu eenmaal vaak een beetje zoeken.quote:er is mij hier ook vaak verteld dat ik gewoon moest meeveren en dat ht erbij hoorde, maar als toen ik nog bv gaf merkte ik dat mijn kind stiekem toch wel noe werd overdag en daardoor over de kook raakte. Misscgien dat ik daarom wat tegenwicht wil bieden aan alle 'het hoort erbij' geluiden.
quote:Op vrijdag 2 januari 2015 14:55 schreef DevilsAndDust het volgende:
Het grootste verschil hier is volgens mij de naam die iedereen plakt op haar handelswijze..
Ik denk dat ik het grotendeels aanpak zoals kwak. Ik probeer een vaste volgorde te hanteren: slapen - wakker worden - verschonen - voeden - spelen/knuffelen - naar bed brengen bij eerste vermoeidheidssignalen. Vaak is dit zo ongeveer anderhalf uur na het wakker worden, heb ik gemerkt. Negen van de tien keer gaat hij dan ook gewoon slapen. Dit brengt zowel I als mij een hoop rust en we voelen ons er allebei goed bij.
Ik merk dat dit steeds makkelijker gaat naarmate ik I beter leer kennen. Ik vond deze website daarbij wel heel nuttig: http://www.inbakeren.nl/h(...)-of-honger-heeft.htm. Ik heb toen een paar dagen de tijd genomen om te letten op terugkerende signalen bij I. Toen heb ik geleerd dat hij vaak even sabbelt bij het in slaap vallen. Eerst nam ik hem dan elke keer weer uit zijn bedje om te gaan voeden, maar dan dronk hij vaak helemaal niet (of een paar slokjes, waarbij hij een 'okeeee, als het dan zo nodig moet...'-gezicht trok). Dat frustreerde ons dan allebei.
Ja thanks. Puckababy kan ook toch? Misschien dat die er nog komt als hij over moet naar t grotere bedje. Hij heeft nu nog geen slaapzakje maar slaapt nog heerlijk onder dekentje en lakentje in de wieg. Tegen de tijd dat hij daar uitgroeit en nog niet rolt kunnen we zoiets wel proberen.quote:Op vrijdag 2 januari 2015 15:06 schreef Spees_Eend het volgende:
Kwak, niet dat ik je inbakeren wil aanpraten ofzomaar áls je het eigenlijk graag zou willen: je hebt slaapzakjes waarbij de heupen helemaal vrij zijn he, dus die maken niet uit voor het risico op HD. Bijvoorbeeld die wij altijd gebruiken van Mum2mum, maar er zullen vast andere merken zijn. Wij hebben pas weer eens een gewoon slaapzakje geprobeerd maar daar wilde ze echt niet in slapen. Gelukkig weet ik nu dat Sil dat ook had en dat het afbouwen toen hij eenmaal kon rollen heel makkelijk ging, anders zou ik me daar wel een beetje zorgen om maken.
Ja he? Inmiddels denk ik dat zelf gewoon ookquote:Op vrijdag 2 januari 2015 15:13 schreef Burdie het volgende:
Overigens doe je het volgens mij haske goed als mama![]()
.
quote:Op vrijdag 2 januari 2015 15:17 schreef Stormqueen het volgende:
Ik vind het sowieso al knap dat jullie al die signalen herkennen en er op acterenik doe dus écht maar wat. Mijn baby gaat meestal van rustig en blij naar compleet hysterisch in 60 seconden, dus eerder acteren is zooo lastig
en dingen als puckababy enzo komen niet eens in me op. Ik zou een tien keer betere moeder kunnen zijn, ik weet alleen niet zo goed hóe en er is ook niemand die me dat kan vertellen, dus doe ik gewoon maar wat
![]()
![]()
Ik vind ze bij Suus pas sinds een week of twee ook pas echt duidelijk. Ze gaat met haar handen in haar gezicht krabben/wrijven. Dat geldt niet voor iedereen baby maar bij mij was het dus ook niet vanaf week 3 duidelijk hoe zij haar vermoeidheid aangafquote:Op vrijdag 2 januari 2015 15:19 schreef Stormqueen het volgende:
Of misschien geeft ze wel signalen maar mis ik die compleet in mijn onwetendheid
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |