abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_148116273
quote:
0s.gif Op maandag 29 december 2014 22:16 schreef keste010 het volgende:

[..]

Ik denk dat je toch de discussie even moet teruglezen. Het ging er juist om dat dergelijke waarden in het algemeen belang waren terwijl jij het aanleren van kritische vaardigheden enkel via hoger onderwijs bepleit. Ik ben het met je eens dat niet iedereen het cognitieve vermogen heeft om dergelijke vaardigheden aan te leren, maar aangezien ze van algemeen belang zijn voor burgerschap/consument is het belangrijk om een ieder die mogelijkheid te geven.

Overigens staan de vaardigheden w.b. kritisch denken die bepleit werden om aan te leren op middelbare school los van visie, politieke kleur of in het algemeen inhoud. Waar ik voor pleitte was om die parallel aan elkaar te ontwikkelen.
Ik denk juist dat het niet echt aan te leren valt maar dat een goede algemene ontwikkeling (d.m.v. het lezen van grote denkers en dergelijke) en het opdoen van ervaring met het moeten beoordelen van informatiebronnen en dergelijke een resultaat zal hebben wat dit het dichts zou kunnen benaderen.

Je kunt kinderen van 14-15 geen werken van Plato, Burke of Marx laten lezen, gaat hem niet worden niet. Zeker niet als je dit gaat proberen op HAVO of lager.

(Vergeef mij als ik dubbelzinnig spreek. Het is de schuld van Kroatisch vergif.)
"But the age of chivalry is gone; that of sophisters, economists, and calculators has succeeded, and the glory of Europe is extinguished forever."- Edmund Burke
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')