Een simsonquote:Op zaterdag 6 december 2014 10:58 schreef Individual het volgende:
[..]
Ja. Je moest dan van die blikken lokale Ruphia's kopen en uitgeven. Bijzondere ervaring. Als tiener (paar jaar later) heb ik zelfs een DDR scooter gehad.
Iedereen daaro die wat wil/kan is al vertrokken of redt zich zelf.quote:Op zaterdag 6 december 2014 10:54 schreef betyar het volgende:
Is al best lang bekend dat veel inwoners van landen die onder het strenge communisme hebben geleefd ook het kapitalisme niks vinden.
Er zijn geen cijfers bekend van degenen die in Thüringen op Ramelow gestemd hebben, dat is immers niet openbaar. Maar uit peilingen bij de bundestagswahlen (landelijk) bleek juist dat een aanzienlijk deel van degenen die in voormalige Oost Duitsland op die Linken stemmen juist wel wat ouder was. Die hebben de DDR dus bewuster meegemaakt.quote:Op zaterdag 6 december 2014 10:59 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Heel veel Oost-Duitsers waren natuurlijk nog niet volwassen in de toenmalige DDR
Wat een onzin, natuurlijk maakt het voor je eigenwaarde wel iets of je collectief bijdraagt aan iets van maatschappelijk belang in een VEB, of dat je voor spek en bonen op de sociale werktplaats je uren doodt omdat je niet mee kan in de kapitalistische ratrace.quote:Op zaterdag 6 december 2014 11:02 schreef Hyperdude het volgende:
Maakt dan weinig meer uit of je in een VEB of een sociale werkplaats koffie drinkt.
Er zijn vrij veel Oost-Duitsers die graag weer terug naar de tijd van de DDR zouden willen hoor. Zo zwart/wit als het vaak wordt voorgesteld was het allemaal niet.quote:Op zaterdag 6 december 2014 09:14 schreef DeJori het volgende:
[..]
Mensen zullen nooit leren van fouten uit het verleden. Juist in het deel van Duitsland waar velen zich nog kunnen herinneren hoe het leven onder communisten was, kiezen ze nu zo'n dropveter die tijdens de verkiezen met een Marx-beeldje rondliep. Is de volgende op het lijstje een fascist aan de macht in een andere deelstaat?
Het enige wat we kunnen doen is hopen dat dit zich niet herhaalt in het nationale parlement van Duitsland.
Ik denk dat het nu echter nog slecht zou werken. Sterk geïndividualiseerde maatschappij, ook sociale factoren als multiculturele samenleving dragen niet bij aan cohesie. Zonder collectief bewustzijn is zoiets zeker gedoemd om te mislukken.quote:Op zaterdag 6 december 2014 11:07 schreef Jigzoz het volgende:
[..]
Er zijn vrij veel Oost-Duitsers die graag weer terug naar de tijd van de DDR zouden willen hoor. Zo zwart/wit als het vaak wordt voorgesteld was het allemaal niet.
Absoluut.quote:Op zaterdag 6 december 2014 11:10 schreef Ludd het volgende:
[..]
Ik denk dat het nu echter nog slecht zou werken. Sterk geïndividualiseerde maatschappij, ook sociale factoren als multiculturele samenleving dragen niet bij aan cohesie. Zonder collectief bewustzijn is zoiets zeker gedoemd om te mislukken.
Ooit in de voormalige DDR geweest? Een hoop mensen daar die met weemoed eraan terugdenken.quote:Op zaterdag 6 december 2014 09:14 schreef DeJori het volgende:
[..]
Mensen zullen nooit leren van fouten uit het verleden. Juist in het deel van Duitsland waar velen zich nog kunnen herinneren hoe het leven onder communisten was, kiezen ze nu zo'n dropveter die tijdens de verkiezen met een Marx-beeldje rondliep. Is de volgende op het lijstje een fascist aan de macht in een andere deelstaat?
Het enige wat we kunnen doen is hopen dat dit zich niet herhaalt in het nationale parlement van Duitsland.
"Vroeger was alles beter" sentiment, meer is het niet.quote:Op zaterdag 6 december 2014 11:04 schreef Ludd het volgende:
[..]
Er zijn geen cijfers bekend van degenen die in Thüringen op Ramelow gestemd hebben, dat is immers niet openbaar. Maar uit peilingen bij de bundestagswahlen (landelijk) bleek juist dat een aanzienlijk deel van degenen die in voormalige Oost Duitsland op die Linken stemmen juist wel wat ouder was. Die hebben de DDR dus bewuster meegemaakt.
Dat het systeem ziek en corrupt was staat buiten kijf. Dat wil echt niet zeggen dat het voor een aanzienlijk deel van bevolking niet fijner leven was.quote:Op zaterdag 6 december 2014 11:12 schreef Hyperdude het volgende:
Hele DDR was zo ziek/corrupt als het maar kan. .
Lekker in je VEB producten maken die iedereen wil hebben. Of niet.quote:Op zaterdag 6 december 2014 11:07 schreef Ludd het volgende:
[..]
Wat een onzin, natuurlijk maakt het voor je eigenwaarde wel iets of je collectief bijdraagt aan iets van maatschappelijk belang in een VEB, of dat je voor spek en bonen op de sociale werktplaats je uren doodt omdat je niet mee kan in de kapitalistische ratrace.
Carl Zeiss Jena!quote:Op zaterdag 6 december 2014 11:16 schreef Hyperdude het volgende:
[..]
Lekker in je VEB producten maken die iedereen wil hebben. Of niet.
[ afbeelding ]
De keuze is reuze.
Mensen worden ook minder goed in verandering naarmate ze ouder worden. Ik zelf ben van jongs af aan groot geworden met het idee dat er geld te verdienen is, dat je anderen voor moet zijn en te slim af moet zijn, dat je werk moet verzetten maar dat je ook moet handelen, dat je jezelf verder hebt, eventueel ten koste van anderen. Ook ben je weerbaar tegen anderen die dat proberen. Dat is een mentaliteit, een houding en een opgedane vaardigheid. Als je daar op je dertigste of veertigste nog naar moet overschakelen heb je al een enorme achterstand.quote:Op zaterdag 6 december 2014 11:04 schreef Ludd het volgende:
[..]
Er zijn geen cijfers bekend van degenen die in Thüringen op Ramelow gestemd hebben, dat is immers niet openbaar. Maar uit peilingen bij de bundestagswahlen (landelijk) bleek juist dat een aanzienlijk deel van degenen die in voormalige Oost Duitsland op die Linken stemmen juist wel wat ouder was. Die hebben de DDR dus bewuster meegemaakt.
Mijn vrouw is Hongaars. Haar oudere familieleden willen vrijwel allemaal terug naar het socialisme. Niet omdat het toen zo geweldig was, maar ze hadden toen meer dan nu.quote:Op zaterdag 6 december 2014 11:13 schreef betyar het volgende:
Wij komen sinds 1982 in Hongarije en er is veel veranderd in die jaren. Positief voor de Hongaren? Nee, niet echt.
Verschil is dat in vrijheid je kan kiezen voor veiligheid, saamhorigheid, bijdragen aan een gemeenschap.quote:Op zaterdag 6 december 2014 11:15 schreef Ludd het volgende:
[..]
Dat het systeem ziek en corrupt was staat buiten kijf. Dat wil echt niet zeggen dat het voor een aanzienlijk deel van bevolking niet fijner leven was.
Sommige mensen stellen veiligheid, saamhorigheid, bijdragen aan de gemeenschap, gelijkheid meer op prijs dan individuele vrijheid en materialisme. Anderen vind individuele vrijheid en materialisme belangrijker.
Dat heeft niets te maken met het goedpraten van een systeem an sich.
Wat is een libertarist?quote:Op zaterdag 6 december 2014 11:19 schreef EttovanBelgie het volgende:
Gezien de geweldig debiele tag van TS hebben we te maken met een libertarist.
Smerige materialisten dus.quote:Op zaterdag 6 december 2014 11:22 schreef Jigzoz het volgende:
Haar oudere familieleden willen vrijwel allemaal terug naar het socialisme. Niet omdat het toen zo geweldig was, maar ze hadden toen meer dan nu.
Dat zijn de Vrije Marktfetisjisten met een staatfobie.quote:
Ik neem aan dat je libertarier bedoelt?quote:Op zaterdag 6 december 2014 11:26 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Dat zijn de Vrije Marktfetisjisten met een staatfobie.
Nee. 'Meer hebben' in de zin van op vakantie kunnen, vrije tijd hebben, zekerheid hebben, enzovoort.quote:
Dat smerige was niet persoonlijk trouwens. Meer in de trant van wat communisten zeggen over kapitalisten.quote:Op zaterdag 6 december 2014 11:27 schreef Jigzoz het volgende:
[..]
Nee. 'Meer hebben' in de zin van op vakantie kunnen, vrije tijd hebben, zekerheid hebben, enzovoort.
Praat eens met een Oost-Europeaan zou ik zeggen.quote:Op zaterdag 6 december 2014 11:30 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Dat smerige was niet persoonlijk trouwens. Meer in de trant van wat communisten zeggen over kapitalisten.
Maar ze erkennen daarmee dus de onmogelijke paradox van socialisme. Als ik het maar goed heb.
Je maakt mij niet wijs dat men in Hongarije anno 2014 niet op vakantie kan. Vriend van me vloog voor 8 euro. Enkele reis, en Ryanair, maar kom op, in Europa is vakantie echt goed te doen.
Hongarije ben ik nog niet geweest, maar veel met andere nationaliteiten gepraat. Roemenen, Polen, Oekrainers, Moldaviers, Kroaten.quote:Op zaterdag 6 december 2014 11:31 schreef Jigzoz het volgende:
[..]
Praat eens met een Oost-Europeaan zou ik zeggen.
O, nou, dan liegen ze.quote:Op zaterdag 6 december 2014 11:33 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Hongarije ben ik nog niet geweest, maar veel met andere nationaliteiten gepraat. Roemenen, Polen, Oekrainers, Moldaviers, Kroaten.
Dat er op het platteland van Hongarije armoede heerst wil ik geloven, dat mensen niet op vakantie zouden kunnen is echt kolder.
Sure.quote:
Nou ja, het is dat ik weet dat je een Niburuïst bent, want anders zou ik je serieus nemen.quote:Op zaterdag 6 december 2014 11:34 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Sure.
Ik denk dat jouw schoonfamilie liever voor het laaghangende fruit gaat. Voor dat soort mensen is socialisme bijzonder makkelijk inderdaad. Voor mensen met ambitie en de wil tot keuzevrijheid is het een ramp. Een humanitaire. Die nu eventjes wordt geromantiseerd.
Dat ben ik niet.quote:Op zaterdag 6 december 2014 11:36 schreef Jigzoz het volgende:
[..]
Nou ja, het is dat ik weet dat je een Niburuïst bent, want anders zou ik je serieus nemen.
Maar ik vind het dan wel weer typerend dat jij je bij de ambitieuze groep beroept op ethische argumenten, terwijl je weer totaal geen begrip toont voor de mensen die niet meekunnen in het kapitalisme (of die er wel gewoon in meedraaien, maar enorm worden benadeeld). Zo wordt het er ook van jongs af aan ingegoten. Als de communisten het tegenovergestelde doen, noemen we het indoctrinatie.quote:Op zaterdag 6 december 2014 11:34 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Sure.
Ik denk dat jouw schoonfamilie liever voor het laaghangende fruit gaat. Voor dat soort mensen is socialisme bijzonder makkelijk inderdaad. Voor mensen met ambitie en de wil tot keuzevrijheid is het een ramp. Een humanitaire. Die nu eventjes wordt geromantiseerd.
quote:Op zaterdag 6 december 2014 11:39 schreef TorroFernandes het volgende:
[..]
Maar ik vind het dan wel weer typerend dat jij je bij de ambitieuze groep beroept op ethische argumenten, terwijl je weer totaal geen begrip toont voor de mensen die niet meekunnen in het kapitalisme (of die er wel gewoon in meedraaien, maar enorm worden benadeeld). Zo wordt het er ook van jongs af aan ingegoten. Als de communisten het tegenovergestelde doen, noemen we het indoctrinatie.
denk dat het daar weer heen gaat, en dan zonder dat de auto van jou is. Nu heb je al initiatieven waar je een abo hebt om auto's te gebruiken waardoor er minder individuele auto's nodig zijn. We gaan nu veel te snel door alle grondstoffen heen en dat is op de lange termijn niet houdbaar.quote:Op zaterdag 6 december 2014 11:16 schreef Hyperdude het volgende:
[..]
Lekker in je VEB producten maken die iedereen wil hebben. Of niet.
[ afbeelding ]
De keuze is reuze.
Mensen die niet meekunnen?quote:Op zaterdag 6 december 2014 11:39 schreef TorroFernandes het volgende:
[..]
Maar ik vind het dan wel weer typerend dat jij je bij de ambitieuze groep beroept op ethische argumenten, terwijl je weer totaal geen begrip toont voor de mensen die niet meekunnen in het kapitalisme (of die er wel gewoon in meedraaien, maar enorm worden benadeeld). Zo wordt het er ook van jongs af aan ingegoten. Als de communisten het tegenovergestelde doen, noemen we het indoctrinatie.
quote:Op zaterdag 6 december 2014 11:42 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Mensen die niet meekunnen?Iedereen kan mee. Het overgrote deel van de wereld is kapitalistisch en dat gaat prima.
Het is ook de natuurlijke situatie.
De ethiek van vrijheid lijkt me duidelijk. Dwang is vele malen onethischer.
Ja, daarom verhongeren er wereldwijd zoveel mensen, omdat ze prima meekunnen. En wat dwang betreft: gedwongen prostitutie en kinderarbeid kunnen we ondertussen ook wel inherent aan het kapitalisme beschouwen.quote:Op zaterdag 6 december 2014 11:42 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Mensen die niet meekunnen?Iedereen kan mee. Het overgrote deel van de wereld is kapitalistisch en dat gaat prima.
Het is ook de natuurlijke situatie.
De ethiek van vrijheid lijkt me duidelijk. Dwang is vele malen onethischer.
Stel je eens niet zo aan vent.quote:Op zaterdag 6 december 2014 11:36 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Dat ben ik niet.
Maar romantiseer het gewoon nog eventjes verder joh. Maakt het uit, die tientallen miljoenen doden.
quote:Op zaterdag 6 december 2014 11:45 schreef TorroFernandes het volgende:
[..]
Ja, daarom verhongeren er wereldwijd zoveel mensen, omdat ze prima meekunnen. En wat dwang betreft: gedwongen prostitutie en kinderarbeid kunnen we ondertussen ook wel inherent aan het kapitalisme beschouwen.
Er verhongeren wereldwijd echt niet "zoveel" mensen. Als je je puur en alleen op de ergste plekken gaat richten, dan wel. Maar de overgrote meerderheid van de wereldbevolking verhongert niet, hoe kom je daarbij?quote:Op zaterdag 6 december 2014 11:45 schreef TorroFernandes het volgende:
[..]
Ja, daarom verhongeren er wereldwijd zoveel mensen, omdat ze prima meekunnen.
Dikke onzin. Daarbij; jij denkt werkelijk dat dat onder de terreur van de communisten niet plaatsvond??quote:En wat dwang betreft: gedwongen prostitutie en kinderarbeid kunnen we ondertussen ook wel inherent aan het kapitalisme beschouwen.
Oftewel de visie van een verwend kind.quote:Op zaterdag 6 december 2014 11:54 schreef EttovanBelgie het volgende:
Helder; het geweldige kapitalisme is puik, en mensen die niet mee kunnen klimmen gewoon niet hoog genoeg in een fruitboom.
Of iets.
Vaak wel ja.quote:Op zaterdag 6 december 2014 11:57 schreef Jigzoz het volgende:
[..]
Oftewel de visie van een verwend kind.
Bij het communisme kijk jij toch ook naar de donkerste kant ervan? Zo is het makkelijk om een systeem beter dan een ander te noemen, als je bij de ene naar de nare punten kijkt en dat bij de ander niet doet. Die dubbele standaard zie je ook bij het terugverlangen. Oost-Duitsers die terug naar het communisme willen vallen ten prooi aan "vroeger was alles beter", maar bij de Oost-Duitsers die naar het kapitalisme wilden was het natuurlijk geen gevalletje "het gras is groener aan de overkant".quote:Op zaterdag 6 december 2014 11:47 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Er verhongeren wereldwijd echt niet "zoveel" mensen. Als je je puur en alleen op de ergste plekken gaat richten, dan wel. Maar de overgrote meerderheid van de wereldbevolking verhongert niet, hoe kom je daarbij?
[..]
Dikke onzin. Daarbij; jij denkt werkelijk dat dat onder de terreur van de communisten niet plaatsvond??
Lul niet gast. Ik kom allerminst uit een rijk gezin. Juist daarom weet ik dat je het zelf moet doen en niet als een socialist op bed gaan liggen wachten tot ze het geld met koffers tegelijk komen brengen.quote:Op zaterdag 6 december 2014 11:57 schreef Jigzoz het volgende:
[..]
Oftewel de visie van een verwend kind.
Knap hoor, dat je in Nederland niet verhongerd bent. Jij weet wel hoe de wereld werkt!quote:Op zaterdag 6 december 2014 12:01 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Lul niet gast. Ik kom allerminst uit een rijk gezin. Juist daarom weet ik dat je het zelf moet doen en niet als een socialist op bed gaan liggen wachten tot ze het geld met koffers tegelijk komen brengen.
Hans Teeuwen-quote... hoe verrassend.quote:Op zaterdag 6 december 2014 12:01 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Lul niet gast. Ik kom allerminst uit een rijk gezin. Juist daarom weet ik dat je het zelf moet doen en niet als een socialist op bed gaan liggen wachten tot ze het geld met koffers tegelijk komen brengen.
Je blijft paar hangen in het dogma dat koffers met geld verdienen het belangrijkste in het leven is.quote:Op zaterdag 6 december 2014 12:01 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Lul niet gast. Ik kom allerminst uit een rijk gezin. Juist daarom weet ik dat je het zelf moet doen en niet als een socialist op bed gaan liggen wachten tot ze het geld met koffers tegelijk komen brengen.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |