abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  woensdag 3 december 2014 @ 20:25:03 #1
217148 Saninl
Kermit is gangstar!
pi_147259228
Welkom bij het Fitness topic! Een topic voor mensen die beginnen met fitness alsook mensen die gevorderd zijn!



Wat houdt fitness in?
Met fitness wordt het geheel van sporten en activiteiten die bedreven worden in sportscholen of thuis bedoeld. Het uiteindelijke doel van het beoefenen van fitness kan zijn:

• Gericht op algehele conditieverbeteringen.

• Gericht op vetverbranding en afslanken (Spinning, Aerobics, Cardiofitness etc.)

• Gericht op groei (hypertrofie) of versterking van spiermassa
(bron: http://nl.wikipedia.org/wiki/fitness)

Waarom een fitness topic?
Veel mensen die beginnen met fitness hebben soms een verkeerd beeld van hoe men het beste vet kan verliezen, hun conditie moet verbeteren of hoe ze het beste krachttrainingen kunnen ondergaan. Daarom zijn er hier zowel beginners als gevorderden die kunnen discussiëren over wat de optimale middelen zijn om een zo optimaal mogelijke werking te krijgen van het doel dat je wil bereiken!
Er is ook een bodybuild reeks op FOK!, dat is voor de mensen die puur op krachttraining gefocused zijn, een aanrader voor als je spiermassa / spierkracht wil trainen, in dit topic staan veel handige feiten en weetjes en ervaringen!

BOVENAL: Schroom niet om in dit fitness topic van alles te vragen!!! Iedereen moet ergens beginnen, schaam je ook niet in de sportschool zelf voor oefeningen! Je doet het voor jezelf. Als je het goed doet, zul je alleen maar beter resultaat zien. Voor de gevorderden bij dezen gevraagd om constructieve antwoorden! Sommige zaken zullen als 'dom' en 'ontwetend' worden ontvangen, maar leg dan begripvol uit waarom diegene incorrect bezig is.

Handige sites

Starting Strength
Een Nederlandse site dat haarfijn de visie van Mark Rippetoe over het zogenaamde 'Starting Strength” principe uitlegt. Hier staan oefeningen bij om voor beginners zo snel mogelijk sterk te worden! Zorg ervoor dat je de oefeningen goed uitvoert!

Voedingswaardetabel!
Je kan hier per voedsel bekijken wat de voedingswaarde is! Zo zit er veel eiwit in tonijn / zalm en rosbief! Weet je wat, bekijk het zelf maar even! De site is overzichtelijk en simpel!

Basisinformatie Voeding!
Een topic van het fitnessforum.nl waar belangrijke informatie op staat voor, je raadt het al, de voeding in combinatie met het fitnessen! Er staan voedingsschema's in van mensen die dat forum bezoeken, handig ter vergelijking of om ideeën op te doen!

Basisinformatie Training!
Informatie over -jawel- hoe je bijvoorbeeld je persoonlijke trainingsschema bij elkaar stelt. Een overzicht van alle spieren in je lichaam, de verschillende stijlen van trainen (fullbody / split etc.)!

Wat is jouw caloriebehoefte?
Zoals wel duidelijk is, is een goede voeding essentieel om tot een goed resultaat te komen qua afvallen / conditie verbetering / spiermassa kweken. Dit betekent dat je vooral niet minder moet gaan eten! Maar hoe weet je nu hoeveel jij nu verbrand? Daar zijn richtlijnen voor, die op deze site staan aangegeven op een drietal formules. Lees goed door wat er staat, zo moeilijk is het niet te begrijpen!

De do's en dont's van krachttraining voor beginners!
The title says it all! Een simpel maar overzichtelijk overzicht (hihi) van zaken die je goed in het achterhoofd moet houden!

Filmpjes van ScoobyDoo zijn ook informatief! Hij heeft misschien wel een gek hoofdjen!




Tips!

• Voer cardio altijd ná krachttraining uit! Tien minuten cardio is genoeg voor de warming up!

• Cardio voor de cooling down na krachttraining is belangrijk, zo zal je minder spierpijn krijgen omdat de verzuring beter uit je lichaam treedt!

• Zorg dat je genoeg eet! Eet niet te weinig, dan komt je lichaam in een spaarstand, en doe je al je werk voor niets!

• Als je spieren wil kweken, zorg dan dat je compound oefeningen doet, geen geïsoleerde oefeningen (compound= oefening met meerdere spiergroepen tegelijk, vb: bench press isolatie oefening is dat je één spier per oefening traint, vb: bicep curl)

• Zorg voor voldoende nachtrust! Je spieren bouwen zich pas op als je rust!

• Als je vet wil kwijtraken, zorg dan dat je qua voedsel om de 2 uur iets eet! Het beste is om zoveel mogelijk eiwitten per dag binnen wil krijgen als je krachttraining doet! Suiker is één van de slechtste dingen die je lichaam wil opnemen, dus let ook op frisdranken!

Tip van Weissman: Een werkstuk over Conditie!
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Bron

Bovenal! Blijf gedisciplineerd! Zet jezelf over mogelijke smoesjes heen en houd dat lichaam lekker in beweging! Hoewel het puur fysieke en mentale krachten opslokt, zou het ook handig te zijn om je goed voor te bereiden op hetgeen wat komen gaat, lezen dus! Het voorkomt nare blessures en tijdverspilling!
pi_147262608
quote:
0s.gif Op woensdag 3 december 2014 20:24 schreef Saninl het volgende:
Fitness-Fokkers,

Sinds een maand of drie probeer ik twee keer per week naar de sportschool te gaan. Nooit eerder ben ik naar een sportschool geweest en heb dus zelf maar een beetje wat gekozen qua oefeningen :P

Onderstaande oefeningen doe ik nu elke keer dat ik naar de sportschool ga:

Crosstrainer 10min
Plank 3x 1min
(Side) plank 15-15-15 5x plank rechterkant, plank midden en dan plank linkerkant
Chest press 15x 25kg, 15x 30kg (x2)
Leg extension 15x 25kg, 15x 30kg (x2)
Hand dumbbells 15x 6kg (x3) gewichten naar borst brengen, links-rechts na elkaar
Hand dumbbells 10x 6kg (x2) naar de zijkant omhoog met gestrekte armen
Hand dumbbells 10x 6kg (x2) naar de voorkant omhoog met gestrekte armen
Lat pulldown 15x 30kg (x3)
Soms als afkoeling 5' redelijk intensief roeien.

En vooral als ik dat heb gedaan zeer voldaan douchen :P

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Iemand tips oid voor mij? :)
wat wil je bereiken?
't logo goudgeel, oppervlag in kersenrood; symbool van de strijd tegen een systeem dat je hersens doodt.
pi_147332595
Terug van weggeweest hier. :) Heb hier een paar maanden geleden wel eens wat gepost toen ik net met fitness begon en nog ziek was.

Inmiddels ben ik niet meer ziek. Ik had een neurologische ziekte waarvan maar 5% geneest en ik hoor nu bij die 5%! Paar weken geleden genezen verklaard door mijn arts. Superblij natuurlijk!!! :D

Ik sport nu iedere doordeweekse avond. Omdat het kan! En omdat ik het leuk vind natuurlijk. Ik doe nu eigenlijk alleen nog maar groepslessen, omdat ik dat op dit moment erg leuk vind: 2x per week bodypump, 2x per week RPM en 1x per week step.

Uiteraard zie ik vooruitgang. Het gaat niet zo snel als bij mensen die niet ziek waren, maar toch. Ik heb volgens mijn arts nu een betere conditie dan een gemiddelde vrouw van mijn leeftijd (ik bleek mijn VO2max verbeterd te hebben van 19 naar 37) en mijn biceps en triceps beginnen zichtbaar te worden. :) Ben ook flink afgevallen. Ik krijg voedingsadvies in de sportschool. Lekker bezig dus! :)

Oh ja en ik voel me uiteraard echt super! :D
  zaterdag 6 december 2014 @ 14:38:19 #4
58789 Snakey
-||||--------||||-
pi_147332743
quote:
0s.gif Op zaterdag 6 december 2014 14:29 schreef Mieshka het volgende:
Terug van weggeweest hier. :) Heb hier een paar maanden geleden wel eens wat gepost toen ik net met fitness begon en nog ziek was.

Inmiddels ben ik niet meer ziek. Ik had een neurologische ziekte waarvan maar 5% geneest en ik hoor nu bij die 5%! Paar weken geleden genezen verklaard door mijn arts. Superblij natuurlijk!!! :D

Ik sport nu iedere doordeweekse avond. Omdat het kan! En omdat ik het leuk vind natuurlijk. Ik doe nu eigenlijk alleen nog maar groepslessen, omdat ik dat op dit moment erg leuk vind: 2x per week bodypump, 2x per week RPM en 1x per week step.

Uiteraard zie ik vooruitgang. Het gaat niet zo snel als bij mensen die niet ziek waren, maar toch. Ik heb volgens mijn arts nu een betere conditie dan een gemiddelde vrouw van mijn leeftijd (ik bleek mijn VO2max verbeterd te hebben van 19 naar 37) en mijn biceps en triceps beginnen zichtbaar te worden. :) Ben ook flink afgevallen. Ik krijg voedingsadvies in de sportschool. Lekker bezig dus! :)

Oh ja en ik voel me uiteraard echt super! :D
Great. :)
pi_147332749
Gefeliciteerd
Together We Will Live Forever
SPT / [Kettlebell #2] Simple & Sinister
pi_147346563
Goed hoor ^O^

@Saninl: dat schema ziet er best goed uit, hoewel het op de lange termijn een beetje eenzijdig is. En als je vaak traint, zoals je zegt, wordt het op deze manier - met steeds dezelfde oefeningen - ook snel saai. Ik zou dus voor wat afwisseling zorgen. Ik denk dat je iets meer beenoefeningen (squats, lunges) kunt doen, en voor armen/borst/rug kun je talloze alternatieve oefeningen doen. Je kunt heel gemakkelijk variëren op het schema dat je nu hebt - kwestie van advies vragen op je sportschool, of zelf even googlen.

Zelf zit ik even met een klein dilemma: een man bij mij in de buurt heeft mij aangeboden om mee te trainen met hem en zijn personal trainer, gewoon omdat hij het leuk vindt (ik hoef er niet voor te betalen). Ze trainen vaak buiten met kettlebells (en anders binnen in de homegym van mijn buurman). Nou ja: prima.

Probleem is alleen dat zij allebei heel serieus met voeding bezig zijn. Ik heb al een compleet voedingsschema gekregen. Maar daar ga ik me echt niet aan houden :N Ik zie niks in eiwitrepen en shakes. Waarom zou ik eiwit niet in de vorm van natuurlijke (en lekkere) dingen kunnen eten? Nou ja: zij vinden van niet (het zijn nogal fanatieke types die precies willen uitrekenen hoeveel eiwit/vet/koolhydraat/etc. ze binnenkrijgen). En omdat het zo aardig is dat ik mee mag trainen, voel ik me een beetje bezwaard.

Wat zouden jullie doen: keihard liegen dat je enorm geniet van de eiwitrepen, of toch maar afhaken? (En hoe groot is de kans dat ik door de mand val als ik mijn eigen gang ga? :P )
pi_147348527
Zou gewoon meedoen maar aangeven dat ik mijn eigen dieet heb.
Together We Will Live Forever
SPT / [Kettlebell #2] Simple & Sinister
  zaterdag 6 december 2014 @ 23:52:31 #8
58789 Snakey
-||||--------||||-
pi_147349070
Neh, gewoon eerlijk zijn. Meetrainen prima, dieet heb je zelf. Zou geen probleem moeten zijn. En als ze wel zo opdringerig zijn; drop it like its hot.
pi_147374138
Oké, dank voor het advies: ik doe alleen de trainingen en dan zullen we nog wel eens zien hoe belangrijk die eiwitrepen en shakes zijn :Y)
pi_147507074
Ik doe nu al die groepslessen, erg leuk, maar het kriebelt bij mij om serieuzere krachttraining te doen. Ik kan in principe alle 5 de doordeweekse avonden sporten.

Ik las gisteren dat 5x5 Stronglifts een goed schema is om mee te beginnen. Geldt dit ook voor vrouwen? Of beter een ander schema?

Hoe kan ik het beste mijn conditie op peil houden? Kan ik er op een of andere manier RPM bij doen of wordt dat te zwaar? Bijv. ma. krachttraining, di. RPM, wo. krachttraining, do. RPM, vr. krachttraining? Of geen RPM als dit te zwaar is, maar wel een half uurtje cardio na de krachttraining?
  vrijdag 12 december 2014 @ 10:23:02 #11
332757 Dizorn
Herrieschopper.
pi_147507915
5x5 Stronglifts is een prima starters programma. het enige wat misschien lastig is als vrouw zijn de gewichten waarmee je opbouwt. Het idee is om elke training 2,5kg op je benchpress/overhead press te stoppen. Dat is een nogal groot verschil, zeker voor vrouwen. Als je van die mini-schijfjes hebt zodat je 1,25 kg in totaal erbij kan doen zou dat misschien wat beter zijn, dat zegt 'ie geloof ik ook zelf op zijn site. Met de zwaardere oefeningen (squat, deadlift) kan je wel prima 2,5kg erbij doen.

Alleen belangrijk dat je weet hoe je de oefeningen moet uitvoeren. Dus of erg goed inkijken/inlezen, of iemand vragen (met verstand) om met je mee te kijken als je bezig gaat.

Geen idee wat RPM precies inhoudt. Maar cardio op dagen dat je geen krachttraining doet kan prima.
WFPB!
pi_147508892
Top om te horen Mieshka :)
pi_147510056
quote:
14s.gif Op vrijdag 12 december 2014 10:23 schreef Dizorn het volgende:
Alleen belangrijk dat je weet hoe je de oefeningen moet uitvoeren. Dus of erg goed inkijken/inlezen, of iemand vragen (met verstand) om met je mee te kijken als je bezig gaat.
Ik ga vragen of een trainer in de sportschool me een keer wil begeleiden met de oefeningen. Verder ken ik niemand die dit zou kunnen. Ik kijk en lees wel veel hierover. Bij bodypump doe ik ook squats en benchpress en deadlift. Alleen dan niet met zwaar gewicht. Maar het is dus niet compleet nieuw.

quote:
14s.gif Op vrijdag 12 december 2014 10:23 schreef Dizorn het volgende:Geen idee wat RPM precies inhoudt. Maar cardio op dagen dat je geen krachttraining doet kan prima.
RPM is ongeveer hetzelfde als spinning, dus 45 min. hard fietsen in een klasje, wisselend tempo en wisselende weerstand.
pi_147511303
Wat ze bij het bodypompen doen heeft niet heel veel te maken met die lifts.

Zijn meer een soort varianten met halve ROM (of minder). Techniek wordt ook niet echt op gelet.
pi_147567461
Ik wil dus komende week beginnen met 5x5 Stronglifts. Heb er zin in! :)

Ik heb dus nog een hele weg te gaan, maar ben toch vast benieuwd hoe het nu werkt als ik dit een tijdje gedaan heb. Het lijkt mij dat ik op een gegeven moment toch mijn max ga bereiken van wat ik kan liften en/of dat ik op een gegeven moment eens variatie wil. Wat dan?

Houd ik dan wel dat schema aan, maar voeg ik wat oefeningen toe? Of kan ik tegen die tijd beter een heel ander schema gaan doen?
pi_147567711
quote:
1s.gif Op vrijdag 12 december 2014 11:58 schreef Mieshka het volgende:

[..]

Ik ga vragen of een trainer in de sportschool me een keer wil begeleiden met de oefeningen.
Zou wel oppassen dat hij het niet afraadt omdat het slecht is voor je rug of omdat je als vrouw te gespierd wordt en je beter 4*15 apparaten kunt doen om te tonen.

Geen idee hoe de trainers in je gym zijn hoor, maar vaak is dat ongeveer de standaard.
  zondag 14 december 2014 @ 13:42:39 #17
241597 FunkyHomosapien
de macht, de mat.
pi_147567764
quote:
0s.gif Op zondag 14 december 2014 13:31 schreef Mieshka het volgende:
Ik wil dus komende week beginnen met 5x5 Stronglifts. Heb er zin in! :)

Ik heb dus nog een hele weg te gaan, maar ben toch vast benieuwd hoe het nu werkt als ik dit een tijdje gedaan heb. Het lijkt mij dat ik op een gegeven moment toch mijn max ga bereiken van wat ik kan liften en/of dat ik op een gegeven moment eens variatie wil. Wat dan?

Houd ik dan wel dat schema aan, maar voeg ik wat oefeningen toe? Of kan ik tegen die tijd beter een heel ander schema gaan doen?
zolang je nog progressie ziet kan je SL gewoon doen. wanneer je op een plateau komt dan kan je andere schema's gaan volgen zoals 5/3/1 of BBB bijvoorbeeld.

wanneer je voelt dat je nog energie overhebt, pak dan gewoon kleine assistance oefeningen erbij, zo blijft het interessant.

heel tof dat je het gaat doen trouwens, succes!
't logo goudgeel, oppervlag in kersenrood; symbool van de strijd tegen een systeem dat je hersens doodt.
pi_147569820
quote:
1s.gif Op zondag 14 december 2014 13:40 schreef Sapstengel het volgende:

[..]

Zou wel oppassen dat hij het niet afraadt omdat het slecht is voor je rug of omdat je als vrouw te gespierd wordt en je beter 4*15 apparaten kunt doen om te tonen.

Geen idee hoe de trainers in je gym zijn hoor, maar vaak is dat ongeveer de standaard.
Oh ja. Maar mijn besluit staat nu vast. Dus ze kunnen zeggen wat ze willen, ik ga Stronglifts doen. Met of zonder hun hulp/goedkeuring. Al kunnen ze het vast ook verbieden als ze zouden willen, maar lijkt me sterk dat ze zover willen gaan. :)
  zondag 14 december 2014 @ 15:14:53 #19
308438 Ser_Ciappelletto
Semi-professionele SJW
pi_147570220
quote:
1s.gif Op zondag 14 december 2014 14:56 schreef Mieshka het volgende:

[..]

Oh ja. Maar mijn besluit staat nu vast. Dus ze kunnen zeggen wat ze willen, ik ga Stronglifts doen. Met of zonder hun hulp/goedkeuring. Al kunnen ze het vast ook verbieden als ze zouden willen, maar lijkt me sterk dat ze zover willen gaan. :)
Zo'n vaart zal het wel niet lopen, of je moet naar Planet Fitness gaan.
pi_147596272
Nee. Gewoon een kleine sportschool in mijn dorp met stadsrechten. :)
pi_147597305
quote:
1s.gif Op zondag 14 december 2014 13:40 schreef Sapstengel het volgende:

[..]

Zou wel oppassen dat hij het niet afraadt omdat het slecht is voor je rug of omdat je als vrouw te gespierd wordt en je beter 4*15 apparaten kunt doen om te tonen.

Geen idee hoe de trainers in je gym zijn hoor, maar vaak is dat ongeveer de standaard.
Echt? :o

Volgens mij is dat idee al heel lang achterhaald; tegenwoordig weet elke huisvrouw al dat zwaar trainen effectiever is, en dat je als vrouw NIET overmatig gespierd wordt, tenzij je supplementen slikt of een freak of nature bent. Het staat namelijk gewoon in de Libelle (die ik niet lees, maar ik gok erop dat dit inzicht daar ook is doorgedrongen).

Rugklachten is een ander verhaal; in dat geval is krachttrainen sowieso een slecht idee, tenzij je het onder goede professionele begeleiding doet, bij voorkeur van een fysiotherapeut.
  maandag 15 december 2014 @ 11:57:04 #22
157922 fathank
Wie baas is bakt koekjes.
pi_147597337
quote:
0s.gif Op maandag 15 december 2014 11:55 schreef Nadine26 het volgende:
overmatig gespierd wordt, tenzij je supplementen slikt of een freak of nature bent. Het staat namelijk gewoon in de Libelle (die ik niet lees, maar ik gok erop dat dit inzicht daar ook is doorgedrongen).

Rugklachten is een ander verhaal; in dat geval is krachttraine
Ik weet niet in wat voor 'n supergym jij komt, maar de gemiddelde Achmea Health Club zitten de vrouwtjes nog gewoon 4x20 met 10 kg op de leg press en armfietsend GTST te kijken om af te sluiten met buikspierkwartier en een cappucino in de bar.
Behulpzaam als een waterkraan.
Op woensdag 29 april 2015 16:30 schreef seto het volgende:
als je niet #teamhenk bent ben je gewoon een *weggeFopt*homo
pi_147598535
quote:
14s.gif Op maandag 15 december 2014 11:57 schreef fathank het volgende:

[..]

Ik weet niet in wat voor 'n supergym jij komt, maar de gemiddelde Achmea Health Club zitten de vrouwtjes nog gewoon 4x20 met 10 kg op de leg press en armfietsend GTST te kijken om af te sluiten met buikspierkwartier en een cappucino in de bar.
_O- Dat wil ik dan wel eens zien; vooral die 'cappuccino in de bar' spreekt me aan :D

Nee, maar serieus: ik kom in een normale gym, wel groot en de begeleiding is echt goed, en natuurlijk zie je daar ook veel vrouwen die eindeloze uren op de crosstrainer staan, met een blik in de ogen alsof ze in slaap zijn gevallen - maar dat zijn volgens mij persoonlijke keuzes. Het is deels gemakzucht, deels angst voor iets 'nieuws' en deels eigenwijsheid: 'Ja, zo deden ze het tien jaar geleden op de sportschool bij ons in Drenthe ook, dus ik laat me niet gek maken'. Jammer. Maar niemand adviseert mensen om dat te doen, tenminste: niet bij mij in de sportschool :)

Met alle (vrij toegankelijke) informatie die je tegenwoordig hebt, vooral via internet, moet je echt wel een plaat voor je kop hebben om dit soort basiskennis niet mee te krijgen :Y
  maandag 15 december 2014 @ 12:54:01 #24
157922 fathank
Wie baas is bakt koekjes.
pi_147598589
quote:
0s.gif Op maandag 15 december 2014 12:51 schreef Nadine26 het volgende:

[..]

_O- Dat wil ik dan wel eens zien; vooral die 'cappuccino in de bar' spreekt me aan :D

Nee, maar serieus: ik kom in een normale gym, wel groot en de begeleiding is echt goed, en natuurlijk zie je daar ook veel vrouwen die eindeloze uren op de crosstrainer staan, met een blik in de ogen alsof ze in slaap zijn gevallen - maar dat zijn volgens mij persoonlijke keuzes. Het is deels gemakzucht, deels angst voor iets 'nieuws' en deels eigenwijsheid: 'Ja, zo deden ze het tien jaar geleden op de sportschool bij ons in Drenthe ook, dus ik laat me niet gek maken'. Jammer. Maar niemand adviseert mensen om dat te doen, tenminste: niet bij mij in de sportschool :)

Met alle (vrij toegankelijke) informatie die je tegenwoordig hebt, vooral via internet, moet je echt wel een plaat voor je kop hebben om dit soort basiskennis niet mee te krijgen :Y
Je hebt een te hoge pet op van de gemiddelde mens. Die lezen alleen "in 6 weken bikiniproof" in de Viva en "In 10 weken een sixpack" in de Mens Health. Kijk alleen hier in LIF alle topics die rond april/mei worden geopend :')
Behulpzaam als een waterkraan.
Op woensdag 29 april 2015 16:30 schreef seto het volgende:
als je niet #teamhenk bent ben je gewoon een *weggeFopt*homo
  maandag 15 december 2014 @ 12:59:26 #25
308438 Ser_Ciappelletto
Semi-professionele SJW
pi_147598685
quote:
0s.gif Op maandag 15 december 2014 12:51 schreef Nadine26 het volgende:

[..]

_O- Dat wil ik dan wel eens zien; vooral die 'cappuccino in de bar' spreekt me aan :D

Nee, maar serieus: ik kom in een normale gym, wel groot en de begeleiding is echt goed, en natuurlijk zie je daar ook veel vrouwen die eindeloze uren op de crosstrainer staan, met een blik in de ogen alsof ze in slaap zijn gevallen - maar dat zijn volgens mij persoonlijke keuzes. Het is deels gemakzucht, deels angst voor iets 'nieuws' en deels eigenwijsheid: 'Ja, zo deden ze het tien jaar geleden op de sportschool bij ons in Drenthe ook, dus ik laat me niet gek maken'. Jammer. Maar niemand adviseert mensen om dat te doen, tenminste: niet bij mij in de sportschool :)

Met alle (vrij toegankelijke) informatie die je tegenwoordig hebt, vooral via internet, moet je echt wel een plaat voor je kop hebben om dit soort basiskennis niet mee te krijgen :Y
Ja, dat hebben de meesten ook. Dat instructeurs daarin meegaan, uit onkunde of andere motieven (een uur op de crosstrainer verkleint namelijk de kans op blessures - en dus klachten - enorm), helpt de zaak ook niet echt.

Serieus, ga eens kijken bij je gemiddelde budgetgym. 99% van de mensen doet maar wat.
pi_147599390
Nou... oké, ik ben misschien te optimistisch. Ik neem het van jullie aan :)

En ik kan me ook wel voorstellen dat sportinstructeurs op een bepaald moment doodmoe worden van alle ongedisciplineerde betweters, en dat ze denken: 'Ga vooral twee uur op de roeimachine zitten, geluk ermee.'

Ze geven zelf wél het goede voorbeeld. Ik zie de instructeurs en personal trainers op mijn sportschool NOOIT op een apparaat staan, ook niet met hun klanten, hooguit voor een korte warming up. Ze doen losse gewichten, TRX, oefeningen met bodyweight en kettlebells. Als je dat als leek ziet (en je ziet die lichamen :P ), denk je toch: 'Aha, dus dát is de truc!'' Maar goed, zo werkt het blijkbaar niet -O-
pi_147599432
De meeste mensen denken niet na over hun trainingen. Daarom zijn bro splits ook nog zo populair.
pi_147600121
quote:
0s.gif Op maandag 15 december 2014 13:21 schreef 16meter het volgende:
De meeste mensen denken niet na over hun trainingen. Daarom zijn bro splits ook nog zo populair.
brosplits werken prima though.
't logo goudgeel, oppervlag in kersenrood; symbool van de strijd tegen een systeem dat je hersens doodt.
pi_147601211
quote:
0s.gif Op maandag 15 december 2014 13:37 schreef FunkyHomosapien het volgende:

[..]

brosplits werken prima though.
En dan nu de hamvraag: Wat zijn bro splits? :7
pi_147601441
quote:
0s.gif Op maandag 15 december 2014 14:06 schreef Nadine26 het volgende:

[..]

En dan nu de hamvraag: Wat zijn bro splits? :7
elke dag een verschillende (combinatie) spiergroepen trainen. zoals borst+triceps op de ene dag, rug+biceps op de andere dag, etc.
't logo goudgeel, oppervlag in kersenrood; symbool van de strijd tegen een systeem dat je hersens doodt.
  maandag 15 december 2014 @ 14:13:29 #31
253447 Ethanolic
TOUCH UR FUKIN CHEST BRAH
pi_147601468
quote:
0s.gif Op maandag 15 december 2014 13:21 schreef 16meter het volgende:
De meeste mensen denken niet na over hun trainingen. Daarom zijn bro splits ook nog zo populair.
Ppfff wat doe jij dan :s
Deathlift or Die.
pi_147604582
quote:
0s.gif Op maandag 15 december 2014 14:12 schreef FunkyHomosapien het volgende:

[..]

elke dag een verschillende (combinatie) spiergroepen trainen. zoals borst+triceps op de ene dag, rug+biceps op de andere dag, etc.
Ik doe nooit splittrainingen, terwijl het - volgens de kenners - wel goed is, maar ik houd het liever bij full body omdat ik dat logischer vind, ik bedoel: dan voelt het als een volwaardige en uitgebalanceerde training, en de dag rust erna vind ik ook geen probleem. Dagelijks trainen zou mij al snel de das omdoen - zóveel tijd heb ik nou ook weer niet. Het is ook gewoon lekker om (bijna) al je spiergroepen te trainen :+

Maar goed, waarom zijn bro splits dan ten onrechte zo populair, volgens jou?
  maandag 15 december 2014 @ 16:09:42 #33
157922 fathank
Wie baas is bakt koekjes.
pi_147604964
Voorbeeld van een Brosplit is het alom bekende BBB-schema.

Maandag: Borst+ biceps
Dinsdag: voetbaltraining
Woensdag: Borst + buik
Donderdag: voetbaltraining
Vrijdag: Borst Biceps Buik
Zaterdag: rustdag want kater
Zondag: voetbalwedstrijd
Behulpzaam als een waterkraan.
Op woensdag 29 april 2015 16:30 schreef seto het volgende:
als je niet #teamhenk bent ben je gewoon een *weggeFopt*homo
pi_147605742
quote:
14s.gif Op maandag 15 december 2014 16:09 schreef fathank het volgende:
Voorbeeld van een Brosplit is het alom bekende BBB-schema.

Maandag: Borst+ biceps
Dinsdag: voetbaltraining
Woensdag: Borst + buik
Donderdag: voetbaltraining
Vrijdag: Borst Biceps Buik
Zaterdag: rustdag want kater
Zondag: voetbalwedstrijd
Ja, zo kan ik het ook :D Dat is gewoon 3x per week op halve kracht trainen.

Dit lijkt me het mannelijke equivalent van 1 uur crosstrainen met je ogen dicht O-)
  maandag 15 december 2014 @ 16:37:09 #35
157922 fathank
Wie baas is bakt koekjes.
pi_147605907
quote:
0s.gif Op maandag 15 december 2014 16:31 schreef Nadine26 het volgende:

[..]

Ja, zo kan ik het ook :D Dat is gewoon 3x per week op halve kracht trainen.

Dit lijkt me het mannelijke equivalent van 1 uur crosstrainen met je ogen dicht O-)
Het gebeurt regelmatig in een gemiddelde gym geloof me :')
Behulpzaam als een waterkraan.
Op woensdag 29 april 2015 16:30 schreef seto het volgende:
als je niet #teamhenk bent ben je gewoon een *weggeFopt*homo
pi_147608941
quote:
0s.gif Op maandag 15 december 2014 15:59 schreef Nadine26 het volgende:

[..]

Ik doe nooit splittrainingen, terwijl het - volgens de kenners - wel goed is, maar ik houd het liever bij full body omdat ik dat logischer vind, ik bedoel: dan voelt het als een volwaardige en uitgebalanceerde training, en de dag rust erna vind ik ook geen probleem. Dagelijks trainen zou mij al snel de das omdoen - zóveel tijd heb ik nou ook weer niet. Het is ook gewoon lekker om (bijna) al je spiergroepen te trainen :+

Maar goed, waarom zijn bro splits dan ten onrechte zo populair, volgens jou?
brosplit is geen dagelijkse training.

ik vind trouwens dat brosplit prima is en ik heb er niks op tegen. zeker als je gevorderd bent en nog wilt blijven groeien zal je altijd bij een brosplit uitkomen omdat het de spiergroepen effectief isoleert. alleen voor beginners is full-body effectiever.
't logo goudgeel, oppervlag in kersenrood; symbool van de strijd tegen een systeem dat je hersens doodt.
  maandag 15 december 2014 @ 19:58:29 #37
308438 Ser_Ciappelletto
Semi-professionele SJW
pi_147612419
5/3/1 is ook een brosplit, volgens de definitie van Urban Dictionary.
  maandag 15 december 2014 @ 20:11:40 #38
157922 fathank
Wie baas is bakt koekjes.
pi_147612936
quote:
13s.gif Op maandag 15 december 2014 19:58 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
5/3/1 is ook een brosplit, volgens de definitie van Urban Dictionary.
Een brosplit bestaat uit minimaal 8 borstoefeningen, 8 bicepoefwningwn en iedere vrijdagavond pompen om jacked in de club te staan in je vhals, rozenkrans en pantoffola d'oros aan je voeten
Behulpzaam als een waterkraan.
Op woensdag 29 april 2015 16:30 schreef seto het volgende:
als je niet #teamhenk bent ben je gewoon een *weggeFopt*homo
  maandag 15 december 2014 @ 20:20:18 #39
308438 Ser_Ciappelletto
Semi-professionele SJW
pi_147613333
quote:
1s.gif Op maandag 15 december 2014 20:11 schreef fathank het volgende:

[..]

Een brosplit bestaat uit minimaal 8 borstoefeningen, 8 bicepoefwningwn en iedere vrijdagavond pompen om jacked in de club te staan in je vhals, rozenkrans en pantoffola d'oros aan je voeten
Niet volgens Urban Dictionary:

quote:
A type of weightlifting routine performed by uninformed bros. It consists of separate days for separate body parts. The focus is typically on biceps and chest because those are the only muscles that matter to bros. A typical bro split might consist of Monday (Back/Biceps), Tuesday (Chest/Triceps), Thursday (Shoulders), Friday (Legs (often skipped by bros)). The bros often just do a machine circuit not really having any clue as to what or how they are training. Good form is often hard to find.
pi_147616014
quote:
14s.gif Op maandag 15 december 2014 16:09 schreef fathank het volgende:
Voorbeeld van een Brosplit is het alom bekende BBB-schema.

Maandag: Borst+ biceps
Dinsdag: voetbaltraining
Woensdag: Borst + buik
Donderdag: voetbaltraining
Vrijdag: Borst Biceps Buik
Zaterdag: rustdag want kater
Zondag: voetbalwedstrijd
Vrijwel elke dag sporten, goed toch?
  maandag 15 december 2014 @ 21:13:47 #41
266264 Drinky
L'amour et la violence
pi_147616271
Jezus, kreeg net schrik van mijn leven in de gym. Anderhalve week geleden geveld door griep, sinds gister eindelijk weer beetje "fit" en al een paar dagen 500~1000kcal extra aan het eten om voor die 800kcal dagen te compenseren (srs, 800kcal en geen honger :') ).

Net terug uit de gym en mijn warmup sets voelde als PR sets aan. Ging op de weegschaal staan en was 3,5kg kwijt ondanks dat ik meer drink dan ik kan pissen en weer zoveel eet. Heb wel een hoop lopen zweten, maar 3,5kg?

Wut do om snel weer op niveau te komen?
Volgens mij was de rest van de gym ook dor griep geveld, nooit zo leeg geweest op chest day monday :')
I just warped whoop whoop!
Op dinsdag 27 juli 2010 04:05 schreef Righteous het volgende:
Drinky is een baas
pi_147616313
quote:
0s.gif Op maandag 15 december 2014 18:12 schreef FunkyHomosapien het volgende:

[..]

alleen voor beginners is full-body effectiever.
???

verder is je voorkeur voor een bro split natuurlijk prima

ik zie push/pull/legs, full body en upper/lower als superieur door de hogere trainingsfrequentie en betere verdeling van aandacht tussen bovenlichaam en onderlichaam
pi_147621277
quote:
0s.gif Op maandag 15 december 2014 21:14 schreef 16meter het volgende:

[..]

???

verder is je voorkeur voor een bro split natuurlijk prima

ik zie push/pull/legs, full body en upper/lower als superieur door de hogere trainingsfrequentie en betere verdeling van aandacht tussen bovenlichaam en onderlichaam

ik doe geen brosplit.

letterlijk ALLE grote gasten die ik ken doen een (variatie op) brosplit.
't logo goudgeel, oppervlag in kersenrood; symbool van de strijd tegen een systeem dat je hersens doodt.
  maandag 15 december 2014 @ 23:10:29 #44
266264 Drinky
L'amour et la violence
pi_147621871
quote:
0s.gif Op maandag 15 december 2014 22:52 schreef FunkyHomosapien het volgende:

[..]

ik doe geen brosplit.

letterlijk ALLE grote gasten die ik ken doen een (variatie op) brosplit.
En letterlijk alle grote gasten die ik ken doen een Arnoldkuurtje, dus hoeveel waarde heeft hun brosplit dan?
I just warped whoop whoop!
Op dinsdag 27 juli 2010 04:05 schreef Righteous het volgende:
Drinky is een baas
pi_147624217
quote:
1s.gif Op maandag 15 december 2014 23:10 schreef Drinky het volgende:

[..]

En letterlijk alle grote gasten die ik ken doen een Arnoldkuurtje, dus hoeveel waarde heeft hun brosplit dan?
_O-

Ik ken niet veel grote gasten, maar de paar die ik wel ken, zijn dan ook serieus groot/breed/indrukwekkend - denk jij dat daar ook een Arnoldkuurtje achter zit? Dat zou wel een domper zijn -O- :D

En nu we toch bezig zijn: is dat niet riskant, qua bijwerkingen?
pi_147624313
quote:
1s.gif Op maandag 15 december 2014 23:10 schreef Drinky het volgende:

[..]

En letterlijk alle grote gasten die ik ken doen een Arnoldkuurtje, dus hoeveel waarde heeft hun brosplit dan?
nou reken er maar op dat wanneer je zo ver bent dat je een kuurtje gaat doen je ook zeker gaat kijken wat de meest effectieve vorm van trainen is.
't logo goudgeel, oppervlag in kersenrood; symbool van de strijd tegen een systeem dat je hersens doodt.
pi_147624404
quote:
0s.gif Op dinsdag 16 december 2014 00:15 schreef Nadine26 het volgende:

[..]

_O-

Ik ken niet veel grote gasten, maar de paar die ik wel ken, zijn dan ook serieus groot/breed/indrukwekkend - denk jij dat daar ook een Arnoldkuurtje achter zit? Dat zou wel een domper zijn -O- :D

En nu we toch bezig zijn: is dat niet riskant, qua bijwerkingen?
lekker fijn inschatten zo zonder dat we die mensen kennen hahaha.
't logo goudgeel, oppervlag in kersenrood; symbool van de strijd tegen een systeem dat je hersens doodt.
  dinsdag 16 december 2014 @ 00:23:39 #48
266264 Drinky
L'amour et la violence
pi_147624446
quote:
0s.gif Op dinsdag 16 december 2014 00:15 schreef Nadine26 het volgende:

[..]

_O-

Ik ken niet veel grote gasten, maar de paar die ik wel ken, zijn dan ook serieus groot/breed/indrukwekkend - denk jij dat daar ook een Arnoldkuurtje achter zit? Dat zou wel een domper zijn -O- :D

En nu we toch bezig zijn: is dat niet riskant, qua bijwerkingen?
in mijn gym zitten er genoeg grote gasten die enigszins openlijk erover praten ( met elkaar in de gym over doseringen), ook iemand die in wedstrijden meedoet. Ik heb me er biet zo in verdiept verder.
I just warped whoop whoop!
Op dinsdag 27 juli 2010 04:05 schreef Righteous het volgende:
Drinky is een baas
pi_147624825
quote:
0s.gif Op dinsdag 16 december 2014 00:21 schreef FunkyHomosapien het volgende:

[..]

lekker fijn inschatten zo zonder dat we die mensen kennen hahaha.
Ja, zo komen de verhalen in de wereld 8-)

Hoe dan ook: het lijkt mij een zwaktebod om dat spul te gebruiken; het is misschien een beetje zoals vrouwen die botox gebruiken - niet zozeer om de ijdelheid of het vals spelen, dat moet iedereen zelf weten, maar om de gezondheidsrisico's, en dan heb je het in dit geval nota bene over sport 8)7
pi_147626327
quote:
0s.gif Op dinsdag 16 december 2014 00:18 schreef FunkyHomosapien het volgende:

[..]

wat de meest effectieve vorm van trainen is.
Ik geloof zeker dat het voor hun de meest effectieve vorm van trainen is, ook als je geen kuur doet maar wel zwaar lift. Echter, voor "de meeste mensen", waar de discussie mee begon, gelden (m.i.) andere regels en dan is 1x in de week een spiergroep trainen te weinig. :)
  dinsdag 16 december 2014 @ 02:37:46 #51
266264 Drinky
L'amour et la violence
pi_147626569
Lol besef me nu pas dat ik in fitness zat te posten, hoe dit dan :')
I just warped whoop whoop!
Op dinsdag 27 juli 2010 04:05 schreef Righteous het volgende:
Drinky is een baas
pi_148168610
kick voor de goede voornemens
pi_148186455
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 december 2014 23:55 schreef 16meter het volgende:
kick voor de goede voornemens
Zal ongetwijfeld weer drukker zijn in de januarimaand ook. Maar dat zal ook ongetwijfeld half februari wel weer afnemen.

Iedereen hier overigens een goed en sportief 2015 gewenst alvast.

[ Bericht 6% gewijzigd door xFriendx op 31-12-2014 14:47:19 ]
pi_148327369
Ik ben van plan om vanaf aankomende maand te beginnen met fitnessen, namelijk krachttraining. Dit omdat ik aan wil komen in massa en volume (spieropbouw). Ik ben een ectomorph, 1,75m & 60 kg.
Op internet natuurlijk al een en ander gelezen, zoals zwaarder trainen maar minder herhalingen, 3 keer per week sporten zou het beste zijn, veel calorieën nuttigen etc.
Maar het probleem is dat er zoveel verschillende schema's zijn, waardoor ik door de bomen het bos niet meer zie. Kan iemand mij informeren wat nou het beste schema zou zijn en eventueel tips geven. Ervaringen van andere ectomorphen zijn uiteraard ook welkom!
  zondag 4 januari 2015 @ 19:23:43 #55
253447 Ethanolic
TOUCH UR FUKIN CHEST BRAH
pi_148327541
quote:
0s.gif Op zondag 4 januari 2015 19:17 schreef snellehenk het volgende:
Ik ben van plan om vanaf aankomende maand te beginnen met fitnessen, namelijk krachttraining. Dit omdat ik aan wil komen in massa en volume (spieropbouw). Ik ben een ectomorph, 1,75m & 60 kg.
Op internet natuurlijk al een en ander gelezen, zoals zwaarder trainen maar minder herhalingen, 3 keer per week sporten zou het beste zijn, veel calorieën nuttigen etc.
Maar het probleem is dat er zoveel verschillende schema's zijn, waardoor ik door de bomen het bos niet meer zie. Kan iemand mij informeren wat nou het beste schema zou zijn en eventueel tips geven. Ervaringen van andere ectomorphen zijn uiteraard ook welkom!
SS + GOMAD (google)
Deathlift or Die.
  zondag 4 januari 2015 @ 19:24:07 #56
253447 Ethanolic
TOUCH UR FUKIN CHEST BRAH
pi_148327553
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 december 2014 23:55 schreef 16meter het volgende:
kick voor de goede voornemens
ben begonne met me anavarkuurtje

ff de kerstkilo's eraf
Deathlift or Die.
pi_148327727
quote:
0s.gif Op zondag 4 januari 2015 19:17 schreef snellehenk het volgende:
Ik ben van plan om vanaf aankomende maand te beginnen met fitnessen, namelijk krachttraining. Dit omdat ik aan wil komen in massa en volume (spieropbouw). Ik ben een ectomorph, 1,75m & 60 kg.
Op internet natuurlijk al een en ander gelezen, zoals zwaarder trainen maar minder herhalingen, 3 keer per week sporten zou het beste zijn, veel calorieën nuttigen etc.
Maar het probleem is dat er zoveel verschillende schema's zijn, waardoor ik door de bomen het bos niet meer zie. Kan iemand mij informeren wat nou het beste schema zou zijn en eventueel tips geven. Ervaringen van andere ectomorphen zijn uiteraard ook welkom!
Stronglifts of starting strenght
  zondag 4 januari 2015 @ 19:29:47 #58
242666 BeamofLight
Light in the darkness, Tafkap
pi_148327754
quote:
0s.gif Op zondag 4 januari 2015 19:17 schreef snellehenk het volgende:
Ik ben van plan om vanaf aankomende maand te beginnen met fitnessen, namelijk krachttraining. Dit omdat ik aan wil komen in massa en volume (spieropbouw). Ik ben een ectomorph, 1,75m & 60 kg.
Op internet natuurlijk al een en ander gelezen, zoals zwaarder trainen maar minder herhalingen, 3 keer per week sporten zou het beste zijn, veel calorieën nuttigen etc.
Maar het probleem is dat er zoveel verschillende schema's zijn, waardoor ik door de bomen het bos niet meer zie. Kan iemand mij informeren wat nou het beste schema zou zijn en eventueel tips geven. Ervaringen van andere ectomorphen zijn uiteraard ook welkom!
1. Vergeet alles.
2-4. Eten eten eten
5. 3x per week sporten
pi_148334836
quote:
0s.gif Op zondag 4 januari 2015 19:17 schreef snellehenk het volgende:
Ik ben van plan om vanaf aankomende maand te beginnen met fitnessen, namelijk krachttraining. Dit omdat ik aan wil komen in massa en volume (spieropbouw). Ik ben een ectomorph, 1,75m & 60 kg.
Op internet natuurlijk al een en ander gelezen, zoals zwaarder trainen maar minder herhalingen, 3 keer per week sporten zou het beste zijn, veel calorieën nuttigen etc.
Maar het probleem is dat er zoveel verschillende schema's zijn, waardoor ik door de bomen het bos niet meer zie. Kan iemand mij informeren wat nou het beste schema zou zijn en eventueel tips geven. Ervaringen van andere ectomorphen zijn uiteraard ook welkom!
ss + gomad = big gains
pi_148487624
wrm heet scooby in de OP ScoobyDoo :?
  zaterdag 10 januari 2015 @ 00:35:24 #61
416439 gekoeldnetzolekker
25+ belegen, snap je?
pi_148531088
quote:
0s.gif Op zondag 4 januari 2015 19:24 schreef Ethanolic het volgende:

[..]

ben begonne met me anavarkuurtje

ff de kerstkilo's eraf
neem jij alles oral ;);)
Stats:
Bench 145
Squat 250
Deadlift 280
  zaterdag 10 januari 2015 @ 10:46:41 #62
159199 Rickocum
LOLZ! BACKWARD PWNAGE V3
pi_148535584
quote:
0s.gif Op donderdag 8 januari 2015 23:11 schreef 16meter het volgende:
wrm heet scooby in de OP ScoobyDoo :?
:@ :') Dat is een foutje van mij. Had de OP van dit topique zo'n 2 jaar geleden uitgebreid met al die informatie, maar zie t nu ook ja.
  zaterdag 10 januari 2015 @ 10:51:54 #63
159199 Rickocum
LOLZ! BACKWARD PWNAGE V3
pi_148535668
Was het met een split schema nou beter om borst + biceps te doen of borst + triceps? En waarom?
pi_148535850
quote:
0s.gif Op zaterdag 10 januari 2015 10:51 schreef RickoKun het volgende:
Was het met een split schema nou beter om borst + biceps te doen of borst + triceps? En waarom?
maakt niet uit

beter is om geen bro split te doen
  zaterdag 10 januari 2015 @ 15:23:50 #65
159199 Rickocum
LOLZ! BACKWARD PWNAGE V3
pi_148541850
quote:
0s.gif Op zaterdag 10 januari 2015 11:05 schreef 16meter het volgende:

[..]

maakt niet uit

beter is om geen bro split te doen
Nee bruh, sowieso leg day er in.
Ging me alleen even om de combi, of t iets uitmaakte of je biceps / triceps met de rug of borst moet doen :@
  zaterdag 10 januari 2015 @ 15:30:57 #66
332757 Dizorn
Herrieschopper.
pi_148542057
Borst en triceps zijn beiden 'push', rug en biceps 'pull'. Dus dat
WFPB!
pi_148559575
quote:
1s.gif Op zaterdag 10 januari 2015 15:23 schreef RickoKun het volgende:

[..]

Ging me alleen even om de combi, of t iets uitmaakte of je biceps / triceps met de rug of borst moet doen :@
Gewoon FB doen. :Y
  zondag 11 januari 2015 @ 09:49:36 #68
159199 Rickocum
LOLZ! BACKWARD PWNAGE V3
pi_148560521
quote:
0s.gif Op zondag 11 januari 2015 03:26 schreef Nic1 het volgende:

[..]

Gewoon FB doen. :Y
FB? :@
  zondag 11 januari 2015 @ 09:50:04 #69
159199 Rickocum
LOLZ! BACKWARD PWNAGE V3
pi_148560524
quote:
0s.gif Op zaterdag 10 januari 2015 15:30 schreef Dizorn het volgende:
Borst en triceps zijn beiden 'push', rug en biceps 'pull'. Dus dat
Thanks!
  zondag 11 januari 2015 @ 10:38:29 #70
407389 Klokov
Ya Bogatyr
pi_148560937
quote:
1s.gif Op zondag 11 januari 2015 09:49 schreef RickoKun het volgende:

[..]

FB? :@
Full body
Together We Will Live Forever
SPT / [Kettlebell #2] Simple & Sinister
  zondag 11 januari 2015 @ 11:25:11 #71
159199 Rickocum
LOLZ! BACKWARD PWNAGE V3
pi_148561563
quote:
1s.gif Op zondag 11 januari 2015 10:38 schreef Klokov het volgende:

[..]

Full body
:') Ohja. Ja daar zit ik nu tussen te twijfelen, heb inmiddels alle spieren weer ingewerkt, maar moet vandaag nog een schema bedenken voor komende weken. 3-Split, Push / pull of een full body. Dat zijn de opties waaruit ik een keuze wil maken. (Het zal neerkomen op zo'n 3 tot 4 keer sportschool in de week)
pi_148561675
quote:
4s.gif Op zondag 11 januari 2015 11:25 schreef RickoKun het volgende:

[..]

3-Split, Push / pull of een full body. Dat zijn de opties waaruit ik een keuze wil maken. (Het zal neerkomen op zo'n 3 tot 4 keer sportschool in de week)
Ik ben zelf van mening dat je met een split je spieren te weinig traint. Volgens mij is het als beginner ideaal om 3x in de week je hele lichaam te trainen. Als je 4x gaat zou je ook met bijv. een UB/LB schema er tussenin kunnen gaan zitten.
pi_148561693
full body of upper/lower idd
  zondag 11 januari 2015 @ 11:33:04 #74
159199 Rickocum
LOLZ! BACKWARD PWNAGE V3
pi_148561714
quote:
0s.gif Op zondag 11 januari 2015 11:30 schreef Nic1 het volgende:

[..]

Ik ben zelf van mening dat je met een split je spieren te weinig traint. Volgens mij is het als beginner ideaal om 3x in de week je hele lichaam te trainen. Als je 4x gaat zou je ook met bijv. een UB/LB schema er tussenin kunnen gaan zitten.
Full body it is then.
Echter, moet ik dan met dezelfde oefeningen per keer werken? (bijv. bench press, squat etc.)

Ik kan mij niet voorstellen dat ik alles goed kan trainen met 1 verzameling oefeningen. Bijvoorbeeld een squat en daarna een deadlift lijkt me nogal naar :')
pi_148561740
kijk eens naar starting strength

twee workouts die je afwisselt

zelf beetje isolatie toevoegen kan geen kwaad, ook al zeg rippletoe van wel
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')