Ik hoor heel veel verhalen van IT-bedrijven die hun personeel schofterig behandelen als ze zelf weg willen of bij ontslag.quote:
Wat een uit de lucht gegrepen onzin.quote:Op dinsdag 2 december 2014 19:22 schreef ZwartmetSuiker het volgende:
[..]
Ik hoor heel veel verhalen van IT-bedrijven die hun personeel schofterig behandelen als ze zelf weg willen of bij ontslag.
Er zijn vooral een paar bekendere namen die zich hier schuldig aan maken.
Alhoewel iedereen hier het liefst ziet dat je werkgever het deksel keihard op de neus krijgt, zijn er inderdaad belangrijkere dingen in jouw leven dan deze vete. Succes en sterkte, en dank voor de updatesquote:Op donderdag 4 december 2014 22:29 schreef totalatool het volgende:
Nou, m'n jurist heeft alle stukken doorgelezen, plus mijn eerste reactie erop. Hij vindt dat er zeker vanalles aan te merken is op de redenatie van mijn werkgever, en dat we dus goed een verdediging kunnen opstellen richting de kantonrechter.
De vraag die nu bij mij ligt is of ik die route emotioneel gezien niet alsnog wil proberen te voorkomen door een laatste voorstel te doen, zodat me bij hun acceptatie van dat voorstel de gang naar de rechter bespaard blijft. Daarnaast levert ondering onderhandelen eerder een einde van het verhaal op, zodat ik naar de toekomst kan kijken, en voorkomt het het procesrisico. Je weet uiteindelijk immers nooit zeker wat de rechter beslist.
Het is natuurlijk zeer de vraag of men nog op een voorstel in zou gaan, maar hun advocaat liet wel doorschemeren dat daar mogelijk nog ruimte voor is. Ik heb m'n jurist wat bedenktijd gevraagd, ik heb tenslotte een vrouw en kind en die verantwoordelijkheid kan ik niet even opzij schuiven. Had ik die niet gehad, dan was de keuze veel makkelijker geweest.
^quote:Op vrijdag 5 december 2014 07:57 schreef Isegrim het volgende:
Als je het aan kunt en je vrouw kan erachter staan, zou ik naar de rechter gaan.
Succes!quote:Op vrijdag 5 december 2014 07:18 schreef totalatool het volgende:
Ze hebben juist versneld door direct naar de kantonrechter te gaan. Die zal namelijk geen rekening houden met de opzegtermijn, zelfs niet met de wettelijke opzegtermijn.
Eerlijk gezegd zou ik daar ook voor kiezen. Tenzij hun voorstel (wat dat ook is) acceptabel voor je is. Niet te snel reageren, zodat je tenminste redelijk rustige kerstdagen hebt en dan in januari de bijl erin.quote:Op vrijdag 5 december 2014 07:57 schreef Isegrim het volgende:
Als je het aan kunt en je vrouw kan erachter staan, zou ik naar de rechter gaan.
Mooi! Je moet er vast héél goed over nadenken!quote:Op zaterdag 6 december 2014 11:05 schreef totalatool het volgende:
Snel reageren doe ik sowieso niet. Ik heb nog meer dan een maand om me zelfs maar te bedenken of ik nog wil reageren...
Dat is voor ons als buitenstaander natuurlijk wel wat makkelijk om te zeggen.quote:Op vrijdag 5 december 2014 08:35 schreef Bzzzzt het volgende:
Je moet ze gewoon compleet kaalplukken voor zover dat mogelijk is!
Dat verandert pas per 1 juli 2015 en gaat dat ook gefaseerd. Dus TS heeft daar naar alle waarschijnlijkheid geen last van als het voor 1 juli opgelost gaat zijn.quote:Op zaterdag 6 december 2014 11:34 schreef Spanky78 het volgende:
Nja, het lijkt of je goede kans maakt in de rechtszaal. Je hebt goede beoordelingen en geen goede reden voor ontslag.
Overigens houdt een concurrentiebeding zelden stand, zeker niet als jouw werkgever van jou af wil. Beetje raar ook; ik ontsla je, maar ik verbied je ook voor een ander te werken. Houdt gewoon nooit stand. Tenzij ze je zoveel meegeven dat je ervan kan leven.
Ik denk zelf dat je recht hebt op de volledige vergoeding. Helaas wordt die wel gemaximaliseerd per 2015. Even kijken of dat voor jou iets uitmaakt, anders is een deal voor 1 januari misschien wel handig.
Maargoed. Jouw werkgever is duidelijk de boel zo aan het verzieken dat je sowieso niet mee zomaar terug kan. Dus een rechter gaat je vast een bedrag toewijzen.
Precies. Allemaal grote woorden voor de mensen aan de zijlijn. In de praktijk weet je nooit wat de rechter beslist.quote:Op zaterdag 6 december 2014 11:23 schreef Merkie het volgende:
[..]
Dat is voor ons als buitenstaander natuurlijk wel wat makkelijk om te zeggen.
Solliciteren kan dus niet.quote:Op zaterdag 6 december 2014 14:14 schreef Hallmark het volgende:
[..]
Precies. Allemaal grote woorden voor de mensen aan de zijlijn. In de praktijk weet je nooit wat de rechter beslist.
Ik was allang gaan solliciteren. Alhoewel ik wel denk dat de TT er aardig voorstaat.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |