abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  dinsdag 6 januari 2015 @ 16:02:06 #251
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_148391954
quote:
0s.gif Op dinsdag 6 januari 2015 15:56 schreef tonja het volgende:
Ben vorige week met Harry en Loes naar de ADA geweest. Harry is bijna 1 kilo aangekomen :) Wel had ie geïrriteerd tandvlees dus over een paar weken een afspraak maken om het gebitje schoon te laten maken, dan gaan ze meteen een bloedonderzoek doen. Voorlopig doet ie het dus goed. Loes was ook prima in orde, zelfs gebitje was goed :)
^O^

Ben benieuwd naar zijn bloedwaarden. Het is toch echt een raar verhaal met hem, al 2 keer acute nierfalen, toch?
  dinsdag 6 januari 2015 @ 16:12:26 #252
20716 tonja
twitch.tv/tonjatekenshow
pi_148392206
quote:
0s.gif Op dinsdag 6 januari 2015 16:02 schreef DigitaleDierenArts het volgende:

[..]

^O^

Ben benieuwd naar zijn bloedwaarden. Het is toch echt een raar verhaal met hem, al 2 keer acute nierfalen, toch?
Nee vorig jaar dat ie zo ziek was had niets met zijn nieren te doen, hij wilde gewoon niet meer eten, zijn bloedwaarden waren oke. Wat er aan de hand was weten we niet, hij begon na een tijdje weer te eten. Dit jaar was het wel acuut nierfalen.
►►►https://www.twitch.tv/tonjatekenshow ◄◄◄◄
pi_148398153
quote:
0s.gif Op dinsdag 6 januari 2015 15:54 schreef DigitaleDierenArts het volgende:

[..]

Feromonen zitten niet in de haren, maar in de klieren die daar op die plek zitten. Gewoon de huid op die plek inwrijven dus. Hebben zij ook kleertjes? Wat je ook kan doen is hem nu een paar dagen een rompertje laten dragen. Die laat je dan thuis voordat jullie naar de dierenarts gaan en bij de thuiskomst trek je hem weer aan. Voila, de kat ruikt weer naar "huis".

[..]

Als het goed is, heb je een operatiebrief gekregen met alle benodige info? Meestal is het vanaf uur of 6 s avonds niet meer eten. Drinken mag tot 30 minuten voordat hij onder narcose gaat.
Nee, geen kleertjes want ze zijn altijd binnen. Zal het proberen met de eerste tip.

Nee, geen brief. Heb gister de afspraak gemaakt voor donderdag en de da zei alleen dat de kat nuchter moet zijn.
  dinsdag 6 januari 2015 @ 21:03:25 #254
79166 Qwea
#teampindakaas #viesdik
pi_148404223
DDA!

Vraag :

Link mankt met beide poten wat. Niet extreem ofzo maar soms wat optillen en soms niet echt 100% belasten. Ook zwaait hij ze wat meer naar buiten. DA verdacht hem bij onderzoek van HD want het leek echt in de heup te zitten. Foto gemaakt, geen HD.

Vraag 1: Jij nog een idee wat het kan zijn?

Vraag 2:


Geen HD iig *O*
Dit is de foto. De DA had nog niet eerder dit gezien, normaal is het bij de pijlen egaal en mooi rond. Dit niet. Enig idee wat het is en hoe het kan?
-||||-----||||- Iron and me, we're meant to be -||||-----||||-
pi_148415291
Hallo DDA,

Ik zit met een dilemma en een aantal vragen;

Sinds een weekje of 4 heb ik er een 2e katje bij, een katertje (Buddha), ca. 6 maanden oud, heel leuk beestje en voelde zich ook direct thuis want 10 minuten nadat hij binnen was geintroduceerd lag hij al op zijn rugje te spinnen en kon je hem over zijn buikje aaien.
Uiteraard vond de kat des huizes(Miets), een schildpad poes van 4,5 jaar, die ik al van kitten af aan heb, het allemaal wat minder leuk, begrijpelijk natuurlijk.

Ik moet er wel even bij zeggen dat Buddha met nogal wat 'gebreken' kwam, hij lijkt qua motoriek iets te mankeren want hij 'slaat' met zijn linkerpootje als hij loopt, vooral bij snel lopen zie je dit goed, bovendien als hij sprint huppelt hij een beetje als een konijn met zijn achterpoten.
Hij leek ook een beetje te snotteren en had vaak last van een tranend oogje, ik heb dit iedere keer met wat afgekookt water schoon gemaakt, hier had hij al last van toen hij nog in de opvang zat, ik wijtte dit in eerste instantie aan de tocht die ontstond omdat overdag constant de deuren open stonden daar en hij wellicht een kou had gevat. Aangezien ik thuis de temperatuur vrij stabiel heb en er praktisch geen tocht in huis is verbeterde dit zijn situatie aanzienlijk en afgezien van af en toe een keer niezen en zijn loopoogje verder (nog) niks aan de hand.
Ook had hij last van oormijt maar dit is direct bij binnenkomst behandeld en na een week nog eens herhaald.

Wel nu, het contact tussen de 2 dieren begon na een paar weken wat te verbeteren, tot zover niks aan de hand dus maar ergens in de laatste paar weken leek Miets een 'terugval' daarin te krijgen en begon weer wat afstandelijker naar hem te worden en liet zich ook steeds minder zien. Tot in de laatste week (afgelopen week dus) me na 1/2 dagen op begon te vallen dat ik telkens een bepaald 'plof' geluid hoorde als ze ergens op sprong, ik legde in het begin nog niet direct een link omdat ik het van een afstand hoorde als ik in huis bezig was en dacht dat ze iets gevangen had of zo. Tot ik daags erna bezig was met hun dagelijkse lekkernij en ze bij me wilde komen en ik diezelfde 'plof' weer achter me hoorde, toen ik me omdraaide realiseerde ik me dat ze van de tafel naar het aanrecht wilde komen en naar beneden gekukeld was!

Aangezien ze normaliter via de eetkamerstoelen overstapt op het aanrecht is dit een stapje van niks dus het feit dat ze naar beneden was gedonderd deed bij mij eindelijk alle alarmbellen rinkelen en besefte dat er duidelijk iets niet in de haak was, katten zijn immers acrobaten eersteklas.
Het bakje vlees op een wat hogere plek zetten waardoor ze wel móest springen, wilde ze erbij komen, bevestigde mijn vermoeden: ze kon niet meer opspringen!
Als ze het al probeerde lukte het of niet of ze moest écht doorbijten en dus behoorlijk wat pijn incasseren. Ik heb uiteraard direct de DA gebeld en de situatie uitgelegd maar aangezien ze in principe wel nog eetlust had en ook gewoon dronk en naar de kattenbak ging en ze afgezien van het springen verder geen last had adviseerde deze om niet in het late avonduur te komen maar wel direct de volgende dag de DA te bellen en een afspraak te maken.

Ik heb haar voor die avond voor de zekerheid bij me gepakt en ook alles qua voer, drinken en kattenbak zo dicht mogelijk op de slaapkamer gezet om haar te kunnen observeren, over het algemeen ligt ze 's nachts altijd bij me en dat deed ze nu dus ook maar ik bemerkte wel dat zodra ik in de buurt van haar heupen kwam of met draaien die toevallig raakte dat ze hier geiriteerd op reageerde en bij het opstaan tussendoor en 's morgens kwam ze met heel veel pijn en moeite op, wederom met dezelfde geluiden, haar situatie was dus die nacht drastisch verergerd want dit had ze vantevoren totaal niet. Toen ze op een kalm moment 's morgens voor me stond had ik een mogelijkheid om haar even rustig te onderzoeken en zodra ik aan haar achterpoten kwam liet ze duidelijk merken dat haar dat eigenlijk niet beviel en er dus pijn aan had. Ik heb nog even overlegd met de kattenstichting waar ik vrijwilligerswerk doe een paar keer per week en waar Buddha vandaan komt, even gebeld om advies in te winnen, maar beste was volgens hen om beter de DA te bellen en een afspraak te maken. De afspraak stond aan het einde van de dag en hoe langer het duurde hoe beroerder ze eruit begon te zien, ( niet goed dus :'( ) gelukkig liep het tegen 6'en aan en ben ik zo snel als ik kon naar de DA gesprint, bij binnenkomst en na meten van temperatuur liet hij me de thermometer zien: 40 graden koorts!
Hij dacht aanvankelijk aan een vorm van griep, omdat ik niet zeker wist of het van belang was om te vermelden heb ik aangegeven dat er sinds een week of 4 een nieuw huisgenootje aanwezig was en ook zijn lichamelijke conditie benoemd. De DA hoefde hier niet lang over na te denken: niesziekte!
Althans een reactie daarop, aangezien Miets geënt is daartegen vroeg ik me af hoe ze daar dan alsnog zo op kon reageren maar volgens de DA schijnt dat dus de reactie te zijn van een kat die geënt is daartegen; ze worden heel ziek en krijgen hoge koorts.

Na een combinatiespuit (Metacam en Amox) en een antibiotica kuur voor 5 dagen (Clavubactin 50/12.5 mg) keerde ik weer huiswaarts, weer een ervaring rijker en meteen zat ik natuurlijk met een aantal vragen want:

-Hoe in vredesnaam kan een katje daarmee rondlopen zonder dat iemand het binnen die stichting opmerkt?

-Wat moet er met Buddha gebeuren om hem de zorg te geven die hij nodig heeft en komt hij er nog vanaf?

-Hoe voorkom ik dat ik binnen de kortste keren wéér met Miets op consult kan gaan?

Uiteraard heb ik de betreffende persoon van die kattenstichting gebeld en uitgelegd wat uit het consult naar voren was gekomen, volgens haar was het te wijten aan een ''verkoudheid'' ( yeah right) , haar medendelen dat er hier in huis nergens tocht is en me dat wel érg kort door de bocht was, ( dat zou namelijk ook betekenen dat daarmee elke huiskat in nederland zomaar ff een verkoudheid kan oplopen van wat huislijke tocht, pure bullshit dus, bovendien verklaar je daarmee nog niet die 40 graden verhoging) kwam ze uiteindelijk maar over de brug met een antibiotica kuur voor 7 dagen voor Buddha (Clavaseptin 50/12.5 mg), na een aantal dagen kon ik wel stellen dat zijn klachten sterk begonnen te verminderen en nu met de laatste dag van de kuur nog te gaan merk ik wel dat hij er lichamelijk sterk op vooruit is gegaan, zijn gesnotter is weg en hij heeft een veel heldere blik op zijn snoet als voorheen, maar zijn traan oogje heeft hij echter nog steeds, het is wel een heel stuk minder maar helemaal weg is het niet helaas, ik vraag me dan ook sterk af of die kuur voor hem niet veel langer uitgevoerd moet worden?
Het laatste wat ik wil is dat hij dadelijk op nog veel zwaardere medicijnen moet om zijn klachten permanent weg te krijgen en ik vraag me ook af wat de gevolgen voor Miets zijn als hij er na deze korte kuur niet helemaal vanaf is en het terug komt?

Miets voelde zich binnen een uur na die spuit weer een heel stuk beter en dat was ook te merken want zo gauw ik het deurtje van het reismandje open maakte had ik een heel andere kat terug als waar ik mee heen ging, ze had ook meteen weer eetlust en diezelfde avond leek ze de controle in haar achterpoten langzaam ook weer terug te krijgen.
Met de dagen die volgden zag ik haar conditie verbeteren en het viel me ook toen pas op hoe ''aanwezig'' ze weer was en dat ik bepaalde trekjes van haar weken niet gezien heb wat dus meteen duidelijk maakte dat dit écht al een aantal weken gesluimerd heeft :|W .

Ik heb kort in de week voordat ze zo ziek werd ook even een traanoogje waargenomen, iets waar ze überhaupt nog nooit last van heeft gehad, ik heb haar oogje gecontroleerd maar kon werkelijk níks ontdekken wat haar nou kon irriteren en ze trok ook telkens met haar oogleden, heb het toen voor de zekerheid schoongemaakt met afgekookt water en daarna was het weg, zit me telkens af te vragen of dit soms al een voorbode was?
Temeer omdat een goede vriendin van me, die zelf ook katten heeft, een paar dagen terug precies ditzelfde zag bij één van haar katten en ze een paar weken geleden hier is geweest.

Ik heb sindsdien alles waar hij mee in direct contact is geweest gewassen op 60 graden, dan wel schoongemaakt.
Heb je trouwens qua desinfectie middelen nog een tip voor me wat ik kan gebruiken wat gegarandeerd bacterie dodend is?

Een behoorlijk verhaal ik weet het, hopelijk neem je de tijd om het allemaal door te nemen en kun je een aantal kopzorgen voor me wegnemen en me op weg helpen :P .

[ Bericht 0% gewijzigd door Garfield1985 op 07-01-2015 05:03:41 ]
pi_148416724
Bah wat een verhaal. Juist opvang stichtingen zouden wel aardig wat ervaring en kennis met niesziekte moeten hebben denk ik? Misschien leek het niet erg genoeg..
Veel succes nog ermee in ieder geval. Er is wel vaker over niesziekte gepost hier.
  woensdag 7 januari 2015 @ 09:49:36 #257
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_148417675
quote:
0s.gif Op dinsdag 6 januari 2015 16:12 schreef tonja het volgende:

[..]

Nee vorig jaar dat ie zo ziek was had niets met zijn nieren te doen, hij wilde gewoon niet meer eten, zijn bloedwaarden waren oke. Wat er aan de hand was weten we niet, hij begon na een tijdje weer te eten. Dit jaar was het wel acuut nierfalen.
Ik zal duimen dat zijn bloedwaarden nu goed zijn :*
  woensdag 7 januari 2015 @ 09:50:14 #258
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_148417683
quote:
1s.gif Op dinsdag 6 januari 2015 18:50 schreef vencodark het volgende:

[..]

Nee, geen kleertjes want ze zijn altijd binnen. Zal het proberen met de eerste tip.

Nee, geen brief. Heb gister de afspraak gemaakt voor donderdag en de da zei alleen dat de kat nuchter moet zijn.
Dan vanaf woensdagavond uur of 6 niet meer eten.

Succes donderdag!
  woensdag 7 januari 2015 @ 09:59:54 #259
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_148417903
quote:
14s.gif Op dinsdag 6 januari 2015 21:03 schreef Qwea het volgende:
DDA!

Vraag :

Link mankt met beide poten wat. Niet extreem ofzo maar soms wat optillen en soms niet echt 100% belasten. Ook zwaait hij ze wat meer naar buiten. DA verdacht hem bij onderzoek van HD want het leek echt in de heup te zitten. Foto gemaakt, geen HD.

Vraag 1: Jij nog een idee wat het kan zijn?
Ten eerste, mooie foto, complimenten voor de collega ^O^ Er is idd geen HD te zien. Wat kan het zijn?... Tja, er zijn zo veel dingen die het kunnen zijn... Het beste kan je sowieso een video maken van Link zoals hij buiten loopt, dan kan je dierenarts het wat beter beoordelen. Eventueel een "zij" rontgenfoto maken van zijn lage rug om te kijken of daar geen problemen zijn. Of eventueel een fysiotherapeut of een orthomanuele dierenarts er naar laten kijken.
quote:
Vraag 2:

[ afbeelding ]
Geen HD iig *O*
Dit is de foto. De DA had nog niet eerder dit gezien, normaal is het bij de pijlen egaal en mooi rond. Dit niet. Enig idee wat het is en hoe het kan?
Hoe oud is Link? Als hij jonger is dan 1 jaar, dan zijn dat waarschijnlijk de groeischijven die nog aan het sluiten zijn (kraakbeen zie je niet op de foto, dus de rand ziet er wat rafelig uit). Eventueel de foto laten beoordelen door een radioloog of een orthopeed (je dierenarts kan dan de foto doorsturen naar een specialist).
  woensdag 7 januari 2015 @ 10:44:00 #260
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_148418917
quote:
0s.gif Op woensdag 7 januari 2015 04:22 schreef Garfield1985 het volgende:
Hallo DDA,

Ik zit met een dilemma en een aantal vragen;
... knip....

-Hoe in vredesnaam kan een katje daarmee rondlopen zonder dat iemand het binnen die stichting opmerkt?
Niesziekte is een complex ziekte. Het is een combi van Calicivirus, Herpesvirus en vaak ook een aantal bacterien, zoals Bordetella of Chlamydophila. Herpesvirus is een erg slim beestje. Als je een herpesvirus infectie doormaakt, dan kan je lichaam het niet altijd opruimen. Het virus gaat dan ergens in je lichaam zitten overwinteren en op het moment dat je weerstand minder is (bijv omdat je stress heb door de verhuizing of je heb een andere ziekte opgelopen of omdat het buiten koud is enz enz), wordt het virus wakker en wordt je weer ziek. Bij mensen is een bekend voorbeeld koortslip. Als je drager ben van Herpes virus en je raakt in de stress, heb je weer een blaasje op je lip. Bij katten is het dus de niesziekte (wat niet besmettelijk is voor de mens). Veel kittens, zeker in het asiel, krijgen niesziekte nog voordat zij ingeent zijn. Sommige blijven levenslang het herpesvirus in hun systeem houden, zogenaamde dragers. Nou heb je asymptomatische dragers, die zelf er niet ziek van worden maar wel andere katten kunnen besmetten. En je heb symptomatische dragers, die telkens ooguitvloeiing en snotneus krijgen.
Een kat die ingeent is tegen de niesziekte is in principe beschermd er tegen. Maar helaas, als de kat dus de drager is van Herpesvirus, dan kan het telkens weer oplaaien, ook al is hij ingeent. Zijn afweer kan dat Herpes virus gewoon niet aan. Dat komt dus doordat het Herpes virus superslim is, en zich schuil houdt in het zenuwstelsel van het dier (of de mens). En de antilichamen gaan niet het eigen zenuwstelsel aanvallen
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Vaccinatie voorkomt dus niet altijd de ziekte, maar in het algemeen wel de ernst van de niesziekte. Het is wel zo dat in de asielsituaties heb je tegenwoordig helaas zeer agressieve gemuteerde vormen van bijv. calicivirus (ook een onderdeel van de niesziekte), waar de vaccinatie mogelijk niet volledig kan beschermen. En daarnaast heb je nog een heleboel virussen die niet in de vaccinaties zitten, maar die wel af en toe in Nederland voorkomen. Omdat jullie Buddha al 4 weken hadden, lijkt het mij eigenlijk meer waarschijnlijk dat Miets iets anders buiten opgelopen heeft? Dat omdat de incubatie periode van de niesziekte (tijd tussen de besmetting en de eerste ziekteverschijnselen) meestal max 10 dagen is. Het kan natuurlijk zijn dat Buddha pas later herpesvirus ging uitscheiden en daarmee Miets besmet heeft...

quote:
-Wat moet er met Buddha gebeuren om hem de zorg te geven die hij nodig heeft en komt hij er nog vanaf?
Waarschijnlijk blijft hij de levenslang drager, maar zo is ook, ik schat, 20% van de katten in Nederland. Als hij in de stresssituatie beland, dan kan het zijn dat hij weer gaat niezen en prutoogjes (=wetenschappelijke term 8-) ) krijgt.
Wat je kan doen is zijn afweer een booster geven tegen niesziekte door hem L-Lysine te geven. Sowieso kan je het proberen op de momenten dat hij aan het snotteren is, maar ook als je denk dat er een stresssituatie aankomt (hij moet naar een dierenarts, of jullie gaan verhuizen oid).

quote:
-Hoe voorkom ik dat ik binnen de kortste keren wéér met Miets op consult kan gaan?
Waarschijnlijk is het iets eenmalig en komt het niet meer terug.
Als het toch het Herpesvirus geweest is, dan is de kans dat zij de drager wordt op deze leeftijd erg klein. Maar voor de zekerheid kan je haar ook L-lysine geven, het kan geen kwaad. Het is geen wondermiddel, maar een voedingsmiddel, waar wetenschappelijk bewezen is dat het de verschijnselen en de uitscheiding van herpesvirus kan remmen.
quote:
Uiteraard heb ik de betreffende persoon van die kattenstichting gebeld en uitgelegd wat uit het consult naar voren was gekomen, volgens haar was het te wijten aan een ''verkoudheid'' ( yeah right)
Zoals ik al gezegd heb, is "verkoudheid", dus niesziekte bij jonge kittens een vrij "normale" verschijnsel in asielsituaties. Jonge kittens maken meestal een soort heftige verkoudheid door, maar zijn gelukkig zelden doodziek ervan (de oudere katten wel).
quote:
, haar medendelen dat er hier in huis nergens tocht is en me dat wel érg kort door de bocht was, ( dat zou namelijk ook betekenen dat daarmee elke huiskat in nederland zomaar ff een verkoudheid kan oplopen van wat huislijke tocht, pure bullshit dus, bovendien verklaar je daarmee nog niet die 40 graden verhoging) kwam ze uiteindelijk maar over de brug met een antibiotica kuur voor 7 dagen voor Buddha (Clavaseptin 50/12.5 mg),
:@ Alleen dierenarts mag het antibioticum voorschrijven! Dit soort zaken moet je aangeven bij de NWA!!!
Antibioticum werkt overigens uiteraard niet tegen een virusinfectie.
quote:
na een aantal dagen kon ik wel stellen dat zijn klachten sterk begonnen te verminderen en nu met de laatste dag van de kuur nog te gaan merk ik wel dat hij er lichamelijk sterk op vooruit is gegaan, zijn gesnotter is weg en hij heeft een veel heldere blik op zijn snoet als voorheen, maar zijn traan oogje heeft hij echter nog steeds, het is wel een heel stuk minder maar helemaal weg is het niet helaas, ik vraag me dan ook sterk af of die kuur voor hem niet veel langer uitgevoerd moet worden?
Het laatste wat ik wil is dat hij dadelijk op nog veel zwaardere medicijnen moet om zijn klachten permanent weg te krijgen en ik vraag me ook af wat de gevolgen voor Miets zijn als hij er na deze korte kuur niet helemaal vanaf is en het terug komt?
Steeds antibioticum tegenaan gooien, terwijl het waarschijnlijk een virusinfectie is, heeft geen zin!!! Zo krijgen wij MRSA en andere bacterien die niet meer gevoelig zijn tegen antibiotica!
Je kan het beste toch met Buddha naar de dierenarts gaan, die moet dan beslissen of het antibioticum nodig is en voor hoe lang.
En probeer L-lysine.
quote:
Miets voelde zich binnen een uur na die spuit weer een heel stuk beter en dat was ook te merken want zo gauw ik het deurtje van het reismandje open maakte had ik een heel andere kat terug als waar ik mee heen ging, ze had ook meteen weer eetlust en diezelfde avond leek ze de controle in haar achterpoten langzaam ook weer terug te krijgen.
Met de dagen die volgden zag ik haar conditie verbeteren en het viel me ook toen pas op hoe ''aanwezig'' ze weer was en dat ik bepaalde trekjes van haar weken niet gezien heb wat dus meteen duidelijk maakte dat dit écht al een aantal weken gesluimerd heeft :|W .

Ik heb kort in de week voordat ze zo ziek werd ook even een traanoogje waargenomen, iets waar ze überhaupt nog nooit last van heeft gehad, ik heb haar oogje gecontroleerd maar kon werkelijk níks ontdekken wat haar nou kon irriteren en ze trok ook telkens met haar oogleden, heb het toen voor de zekerheid schoongemaakt met afgekookt water en daarna was het weg, zit me telkens af te vragen of dit soms al een voorbode was?
Waarschijnlijk wel als het idd een herpesvirus is.
quote:
Temeer omdat een goede vriendin van me, die zelf ook katten heeft, een paar dagen terug precies ditzelfde zag bij één van haar katten en ze een paar weken geleden hier is geweest.

Ik heb sindsdien alles waar hij mee in direct contact is geweest gewassen op 60 graden, dan wel schoongemaakt.
Heb je trouwens qua desinfectie middelen nog een tip voor me wat ik kan gebruiken wat gegarandeerd bacterie dodend is?
Waarschijnlijk heb je dus te maken met het virus. En dus als het een herpesvirus is, dan zit het binnen in Buddha.
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Bleekmiddel doodt de meeste virussen, maar het is ook niet goed voor je vloer/meubels. In principe in dit geval alles goed schoonmaken met allesreiniger (of Dettol) en alles goed laten drogen is voldoende. De bron van infectie is waarschijnlijk of Buddha of iets wat zij buiten opgelopen hebben (andere kat).
quote:
Een behoorlijk verhaal ik weet het, hopelijk neem je de tijd om het allemaal door te nemen en kun je een aantal kopzorgen voor me wegnemen en me op weg helpen :P .
Geen zorgen maken. Buddha is waarschijnlijk een drager van niesziekte en mogelijk blijft hij ook zo. Maar dat zijn erg veel katten, dus geen reden dat hij geen gelukkige leven kan leiden. Je moet hem blijven inenten, verder stress vermijden en eventueel L-lysine proberen (mag levenslang elke dag).
En niet overal klakkeloos antibiotica tegenaan gooien!
  woensdag 7 januari 2015 @ 11:41:11 #261
430139 Valerie.
C'est magnifique.
pi_148420692
quote:
0s.gif Op dinsdag 6 januari 2015 15:48 schreef DigitaleDierenArts het volgende:

[..]

Hele schattige poezenkind :Y Is dat een Heilige Birmaan?

[..]

Tja, katten... 8-)
Ragdoll, veel dezelfde tekeningen als Birmaan, maar ik heb nog nooit een Birmaan met zijn tekening gezien. Seal bicolour. Maar goed, ik ben geen expert.
Birmanen kunnen echte gemene eikels zijn, ragdolls zijn de superlieve variant. Cairo is gelukkig ook wel een eikeltje - vind ik leuk :+ - maar niet op een gemene manier.
I liked it. I was good at it. It made me feel alive.
  woensdag 7 januari 2015 @ 13:56:01 #262
79166 Qwea
#teampindakaas #viesdik
pi_148425842
quote:
0s.gif Op woensdag 7 januari 2015 09:59 schreef DigitaleDierenArts het volgende:

[..]

Ten eerste, mooie foto, complimenten voor de collega ^O^ Er is idd geen HD te zien. Wat kan het zijn?... Tja, er zijn zo veel dingen die het kunnen zijn... Het beste kan je sowieso een video maken van Link zoals hij buiten loopt, dan kan je dierenarts het wat beter beoordelen. Eventueel een "zij" rontgenfoto maken van zijn lage rug om te kijken of daar geen problemen zijn. Of eventueel een fysiotherapeut of een orthomanuele dierenarts er naar laten kijken.
Dat heb ik dusnet gedaan die video.. want het wordt enkel erger. In beide poten gewoon ook. Kijk :
http://www.q-creations.nl/uploads/Video.MOV

Niet de beste film want wat lastig lopen en filmen... maar je ziet het wel. Het is ook alleen bij normaal lopen. Zodra er een draf ofzo in komt gaat het wel oke. Hij belast bij het normale lopen en het staan zijn achterpoten (beide) ook niet volledig...


quote:
Hoe oud is Link? Als hij jonger is dan 1 jaar, dan zijn dat waarschijnlijk de groeischijven die nog aan het sluiten zijn (kraakbeen zie je niet op de foto, dus de rand ziet er wat rafelig uit). Eventueel de foto laten beoordelen door een radioloog of een orthopeed (je dierenarts kan dan de foto doorsturen naar een specialist).
Link is 25 januari 1. Ik zal eens vragen of ze hem naar de orthopeed wil doorsturen. Heb vanwege bovenstaand filmpje maar even weer een afspraak gemaakt (ben er gisteren net geweest) voor morgen. Het zit me niet lekker.
-||||-----||||- Iron and me, we're meant to be -||||-----||||-
  woensdag 7 januari 2015 @ 14:34:50 #263
17337 ook_gek
doet ie anders nooit
pi_148427536
DDA,

Ik begin wanhopig te worden :{
1 van mijn 2 katten zeikt altijd bij de voordeur. Alle middeltjes enz al geprobeerd maar ze blijft het doen. Heb meerdere kattenbakken die ze ook normaal gebruikt voor haar behoeftes. Ze zijn netjes schoon, staan niet bij het eten enz enz enz. Maar toch 1x per dag een grote plas bij de voordeur. Ze plast ook gewoon normaal en netjes op de kattenbakken.

Wat kan ik hier aan doen?
Alle hoeren kunnen vertrekken, zolang de man nog z'n handen heeft om zelf te kunnen trekken.
Never underestimate the power of stupid people in a large group
pi_148429590
quote:
14s.gif Op woensdag 7 januari 2015 13:56 schreef Qwea het volgende:

[..]

Dat heb ik dusnet gedaan die video.. want het wordt enkel erger. In beide poten gewoon ook. Kijk :
http://www.q-creations.nl/uploads/Video.MOV

Niet de beste film want wat lastig lopen en filmen... maar je ziet het wel. Het is ook alleen bij normaal lopen. Zodra er een draf ofzo in komt gaat het wel oke. Hij belast bij het normale lopen en het staan zijn achterpoten (beide) ook niet volledig...

[..]

Link is 25 januari 1. Ik zal eens vragen of ze hem naar de orthopeed wil doorsturen. Heb vanwege bovenstaand filmpje maar even weer een afspraak gemaakt (ben er gisteren net geweest) voor morgen. Het zit me niet lekker.
Arme Link, alweer gedonder... Je hebt ook wel buitenproportioneel veel pech met hem, of niet :{
"If cats looked like frogs we'd realize what nasty, cruel little bastards they are." ~ Terry Pratchett.
Kom eens kijken F&F / Op de Beestenboerderij, Deel III!
  woensdag 7 januari 2015 @ 15:29:28 #265
79166 Qwea
#teampindakaas #viesdik
pi_148429900
quote:
0s.gif Op woensdag 7 januari 2015 15:21 schreef Miss_Isis het volgende:

[..]

Arme Link, alweer gedonder... Je hebt ook wel buitenproportioneel veel pech met hem, of niet :{
Nou, ja, best wel :{ En, misschien zit ik er helemaal naast hoor... maar dit "voelt" een beetje als een hernia. Want Boe had dit ook met de achterhand.

Morgen, 13:15 mag ik weer langs mijn 2de huis met hem. Eens kijken of zij mijn mening deelt mbt een evt hernia. Die is alleen uit te sluiten of te constateren dmv mri/ct toch? Röntgen niet geloof ik
-||||-----||||- Iron and me, we're meant to be -||||-----||||-
pi_148429942
quote:
1s.gif Op woensdag 7 januari 2015 14:34 schreef ook_gek het volgende:
DDA,

Ik begin wanhopig te worden :{
1 van mijn 2 katten zeikt altijd bij de voordeur. Alle middeltjes enz al geprobeerd maar ze blijft het doen. Heb meerdere kattenbakken die ze ook normaal gebruikt voor haar behoeftes. Ze zijn netjes schoon, staan niet bij het eten enz enz enz. Maar toch 1x per dag een grote plas bij de voordeur. Ze plast ook gewoon normaal en netjes op de kattenbakken.

Wat kan ik hier aan doen?
hebben ze hier ook een periode gedaan. De plek moet je goed schoonmaken met biotex. Daarnaast heeft het bij mij geholpen om de kattenbak vlakbij de deur te zetten. Hij staat nu naast de deurmat.
pi_148430072
quote:
1s.gif Op woensdag 7 januari 2015 14:34 schreef ook_gek het volgende:
DDA,

Ik begin wanhopig te worden :{
1 van mijn 2 katten zeikt altijd bij de voordeur. Alle middeltjes enz al geprobeerd maar ze blijft het doen. Heb meerdere kattenbakken die ze ook normaal gebruikt voor haar behoeftes. Ze zijn netjes schoon, staan niet bij het eten enz enz enz. Maar toch 1x per dag een grote plas bij de voordeur. Ze plast ook gewoon normaal en netjes op de kattenbakken.

Wat kan ik hier aan doen?
zou het met territorium afbakenen te maken kunnen hebben? Zit er een vreemde kat aan de andere kant van de voordeur?
pi_148430136
quote:
14s.gif Op woensdag 7 januari 2015 15:29 schreef Qwea het volgende:

[..]

Nou, ja, best wel :{ En, misschien zit ik er helemaal naast hoor... maar dit "voelt" een beetje als een hernia. Want Boe had dit ook met de achterhand.

Morgen, 13:15 mag ik weer langs mijn 2de huis met hem. Eens kijken of zij mijn mening deelt mbt een evt hernia. Die is alleen uit te sluiten of te constateren dmv mri/ct toch? Röntgen niet geloof ik
Wat het ook is, hopelijk is het snel te verhelpen. Arme Link...
"If cats looked like frogs we'd realize what nasty, cruel little bastards they are." ~ Terry Pratchett.
Kom eens kijken F&F / Op de Beestenboerderij, Deel III!
  woensdag 7 januari 2015 @ 15:38:19 #269
79166 Qwea
#teampindakaas #viesdik
pi_148430244
quote:
0s.gif Op woensdag 7 januari 2015 15:35 schreef Miss_Isis het volgende:

[..]

Wat het ook is, hopelijk is het snel te verhelpen. Arme Link...
Hoop ik ook. Arme panda.
-||||-----||||- Iron and me, we're meant to be -||||-----||||-
  woensdag 7 januari 2015 @ 16:12:22 #270
17337 ook_gek
doet ie anders nooit
pi_148431578
quote:
1s.gif Op woensdag 7 januari 2015 15:30 schreef Dragonberry het volgende:

[..]

hebben ze hier ook een periode gedaan. De plek moet je goed schoonmaken met biotex. Daarnaast heeft het bij mij geholpen om de kattenbak vlakbij de deur te zetten. Hij staat nu naast de deurmat.
Helaas is er geen ruimte voor een kattenbak in de bang. Echter staat de kattenbak aan het einde van de gang in een kamer.

quote:
0s.gif Op woensdag 7 januari 2015 15:33 schreef computergirl het volgende:

[..]

zou het met territorium afbakenen te maken kunnen hebben? Zit er een vreemde kat aan de andere kant van de voordeur?
Niet dat wij weten. De deur is ook schoon als in, niet tegen aan geplast door hond of kat.
Alle hoeren kunnen vertrekken, zolang de man nog z'n handen heeft om zelf te kunnen trekken.
Never underestimate the power of stupid people in a large group
  woensdag 7 januari 2015 @ 17:13:37 #271
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_148433956
quote:
17s.gif Op woensdag 7 januari 2015 11:41 schreef Valerie. het volgende:

[..]

Ragdoll,
:D

Ik ben kattenrassen-blind 8-)

  woensdag 7 januari 2015 @ 17:14:30 #272
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_148433987
quote:
14s.gif Op woensdag 7 januari 2015 13:56 schreef Qwea het volgende:

[..]

Dat heb ik dusnet gedaan die video.. want het wordt enkel erger. In beide poten gewoon ook. Kijk :
http://www.q-creations.nl/uploads/Video.MOV

Niet de beste film want wat lastig lopen en filmen... maar je ziet het wel. Het is ook alleen bij normaal lopen. Zodra er een draf ofzo in komt gaat het wel oke. Hij belast bij het normale lopen en het staan zijn achterpoten (beide) ook niet volledig...

[..]

Link is 25 januari 1. Ik zal eens vragen of ze hem naar de orthopeed wil doorsturen. Heb vanwege bovenstaand filmpje maar even weer een afspraak gemaakt (ben er gisteren net geweest) voor morgen. Het zit me niet lekker.
Ik denk eerlijk gezegd aan een knie/knieën als ik hem zo zie lopen. Maar ik ben ook geen orthopeed... Doorsturen is misschien wel verstandig.
  woensdag 7 januari 2015 @ 17:16:08 #273
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_148434033
quote:
1s.gif Op woensdag 7 januari 2015 14:34 schreef ook_gek het volgende:
DDA,

Ik begin wanhopig te worden :{
1 van mijn 2 katten zeikt altijd bij de voordeur. Alle middeltjes enz al geprobeerd maar ze blijft het doen. Heb meerdere kattenbakken die ze ook normaal gebruikt voor haar behoeftes. Ze zijn netjes schoon, staan niet bij het eten enz enz enz. Maar toch 1x per dag een grote plas bij de voordeur. Ze plast ook gewoon normaal en netjes op de kattenbakken.

Wat kan ik hier aan doen?
Lastig... Je moet toch achter te komen waarom zij daar dr behoefte doet. Misschien komt er steeds een buurkat bij jullie voordeur? En heeft zij dus de behoefte om daar te markeren? En als je de kattenbak precies op die plek neerzet?
  woensdag 7 januari 2015 @ 17:23:09 #274
430139 Valerie.
C'est magnifique.
pi_148434282
quote:
0s.gif Op woensdag 7 januari 2015 17:13 schreef DigitaleDierenArts het volgende:

[..]

:D

Ik ben kattenrassen-blind 8-)

[ afbeelding ]
Daar staat toevallig wel een ragdoll in zijn kleur bij :6
I liked it. I was good at it. It made me feel alive.
  woensdag 7 januari 2015 @ 17:24:11 #275
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_148434331
quote:
14s.gif Op woensdag 7 januari 2015 15:29 schreef Qwea het volgende:

[..]

Nou, ja, best wel :{ En, misschien zit ik er helemaal naast hoor... maar dit "voelt" een beetje als een hernia. Want Boe had dit ook met de achterhand.

Morgen, 13:15 mag ik weer langs mijn 2de huis met hem. Eens kijken of zij mijn mening deelt mbt een evt hernia. Die is alleen uit te sluiten of te constateren dmv mri/ct toch? Röntgen niet geloof ik
Om de hernia uit te sluiten moet je MRI laten doen. Of een rontgen met contrastvloestof, maar MRI is veel veiliger. Alleen wat wil je met de uitslag van de MRI? Als het hernia is, dan wordt de hond (net als een mens, denk ik) pas geopereerd als hij ondraaglijke pijn heeft of verlamd raakt.

Hernia bij 1 jaar oude Lab is trouwens hoogst onwaarschijnlijk. Maar instabiliteit ergens in lage rug is wel een optie, bijv vernauwing van lumbo-sacrale overgang. Goed onderzoek door een orthopeed moet wel iets uitwijzen.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')