GeenStijlquote:Op zondag 16 november 2014 20:21 schreef LTVDK het volgende:
Vrouw knijpt Sinterklaas dood in supermarkt
Het hele jaar door al.quote:Op zondag 16 november 2014 20:35 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Sinds wanneer is de kleur zwart op zichzelf racistisch?
Dit wordt vast flink gedeeld door de teerhanden van Henk en Ingrid.quote:Op zondag 16 november 2014 21:03 schreef mrspoeZ het volgende:
Grappig:
Lieve ZPhater, wat is het toch in dat ontzettend overdreven geschminkte zwarte-Pietenhoofd dat jou je zo naar doet voelen? Vind jij jezelf minderwaardig, voel jij je een tweederangs burger? Het antwoord is waarschijnlijk 'nee'. Het kan dus niet gaan om jouw eigen gekwetste gevoel, want jij bent gewoon een volwaardig Nederlander, net als je blanke buurman en de gele buurvrouw. Kop op, wees de wijste en haal je schouders op. Vijftig jaar geleden waren de Pieten bij de intocht allemaal blank en zonder dat daar demonstraties voor nodig waren zijn die in de loop van de afgelopen decennia verdonkerd. Je zou dat als compliment kunnen zien; multiculturalisering van een Nederlands feest.
Jouw manier van actie voeren is niet echt handig; je jaagt een groot deel van Nederland tegen je in het harnas en het is zelfs heel waarschijnlijk dat juist door jouw manier van doen de Pieten langer zwart blijven dan ze gedaan zouden hebben zonder je protesten. Wil je echt iets veranderen? Bel de gemeente en stel voor dat jij, met je vrienden, volgend jaar de Sint-intocht regelt. Dán maak je een statement, dán onderneem je actie. Een beetje flauw met een spandoek langs de route van de intocht staan en kinderen verdriet doen levert toch niets op?
bron
quote:Op zondag 16 november 2014 21:00 schreef DrMabuse het volgende:
[..]
Het hele jaar door al.
En het jaar daarvoor ook.
Maar dan in een ander verband dan dat ik het gebruikte.
Huh? Ik vond het gewoon een leuk alternatief. Wat hebben Henk en Ingrid er mee te maken?quote:Op zondag 16 november 2014 21:05 schreef regiliopeace het volgende:
[..]
Dit wordt vast flink gedeeld door de teerhanden van Henk en Ingrid.
Beelden spreken meestal voor zich. Of ze nu van vara, volkskrant, telegraaf of dumpert af komen.quote:
Sneijder stond niet op de foto toch?quote:Op zondag 16 november 2014 19:58 schreef DrDentz het volgende:
Kabouter is ook een scheldwoord. Tuinkabouters verbieden.
Anderen voorschrijven hoe, waar en wanneer ze hun mening moeten uiten.quote:Op zondag 16 november 2014 21:10 schreef mrspoeZ het volgende:
[..]
Huh? Ik vond het gewoon een leuk alternatief. Wat hebben Henk en Ingrid er mee te maken?
Ok...quote:Op zondag 16 november 2014 18:57 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Yep, gisteren nog kon je zien dat het voor veel mensen toch best wel ingewikkeld is dus laat de speech van ir. Atkinson nog maar eens horen.
Ja het zegt vooral dat ik GeenStijl niet serieus neem, en de gechargeerde conclusies die zij aan hun beeldentroep verbinden nog minder.quote:Op zondag 16 november 2014 21:22 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Beelden spreken meestal voor zich. Of ze nu van vara, volkskrant, telegraaf of dumpert af komen.
Om dan vervolgens met dit aan te komen, zegt meer over jou dan over geenstijl.
Dat krijg je ervan als je het niet eens aandurft het te bespreken in de kamer en tegenstanders de vrije toegang geeft om buiten regels om toch midden in een intocht te gaan protesteren en ze af te poeieren met een fucking bekeuring, en een publieke omroep dan TOCH besluit te buigen voor deze respectloze protesterende groepering.quote:Op zondag 16 november 2014 19:55 schreef Repelsteeltju het volgende:
[ afbeelding ]
Zwarte Piet is een scheldwoord.
Ah ja. Dat mogen alleen de onderdrukte zielige zwarte pieten, toch?quote:Op zondag 16 november 2014 21:23 schreef regiliopeace het volgende:
[..]
Anderen voorschrijven hoe, waar en wanneer ze hun mening moeten uiten.Dat is ook wel de vrijheid die Henk en Ingrid voorstaan.
Zou niemand moeten doen.quote:Op zondag 16 november 2014 21:26 schreef regiliopeace het volgende:
[..]
Ja het zegt vooral dat ik GeenStijl niet serieus neem, en de gechargeerde conclusies die zij aan hun beeldentroep verbinden nog minder.
Ach, de hele discussie is zo vergiftigt dat je door deelname en alles wat ook maar geïnterpreteerd kan worden als stellingname alleen maar kunt verliezen. Dat de politieke en rechtelijke macht zich daar niet aan willen branden is volkomen terecht.quote:Op zondag 16 november 2014 21:29 schreef ArnieAlberts het volgende:
[..]
Dat krijg je ervan als je het niet eens aandurft het te bespreken in de kamer en tegenstanders de vrije toegang geeft om buiten regels om toch midden in een intocht te gaan protesteren en ze af te poeieren met een fucking bekeuring, en een publieke omroep dan TOCH besluit te buigen voor deze respectloze protesterende groepering.
En ja, ook de pro-kant bevat genoeg respectloze protesterenden, begrijp me zeker niet verkeerd.
Als Krampus Zwarte Piet zou vervangen zou het feest heel veel authentieker, mystieker en voor een hele hoop mensen minder beledigend zijn.quote:Op zondag 16 november 2014 21:05 schreef SuicideErrorist het volgende:
Tsk, die Krampus toch met zijn/haar blackface.
[ afbeelding ]
En die rode lippen... Dat kan toch niet, Krampus?
[ afbeelding ]
Zwarte schminck en rode lippen zijn toch een deel van het issue? Ofwel, lost geen flikker op.quote:Op zondag 16 november 2014 21:36 schreef Repelsteeltju het volgende:
[..]
Als Krampus Zwarte Piet zou vervangen zou het feest heel veel authentieker, mystieker en voor een hele hoop mensen minder beledigend zijn.
Authentieker is het niet: het is een figuur die uit de Alpenlanden komt en niets met Nederland te maken heeft. En dat het minder beledigend zou zijn daar zou ik maar niet zo zeker van zijn: hij heeft ook een zwarte huidskleur. Ik denk zelfs dat de kritiek steviger zou zijn als de kritiek op Zwarte Piet.quote:Op zondag 16 november 2014 21:36 schreef Repelsteeltju het volgende:
[..]
Als Krampus Zwarte Piet zou vervangen zou het feest heel veel authentieker, mystieker en voor een hele hoop mensen minder beledigend zijn.
Hmm... mjah, maar in een multiculti samenleving is altijd wel iemand aangesproken. Ofwel, houd je rekening met alles en iedereen houd je geen flikker meer over.quote:Op zondag 16 november 2014 21:29 schreef mrspoeZ het volgende:
[..]
Ah ja. Dat mogen alleen de onderdrukte zielige zwarte pieten, toch?
"Last year, more than two million people endorsed a Facebook petition to keep Black Petes' image unchanged. That's nearly one-eighth of the entire Dutch population, indicating the depth of emotion over the issue.
But Van Bellingen insists democracy is not about numbers alone.
"It is about the will of the majority and the rights of the minority," he said. "As a majority you have to be sensitive and show empathy for things that are hurtful to a minority."
He says it's time to get rid of Black Pete."
Dus pro-Pieten, niet zeuren, het is aan de minderheid te bepalen wat jullie doen. Zij mogen aangeven wat jullie mogen vinden.
Of snap ik het nou niet?
Is ook zo, ik durf op Facebook of Twitter geen woord erover te schrijven want je krijgt meteen Tanja Jess of een Anouk achter je hol aan.quote:Op zondag 16 november 2014 21:34 schreef Repelsteeltju het volgende:
[..]
Ach, de hele discussie is zo vergiftigt dat je door deelname en alles wat ook maar geïnterpreteerd kan worden als stellingname alleen maar kunt verliezen. Dat de politieke en rechtelijke macht zich daar niet aan willen branden is volkomen terecht.
quote:Op zondag 16 november 2014 21:46 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Zwarte schminck en rode lippen zijn toch een deel van het issue? Ofwel, lost geen flikker op.
Het heeft gewoon met autoriteit te maken. Toen Zwarte Piet nog een informatienetwerk onderhield waar de Stasi bij verbleekte en de NSA stikjaloers op zou zijn en mensen die hem niet bevielen liet verdwijnen werd er niet over hem geklaagd. Ik denk dat hij de verloren prestige best terug zou kunnen winnen door te veranderen in een kinderverslindende duivel.quote:Op zondag 16 november 2014 21:47 schreef beantherio het volgende:
[..]
Authentieker is het niet: het is een figuur die uit de Alpenlanden komt en niets met Nederland te maken heeft. En dat het minder beledigend zou zijn daar zou ik maar niet zo zeker van zijn: hij heeft ook een zwarte huidskleur. Ik denk zelfs dat de kritiek steviger zou zijn als de kritiek op Zwarte Piet.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.“An interesting thing is a good thing.”
Rekening met alles en iedereen houden kan niet. Dan heb je geen feest meer.quote:Op zondag 16 november 2014 21:47 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Hmm... mjah, maar in een multiculti samenleving is altijd wel iemand aangesproken. Ofwel, houd je rekening met alles en iedereen houd je geen flikker meer over.
Ofwel, niet zo jankmuilen overal over.
quote:Op zondag 16 november 2014 21:55 schreef Repelsteeltju het volgende:
We vieren het Sinterklaasfeest in de huidige vorm feitelijk al minstens 150 jaar. Dat noem ik voor de Nederlandse context dan vrij authentiek.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Mooi, dan kunnen wij nu eindelijk eens begrijpen waarom die Americanen zich daar zo over opwinden.quote:Op maandag 17 november 2014 00:17 schreef MakkieR het volgende:
In mijn opinie denk ik dat de discussie vooral fel gevoerd wordt vanwege de aantasting van onze identiteit. Ik kan mij nog heel goed herinneren dat ons meest geliefde vrouw de koningin nota bene, een slip op de tong maakte waarbij ze vond dat de Nederlander geen identiteit had, met alle samensmelting van nationaliteiten. dat is precies aan het zere been waar wij Nederlanders onder te lijden hebben.
Amerika kent eigenlijk ook zo'n omstreden probleem waar geen enkele politici zich aan durft te wagen en dat is het recht om een wapen te hebben. Hoeveel ellende die wet al niet heeft veroorzaakt maakt eigenlijk niet uit, want het recht op wapens valt namelijk onder het Amerikaanse identiteit wat voor veel amerikanen een groot goed is. Stel dit ter discussie en het debat daar is net zo groot of groter als het hier gaat over de pieten discussie.
Dat is wel een leuk argument, inderdaad. Ik heb nog nooit een schoorsteen gezien met blauw, groen of geel roet! Witte rook dan weer wel!quote:Op zondag 16 november 2014 17:49 schreef Scorpie het volgende:
Waarom vindt men kleurenpieten trouwens wel een goede aanvulling? Dan geloof je dus ook dat zwarte piet racistisch is,anders zijn zulke aanpassingen niet goed te praten.
Wat een onzin! Iedereen die in de Nederlandse maatschappij opgroeit weet wat racisme inhoudt en - belangrijker want breder - wat discriminatie inhoudt. Meer voorlichting gaat niets helpen. Onze jufjes verspillen al genoeg tijd aan andere zaken dan rekenen, taal en algemene ontwikkeling, laat niet nog meer op hun bordje belanden!quote:Op zondag 16 november 2014 20:24 schreef Montagui het volgende:
[..]
Ben voor hoor. Er mag misschien best wat meer aandacht en voorlichting over racisme gegeven worden.
Zou je dat erg vinden dan??quote:Op zondag 16 november 2014 21:54 schreef ArnieAlberts het volgende:
[..]
Is ook zo, ik durf op Facebook of Twitter geen woord erover te schrijven want je krijgt meteen Tanja Jess of een Anouk achter je hol aan.
Wel als ze me achterna zitten en dan vervolgens enkel hun bek opentrekken.quote:
Hij heeft wel een punt!quote:Op zondag 16 november 2014 21:47 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Hmm... mjah, maar in een multiculti samenleving is altijd wel iemand aangesproken. Ofwel, houd je rekening met alles en iedereen houd je geen flikker meer over.
Ofwel, niet zo jankmuilen overal over.
Ja OK. Eerst hun tandjes uittrekken!quote:Op maandag 17 november 2014 00:52 schreef ArnieAlberts het volgende:
[..]
Wel als ze me achterna zitten en dan vervolgens enkel hun bek opentrekken.
Sinterklaas is niet eens zwart!quote:Op maandag 17 november 2014 00:41 schreef Bram_van_Loon het volgende:
Een Sinterklaashater.
http://www.geenstijl.nl/m(...)interklaas_dood.html
En een pianoklep op hun vingers laten sodemieteren.quote:Op maandag 17 november 2014 00:56 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Ja OK. Eerst hun tandjes uittrekken!
Nou ja, als je soms ziet welke borden of symbolen door hun ouders in de handen van 3-jarigen geduwd worden, is dat wel voorstelbaar.quote:Op maandag 17 november 2014 01:02 schreef ArnieAlberts het volgende:
Ik heb vandaag voor het eerst het verhaal gehoord van de 3-jarige die voor racist werd uitgescholden, dankzij de tweet van Dominique Weesie. Dat soort verhalen hoor je niet op het journaal of in de media.
quote:Op maandag 17 november 2014 01:02 schreef ArnieAlberts het volgende:
Ik heb vandaag voor het eerst het verhaal gehoord van de 3-jarige die voor racist werd uitgescholden, dankzij de tweet van Dominique Weesie. Dat soort verhalen hoor je niet op het journaal of in de media.
Anti piet demonstrant gespot.quote:Op maandag 17 november 2014 01:08 schreef regiliopeace het volgende:
[..]
[ afbeelding ]
Misschien omdat het leugens zijn.
quote:Op maandag 17 november 2014 01:08 schreef regiliopeace het volgende:
[..]
[ afbeelding ]
Misschien omdat het leugens zijn.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |