Ja je kunt er echter weinig of niks mee. En zo zitten er allemaal onverklaarbaarheden in het verhaal. Alleen geen die 100% in de richting van een derde wijzen. Nee dat klopt. Want dan hadden we deze discussie niet.quote:Op zondag 5 oktober 2014 05:43 schreef Poekje01 het volgende:
.... en met tape aan elkaar geplakte telefoons. De meiden hadden weinig bij zich... maar de tape hadden ze niet vergeten. Altijd handig in de jungle, duck tape. Te verkrijgen bij... ja, waar eigenlijk in Boquete?
Bocas del Toro. Nee. Alto Mira?
Ja dat is mijn gedachte ook. Wie zag hun die morgen in hun hangmatje en bij een map kijken... het lijkt erop dat de meiden in haast zijn vertrokken. Als hij die dag zelf niet kon, misschien een tip gegeven of iemand geregeld?quote:Op zondag 5 oktober 2014 07:02 schreef Marrije het volgende:
Zo zat ik ook te denken aan de eventuele lift die ze misschien hebben gekregen.
Van een wildvreemde zouden ze dat toch niet accepteren? Wie kenden de meiden zo goed dat ze dachten dat diegene te vertrouwen was? Of kenden de meiden de persoon/personen niet, maar wisten ze toevallig 'wie' het was omdat diegene een functie heeft waarvan zij dachten oh dan zit het wel goed?
maar de camera (canon) deed het nog wel en daar is ook niks op achter gelaten.quote:Op zondag 5 oktober 2014 08:34 schreef agter het volgende:
Wat betreft die iPhone:
Zou het kunnen dat door het vocht het scherm niet meer te lezen was? En dat het scherm niet meer goed reageerde op aanraking?
Zou kunnen verklaren waarom er geen bericht ingegeven is. En ook waarom er zolang niet gebeld is.
En toen op het einde, nog eenmaal aangezet, in de hoop dat het scherm het weer deed...
Eens. Op de camera is niets achter gelaten.quote:Op zondag 5 oktober 2014 08:59 schreef Marrije het volgende:
[..]
maar de camera (canon) deed het nog wel en daar is ook niks op achter gelaten.
Daarom willen de ouders ook dat het stuwmeer (aan het einde van de rivier) volledig onderzocht wordt.quote:Op zondag 5 oktober 2014 01:16 schreef suddenintuition het volgende:
[..]
meeesleuren door de rivier ??? ..heeft zij dat gezegd , ja ?? ..................
En dan weet zij ook haarfijn uit te leggen, waar de rest is gebleven dan ??
......4 armen.....3 benen.......2 lichamen.......2 schedels.......3 voeten.......allemaal meegesleurd door
de rivier ??? ......maar nu kwijt dus.......gewoon kwijt.......of moet dat dan allemaal nog gevonden worden......de komende tijd.......komend jaar .....komende 5 jaar.......komende 10 jaar........??
die lui daar in Panama.....s p o r e n niet ! Hebben een I Q van 100 ( gedeeld door 3 denk ik )
( och ja, kom ik weer bitserig over, zeker ....ik wor dr sjaggerijnig van, mee en dan )
schijtzooi.....
OP -> Tijdlijn vermissing en vondstquote:Op zondag 5 oktober 2014 09:32 schreef Ratsnest89 het volgende:
Zou iemand een korte samenvatting kunnen geven vanaf dat de botten zijn gevonden een aantal maanden terug? Heb het nieuws niet zo gevolgd, en om nou 40 topics door te lezen
Je kunt je ook afvragen waarom er geen informatie wordt vrijgegeven. Een mogelijkheid zou kunnen zijn dat het materiaal gewoon even niet zo goed uitkomt als je een kostbaar crimineel onderzoek probeert los te peuteren.quote:Op zondag 5 oktober 2014 04:17 schreef Poekje01 het volgende:
zowel de vrijwillgers bij WS als FOK hebben slechts een beperkte hoeveelheid gegevens en feiten ter beschikking. Zo ontbreken een groot deel van de foto's. De families willen beiden niet dat er foto's getoond worden.
Of ze waren gewoon overvallen.quote:Op zondag 5 oktober 2014 08:34 schreef agter het volgende:
Wat betreft die iPhone:
Zou het kunnen dat door het vocht het scherm niet meer te lezen was? En dat het scherm niet meer goed reageerde op aanraking?
Zou kunnen verklaren waarom er geen bericht ingegeven is. En ook waarom er zolang niet gebeld is.
En toen op het einde, nog eenmaal aangezet, in de hoop dat het scherm het weer deed...
Maar voor de iphone is er dus een mogelijke goede verklaring.quote:Op zondag 5 oktober 2014 09:10 schreef agter het volgende:
[..]
Eens. Op de camera is niets achter gelaten.
Maar voor de iPhone is dus een goede verklaring.
Daarnaast hebben we eigenlijk gewoon nog bitter weinig terug gevonden van de dames. Wellicht is er wel een afscheidsbriefje achter gelaten, maar zit ie bijv in de andere broek, of ligt ie op de plek waar een van beiden overleden is.
Het simpele feit dat we (nog) geen briefje gevonden hebben, wil niet zeggen dat het er niet is.
Ja hoor, daar komt ie: nadat de botten zijn gevonden hebben de Panamese autoriteiten geconcludeerd dat er geen sprake was van een misdrijf en is het onderzoek afgesloten. De familie van K. is vervolgens zelf gaan zoeken in Panama, maar hebben ook niets kunnen vinden. Hun frustratie daarover hebben ze onlangs naar buiten gebracht in een televisieprogramma van Humberto Tan, die begrijpend knikte. Dat was het.quote:Op zondag 5 oktober 2014 09:32 schreef Ratsnest89 het volgende:
Zou iemand een korte samenvatting kunnen geven vanaf dat de botten zijn gevonden een aantal maanden terug? Heb het nieuws niet zo gevolgd, en om nou 40 topics door te lezen
zou kunnen, op zich niet gek als je bv met een bende te maken zou hebben.quote:Op zondag 5 oktober 2014 09:53 schreef 11en30 het volgende:
[..]
Je kunt je ook afvragen waarom er geen informatie wordt vrijgegeven. Een mogelijkheid zou kunnen zijn dat het materiaal gewoon even niet zo goed uitkomt als je een kostbaar crimineel onderzoek probeert los te peuteren.
Is dat zo? Ik kan dat nergens vinden, alleen dat het onderzoek naar Lisanne Froon is afgesloten.quote:Op zondag 5 oktober 2014 10:19 schreef Dr.Kloothommel het volgende:
[..]
Ja hoor, daar komt ie: nadat de botten zijn gevonden hebben de Panamese autoriteiten geconcludeerd dat er geen sprake was van een misdrijf en is het onderzoek afgesloten. De familie van K. is vervolgens zelf gaan zoeken in Panama, maar hebben ook niets kunnen vinden. Hun frustratie daarover hebben ze onlangs naar buiten gebracht in een televisieprogramma van Humberto Tan, die begrijpend knikte. Dat was het.
http://www.nrc.nl/handels(...)n-afgesloten-1424582quote:Onderzoek naar Lisanne Froon afgesloten
Stoffelijk overschot komt terug naar Nederland. Resten van vriendin Kris Kremers blijven in Panama om onderzoek gaande te houden.
Dat is formaliteit. De woordkeuze zegt genoeg: ... om het onderzoek gaande te houden...quote:Op zondag 5 oktober 2014 10:23 schreef Marrije het volgende:
[..]
Is dat zo? Ik kan dat nergens vinden, alleen dat het onderzoek naar Lisanne Froon is afgesloten.
[..]
http://www.nrc.nl/handels(...)n-afgesloten-1424582
Maar dat is van 25 september, kan best zijn dat ik een later bericht heb gemist dat het onderzoek naar Kris ook is afgesloten.
Dat wisten we maanden geleden al.quote:Op zondag 5 oktober 2014 05:30 schreef Rica het volgende:
"Omdat we niet weten wat er gebeurd is, ligt een verdwaling het meest voor de hand"
Meer is het niet. Het hele verdwalingsargument samengevat.
Het is een feit dat er elke dag mensen vermoord worden. Zelfs in ons veilige Nederland zitten we aan zo'n 180 per jaar. Waarom zou je het uitsluiten als je niet weet wat er gebeurd is??
"Ja maar er zijn geen sporen die op moord wijzen."
Waar wijzen de sporen dan wel op? Wie is er in staat een coherent verhaal van te breiden? Een dichtgeknoopt broekje, een rugzak met spulletjes inclusief BH's, vreemde belpatronen, een serie vreemde foto's, een paar botten. Wie kan er iets van maken dat niet uit honderduizend aannames en speculaties bestaat? Niemand.
In plaats van dat die sporen vragen oproepen vinden sommigen er een bevestiging in dat er geen derde bij betrokken kan zijn. Uitgesloten. Scheermes. Hoe meer bizar de sporen zijn, hoe meer bevestiging voor hen.
Ik zou stellen dat juist in geval van moord de sporen bizar kunnen zijn omdat een dader of daders nog van alles met de lichamen en de spullen heeft kunnen doen na de dood van de meisjes. Maar een 100% spoor van moord heeft een dader dan ook weg kunnen halen. Nog afgezien van de natuur die razendsnel alles uitwist. Als ze gewurgd zijn zul je dat in ieder geval niet aan een rib of een stukje voet kunnen aflezen.
Het belangrijkste van het artikel van vandaag (gisteren) vond ik dat de meisjes heel duidelijk op pad zijn gegaan voor een korte wandeling. Ze hadden eigenlijk niks bij zich.
Conclusie: Het is niet logisch te veronderstellen dat ze op eigen houtje de jungle in zijn getrokken.
Die beloning is in april al uitgeloofd. Eerst een relatief kleine beloning, en later opgehoogd naar een (ook voor NL-begrippen) flinke beloning. En dat heeft niets opgeleverd dat het raadsel oploste.quote:Op zondag 5 oktober 2014 06:07 schreef Rica het volgende:
[..]
Ja je kunt er echter weinig of niks mee. En zo zitten er allemaal onverklaarbaarheden in het verhaal. Alleen geen die 100% in de richting van een derde wijzen. Nee dat klopt. Want dan hadden we deze discussie niet.
Maar alles bij elkaar genomen is het iig voor mij te veel om als "simpele" verdwaling af te doen.
Zonder getuigen of een bekentenis van de dader zal het echter bijna onmogelijk worden de zaak op te lossen. Aangenomen dat het een misdrijf is.
Op dit moment zou denk ik een beloning uitloven het meest effectief zijn. Een beloning voor de gouden tip, dus niet dat elke jandoedel met een mooi verhaal het denkt te kunnen claimen.
De meeste daders worden gepakt omdat ze praten of dat op een andere manier anderen op de hoogte zijn van wat er gebeurd is. Of dat de omgeving in ieder geval sterke vermoedens heeft.
Loof maar een vette beloning uit. Misschien dat het aantrekkelijk genoeg zal zijn dat iemand dan wel zijn bek opentrekt. Als mensen iets weten zullen ze uit zichzelf waarschijnlijk niet praten. Loyaliteit of angst, geen gedoe willen etc.
De kans dat daar iets gevonden wordt is bijzonder klein.Een stuwmeer is erg groot en erg diep en de oorspronkelijke vegetatie en bebouwing is nog aanwezig onder water. Dat is zoeken naar een speld in een hooiberg.quote:Op zondag 5 oktober 2014 09:19 schreef agter het volgende:
[..]
Daarom willen de ouders ook dat het stuwmeer (aan het einde van de rivier) volledig onderzocht wordt.
Grote kans dat daar nog wel wat gevonden kan worden.
Dit is echter privé terrein van een onderneming, en die hebben hiervoor geen toestemming gegeven.
Eens. Maar er komt vast iemand met "maar als de ontvoerders wisten dat er toch geen bereik was" etc.quote:Op zondag 5 oktober 2014 10:37 schreef Dr.Kloothommel het volgende:
Een sterke aanwijzing tegen een ontvoering vormen de telefoons en camera:
1. Stel dat ze zijn ontvoerd,
2. Dan zouden de ontvoerders onmiddellijk hun telefoons en camera hebben afgepakt,
3. Maar dan zouden ze niet nog vier dagen de pincode hebben kunnen intoetsen,
4. Hetgeen in tegenspraak is met de feiten.
Conclusie: 1. is onwaar; ze zijn niet ontvoerd.
Het is dus nog niet afgsloten.quote:Op zondag 5 oktober 2014 10:31 schreef Dr.Kloothommel het volgende:
[..]
Dat is formaliteit. De woordkeuze zegt genoeg: ... om het onderzoek gaande te houden...
Bovendien, ook al zouden ze daar nog een bot of een schedel vinden waarop dan weer geen sporen van geweld worden aangetroffen, wat zou dat aan de zaak veranderen?quote:Op zondag 5 oktober 2014 10:37 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
De kans dat daar iets gevonden wordt is bijzonder klein.Een stuwmeer is erg groot en erg diep en de oorspronkelijke vegetatie en bebouwing is nog aanwezig onder water. Dat is zoeken naar een speld in een hooiberg.
Niemand sluit een misdrijf uit.quote:Op zondag 5 oktober 2014 10:17 schreef Marrije het volgende:
[..]
Maar voor de iphone is er dus een mogelijke goede verklaring.
Briefje? Zou kunnen. Ik zou eerder een berichtje op de telefoon of met de camera verwachten, maar het zou kunnen dat ze een briefje hebben geschreven.
Ja, zo is het inderdaad, dat er geen aanwijzing is voor een briefje sluit niet uit dat het er was.
Idem voor een misdrijf, dat er geen aanwijzingen voor zijn sluit niet uit dat het er was.
Inderdaad. In tegenstelling tot wat sommige mensen (hardnekkig) denken.quote:
Wat doen ze dan nog? Niet veel volgens mij.quote:
Maar het KL-topic is de facto nog gewoon actiefquote:Op zondag 5 oktober 2014 10:48 schreef agter het volgende:
[..]
Wat doen ze dan nog? Niet veel volgens mij.
Het onderzoek is de facto dus gewoon gesloten.
Niet veel is in elk geval niet niks.quote:Op zondag 5 oktober 2014 10:48 schreef agter het volgende:
[..]
Wat doen ze dan nog? Niet veel volgens mij.
Het onderzoek is de facto dus gewoon gesloten.
Het is alleen wat minder waarschijnlijk, gezien het feit dat er geen bewijzen voor zijn.quote:
Minder waarschijnlijk dan wat? Waar wel bewijzen voor zijn?quote:Op zondag 5 oktober 2014 11:13 schreef agter het volgende:
[..]
Het is alleen wat minder waarschijnlijk, gezien het feit dat er geen bewijzen voor zijn.
Conclusie:........quote:Op zondag 5 oktober 2014 05:30 schreef Rica het volgende:
"Omdat we niet weten wat er gebeurd is, ligt een verdwaling het meest voor de hand"
Meer is het niet. Het hele verdwalingsargument samengevat.
Het is een feit dat er elke dag mensen vermoord worden. Zelfs in ons veilige Nederland zitten we aan zo'n 180 per jaar. Waarom zou je het uitsluiten als je niet weet wat er gebeurd is??
"Ja maar er zijn geen sporen die op moord wijzen."
Waar wijzen de sporen dan wel op? Wie is er in staat een coherent verhaal van te breiden? Een dichtgeknoopt broekje, een rugzak met spulletjes inclusief BH's, vreemde belpatronen, een serie vreemde foto's, een paar botten. Wie kan er iets van maken dat niet uit honderduizend aannames en speculaties bestaat? Niemand.
In plaats van dat die sporen vragen oproepen vinden sommigen er een bevestiging in dat er geen derde bij betrokken kan zijn. Uitgesloten. Scheermes. Hoe meer bizar de sporen zijn, hoe meer bevestiging voor hen.
Ik zou stellen dat juist in geval van moord de sporen bizar kunnen zijn omdat een dader of daders nog van alles met de lichamen en de spullen heeft kunnen doen na de dood van de meisjes. Maar een 100% spoor van moord heeft een dader dan ook weg kunnen halen. Nog afgezien van de natuur die razendsnel alles uitwist. Als ze gewurgd zijn zul je dat in ieder geval niet aan een rib of een stukje voet kunnen aflezen.
Het belangrijkste van het artikel van vandaag (gisteren) vond ik dat de meisjes heel duidelijk op pad zijn gegaan voor een korte wandeling. Ze hadden eigenlijk niks bij zich.
Conclusie: Het is niet logisch te veronderstellen dat ze op eigen houtje de jungle in zijn getrokken.
Ik denk dat aardig wat mensen in Boquete weten wat er gebeurd is met de vrouwen maar dat een ieder de lippen stijf op elkaar houdt uit angst voor gevolgen voor henzelf.quote:Op zondag 5 oktober 2014 06:07 schreef Rica het volgende:
[..]
Ja je kunt er echter weinig of niks mee. En zo zitten er allemaal onverklaarbaarheden in het verhaal. Alleen geen die 100% in de richting van een derde wijzen. Nee dat klopt. Want dan hadden we deze discussie niet.
Maar alles bij elkaar genomen is het iig voor mij te veel om als "simpele" verdwaling af te doen.
Zonder getuigen of een bekentenis van de dader zal het echter bijna onmogelijk worden de zaak op te lossen. Aangenomen dat het een misdrijf is.
Op dit moment zou denk ik een beloning uitloven het meest effectief zijn. Een beloning voor de gouden tip, dus niet dat elke jandoedel met een mooi verhaal het denkt te kunnen claimen.
De meeste daders worden gepakt omdat ze praten of dat op een andere manier anderen op de hoogte zijn van wat er gebeurd is. Of dat de omgeving in ieder geval sterke vermoedens heeft.
Loof maar een vette beloning uit. Misschien dat het aantrekkelijk genoeg zal zijn dat iemand dan wel zijn bek opentrekt. Als mensen iets weten zullen ze uit zichzelf waarschijnlijk niet praten. Loyaliteit of angst, geen gedoe willen etc.
Hoe zou je dat kunnen doorbreken?quote:Op zondag 5 oktober 2014 11:30 schreef gynaika het volgende:
[..]
Ik denk dat aardig wat mensen in Boquete weten wat er gebeurd is met de vrouwen maar dat een ieder de lippen stijf op elkaar houdt uit angst voor gevolgen voor henzelf.
De beloning die was uitgeloofd was niet groot genoeg denk je?quote:Op zondag 5 oktober 2014 11:31 schreef agter het volgende:
[..]
Hoe zou je dat kunnen doorbreken?
Geld?
Ik zit aan een ander soort misdaad te denken, even terugkomend op het cocaïne-verhaal: iemand die lichamen of spullen vindt maar niet wil dat de politie op die plek onderzoek gaat doen, omdat daar iets illegaals gebeurt. En die zorgt ervoor dat men ergens anders gaat zoeken.quote:Op zondag 5 oktober 2014 11:18 schreef Geruisloos het volgende:
Met de nieuwe info die we hebben (bevestiging van ingevoerde PIN codes), kunnen we de misdaadscenario's scherper krijgen.
De enige mogelijk misdaadscenario's zijn:
• Ontvoering (met of zonder ontsnapping van één of beiden).
• Een ontsnapping, van één of beiden, aan misdadiger(s) vóór of ná een misdaad.
• Een misdaad op of na 5 april
Eens? Wat zou hier nog bij moeten? Of kan er een regel worden uitgesloten?
interessante vraagquote:Op zondag 5 oktober 2014 11:31 schreef agter het volgende:
[..]
Hoe zou je dat kunnen doorbreken?
Geld?
misschien een verschillend idee over 'aardig wat'?quote:Op zondag 5 oktober 2014 11:33 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
De beloning die was uitgeloofd was niet groot genoeg denk je?
En ik denk overigens helemaal niet dat er aardig wat mensen in Boquete weten wat er gebeurd is met Kris en Lisanne.
¤ 30.000 lijkt me aardig wat. Zelfs in NL voor velen al een jaarsalaris.quote:Op zondag 5 oktober 2014 11:47 schreef Marrije het volgende:
[..]
interessante vraag
[..]
misschien een verschillend idee over 'aardig wat'?
Denk jij dat er uberhaupt iemand is die er meer van weet maar niets zegt om watvoor reden dan ook?
Het is een feit dat ze verdwaald zijn. Echter, het is niet duidelijk wat er gebeurd is, nadat ze waren verdwaald.quote:Op zondag 5 oktober 2014 11:18 schreef Marrije het volgende:
[..]
Minder waarschijnlijk dan wat? Waar wel bewijzen voor zijn?
Men kan ook ergens anders gaan leven.quote:Op zondag 5 oktober 2014 11:47 schreef Marrije het volgende:
[..]
interessante vraag
maar nee ik denk dat geld niet het eerste is wat het zou kunnen doorbreken, ik denk dat de angst te groot is, men moet daar nog verder leven
Voor 30,000$ koop je in Boquete een klein huis, of een flinke lap grond. Ik vind dat aardig wat.quote:misschien een verschillend idee over 'aardig wat'?
¤ 30.000. Geen dollars. Is belangrijk, want is meer.quote:Op zondag 5 oktober 2014 12:03 schreef Domnivoor het volgende:
[..]
Men kan ook ergens anders gaan leven.
[..]
Voor 30,000$ koop je in Boquete een klein huis, of een flinke lap grond. Ik vind dat aardig wat.
In zo'n relatief kleine gemeenschap zal de angst het winnen van een beloning in geld.quote:Op zondag 5 oktober 2014 11:31 schreef agter het volgende:
[..]
Hoe zou je dat kunnen doorbreken?
Geld?
Angst voor wie of wat? Kennelijk denk je aan één of meerdere daders?quote:Op zondag 5 oktober 2014 12:12 schreef gynaika het volgende:
[..]
In zo'n relatief kleine gemeenschap zal de angst het winnen van een beloning in geld.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |