quote:Op dinsdag 9 september 2014 20:35 schreef Monolith het volgende:
Dat werd overigens gewoon verteld in Nieuwsuur hoor. Sterker nog, daar werden ook nog eens kritische kanttekeningen bij het werk van Sweeney geplaatst. Gekke NPO!
GeenStijl zijn een stelletje zure zeikerds - maar af en toe hebben ze een goed punt.quote:Op dinsdag 9 september 2014 20:45 schreef Megumi het volgende:
Ik raadpleeg altijd verschillende bronnen voor mijn nieuws. En lees zo af en toe nog eens een boek. Wat zeldzaam aan het worden is. Geen stijl hoort daar in elk geval niet bij.
Ach in dit geval valt het wel mee aangezien diezelfde NOS gewoon een kritische rapportage over het werk van Sweeney uitzond in Nieuwsuur, maar daar hebben de hooivorken in dit topic kennelijk geen boodschap aan.quote:Op dinsdag 9 september 2014 20:46 schreef Nemephis het volgende:
[..]
GeenStijl zijn een stelletje zure zeikerds - maar af en toe hebben ze een goed punt.
Ik heb best wel wat warme gevoelens aan de koude oorlog. Een duidelijke vijand met een hoofdstad waar je naar kan bellen en kan dreigen een A bom op te gooien.quote:Op dinsdag 9 september 2014 20:46 schreef Nemephis het volgende:
[..]
GeenStijl zijn een stelletje zure zeikerds - maar af en toe hebben ze een goed punt.
quote:Reactie NOS op berichtgeving GeenStijl
9 september 2014 - De uitleg die GeenStijl geeft aan ons onderwerp van gisteravond over de MH17 is niet correct.
In het onderwerp in het late NOS Journaal van 8 september over de BBC-documentaire over de MH17 is bij de beelden van de ontmoeting tussen president Poetin en de BBC-journalist de volgende formulering gebruikt: zo goed als genegeerd (over de houding van Poetin na de gestelde vraag door de BBC-verslaggever).
In de beperkte ruimte die er in een tv-onderwerp is, moeten we altijd kiezen en selecteren. In dit geval is de reactie van Poetin weggelaten, omdat hij in zijn antwoord niet concreet inging op de kern van het desbetreffende onderwerp, namelijk: hebben Russische militairen een raket afgeschoten op de MH17?
De manier waarop we dit hebben gedaan, had anders gemoeten. Want de door ons gekozen formulering doet onvoldoende recht aan de ontmoeting zoals die te zien is op het ruwe beeldmateriaal. Daarop is te zien dat de Russische president de journalist te woord staat, en antwoorden geeft. Achteraf gezien hadden we beter wel een stukje van Poetin kunnen laten zien en/of een andere tekst kunnen kiezen, maar dat had aan de strekking van ons onderwerp niets veranderd. Dat blijkt ook uit een opmerking van Sweeney zelf die in zijn reportage zegt dat Poetin wegloopt als hij concreet naar de aanval op de MH17 vraagt.
En daar ging het ons dus om.
Marcel Gelauff
Hoofdredacteur NOS Nieuws
AHAHAHAHAHAAHAH omdat het antwoord je niet aanstaat ga je ff lekker creatief en naar sentiment knippen en selecteren HHAHAHAHHAAAHHAAHAquote:... moeten we altijd kiezen en selecteren. In dit geval is de reactie van Poetin weggelaten, omdat hij in zijn antwoord niet concreet inging..
Ach, het klopte ook gewoon dat Poetin er niet op in ging en heel ergens anders over begon.quote:Op dinsdag 9 september 2014 21:11 schreef MrStalin het volgende:
Ik heb die Marcel Gelauff nu al 3 verschillende verklaringen zien geven. Volgens mij staat ie lichtelijk onder druk
Maar daar gaat het hier nu juist niet om.quote:Op dinsdag 9 september 2014 21:13 schreef Monolith het volgende:
[..]
Ach, het klopte ook gewoon dat Poetin er niet op in ging en heel ergens anders over begon.
Nou ja als ik jou vraag waar jij gisteren was en je begint over het weer dan negeer je de vraag ook gewoon. Maar nogmaals, het feit dat er vervolgens gewoon een kritische reportage over het werk van Sweeney te zien was waarin zijn 'onderzoek' betwist werd negeert iedereen hier voor het gemak want dat past niet in het plaatje van de NOS die enkel de Russen wil zwartmaken.quote:Op dinsdag 9 september 2014 21:16 schreef MrStalin het volgende:
[..]
Maar daar gaat het hier nu juist niet om.
QFT.quote:Op dinsdag 9 september 2014 20:42 schreef Yi-Long het volgende:
TS komt er eindelijk achter dat we hier massaal geïndoctrineerd worden door een partijdige media...
Waarom denk je dat we nu ook iedere dag shockerende beelden uit Irak te zien krijgen van de verschrikkingen aangericht door ISIS, terwijl we de voorgaande jaren vrijwel geen beelden zagen van alle slachtoffers door westerse bombardementen en drone-attacks!? Alsof dat 'schoon' en 'onschuldig' was allemaal.
Het nieuws is niet objectief of onafhankelijk. Het is een WAPEN dat gebruikt wordt om de bevolking achter een bepaald doel te krijgen, dus de tegenstander compleet zwart maken zodat iedereen daar angst en haat voor voelt, en vervolgens is er dus een basis om weer even een gewapend conflict aan te gaan.
Genoeg mensen die het van verschillende bronnen via internet bekijken die ook wereldvreemd zijn. Juist internet zorgt ervoor dat de meest idiote theorieën aandacht krijgen. Al denk ik dat alleen echt goede journalisten en insiders het belangrijkste deel van de waarheid in handen hebben.quote:Op dinsdag 9 september 2014 21:22 schreef LXIV het volgende:
[..]
QFT.
Beelden en toestanden die onwelgevallig zijn worden ook gewoon genegeerd, terwijl relatief kleine zaken enorm opgeblazen worden. De enige manier om een objectieve mening te vormen is breed, dus van verschillende bronnen, te oriënteren op het internet.
Ik ken nog wel wat mensen die zich vooral op de krant en het journaal richten voor hun nieuwsvoorziening. Het is vaak ongelofelijk hoe naïef die mensen zijn in hun wereldbeeld. Ook geen wonder als je dag-in, dag-uit alleen maar MSM-proganda te slikken krijgt. Dan is het ook allemaal heel logisch hoe er gereageerd wordt.
Dit niet specifiek voor de Oekraïne natuurlijk, dit is al jaren aan de gang. En dan hebben we het nog niet eens over het journalistieke gilde, dat buitengewoon gemakzuchtig, risicomijdend en beperkt begaafd is. Dat heb ik uit eigen hand heel vaak meegemaakt.
Ik kreeg een paar jaar geleden regelmatig journalisten op bezoek die ik dan kon vertellen waar ik mee bezig was. Daar zat ook wel een enkele goede bij, maar de meesten vonden het maar al te gemakkelijk om gewoon op te schrijven wat ik ze vertelde of presenteerde, fotootje schieten en ik las mijn zinnen soms letterlijk in de krant terug. Was voor mij heel gemakkelijk trouwens, maar als journalisten vond ik ze waardeloos.quote:Op dinsdag 9 september 2014 21:25 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Genoeg mensen die het van verschillende bronnen via internet bekijken die ook wereldvreemd zijn. Juist internet zorgt ervoor dat de meest idiote theorieën aandacht krijgen. Al denk ik dat alleen echt goede journalisten en insiders het belangrijkste deel van de waarheid in handen hebben.
Uit interesse. Wat heb je uit eigen hand zoal (vaak) meegemaakt?
Ik zou zeggen, zet vanavond eens de TV aan, kijk die nieuwe variant van Pauw & Witteman en observeer hoe vaak mensen niet antwoord geven op de vraag. Dat geldt voor best veel mensen die geïnterviewd worden (vooral in de politiek). Dat Putin hier totaal geen antwoord geeft op de vraag, daar heb je inderdaad gelijk in. Ook dat het vervelend is voor de interviewer.quote:Op dinsdag 9 september 2014 21:18 schreef Monolith het volgende:
[..]
Nou ja als ik jou vraag waar jij gisteren was en je begint over het weer dan negeer je de vraag ook gewoon. Maar nogmaals, het feit dat er vervolgens gewoon een kritische reportage over het werk van Sweeney te zien was waarin zijn 'onderzoek' betwist werd negeert iedereen hier voor het gemak want dat past niet in het plaatje van de NOS die enkel de Russen wil zwartmaken.
Er zit een verschil tussen draaien en een totaal ander antwoord geven. Dat laatste deed Poetin. Daarnaast blijf jij ook gewoon negeren dat de NOS Rusland zelf eigenlijk vrijpleit in Nieuwsuur. Dat past niet zo goed in het in dit topic heersende narratiefje, kennelijk.quote:Op dinsdag 9 september 2014 21:29 schreef MrStalin het volgende:
[..]
Ik zou zeggen, zet vanavond eens de TV aan, kijk die nieuwe variant van Pauw & Witteman en observeer hoe vaak mensen niet antwoord geven op de vraag. Dat geldt voor best veel mensen die geïnterviewd worden (vooral in de politiek). Dat Putin hier totaal geen antwoord geeft op de vraag, daar heb je inderdaad gelijk in. Ook dat het vervelend is voor de interviewer.
Maar daar draait hier totaal niet om, het gaat erom dat de NOS blijkbaar een reden heeft om de waarheid te verdraaien.
Probleem is natuurlijk ook dat steeds minder mensen behoefte lijken te hebben aan inhoud. Liever een flitsend itempje van dertig seconden dan een uitgebreide reportage. Als je voorstelt om late night talkshows naar het niveau van buitenhof te tillen krijg je ook enkel gejank om je oren.quote:Op dinsdag 9 september 2014 21:36 schreef trancethrust het volgende:
Dat NOS nieuws geregeld faalt, staat vast. Ik wil best geloven dat dit weer zo'n ongelukje was: Sweeney zegt hij negeert, dus we monteren dat maar. Propaganda is het waarschijnlijk niet, is te moeilijk voor ze.
Overigens is NOS nieuws geen nieuwsuur inderdaad; er is nog hoop. Maar helaas heeft die laatste niet zoveel kijkers als die eerste.
De NOS verdraaid de waarheid helemaal niet.quote:Op dinsdag 9 september 2014 21:29 schreef MrStalin het volgende:
[..]
Ik zou zeggen, zet vanavond eens de TV aan, kijk die nieuwe variant van Pauw & Witteman en observeer hoe vaak mensen niet antwoord geven op de vraag. Dat geldt voor best veel mensen die geïnterviewd worden (vooral in de politiek). Dat Putin hier totaal geen antwoord geeft op de vraag, daar heb je inderdaad gelijk in. Ook dat het vervelend is voor de interviewer.
Maar daar draait hier totaal niet om, het gaat erom dat de NOS blijkbaar een reden heeft om de waarheid te verdraaien. En dat vervolgens de eindredacteur naar iets wat totaal niet relevant is grijpt om dit gedrag te verklaren.
Blijkbaar heeft de NOS een reden om de waarheid te verdraaien. Waarom? Geen idee. Maar als je de beelden zo verwerkt dat het lijkt alsof Putin heel asociaal doorloopt, vind ik dat persoonlijk best vreemd. Ik betwijfel of dit alleen maar te maken had met het ontwijken van de vraag, wat die Gelauff dus stelt.quote:Op dinsdag 9 september 2014 21:31 schreef Monolith het volgende:
[..]
Er zit een verschil tussen draaien en een totaal ander antwoord geven. Dat laatste deed Poetin. Daarnaast blijf jij ook gewoon negeren dat de NOS Rusland zelf eigenlijk vrijpleit in Nieuwsuur. Dat past niet zo goed in het in dit topic heersende narratiefje, kennelijk.
Ach zoals iemand eerder aankaartte lijkt me dit eerder onzorgvuldig / incompetent dan een kwestie van kwade opzet.quote:Op dinsdag 9 september 2014 21:49 schreef MrStalin het volgende:
[..]
Blijkbaar heeft de NOS een reden om de waarheid te verdraaien. Waarom? Geen idee. Maar als je de beelden zo verwerkt dat het lijkt alsof Putin heel asociaal doorloopt, vind ik dat persoonlijk best vreemd. Ik betwijfel of dit alleen maar te maken had met het ontwijken van de vraag, wat die Gelauff dus stelt.
Ik haal het nota bene in de post die je citeert aan.quote:Overigens, ik 'blijf negeren dat de NOS Rusland vrijpleit in Nieuwsuur'?Wat? Waar? Ik heb hier twee posts neergezet ofzo. Kan je even aangeven waar je dat dan eerder aangekaart hebt?
Ik heb de uitzending van Nieuwsuur (nog) niet gezien, maar als ze zichzelf inderdaad verbeteren, is dat natuurlijk een goede zaak.
Om dezelfde reden waarom hier ook een topic over loopt in BNW.quote:Op dinsdag 9 september 2014 21:54 schreef Zolder het volgende:
Grappig dat de nieuwswebsites zoals nu, ad en telegraaf hier niet over berichten.
Laten we het hopen. Maar vind je zelf de montage niet vreemd dan?quote:Op dinsdag 9 september 2014 21:53 schreef Monolith het volgende:
Ach zoals iemand eerder aankaartte lijkt me dit eerder onzorgvuldig / incompetent dan een kwestie van kwade opzet.
Verder had ik de NOS overigens niet nodig om in te zien dat de vraag van Sweeney onzinnig en suggestief was, maar ik zal wel een ongebruikelijk kritische kijker zijn.
Sorry, wat? ik citeerde niemand.quote:[..]
Ik haal het nota bene in de post die je citeert aan.
Ik zeg toch dat ik het niet heel handig vind?quote:Op dinsdag 9 september 2014 22:00 schreef MrStalin het volgende:
[..]
Laten we het hopen. Maar vind je zelf de montage niet vreemd dan?
Lees het topic even terug. Zo moeilijk is het niet.quote:[..]
Sorry, wat? ik citeerde niemand.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |