SPOILER: Foto'sOm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.[..]
Liveblogs
Live UA Map
Liveblog Al Jazeera
Liveblog Kyiv Post
Liveblog RT
Liveblog The Guardian
Liveblog The Interpreter
Liveblog RFE/RL
Blogs
Pro-Oekraïens
Dmitry Tymchuk / Information Resistance
Voices of Ukraine
Blogspot Ukraine at war
Pro-Russisch
Icorpus
Slavyangrad
Websites Oekraïense Overheid
Crisis centrum Live
Information Analysis Centre NSDC of Ukraine
Officiële website van de president
Staatsveiligheidsdienst (SBU)
Grenswacht (State Border Guard of Ukraine)
Kranten / Persbureaus / media
Kyiv Post
Ukrinform
Interfax Ukraine
Reuters
Itar-Tass
Vice News
Pro-Oekraïens
https://twitter.com/NSDC_ua
https://twitter.com/Liveuamap
https://twitter.com/StateOfUkraine
https://twitter.com/EuromaidanPR
https://twitter.com/MiddleEast_BRK
https://twitter.com/lennutrajektoor
https://twitter.com/RutheniaRus
https://twitter.com/myroslavapetsa
Pro-Russisch
https://twitter.com/NovorossiaNews
https://www.youtube.com/user/newsanna1945
https://twitter.com/A_J_S_B
https://twitter.com/gbazov
https://twitter.com/Catherina_News
28 augustus 2014:
Eerder vandaag zei de Oekraïense president Petro Porosjenko dat 'Russische troepen Oekraïne zijn binnengetreden'. Hij zegde zijn trips naar het buitenland af en riep de veiligheidsraad voor een spoedzitting bijeen. De VS en de NAVO lijken zijn lezing nu te bevestigen.SPOILER: Foto'sOm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Kiev Independence Day Parade Flaunts Artillery and Armor: Russian Roulette (Dispatch 71)
[..]
28 augustus 2014:
Eerder vandaag zei de Oekraïense president Petro Porosjenko dat 'Russische troepen Oekraïne zijn binnengetreden'. Hij zegde zijn trips naar het buitenland af en riep de veiligheidsraad voor een spoedzitting bijeen. De VS en de NAVO lijken zijn lezing nu te bevestigen.
3 september 2014
''Er bestaat een kans dat wij dezelfde fouten nu maken als in Munich in 1938. Wij weten niet wat er straks gaat gebeuren'', aldus britse premier David Cameron. "Deze keer kunnen wij niet aan de eisen van Poetin voldoen. Hij heeft de Krim al veroverd, en wij kunnen niet toestaan dat hij straks het hele land in bezet neemt."President Obama zal woensdag de Baltische staten bezoeken voor de NAVO-top die deze week plaatsvindt in Newport, Wales. De kern van de top zal over het beschermen van de Balitsche staten gaan.twitter:BBCDanielS twitterde op dinsdag 02-09-2014 om 17:38:22UK Defence Minister Julian Brazier says British troops may take part in a military exercise in Ukraine later this month. reageer retweet
Anti-Turkije
Strijd tussen het westen en Rusland is niet in het voordeel van Rusland, Rusland wil juist een goede band met het westen. Rusland liet bijvoorbeeld de Irakoorlog gewoon toe net als de bombardementen op Libië. Het westen blijft echter proberen landen in te lijven die Rusland als haar invloedssfeer beschouwt zoals Oekraïne, Moldavië of Georgië.quote:Op zaterdag 6 september 2014 17:22 schreef Basterds het volgende:
[..]
Oke. Dus wat je eigenlijk zegt is dat Rusland in zo'n hypothetische situatie Oekraine wel de kans zou geven om zijn eigen weg te gaan en zijn eigen keuzes te maken. Waar is dat idee op gebaseerd? Op de hedendaagse omgang van Rusland met omringende landen? Op de tijd van de Sovjet-Unie?
Nee, dat doe ik niet.quote:Op zaterdag 6 september 2014 17:39 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Jij verdedigt het slopen van Oekraïne echt met het verwijzen naar een handelsverdragje? Vind dat wel bijzonder...
Ok, dus mag Rusland die landen wel bedreigen en mogen ze niet zelfstandig keuzes maken?quote:Op zaterdag 6 september 2014 17:48 schreef SadPanda het volgende:
[..]
Strijd tussen het westen en Rusland is niet in het voordeel van Rusland, Rusland wil juist een goede band met het westen. Rusland liet bijvoorbeeld de Irakoorlog gewoon toe net als de bombardementen op Libië. Het westen blijft echter proberen landen in te lijven die Rusland als haar invloedssfeer beschouwt zoals Oekraïne, Moldavië of Georgië.
Het lijkt er wel verdacht veel op dat je dat doet...quote:Op zaterdag 6 september 2014 17:50 schreef SadPanda het volgende:
[..]
Nee, dat doe ik niet.
Zonder de (illegale) coup was er nu geen oorlog.
Er was geen illegale coup. Ook de OVSE zegt dat hiervan geen sprake was.quote:Op zaterdag 6 september 2014 17:50 schreef SadPanda het volgende:
[..]
Nee, dat doe ik niet.
Zonder de (illegale) coup was er nu geen oorlog.
Die landen mogen dat wel maar dan vervalt bijvoorbeeld de korting op gas of komt er een import verbod op een bepaald product.quote:Op zaterdag 6 september 2014 17:51 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Ok, dus mag Rusland die landen wel bedreigen en mogen ze niet zelfstandig keuzes maken?
Vind dat heel bijzonder geredeneerd elke keer.
Die landen hebben vaak al eeuwen ruzie met de Russen en zijn nu onafhankelijk maar ze moeten volgens jou wel braaf blijven doen wat de Russen zeggen?
quote:I wanted to remind you all that right now there are people dying in Donetsk and Luhansk regions trying to secure their freedom from the iron grips of the Ukrainian Junta.
We pray that the defenders of Donetsk return home to their families with their lives, so let us have one post in dedication to the now over 1,000 DPR Militia soldiers who have sacrificed their lives in defending Donetsk, and her proud people.
Als je de grondwet negeert is de coup niet illegaal, anders wel. In de grondwet staat duidelijk hoeveel parlementsleden ja moeten stemmen om een president af te zetten.quote:Op zaterdag 6 september 2014 17:54 schreef remlof het volgende:
[..]
Er was geen illegale coup. Ook de OVSE zegt dat hiervan geen sprake was.
Link? Ik kan geen OSCE standpunt over de afzetting van Yanukovych vinden.quote:Op zaterdag 6 september 2014 17:54 schreef remlof het volgende:
[..]
Er was geen illegale coup. Ook de OVSE zegt dat hiervan geen sprake was.
Wij als westerse wereld moeten ook voor onszelf een grens vaststellen van "tot hier en niet verder". Dat neemt de bedreiging voor bijv. Rusland weg en het voorkomt ook dat we zelf teveel hooi op onze vork nemen.quote:Op zaterdag 6 september 2014 17:51 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Ok, dus mag Rusland die landen wel bedreigen en mogen ze niet zelfstandig keuzes maken?
Vind dat heel bijzonder geredeneerd elke keer.
Die landen hebben vaak al eeuwen ruzie met de Russen en zijn nu onafhankelijk maar ze moeten volgens jou wel braaf blijven doen wat de Russen zeggen?
Ok, dat kanquote:Op zaterdag 6 september 2014 17:55 schreef SadPanda het volgende:
[..]
Die landen mogen dat wel maar dan vervalt bijvoorbeeld de korting op gas of komt er een import verbod op een bepaald product.
Dat tweede is niet eerlijk natuurlijk maar het westen doet dat net zo goed door sancties op te leggen aan landen die niet luisteren of nog veel erger.
Hanteer je de grondwet ook waar het gaat om de positie van de Krim? Of dat net even andersquote:Op zaterdag 6 september 2014 17:57 schreef SadPanda het volgende:
[..]
Als je de grondwet negeert is de coup niet illegaal, anders wel. In de grondwet staat duidelijk hoeveel parlementsleden ja moeten stemmen om een president af te zetten.
Het ging nu toch om een handelsverdrag? Zou niet weten wat daar mis mee is eerlijk gezegdquote:Op zaterdag 6 september 2014 18:02 schreef Igen het volgende:
[..]
Wij als westerse wereld moeten ook voor onszelf een grens vaststellen van "tot hier en niet verder". Dat neemt de bedreiging voor bijv. Rusland weg en het voorkomt ook dat we zelf teveel hooi op onze vork nemen.
Dat Oekraïne bij de Navo en de EU zou moeten, slaat bijv. echt helemaal nergens op. Daar moeten we ook eens "nee" durven verkopen.
Ik kan zo ook geen uitspraken vinden van de OVSE over het afzetten van Janoekovytsjquote:A majority of 328 lawmakers of the 450-seat parliament voted on February 22 to remove Yanukovych from power, citing as grounds his abandoning office and the deaths of more than 80 protesters and police in the past chaotic week of violence.
But a legal gap remains. According to the terms of an EU-brokered peace deal finalized on February 21, Yanukovych was due to sign a measure returning Ukraine to its 2004 constitution. (In 2010, Yanukovych restored the country's 1996 constitution, which hands greater power to the presidency.)
Yanukovych, however, failed to sign the measure. The omission appears to leave Kyiv in the kind of legal limbo that may prove fodder for future arguments against the current government transition.
The 1996 and the 2004 constitutions are uniform when it comes to the reasons for removing a president, with Article 111 stating the parliament has the right to initiate a procedure of impeachment "if he commits treason or other crime."
http://www.rferl.org/cont(...)tional/25274346.html
Er is geen enkel bewijs dat er Russische militairen aanwezig zijn in opdracht/onder controle van Rusland. Misschien zijn er een paar Russische militairen actief maar dat betekent niet automatisch dat dat in opdracht van Rusland is.quote:Op zaterdag 6 september 2014 18:02 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Maar Rusland valt ze ook gewoon militair aan en jij verdedigt dat volop, hoe verklaar je dat dan?
Ik stel voor......quote:Op zaterdag 6 september 2014 17:57 schreef Gabrunal_2013 het volgende:
[ afbeelding ]
Statement van Natalya Poklonskaya:
[..]
[ afbeelding ]
Ik stel voor dat we de nieuwe kaart ook in de OP plaatsen.
Je quote mij dan wel, maar je gaat totaal niet in op wat ik zeg.quote:Op zaterdag 6 september 2014 17:48 schreef SadPanda het volgende:
[..]
Strijd tussen het westen en Rusland is niet in het voordeel van Rusland, Rusland wil juist een goede band met het westen. Rusland liet bijvoorbeeld de Irakoorlog gewoon toe net als de bombardementen op Libië. Het westen blijft echter proberen landen in te lijven die Rusland als haar invloedssfeer beschouwt zoals Oekraïne, Moldavië of Georgië.
De annexatie van de Krim is het gevolg van de coup, zonder de coup zou die annexatie er niet geweest zijn.quote:Op zaterdag 6 september 2014 18:04 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Hanteer je de grondwet ook waar het gaat om de positie van de Krim? Of dat net even anders?
Dat klopt. In feite kun je ook stellen dat we verzuimd hebben de Navo op te heffen na de val van het Warschaupact. Dan had je niet een organisatie gehad die al zoekend naar bestaansrecht de relaties verder op scherp probeert te krijgen en had je samen met de Russen aan gezamelijke doelen kunnen werken.quote:Op zaterdag 6 september 2014 17:48 schreef SadPanda het volgende:
[..]
Strijd tussen het westen en Rusland is niet in het voordeel van Rusland, Rusland wil juist een goede band met het westen. Rusland liet bijvoorbeeld de Irakoorlog gewoon toe net als de bombardementen op Libië. Het westen blijft echter proberen landen in te lijven die Rusland als haar invloedssfeer beschouwt zoals Oekraïne, Moldavië of Georgië.
Waarom?quote:Op zaterdag 6 september 2014 18:11 schreef Gabrunal_2013 het volgende:
[..]
Dat klopt. In feite kun je ook stellen dat we verzuimd hebben de Navo op te heffen na de val van het Warschaupact. Dan had je niet een organisatie gehad die al zoekend naar bestaansrecht de relaties verder op scherp probeert te krijgen en had je samen met de Russen aan gezamelijke doelen kunnen werken.
De Russen hadden zonder Navo bovendien geen reden gehad zich zorgen te maken over Oekraine en Georgie, omdat de westerse bedreiging voor hen een stuk minder was geweest. Nu is het koude oorlog denken totaal onnodig blijven hangen in de mindset van de huidige politici, waarbij de expansiedruft van de Navo naar het oosten grote risico's met zich mebrengt. Oekraine zou een bufferstaat moeten zijn, net als Wit-Rusland, de Baltische staten, Finland en Zweden. Het potentieel lidmaatschap van landen in de Kaukasus is helemaal idioot. Als er een bufferstaat door de oude vijand dreigt te worden overgenomen, grijpt Rusland volkomen in om de buffer te herstellen, mijns inziens volkomen logisch.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |