quote:
Op vrijdag 5 september 2014 18:31 schreef danic het volgende:Die vermoeidheid speelt al langer. Ik kan niet eens zeggen hoe lang....maar iig al maanden. Ik ga zeker zorgen dat ze met hetgeen wat meer ijzer binnen krijgt. En roosvicee fero is gewoon te koop bij de Jumbo. Ik denk dat wij daar zeker verstandig mee om kunnen gaan door dat 1x per dag te geven ipv 5 per dag en dan dobbelsteentjes poepen

Nog ff hier op terugkomen

zoals je weet had mijn E. wel echt tekorten van van alles en nog wat en ik herken wel wat je opschrijft. Het is niet alleen de vermoeidheid maar vooral ook die combinatie met huilerigheid en hangerigheid. Dat herken je misschien zelf ook wel van als je emmertje erg vol zit, dat je dan weinig kan hebben.
Het kan gewoon een sprong in de ontwikkeling zijn, kan ook tekort zijn van t een of t ander.
Ik snap je terughoudendheid mbt bloedprikken wel, waar stopt het dan? Je moet dan toch via de huisarts, en als er niet 1,2,3 iets uitkomt, wat doe je dan.
E. had/heeft een tekort aan vit. A, B12, D, E en ijzer- en calciumtekort. Wij hebben ferrofumaraat van de kinderarts gekregen voor het ijzertekort. Verder geven we 10 druppels vit. A+D van davitamon per dag (advies is 5 druppels) en daarnaast krijgt ze een multivitamine. Het is natuurlijk een wat andere situatie omdat zij die vitamines gewoon niet opnam, nu is de darm hersteld en neemt ze het wel op, dus het tekort wordt sowieso al aangevuld maar toch, wat ondersteuning is wel fijn.
Anyroads, verder letten we erop dat ze eiwitten en calcium binnenkrijgt en dan het liefst in de vorm van ei, groene groenten en noten. Melk gaat hier niet heel denderend en ik ben zelf ook geen fan, ze lijkt er nog wat buikpijn van te hebben dus die laten we.
Ik zou zoeken binnen de dingen die ze wel eet, hoe kun je daarmee variëren of iets toevoegen enz om het toch voedzaam genoeg te maken. Roosvicee ferro idd 1 glas per dag. mijnes wilde het niet, maar goed
appelstroop kan, maar dan moet je wel de Rinse appelstroop nemen, die bevat het meeste appelstroop. Verder is sesamzaad, lijnzaad en chiazaad ook een goeie bron van calcium.
Overigens on a sidenote, een ijzergebrek bijvoorbeeld is heel vervelend, maar het moet echt héél dramatisch gesteld zijn met het ijzergehalte wil het echt kwaad kunnen. Misschien is dat wel fijn om in je achterhoofd te houden. De andere vitamines waar mijn E. een tekort aan had werden onder andere duidelijk door haaruitval, kromme beentjes hele slechte weerstand en algehele malaise. Zolang ze niet zulke tekenen aan de dag legt loopt het vast wel los.