Amsterdam is relatief links. Nu ben ik zelf ook erg links maar ik moet niets hebben van het cultuurrelativisme waar bepaalde kringen Nederlanders - de salonsocialisten van de PvdA en Groenlinks - door gehinderd worden.quote:Op donderdag 4 september 2014 20:33 schreef Iblardi het volgende:
[..]
Amsterdam lijkt inderdaad een uitzondering te vormen:
[..]
Hoe staat het met je optel-onderzoek waarmee je ging aantonen dat dagelijks honderdduizenden Nederlanders lijden onder en zich gediscrimineerd voelen door onze kindervriend Zwarte Piet?quote:Op donderdag 4 september 2014 20:45 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Nee..... maar systematisch negeren van de gevoelens van een grote groep mensen over deze kwestie is wel discriminerend. : men sluit hen buiten.
Daarnaast ... of iets objectief discriminerend is, is niet de hoofdzaak.. Veel mensen vinden het niet leuk dat zij geimiteerd worden in die ZP. Het is hún gezicht... wat de rechter zoiets omschreef als aantasting in hun persoonlijke levenssfeer....Dat is het ook
Er zijn te weinig goede onderzoeken geweest naar hoe mensen dit overal in het land ervaren.
Misschien heb ik wat artikelen gemist ofzo. .....
De issue hoe niet-donkere mensen over ZP denken is secundair. Primair is het hoe donkere mensen denken over ZP, die hun gezicht imiteert.
De monoculturele mythe is dat een paar donkere mensen moeilijk doen, maar de grote meerderheid van donkere mensen heeft nergens problemen mee.
Is dat zo ? Zijn er die onderzoeken ?
Een onderzoek onder Amsterdammers zegt niks over de rest van Nederland nee. Helemaal niks.quote:Op donderdag 4 september 2014 18:04 schreef Ceberut het volgende:
[..]
Dus zo'n onderzoek zegt niets, maar jouw persoonlijke ervaringen wel? Amsterdam is een mengelmoes van mensen van overal uit het land.
Zwarte Piet is gewoon blackface. Voor mensen die historische kennis hebben is dat al enigszins vanzelfsprekend.quote:Op donderdag 4 september 2014 20:56 schreef theunderdog het volgende:
Het blijft toch wel triest dat mensen roepen dat dit feest racistisch is terwijl ze daar geen enkel (historisch) bewijs voor kunnen geven.
http://www.isgeschiedenis(...)f-maar-een-saraceen/quote:Op donderdag 4 september 2014 22:52 schreef robin007bond het volgende:
[..]
Zwarte Piet is gewoon blackface. Voor mensen die historische kennis hebben is dat al enigszins vanzelfsprekend.
Uiteraard gaan we daar nooit meer iets over horen?quote:Op donderdag 4 september 2014 21:25 schreef DrMabuse het volgende:
[..]
Hoe staat het met je optel-onderzoek waarmee je ging aantonen dat dagelijks honderdduizenden Nederlanders lijden onder en zich gediscrimineerd voelen door onze kindervriend Zwarte Piet?
Gaat dat nog plaatsvinden?
Is een resultaat nog te verwachten?
Bullshit. Er zijn bovendien zat Surinamers en Antillianen die tijdens Sinterklaas zelf voor Zwarte Piet spelen.quote:Op donderdag 4 september 2014 22:52 schreef robin007bond het volgende:
[..]
Zwarte Piet is gewoon blackface. Voor mensen die historische kennis hebben is dat al enigszins vanzelfsprekend.
dit stukje is typisch.quote:Op donderdag 4 september 2014 22:55 schreef theunderdog het volgende:
http://www.volkskrant.nl/(...)-slaaf-geweest.dhtml
er komt geen antwoord op.quote:Maar die oorringen, dat kroeshaar en die rode lippen dan?
juist ja, lol....quote:Hij is de ongrijpbare knecht van Sinterklaas, de vrolijke tegenhanger, Tijl Uilenspiegel, Jack Sparrow, Pan, Arlequino (die ook een zwartgemaakt gezicht heeft), de sjamaan, de duivel zoals Rome hem afschilderde, de genezer. Hij is altijd sluwer dan de clerus, de magistraten, de intellectuelen en de mensen op posities, die hem tot slaaf proberen te maken, of met hem proberen te sollen.
quote:Tijdens deze Sinterklaasriten, die in modern Europa plaatsvinden, worden kinderen letterlijk doodsbang gemaakt (in onze ogen getraumatiseerd), vrouwen geslagen (waarmee ze geen emotionele problemen hebben) en breken er bloedige gevechten uit onder volwassen mannen (ambulances staan klaar). Overal onder aanvoering van Sint Nicolaas.
Niet al te best inderdaad. Maar er is in ieder geval geen enkel bewijs dat zwarte piet een racistische achtergrond heeft.quote:Op donderdag 4 september 2014 23:21 schreef pokkerdepok het volgende:
[..]
dit stukje is typisch.
de man wordt gevraagd;
[..]
er komt geen antwoord op.
wel boze verontwaardiging, omdat zwart geschilderde figuren in heel europa, en zelfs in iran, erbij horen.
alleen hebben ze nergens, behalve in nederland, neger- kenmerken zoals die orringen, dat kroeshaar en die rode lippen...
die kunnen we dus gewoon weglaten voortaan, want die horen helemaal niet bij de traditie.
en dan zegt meneer ook nog dit:
[..]
juist ja, lol....
en dan doen we gelijk dit, wordt het veel leuker:
[..]
Dat zegt natuurlijk nog niets.quote:Op donderdag 4 september 2014 23:15 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Bullshit. Er zijn bovendien zat Surinamers en Antillianen die tijdens Sinterklaas zelf voor Zwarte Piet spelen.
Jij zit mij een mening op te dringen. Dat was mijn mening helemaal niet .quote:Op donderdag 4 september 2014 21:25 schreef DrMabuse het volgende:
[..]
Hoe staat het met je optel-onderzoek waarmee je ging aantonen dat dagelijks honderdduizenden Nederlanders lijden onder en zich gediscrimineerd voelen door onze kindervriend Zwarte Piet?
nee gelukkig niet, anders hadden we die hele zwarte piet moeten afschaffen. nu kunnen we hem gewoon een beetje veranderen.quote:Op donderdag 4 september 2014 23:22 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Niet al te best inderdaad. Maar er is in ieder geval geen enkel bewijs dat zwarte piet een racistische achtergrond heeft.
Waar meerdere mensen een reactie op hebben geplaatst, ikzelf 2 keer, een keer na snel doorlezen, tweede keer na goed doorlezen.quote:Op donderdag 4 september 2014 23:31 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Jij zit mij een mening op te dringen. Dat was mijn mening helemaal niet .
En ik heb 2 links gegeven die aantonen dat mogelijk honderdduizenden donkere Nederlanders niet zo happy zijn met ZP
Blader maar even terug
Zou niet weten waarom.quote:Op donderdag 4 september 2014 23:44 schreef pokkerdepok het volgende:
[..]
nee gelukkig niet, anders hadden we die hele zwarte piet moeten afschaffen. nu kunnen we hem gewoon een beetje veranderen.
Je hebt die linkjes gevolgd, gelezen en de uitzending eenvandaag gezien?quote:Op donderdag 4 september 2014 23:45 schreef Kanjer het volgende:
[..]
Waar meerdere mensen een reactie op hebben geplaatst, ikzelf 2 keer, een keer na snel doorlezen, tweede keer na goed doorlezen.
Algemene conclusie was wel dat er met geen mogelijkheid 100.000den donkere, of zelfs alle Nederlanders uit te halen viel.
Het ging over donkere mensen, die worden persoonlijk geraakt door de imitatie van hun persoon.quote:Grote meerderheid donker en wit, om het zo maar even te noemen, vind het prima als het blijft zoals het is, een gedeelte maakt het niet uit, en een klein deel geeft aan er moeite mee te hebben.
Ik gaf ook een linkje naar een tv-uitzending van eenvandaag en die beperkte zich niet tot Amsterdammersquote:Nu was dit nog een onderzoek van alleen Amsterdam
Ik laat een reactie op filmpjes even aan anderen over, zit op een tablet en die heeft nogal moeite met filmpjes openen.quote:Op donderdag 4 september 2014 23:53 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Je hebt die linkjes gevolgd, gelezen en de uitzending eenvandaag gezien?
[..]
Het ging over donkere mensen, die worden persoonlijk geraakt door de imitatie van hun persoon.
Die grote meerderheid komt door alle niet-donkere mensen.
Daar had ik het niet over
[..]
Ik gaf ook een linkje naar een tv-uitzending van eenvandaag en die beperkte zich niet tot Amsterdammers
http://www.uitzendinggemist.nl/afleveringen/1375156
op 7.30 minuten eenvandaag onderzoek
http://www.os.amsterdam.nl/pdf/2013_zwarte%20piet.pdf
Dat blijkt niet uit die koppelingen (Nederlands voor linksquote:Op donderdag 4 september 2014 23:31 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Jij zit mij een mening op te dringen. Dat was mijn mening helemaal niet .
En ik heb 2 links gegeven die aantonen dat mogelijk honderdduizenden donkere Nederlanders niet zo happy zijn met ZP
Blader maar even terug
Een paar opvallende mensen waarvan ze een uitspraak laten zien en een amateuristische enquête van een actualiteitenprogramma, geleid door een puistenkop. Dat is niet bepaald overtuigend. Bij zo'n enquêtetje is de vraagstelling trouwens ook erg belangrijk.quote:Op donderdag 4 september 2014 23:53 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Je hebt die linkjes gevolgd, gelezen en de uitzending eenvandaag gezien?
[..]
Het ging over donkere mensen, die worden persoonlijk geraakt door de imitatie van hun persoon.
Die grote meerderheid komt door alle niet-donkere mensen.
Daar had ik het niet over
[..]
Ik gaf ook een linkje naar een tv-uitzending van eenvandaag en die beperkte zich niet tot Amsterdammers
http://www.uitzendinggemist.nl/afleveringen/1375156
op 7.30 minuten eenvandaag onderzoek
http://www.os.amsterdam.nl/pdf/2013_zwarte%20piet.pdf
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |