Het suikerfeest is helemaal geen Nederlands gebruik, weg ermee naar arabistan.quote:Op zondag 31 augustus 2014 22:54 schreef Ceberut het volgende:
Die Zwarte Pieten zijn dus helemaal geen Nederlands gebruik, maar een Canadees gebruik.
Terug naar Canada die Zwarte Pieten, behalve 1, de enige echte.
In principe zou iedereen die moeite heeft met racisme, hier ook moeite mee moeten hebben. Miljoenen dus, niet honderdduizenden. I stand corrected.quote:Op zondag 31 augustus 2014 22:56 schreef Kanjer het volgende:
[..]
Heb je de gortdroge, keiharde bewijzen van die honderdduizenden al boven water?
Exact, en weg met Sint, want die komt uit Turkije/Spanje. Oprotten.quote:Op zondag 31 augustus 2014 22:58 schreef Kanjer het volgende:
[..]
Het suikerfeest is helemaal geen Nederlands gebruik, weg ermee naar arabistan.
Je zou met gortdroog, keihard bewijs komen, niet met je onderbuik, daar heb ik geen interesse in.quote:Op zondag 31 augustus 2014 23:07 schreef Ceberut het volgende:
[..]
In principe zou iedereen die moeite heeft met racisme, hier ook moeite mee moeten hebben. Miljoenen dus, niet honderdduizenden. I stand corrected.
Je begrijpt dat je met die stelling nagenoeg alle feestdagen kunt afschaffen?quote:Op zondag 31 augustus 2014 23:07 schreef Ceberut het volgende:
[..]
Exact, en weg met Sint, want die komt uit Turkije/Spanje. Oprotten.
Bewijs maar dat het niet zo is. Ik heb nergens de bewijsplicht op me genomen, vriend. Honderdduizenden, dat is een feit.quote:Op zondag 31 augustus 2014 23:09 schreef Kanjer het volgende:
[..]
Je zou met gortdroog, keihard bewijs komen, niet met je onderbuik, daar heb ik geen interesse in.
Weg ermee. Inwisselen voor aanvullende vrije dagen die flexibel inzetbaar zijn.quote:Op zondag 31 augustus 2014 23:10 schreef Kanjer het volgende:
[..]
Je begrijpt dat je met die stelling nagenoeg alle feestdagen kunt afschaffen?
Zo werkt het niet vriend.quote:Op zondag 31 augustus 2014 23:12 schreef Ceberut het volgende:
[..]
Bewijs maar dat het niet zo is. Ik heb nergens de bewijsplicht op me genomen, vriend. Honderdduizenden, dat is een feit.
Alles om je eigen gelijk maar te halen, stel je voor zeg dat je na al die moeite zou moeten toegeven dat je het verkeerd zag.quote:Op zondag 31 augustus 2014 23:12 schreef Ceberut het volgende:
[..]
Weg ermee. Inwisselen voor aanvullende vrije dagen die flexibel inzetbaar zijn.
Feiten van algemene bekendheid behoeven geen bewijs. (artikel 339 lid 2 Sv:quote:Op zondag 31 augustus 2014 23:21 schreef Kanjer het volgende:
[..]
Zo werkt het niet vriend.
Feiten kun je bewijzen. Derhalve, geen feit, eerder onderbuik, hoop of iets dergelijks.
Verleden jaar had de pietietie ongeveer 3 miljoen likes #feit, stond in alle kranten en was overal op het nieuws, niet te ontkennen, DAT is hard bewijs dat minstens 3 miljoen Nederlanders het willen laten zoals het is.
Zal ik er niet eens bijhalen dat ik denk dat dat aantal nu hoger ligt, want dat kan ik niet bewijzen.
Wat insinueer jij nou weer? Dit is mijn mening in deze. Sorry dat ik een mening heb.quote:Op zondag 31 augustus 2014 23:22 schreef Kanjer het volgende:
[..]
Alles om je eigen gelijk maar te halen, stel je voor zeg dat je na al die moeite zou moeten toegeven dat je het verkeerd zag.
Volgens mij snap jij er niet veel van.quote:Op zondag 31 augustus 2014 23:23 schreef Ceberut het volgende:
[..]
Feiten van algemene bekendheid behoeven geen bewijs. (artikel 339 lid 2 Sv:
'Feiten of omstandigheden van algemeene bekendheid behoeven geen bewijs.")
Als er 3 miljoen voorstanders waren, dan is er dus ruimte voor 14 miljoen tegenstanders.
De groep allochtonen die hier potentieel moeite mee heeft bestaat al uit miljoenen. Daarnaast zijn er ook autochtonen die er moeite mee hebben (zie Hema, E. v/d Laan, etc.)
Daarmee is honderdduizenden helemaal geen wilde gok, maar een gortdroog feit.
Volgens mij snap jij er weinig van als je denkt dat er "enkelen" zijn die moeite hebben met Zwarte Piet.quote:Op zondag 31 augustus 2014 23:28 schreef Kanjer het volgende:
[..]
Volgens mij snap jij er niet veel van.
Je "honderdduizenden" is gewoon een wilde, stoere gok, nattevingerwerk, onzin.
Voel je absoluut vrij om een eigen mening te hebben hoor, doe ik ook.quote:Op zondag 31 augustus 2014 23:25 schreef Ceberut het volgende:
[..]
Wat insinueer jij nou weer? Dit is mijn mening in deze. Sorry dat ik een mening heb.
Enkele 100den, misschien 1000den. Marginaal dus.quote:Op zondag 31 augustus 2014 23:29 schreef Ceberut het volgende:
[..]
Volgens mij snap jij er weinig van als je denkt dat er "enkelen" zijn die moeite hebben met Zwarte Piet.
Nee, dat heb je mij niet horen zeggen. Een van de veelgehoorde argumenten voor het behoud van Zwarte Piet is: "Het is een Nederlandse traditie!".quote:Op zondag 31 augustus 2014 23:30 schreef Kanjer het volgende:
[..]
Voel je absoluut vrij om een eigen mening te hebben hoor, doe ik ook.
Maar als je elementen moet gaan verzinnen en daarnaast de bereidheid toont om desnoods alle feestdagen op te offeren voor je eigen gelijk, lijkt mij dat een beetje ver gaan.
Dat zou kunnen maar we hebben nu eenmaal toevallig ooit voor de kleur zwart gekozen en dat had niets te maken met mensen die meer melanine in hun huid hebben, die mensen woonden hier niet eens tot pak hem beet 50 jaar geleden. Wat wil je zeggen tegen kinderen van 5/6 jaar die al 2-3 jaar Zwarte Piet zagen? Bovendien past het niet echt in de cultuur. Het ziet er niet goed uit aangezien de Piet al zoveel felle kleuren op zijn kleding heeft en ZP is ook een soort van Bogeyman (een roze gezicht helpt daar niet bijquote:Op zondag 31 augustus 2014 21:09 schreef Ceberut het volgende:
Variatie zou juist bestaan als je racisme uit het spel haalt. Laat Pieten van alle kleuren deelnemen aan het feest. Zo zullen kinderen een variatie van kleuren, een mengelmoes voorgeschoteld krijgen in plaats van het zwart/witte.
Dat doen ze dan ook niet met Sinterklaas. Bijna geen Nederlander die bij Sinterklaas aan racisme denkt. Zoals dat meisje die bij K&vdB aan tafel zat zei: "Ik heb een gekleurde vriend, bij het vieren van Sinterklaas is nooit die associatie met zwarte mensen opgekomen bij het zien van Zwarte Piet."quote:Indoctrineer kinderen niet met racisme.
quote:Op zondag 31 augustus 2014 23:36 schreef Ceberut het volgende:
[..]
Nee, dat heb je mij niet horen zeggen. Een van de veelgehoorde argumenten voor het behoud van Zwarte Piet is: "Het is een Nederlandse traditie!".
Nu blijkt dat Canadezen de traditie van 1 Zwarte Piet hebben beïnvloed. Ik zeg dan, terug naar de roots en naar maximaal 1 Zwarte Piet per Sinterklaas.
Astu.quote:Op zondag 31 augustus 2014 23:12 schreef Ceberut het volgende:
[..]
Weg ermee. Inwisselen voor aanvullende vrije dagen die flexibel inzetbaar zijn.
En met 1 zwarte piet is het plotsklaps geen racistische uiting van een slaaf meer?quote:Op zondag 31 augustus 2014 23:36 schreef Ceberut het volgende:
[..]
Nee, dat heb je mij niet horen zeggen. Een van de veelgehoorde argumenten voor het behoud van Zwarte Piet is: "Het is een Nederlandse traditie!".
Nu blijkt dat Canadezen de traditie van 1 Zwarte Piet hebben beïnvloed. Ik zeg dan, terug naar de roots en naar maximaal 1 Zwarte Piet per Sinterklaas.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |