Waar zijn ze al die jaren geweest?quote:Op zaterdag 30 augustus 2014 16:57 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Echt waar. Claimen dat er 'honderdduizenden' zijn, die ZP racistisch vinden en Sinterklaas een racistisch feest, in stand gehouden door racistische blanken, die zwarte mensen als minderwaardig willen neerzetgen en als slaven.
Heus. Ze zijn er. Zonder medicatie.
Zwarte Piet moet:quote:Op zaterdag 30 augustus 2014 12:20 schreef Ceberut het volgende:
Als er wordt geaccepteerd (en daar lijkt het op) dat er racistische elementen in het Sinterklaasfeest aanwezig zijn of zijn ingeslopen, dan kan dat op die punten aangepast worden. Piet hoeft helemaal geen kroeshaar of een gek pak te hebben.
Jij hebt blijkbaar ervaring met medicatie. Neem je pillen tijdig voor het beste effect zou ik zeggen!quote:Op zaterdag 30 augustus 2014 16:57 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Echt waar. Claimen dat er 'honderdduizenden' zijn, die ZP racistisch vinden en Sinterklaas een racistisch feest, in stand gehouden door racistische blanken, die zwarte mensen als minderwaardig willen neerzetgen en als slaven.
Heus. Ze zijn er. Zonder medicatie.
Flauwekul, bijna geen Nederlander hoorde er iets over van iemand. De groep die er echt aanstoot aan neemt, wat trouwens niet een beslissende factor hoeft te zijn, is dus dusdanig klein dat het niet echt een probleem is.quote:Op zaterdag 30 augustus 2014 16:00 schreef Ceberut het volgende:
Dat is een drogreden. Het probleem was er altijd al, maar ik was er me er nog niet van bewust.
Ja.quote:Op zaterdag 30 augustus 2014 15:37 schreef LXIV het volgende:
Als QG niet begonnen was met zeuren dat ZP racistisch zou zijn, dan was de meeste mensen die nu anti-ZP zijn dat helemaal niet opgevallen. Het is een gecreeerd probleem.
Uit de discussie van vorig jaar weet ik het antwoord uit het anti-piet-kamp nog wel:quote:Op zaterdag 30 augustus 2014 15:54 schreef Kanjer het volgende:
Caribisch festival hier voor de deur.
Doen alleen maar gekleurde mannen met trommels en gekleurde meisjes in te kleine bikini aan mee.
Is dit nou discriminatie voor de blanken of racisme van de organisatie?
En jij schat die groep in op 20 ? 40 ?quote:Op zaterdag 30 augustus 2014 23:50 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Flauwekul, bijna geen Nederlander hoorde er iets over van iemand. De groep die er echt aanstoot aan neemt, wat trouwens niet een beslissende factor hoeft te zijn, is dus dusdanig klein dat het niet echt een probleem is.
quote:Op zaterdag 30 augustus 2014 22:40 schreef Alentejana het volgende:
Weet je, ik heb ondertussen even de stallen uitgemest enzo en ineens schoot me een discussie te binnen die best vergelijkbaar is.
Dat er een teletubby homo zou zijn op basis vanzijn kleur (paars) en de driehoek op zijn hoofd en zijn maniertjes. Een en ander dat puur toeval is. De driehoek had op een andere teletubby kunnen zitten, de kleur is ook gewoon een kleur van de regenboog die kinderen toevallig aanspreekt en die maniertjes hebben ze allemaal om ze een beetje anders dan anders en vooral "schattig" te maken.
Die teletubbies zijn geslachtsloos, en buitenaardse wezens, dus ga mij maar eens vertellen hoe die homo kunnen zijn en de argumenten van uiterlijk dus homo zijn net zo als het uiterlijk van zwarte Piet = slaaf.
De volgende vergelijking gaat ook op :
Al zou die teletubby homo zijn, dan nog hebben kinderen daar geen weet van TENZIJ de ouders ze daar iets over wijs maken, positief, negatief of neuraal en de kinderen zullen van daar uit reageren met het verstand dat ze op dat moment hebben. Dat betekent ook dat ze dingen bepaald anders ondergaan dan volwassenen en dat het dus ook een ander effect op ze heeft.
De link tussen zwarte Piet en slavernij, die niet eens bewezen bestaat, wordt aangepraat.
Ondertussen is die teletubby discussie hier en daar nog van flink formaat geweest, met even felle verdedigers van hun homo standpunt en mensen die er van uitgaan dat er geen link is.
Het hele idee van een eventuele homo teletubby is aangeslingerd door een Amerikaanse evangelist. Je hebt maar 1 iemand nodig die op de zeepkist gaat staan en anderen gaan denken "he misschien is dat zo." Wat als snel omslaat door discussies in welles nietes, maar de basis is echt heel zwak.
Zwarte Piet target kinderen. Kinderen hebben geen weet van black faces of slavernij of wat dan ook en trekken zeker geen verbanden tussen dat en Zwarte Piet.
Ze zien ook niet dat Piet ondergeschikt zou zijn op een nare manier ofzo. Hij is gewoon een helper, sommigen zijn grappig dom, anderen ondeugend, anderen heel slim, ze hebben allemaal hun eigen karakterstieken. Ze zijn heel divers, dus een beetje vreemd om te doen alsof er 1 soort Piet is en wordt uitgebeeld. Ook lopen de kostuums en make-up nogal uiteen.
Er zijn mensen die overal vandaan juist met de Sinterklaastijd naar de Bijenkorf gaan vanwege de leuke sfeer rond Pieten. Ga die maar eens vertellen dat ze eigenlijk naar iets afschuwelijks gaan. Ga die kinderen maar straffen met gruwelverhalen of het verbieden van Pieten in die grote zaken.
Gewoon niet naar een intocht gaan of kijken op TV, gewoon niet de zaken in gaan waar Pieten lopen dan kom je al een heel eind met de Pieten vermijden die je zogenaamd zo traumatiseren.
Als ouders hoor je trouwens voorzichtig met beladen dingen om te gaan, om je kinderen normaal inzicht te geven en voor zichzelf uit te maken welke emoties er bij komen.
Je kunt prima een slavenverleden belichten, dat is best een belangrijk deel van sommige mensen, maar daar hoef je niet van alles en nog wat bij te betrekken en het hele witte volk maar als slecht en onderdrukkend aan te wijzen, of Zwarte Pieten haat meteen maar aan te leren.
Uiteindelijk hebben de kinderen er in een multiculturele samenleving niks aan om blanken of Zwarte Piet te haten en die haat wordt gekweekt. Die ontstaat niet spontaan.
De kinderen van nu kunnen niets doen aan het verleden en het is ook niet zo dat de bank-zwart verhoudingen altijd meester en slaaf waren. Dus een beetje vreemd om daarvan uit te gaan.
Op de basis- en middelbare school heb ik les gehad over de slavenhandel o.a. door Nederland. Waar ik later met zelfstudie achter ben gekomen is dat de Nederlanders de slaven kochten van zwarte slavendrijvers. Het is een gekleurde geschiedenis, maar zeer zeker met het kleurtje dat in het voordeel is van die zwarte, Afrikaanse slavendrijvers.quote:Op zondag 31 augustus 2014 00:21 schreef Montagui het volgende:
[..]![]()
En om degenen die zich gekwetst voelen door Zwarte Piet tegemoet te komen mag er wat mij betreft best wel meer aandacht in het onderwijs komen voor het slavernij verleden en de rol van Nederland daarin. Vooral ook omdat Nederland een van de van oudsher vooraanstaande landen met een koloniaal verleden is geweest. Kinderen behoren te leren wat er in het verleden gespeeld heeft, positief én negatief.
Probleem van geschiedschrijving is wel dat deze geschreven wordt door de overwinnaars, dus de echte waarheid zal daardoor altijd 'gekleurd' zijn.
Enkele duizenden wil ik je geven, meer niet. Zijn het er meer dan wil ik daarvoor bewijs zien.quote:Op zondag 31 augustus 2014 00:15 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
En jij schat die groep in op 20 ? 40 ?
Ten zeerste wil je niet nadenken over de mogelijkheid dat honderduizenden donkere Nederlanders niet zo dol zijn op hoe zij geimiteerd worden ?
Hoe dan ook. Al die nationale hysterie over ' een kleine groep' dat is toch eng ?
Het lullige is dat jij en ik dat hebben willen weten, hebben willen leren, maar de anti Zwarte Pieten fulmineren met name tegen de ignoranten, tegen hen die minder of geen historisch besef hebben.quote:Op zondag 31 augustus 2014 00:26 schreef bijdehand het volgende:
[..]
Op de basis- en middelbare school heb ik les gehad over de slavenhandel o.a. door Nederland. Waar ik later met zelfstudie achter ben gekomen is dat de Nederlanders de slaven kochten van zwarte slavendrijvers. Het is een gekleurde geschiedenis, maar zeer zeker met het kleurtje dat in het voordeel is van die zwarte, Afrikaanse slavendrijvers.
Ik ook. Weet nog dat het boek "de negerhut van oom tom" verplichte leesvoer was in de laatste klassen van de lagere school.quote:Op zondag 31 augustus 2014 00:26 schreef bijdehand het volgende:
[..]
Op de basis- en middelbare school heb ik les gehad over de slavenhandel o.a. door Nederland. Waar ik later met zelfstudie achter ben gekomen is dat de Nederlanders de slaven kochten van zwarte slavendrijvers. Het is een gekleurde geschiedenis, maar zeer zeker met het kleurtje dat in het voordeel is van die zwarte, Afrikaanse slavendrijvers.
Van de totale Nederlandse bevolking minder dan 1%. Klein genoeg dus om je niet de cultuur door te laten dicteren aangezien er niets ergs gebeurt.quote:Op zondag 31 augustus 2014 00:15 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
En jij schat die groep in op 20 ? 40 ?
Mwah, in vergelijking met Engeland, Frankrijk en Portugal was Nederland maar een kleine speler. Dat ook Nederland wat heeft meegedaan aan slavenhandel is alom bekend. Lang geleden, niet echt iets om nu nog mee bezig te zijn buiten wat geschiedenislesjes als je toch het verleden behandelt. Natuurlijk schort er wat aan je algemene ontwikkeling als je niet een redelijk beeld hebt over hoe het vroeger ging, de slavernij is daar een klein onderdeeltje van.quote:Op zondag 31 augustus 2014 00:21 schreef Montagui het volgende:
[..]![]()
En om degenen die zich gekwetst voelen door Zwarte Piet tegemoet te komen mag er wat mij betreft best wel meer aandacht in het onderwijs komen voor het slavernij verleden en de rol van Nederland daarin. Vooral ook omdat Nederland een van de van oudsher vooraanstaande landen met een koloniaal verleden is geweest.
Wat mij betreft dus niet. De kwaliteit moet voorop staan in het onderwijs, niet de sentimenten van een willekeurige groep Nederlanders. In het geval van historisch onderwijs houdt kwaliteit in dat je een zo'n goed mogelijk beeld krijgt van hoe de mensheid door de eeuwen heen heeft geleefd en wat de belangrijke ontwikkelingen waren. Wat mij betreft moet de nationale geschiedenis hierbij niet al teveel op de voorgrond staan maar die moet natuurlijk wel op een fatsoenlijke manier worden behandeld zonder te verzanden in triviale details.quote:Op zondag 31 augustus 2014 00:21 schreef Montagui het volgende:
[..]![]()
En om degenen die zich gekwetst voelen door Zwarte Piet tegemoet te komen mag er wat mij betreft best wel meer aandacht in het onderwijs komen voor het slavernij verleden en de rol van Nederland daarin.
Geen kroeshaar? Kijk nog eens goed. En zie ook dit artikeltje over Alberdingk Thijms herinneringen aan een strooiavond in 1828.quote:Op zondag 31 augustus 2014 11:51 schreef Ceberut het volgende:
[..]
Er speelt meer.
Kijk naar de eerste afbeelding van Zwarte Piet (1850)
[ afbeelding ]
Geen gek pak, geen oorbel, geen kroeshaar, geen gekke uitstraling.
Al die dingen zijn later toegevoegd als raciale stereotypering.
Dat er wellicht zwarte slaven met dat soort kleding bestonden? Waar wil je heen?quote:Op zondag 31 augustus 2014 12:06 schreef Iblardi het volgende:
[..]
Geen kroeshaar? Kijk nog eens goed. En zie ook dit artikeltje over Alberdingk Thijms herinneringen aan een strooiavond in 1828.
Eugenie Boer-Dirks is trouwens degene die in 1993 met de "zwarte page"-hypothese kwam. Zij wees ook op de overeenkomsten tussen bovenstaande prent en deze 17e-eeuwse afbeelding van een Hollandse diplomaat in Noord-Afrika. Let met name op de kleding van de zwarte slaaf op de achtergrond en de wanddecoratie. Wat moeten we daar nu van denken?
Er is niks mis met imitatie. Caberatiers en stand up comedians doen niets anders (ook hun eigen soort) want imitatie en uitvergroten van maniertjes kan gewoon heel grappig zijn.quote:Op zondag 31 augustus 2014 00:15 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Ten zeerste wil je niet nadenken over de mogelijkheid dat honderduizenden donkere Nederlanders niet zo dol zijn op hoe zij geimiteerd worden ?
Ok, je hebt gelijk, dit is hoe Piet bedoeld was:quote:Op zondag 31 augustus 2014 12:06 schreef Iblardi het volgende:
[..]
Geen kroeshaar? Kijk nog eens goed. En zie ook dit artikeltje over Alberdingk Thijms herinneringen aan een strooiavond in 1828.
Eugenie Boer-Dirks is trouwens degene die in 1993 met de "zwarte page"-hypothese kwam. Zij wees ook op de overeenkomsten tussen bovenstaande prent en deze 17e-eeuwse afbeelding van een Hollandse diplomaat in Noord-Afrika. Let met name op de kleding van de zwarte slaaf op de achtergrond en de wanddecoratie. Wat moeten we daar nu van denken?
Sjookolade ies rasiestiesquote:Op zondag 31 augustus 2014 12:11 schreef Ceberut het volgende:
[..]
Ok, je hebt gelijk, dit is hoe Piet bedoeld was:
[ afbeelding ]
Een racistische stereotypering. Afschaffen dus.
Wat een goed betoog. Die argumenten, de logische samenhang, geen speld tussen te krijgen. Ik stuur het door naar Quincy.quote:
Ja, precies. Wat dat betreft zijn de verschillen misschien interessanter dan de overeenkomsten.quote:Op zondag 31 augustus 2014 12:10 schreef Alentejana het volgende:
Dat er wellicht zwarte slaven met dat soort kleding bestonden? Waar wil je heen?
Daarbij zijn afbeeldingen nou niet echt foto´s. Iedereen weet dat er vrij werd omgegaan met beeld en symboliek in bepaalde periodes de overtoon voerden, vooral om de opdrachtgever te strelen (of te pakken als het goed verborgen zat).
Want Schenkmans knecht uit 1850 is een typisch voorbeeld van 19e-eeuwse darky-iconografie?quote:Op zondag 31 augustus 2014 12:11 schreef Ceberut het volgende:
[..]
Ok, je hebt gelijk, dit is hoe Piet bedoeld was:
[ afbeelding ]
Een racistische stereotypering. Afschaffen dus.
Precies, ik , Indo, zeg dat al jaren...quote:Op zondag 31 augustus 2014 12:32 schreef Alentejana het volgende:
Toch wel opmerkelijk dat er nooit protest uit de chinese hoek is gekomen wat betreft dit soort (eeuwenoude) stereotypering.
[ afbeelding ]
Of van de Indos op deze specifieke:
[ afbeelding ]
Of uit de zwarte hoek wat betreft dit stereotype.
[ afbeelding ]
Wat dacht je van deze:
[ afbeelding ]
En zo kan ik wel even doorgaan. Word of werd je toch echt wel heel veel mee geconfronteerd.
Zwarte Piet is een negatief stereotype?quote:
BA is een opperbaas. Hij trapt iedereen over twee. Niks negatief stereotype.quote:Op zondag 31 augustus 2014 12:36 schreef Alentejana het volgende:
[..]
Zwarte Piet is een negatief stereotype?
Precies mijn punt.
En je zou BA best een hele zwik negatief aan kunnen kleven hoor, als je wilt.
Zeker....en de Zangeres Zzonder Naam die zong ooit een protestlied tegen de onderdrukking van de negers!quote:
Zwarte Piet is ook een beste baas, topgozert!quote:Op zondag 31 augustus 2014 12:37 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
BA is een opperbaas. Hij trapt iedereen over twee. Niks negatief stereotype.
Ah, daar komt de aap uit de mouw. Als de zwarte dominant is, is het allemaal prima.quote:Op zondag 31 augustus 2014 12:37 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
BA is een opperbaas. Hij trapt iedereen over twee. Niks negatief stereotype.
Zwarte Piet is een infantiele tyfuslijer die klusjes klaart voor een bejaarde baardaap.quote:Op zondag 31 augustus 2014 12:38 schreef Montagui het volgende:
[..]
Zwarte Piet is ook een beste baas, topgozert!
De roetpiet..quote:Op zondag 31 augustus 2014 12:07 schreef Ceberut het volgende:
NWS / De nieuwste vondst..........de Roetpiet
De roetpiet van Tong lijkt me wel een goede oplossing.
Raymann bijvoorbeeld.quote:Op zondag 31 augustus 2014 12:38 schreef Alentejana het volgende:
[..]
Ah,m daar komtb de aap uit de mouw. Als de zwarte dominant is, is het allemaal prima.
Maar als je wilt kan ik wel met een lijstje negatieve dingen komen.
Ik loop alleen maar een beetje te geinenquote:Op zondag 31 augustus 2014 12:38 schreef Alentejana het volgende:
[..]
Ah, daar komt de aap uit de mouw. Als de zwarte dominant is, is het allemaal prima.
Maar als je wilt kan ik wel met een lijstje negatieve dingen komen.
Toch is het de kern die mensen dwars zit. Piet werkt voor Sint.quote:Op zondag 31 augustus 2014 12:39 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Ik loop alleen maar een beetje te geinen
Onbetaald.quote:Op zondag 31 augustus 2014 12:42 schreef Alentejana het volgende:
[..]
Toch is het de kern die mensen dwars zit. Piet werkt voor Sint.
Als die ook een maand lang op tv, op scholen, in reclame-uitingen en in het openbaar uitdrukkelijk aanwezig zouden zijn, dan zou dat ook op weerstand stuiten.quote:Op zondag 31 augustus 2014 12:32 schreef Alentejana het volgende:
Toch wel opmerkelijk dat er nooit protest uit de chinese hoek is gekomen wat betreft dit soort (eeuwenoude) stereotypering.
[ afbeelding ]
Of van de Indos op deze specifieke:
[ afbeelding ]
Of uit de zwarte hoek wat betreft dit stereotype.
[ afbeelding ]
Wat dacht je van deze:
[ afbeelding ]
En zo kan ik wel even doorgaan. Word of werd je toch echt wel heel veel mee geconfronteerd.
Dat is jouw goed recht om dat zo te vinden, ik vind van niet.quote:Op zondag 31 augustus 2014 12:39 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Zwarte Piet is een infantiele tyfuslijer die klusjes klaart voor een bejaarde baardaap.
Dikke loser dus.
Gewoon een blauwe baard, roze kroespruik en pegels als oorbellen. Maar het gezicht zwart houden. Flinke aanpassingen, toch onherkenbaar, maar het blijft een Zwarte Piet en herkenbaar als zodanig.quote:Op zondag 31 augustus 2014 12:39 schreef Pleun2011 het volgende:
[..]
De roetpiet..![]()
Zo herkent een kind natuurlijk meteen ome Jan. Wat is dat toch voor flauwekul de hele tijd..
Prima.quote:Op zondag 31 augustus 2014 12:44 schreef Alentejana het volgende:
[..]
Gewoon een blauwe baard, roze kroespruik en pegels als oorbellen. Maar het gezicht zwart houden. Flinke aanpassingen, toch onherkenbaar, maar het blijft een Zwarte Piet en herkenbaar als zodanig.
A is daar dus geen enkel bewijs vanquote:
Niet dan?quote:Op zondag 31 augustus 2014 12:31 schreef Iblardi het volgende:
[..]
Want Schenkmans knecht uit 1850 is een typisch voorbeeld van 19e-eeuwse darky-iconografie?
Geen enkel bewijs dat het vrijwilligerswerk betreft. De klederdracht wijst juist op een relatie slaaf-eigenaar.quote:Op zondag 31 augustus 2014 12:45 schreef Alentejana het volgende:
[..]
A is daar dus geen enkel bewijs van
B niks mis met vrijwilligerswerk. Je zult de meisjes de kost moeten geven die paarden willen verzorgen....
Laat dan gelijk clown Bassie opdraven.quote:Op zondag 31 augustus 2014 12:44 schreef Alentejana het volgende:
[..]
Gewoon een blauwe baard, roze kroespruik en pegels als oorbellen. Maar het gezicht zwart houden. Flinke aanpassingen, toch onherkenbaar, maar het blijft een Zwarte Piet en herkenbaar als zodanig.
Vrijwilligerswerk is voor figuren die geen echte baan kunnen vinden.quote:Op zondag 31 augustus 2014 12:45 schreef Alentejana het volgende:
[..]
A is daar dus geen enkel bewijs van
B niks mis met vrijwilligerswerk. Je zult de meisjes de kost moeten geven die paarden willen verzorgen....
Dat lijkt me prima. Zijn we meteen van de discussie af en het is net zo leuk.quote:Op zondag 31 augustus 2014 12:46 schreef Lucifer_Doosje het volgende:
[..]
Laat dan gelijk clown Bassie opdraven.
Dat lijkt mij eerder een straf.quote:
Die cadeaus moeten ergens van betaald worden.quote:Op zondag 31 augustus 2014 12:47 schreef Specularium het volgende:
[..]
Ze mogen wel in Spanje wonen slavenarbeid verrichten.
Dat is lang het geval geweest met de village people., maar dat was waarschijnlijk voor jouw tijd. Daar kwam je echt niet onderuit. Het hele jaar door nog wel.quote:Op zondag 31 augustus 2014 12:43 schreef Ceberut het volgende:
[..]
Als die ook een maand lang op tv, op scholen, in reclame-uitingen en in het openbaar uitdrukkelijk aanwezig zouden zijn, dan zou dat ook op weerstand stuiten.
En kom niet met Mr. T. Dat is een baas.
Wie zegt dat alleen slaven die pakjes droegen?quote:Op zondag 31 augustus 2014 12:46 schreef Ceberut het volgende:
[..]
Geen enkel bewijs dat het vrijwilligerswerk betreft. De klederdracht wijst juist op een relatie slaaf-eigenaar.
Natuurlijk maakt het uit hoe je een stereotype neerzet. Als je positieve kenmerken uitvergroot, dan heeft dat natuurlijk minder weerstand tot gevolg dan wanneer je een witte man met honderd rare slaven in rare als volksfeest hanteert.quote:Op zondag 31 augustus 2014 12:49 schreef Alentejana het volgende:
Ik zeg nergens of mister T of hij goed of slecht is (ook niet over de anderen), het is alleen een stereotype.
Zie je nu hoe er al stelling wordt genomen terwijl er een neutraal iets naar voren wordt gebracht?
Een baardman in een jurk met kant met een mijter is erbij, is dat niet erg genoeg?quote:Op zondag 31 augustus 2014 12:46 schreef Lucifer_Doosje het volgende:
[..]
Laat dan gelijk clown Bassie opdraven.
JIJ maakt er "rare slaven" van. Kinderen zien vrolijke helpers.quote:Op zondag 31 augustus 2014 12:54 schreef Ceberut het volgende:
[..]
Natuurlijk maakt het uit hoe je een stereotype neerzet. Als je positieve kenmerken uitvergroot, dan heeft dat natuurlijk minder weerstand tot gevolg dan wanneer je een witte man met honderd rare slaven in rare als volksfeest hanteert.
Nee.quote:Op zondag 31 augustus 2014 12:55 schreef Alentejana het volgende:
[..]
JIJ maakt er "rare slaven" van. Kinderen zien vrolijke helpers.
http://www.at5.nl/artikelen/116939/sinterklaas-zuidoostquote:Dat haar dochter nu de, feestelijk bedoelde, schooldag moet missen, is natuurlijk jammer. 'Mijn dochter vindt het ook een leuk feest', stelt Kitty. 'Maar ze vindt zelf ook dat Zwarte Piet niet meer kan, dit heeft ze me zelf verteld. Ze is ook een aantal keren uitgemaakt voor Zwarte Piet. Ze gaat Sinterklaas niet missen, maar iets hartstikke leuks met mama doen'.
Dank je, ik deed m'n best jouw stijl te kopiërenquote:Op zondag 31 augustus 2014 12:19 schreef Ceberut het volgende:
[..]
Wat een goed betoog. Die argumenten, de logische samenhang, geen speld tussen te krijgen. Ik stuur het door naar Quincy.
Misschien was Piet wel de enige zwarte ooit die de eer toekwam dat pak te dragen...quote:Koningen en ook andere vorsten hebben vanaf de late middeleeuwen Zwitserse huursoldaten geworven. Deze mannen golden als voorbeeldige soldaten en zij waren trouw aan hun (betalende) meester en hadden geen band met het (vaak oproerige) volk. Een Zwitserse Garde werd aangeworven voor de paus en voor de koning van Frankrijk maar ook de Oranjes hadden Zwitserse hellebaardiers in dienst. De Zwitsers waren trouw zo lang zij betaald werden; daaraan ontleent het Nederlands het gezegde "geen geld; geen Zwitsers" een vertaling van het Franse "point d'argent, point de Suisse". Heden ten dage is er nog één Zwitserse Garde in functie, in Vaticaanstad.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |