Wanneer je dat al 'redeneren' noemt - en deze 'redenering' ook nog als uitgangspunt neemt voor een levensbepalende beslissing - denk ik dat de kans bovengemiddeld klein is dat jouw kind een groots probleemoplosser gaat worden.quote:Op zaterdag 30 augustus 2014 00:19 schreef Leandra het volgende:
Ja, op basis van die redenering heb ik destijds ook besloten het kind toch maar te krijgen.
Overigens is die kans bij een kind van een van ons natuurlijk wel bovengemiddeld groot
Geschiedkundig hebben we het in Nederland nog nooit zo goed gehad als nu. We leven in een Walhalla van mens-zijn: overvloed aan eten van over de hele wereld, als je ziek bent word je geholpen, geld is ook aanwezig als je niet kan of zelfs niet wilt werken. De enige reden om hier in ellende (= op straat) te leven is als je geestelijke problemen hebt en alle hulp weigert en als je jezelf enorm in de problemen helpt.quote:Op vrijdag 29 augustus 2014 20:25 schreef groofskendezoveelste het volgende:
maar vooral ook niet een kind '' op deze wereld' willen zetten (een wereld vol ellende)
Het leven ìs ook super leuk hier. En juist in Nederland is alles prima geregeld, dus wat jammer dat jouw vriend 'het leven/de maatschappij' als niet zo leuk ervaart. Het is ook een beetje hoe je zelf met tegenslagen e.d. omgaat, met wat voor mensen je je inlaat en wat je eigen capaciteiten zijn, denk ik soms. En trouwens: wat spijtig dat je eigenlijk misschien toch wel kinderen wil, maar het niet doet omdat je vriend het leven als enigszins negatief ervaart. Het is jouw keuze, daar niet van, maar als je stiekem tóch kinderen wil dan denk ik eerlijk gezegd wel dat je spijt gaat krijgen van de keuze. Pff, weet niet hoe ik dat goed kan verwoorden, maar dat denk ik dus. In meerdere posts zeg je nl. te twijfelen en geef je aan dat je soms toch wel kinderen wil.quote:Op vrijdag 29 augustus 2014 22:37 schreef Forbry het volgende:
[..]
Mooi om te horen/lezen!![]()
![]()
Om het simpel te houden even heel kort door de bocht: wij óns leven ook wel (wij beseffen ons heel goed dat wij beide ook echt ontzettend veel méé hebben), maar hét leven niet en dan gaat het vooral om mens/maatschappij...
Als kind (en ook nog een hele lange tijd daarna eigenlijk wel) vond ik hét leven eigenlijk óók fantastisch, vandaar ook het "met het ouder worden" in een eerdere postMijn vriend niet, die had helaas echt een hele vervelende jeugd (thuis dan, niet op school enzo gelukkig). Die is in de loop der jaren -in bepaalde opzichten- juist veel positiever over hét leven geworden (en sowieso erg positief over óns leven), maar ook weer niet positief genoeg voor een kind'dus
Als mijn vriend over 5 jaar opeens zegt toch geen kinderen te willen, verbreek ik de relatie ook (want hij zegt nu al wel eens dat het hem niks lijkt). Ik vraag me wel eens af of dat egoïstisch is, maar ik wil - weet ik bijna zeker - toch zeker wel kinderen. Dus dan zoek ik gewoon de ideale man op die wel kinderen wilquote:Op vrijdag 29 augustus 2014 23:25 schreef Forbry het volgende:
[..]
Tragisch... zeker omdat jij in eerste instantie dus in de veronderstelling was dat jullie hier hetzelfde over dachten en zij blijkbaar degene was die op deze manier niet meer samen verder wilde... Waren jullie al lang bij elkaar? Heeft ze later idd nog een kind gekregen dat je weet?
Tragisch is een zwaar woord. Garanties eindigen op het moment dat iemand iets heeft gezegd en mensen veranderen nou eenmaal wel eens van mening of krijgen andere gevoelens. Daar kun je verder ook weinig aan veranderen.quote:Op vrijdag 29 augustus 2014 23:25 schreef Forbry het volgende:
[..]
Tragisch... zeker omdat jij in eerste instantie dus in de veronderstelling was dat jullie hier hetzelfde over dachten en zij blijkbaar degene was die op deze manier niet meer samen verder wilde... Waren jullie al lang bij elkaar? Heeft ze later idd nog een kind gekregen dat je weet?
Dat wat jij 'geestelijke problemen' noemt kan uiteraard ook gewoon een visie t.a.v. 'het leven' zijn. Het is niet bijzonder vreemd om gedwongen predatie en competitie als een walgelijk systeem te beschouwen. En het voortbestaan van onze soort als argument gebruiken is volgens mij circulair en dus een drogreden.quote:Op zaterdag 30 augustus 2014 08:39 schreef Isabeau het volgende:
Geschiedkundig hebben we het in Nederland nog nooit zo goed gehad als nu. We leven in een Walhalla van mens-zijn: overvloed aan eten van over de hele wereld, als je ziek bent word je geholpen, geld is ook aanwezig als je niet kan of zelfs niet wilt werken. De enige reden om hier in ellende (= op straat) te leven is als je geestelijke problemen hebt en alle hulp weigert en als je jezelf enorm in de problemen helpt.
Dat het in de rest van de wereld zo slecht gaat, is iets wat we nu weten door nieuws & internet, maar is in het verleden niet echt heel erg veel beter geweest. Sinds de agrarische samenleving is er gevochten om grond en bezit. Een beetje kennis van het verleden doet je beseffen hoe wreed de mensheid altijd al is geweest.
Alhoewel we met onze overbevolking natuurlijk wel een puinhoop maken van onze eigen leefomgeving, waardoor we het voorbestaan van onze eigen soort op het spel zetten. Dat vind ik dan wel weer een goed argument om niet nog meer mensen te maken.
Kinderen krijgen is voor jou dus belangrijker dan de relatie met je huidige vriend.quote:Op zaterdag 30 augustus 2014 11:11 schreef Yaaar het volgende:
Als mijn vriend over 5 jaar opeens zegt toch geen kinderen te willen, verbreek ik de relatie ook (want hij zegt nu al wel eens dat het hem niks lijkt). Ik vraag me wel eens af of dat egoïstisch is, maar ik wil - weet ik bijna zeker - toch zeker wel kinderen. Dus dan zoek ik gewoon de ideale man op die wel kinderen wil(best vreemd om je dan te focussen op man mét kinderwens, maargoed).
Nou ja, kun je andersom ook stellen natuurlijk. Hij houdt dus niet genoeg van haar om haar wél iets te geven wat ze graag wilquote:Op zaterdag 30 augustus 2014 11:22 schreef Kingstown het volgende:
[..]
Kinderen krijgen is voor jou dus belangrijker dan de relatie met je huidige vriend.
Lijkt me leuk voor hem om te weten dat niet jouw liefde voor hem op de eerste plaats komt, maar het feit dat hij een ideale zaaddonor is.
Ik vind mijn eigen wensen/doelen belangrijker dan mijn relatie, maar ik zie hem absoluut niet als toekomstige zaaddonor. Maar als mijn partner later geen kinderen wil (hij twijfelt nu nog) dan is het inderdaad over tussen ons. Ik weet niet of dat egoïstisch is ofzo.quote:Op zaterdag 30 augustus 2014 11:22 schreef Kingstown het volgende:
[..]
Kinderen krijgen is voor jou dus belangrijker dan de relatie met je huidige vriend.
Lijkt me leuk voor hem om te weten dat niet jouw liefde voor hem op de eerste plaats komt, maar het feit dat hij een ideale zaaddonor is.
Ow, mensen mogen wmb eisen wat ze willen. Ze doen maar.quote:Op zaterdag 30 augustus 2014 11:27 schreef motorbloempje het volgende:
[..]
Nou ja, kun je andersom ook stellen natuurlijk. Hij houdt dus niet genoeg van haar om haar wél iets te geven wat ze graag wil
Ik vind wel of geen kinderen wel iets wat een relatie(voortgang) mag bepalen en wat dus een 'eis' kan zijn bij het vinden van een (nieuwe) partner. Dat heeft opzich niets met zaaddonorschap te maken, maar meer met dezelfde toekomstvisie hebben.
Ik vond "tragisch" zelf ook nogal zwaar klinken ja, maar gewoon wist niet zo goed hoe ik het moest verwoordenquote:Op zaterdag 30 augustus 2014 11:17 schreef Kingstown het volgende:
[..]
Tragisch is een zwaar woord. Garanties eindigen op het moment dat iemand iets heeft gezegd en mensen veranderen nou eenmaal wel eens van mening of krijgen andere gevoelens. Daar kun je verder ook weinig aan veranderen.
We waren op dat moment ca. 3,5 jaar bij elkaar en tussen einde relatie en moment dat zij over kinderen begon als optie hebben hooguit 2 maanden gezeten. Geen flauw idee of ze later kinderen heeft gekregen.
En als vriendin dan besluit via zaaddonorschap in jullie relatie wel een kind te willen/krijgen dan?quote:Op zaterdag 30 augustus 2014 11:37 schreef Kingstown het volgende:
[..]
Ow, mensen mogen wmb eisen wat ze willen. Ze doen maar.
Als ik weet dat ik voor mijn partner niet op de eerste plaats sta in een relatie, dan is het einde verhaal. Wanneer kinderen krijgen op nummer 1 staat, zoek dan maar een vent die het geen probleem vindt om daarop uitgekozen te worden.
Het kiezen van een partner gebeurt dan op hele andere gronden en dat zijn motieven waar ik als partner niet vrolijk van zou worden als ik weet dat die doorslaggevend zijn.
"Eigenlijk wilde ik bij m'n ex blijven, maar hij wilde geen kinderen, dus daarom ben ik nu bij jou". Lijkt me groot feest om te weten dat je tweede keus bent.
Nou ja, hè, relaties gaan ook op andere punten kapot. Andere levensdromen bjivoorbeeld. Veel reizen, emigreren, weetikveelwat. Dan kun je nog zoveel van iemand houden, maar als dat niet jouw toekomstbeeld is, dan kun je ook daarom de relatie beëindigen en op zoek gaan naar iemand die wel lekker op 1km van je ouders wil blijven wonen en elke zondag braaf om 1 uur daar op de koffie wil, om maar eens wat extreems te noemenquote:Op zaterdag 30 augustus 2014 11:37 schreef Kingstown het volgende:
[..]
Ow, mensen mogen wmb eisen wat ze willen. Ze doen maar.
Als ik weet dat ik voor mijn partner niet op de eerste plaats sta in een relatie, dan is het einde verhaal. Wanneer kinderen krijgen op nummer 1 staat, zoek dan maar een vent die het geen probleem vindt om daarop uitgekozen te worden.
Het kiezen van een partner gebeurt dan op hele andere gronden en dat zijn motieven waar ik als partner niet vrolijk van zou worden als ik weet dat die doorslaggevend zijn.
"Eigenlijk wilde ik bij m'n ex blijven, maar hij wilde geen kinderen, dus daarom ben ik nu bij jou". Lijkt me groot feest om te weten dat je tweede keus bent.
Dus jij wil dat een vrouw al haar wensen en doelen opzij zet zodra jij het er niet mee eens bent? Ik vind het maar claimend, altijd op nummer 1 willen staan.quote:Op zaterdag 30 augustus 2014 11:37 schreef Kingstown het volgende:
[..]
Ow, mensen mogen wmb eisen wat ze willen. Ze doen maar.
Als ik weet dat ik voor mijn partner niet op de eerste plaats sta in een relatie, dan is het einde verhaal. Wanneer kinderen krijgen op nummer 1 staat, zoek dan maar een vent die het geen probleem vindt om daarop uitgekozen te worden.
Het kiezen van een partner gebeurt dan op hele andere gronden en dat zijn motieven waar ik als partner niet vrolijk van zou worden als ik weet dat die doorslaggevend zijn.
"Eigenlijk wilde ik bij m'n ex blijven, maar hij wilde geen kinderen, dus daarom ben ik nu bij jou". Lijkt me groot feest om te weten dat je tweede keus bent.
Dat mag uiteraard. Ik vind mensen zoals jij doodeng.quote:Op zaterdag 30 augustus 2014 11:32 schreef Yaaar het volgende:
Ik vind mijn eigen wensen/doelen belangrijker dan mijn relatie
Maar hoe zie jij dat dan? Want er is geen compromis mogelijk, een half kind, of drie dagen per week. Iemand zal zijn wens aan de kant moeten zetten, of je moet concluderen dat je toch niet zo goed bij elkaar past als je dacht.quote:Op zaterdag 30 augustus 2014 11:47 schreef Kingstown het volgende:
[..]
Dat mag uiteraard. Ik vind mensen zoals jij doodeng.
Andere mensen als middel gebruiken om je eigen doel/wens te bereiken, daar krijg ik enorme kromme tenen van.
Wat een enorme onzin. Ik denk juist dat de vrouwen die andere mensen als middel/doel gebruiken, 'per ongeluk' zwanger raken. Die kiezen er niet voor om een relatie te verbreken omdat de levensdoelen niet (meer) hetzelfde zijn.quote:Op zaterdag 30 augustus 2014 11:47 schreef Kingstown het volgende:
[..]
Dat mag uiteraard. Ik vind mensen zoals jij doodeng.
Andere mensen als middel gebruiken om je eigen doel/wens te bereiken, daar krijg ik enorme kromme tenen van.
Nou ja, dat is dus een van de vele redenen dat wij er voor kiezen om géén kinderen te krijgen. We willen voor elkaar de belangrijkste persoon elkaars leven zijn en onze aandacht aan en tijd met elkaar besteden zonder tussenkomst van derdenquote:Op zaterdag 30 augustus 2014 11:43 schreef Yaaar het volgende:
[..]
Dus jij wil dat een vrouw al haar wensen en doelen opzij zet zodra jij het er niet mee eens bent? Ik vind het maar claimend, altijd op nummer 1 willen staan.
Nee, dan is het gewoon prima.quote:Op zaterdag 30 augustus 2014 11:53 schreef motorbloempje het volgende:
[..]
Nou ja, dat is dus een van de vele redenen dat wij er voor kiezen om géén kinderen te krijgen. We willen voor elkaar de belangrijkste persoon elkaars leven zijn en onze aandacht aan en tijd met elkaar besteden zonder tussenkomst van derdenMaargoed, dat hebben we dan weer samen besloten, dus dan is 't niet zo erg!
Huh? Of ik heb me niet goed uitgedrukt of jij hebt het niet goed gelezen, want zoals jij het nu stelt is het absoluut niet. Mijn vriend is, ondanks zijn ellendige "opvoeding", juist positiever dan ikquote:Op zaterdag 30 augustus 2014 11:05 schreef Yaaar het volgende:
[..]
Het leven ìs ook super leuk hier. En juist in Nederland is alles prima geregeld, dus wat jammer dat jouw vriend 'het leven/de maatschappij' als niet zo leuk ervaart. Het is ook een beetje hoe je zelf met tegenslagen e.d. omgaat, met wat voor mensen je je inlaat en wat je eigen capaciteiten zijn, denk ik soms. En trouwens: wat spijtig dat je eigenlijk misschien toch wel kinderen wil, maar het niet doet omdat je vriend het leven als enigszins negatief ervaart. Het is jouw keuze, daar niet van, maar als je stiekem tóch kinderen wil dan denk ik eerlijk gezegd wel dat je spijt gaat krijgen van de keuze. Pff, weet niet hoe ik dat goed kan verwoorden, maar dat denk ik dus. In meerdere posts zeg je nl. te twijfelen en geef je aan dat je soms toch wel kinderen wil.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |