Stompzinnige reactie. Als je een goede journalist ben nu je eenmaal kritisch op bestaande machtsblokken, of dat nu (geo) politieke verbanden zijn of grote multinationals. Dat kritisch zijn wordt dan al gauw verward met 'links' zijn.quote:Op maandag 1 september 2014 14:49 schreef Reconquista. het volgende:
Ik vind nou juist dat de linkse media haar ziel heeft verkocht aan de elite. Leugens en manipulatie zijn schering en inslag bij bv de NOS of bv de Volkertkrant. Antisemitisme, anti-Amerikanisme en de gebruikelijke hetze tegen alles wat rechts is, dat is wat je bij de linkse media ziet. Ik heb het zelf meegemaakt tijdens een demo van de rechtse actiegroep Voorpost. Aan de andere kant van de stad houdt links een tegendemonstratie waarbij ze de boel kort en klein slaan. In het NOS avondnieuws worden die rellen ineens in de schoenen van Voorpost geschoven. Dit linkse media bedient zich continu van dit soort praktijken.
Ik ben ook de bekende politiek correcte multikul riedeltjes meer dan zat. Nee dan geef mij toch maar de Telegraaf en Elsevier. Links mag ze dan graag 'dommig' noemen maar ze vertegenwoordigen veel meer de stem van het volk dan die linkse manipulators.
Je zou de journaals van 25 jaar geleden er bij moeten pakken, maar ik denk dat drie doden bij een evenement best wel eens de journaal opener had kunnen zijn destijds.quote:Op maandag 29 september 2014 19:31 schreef Klopkoek het volgende:
Het NOS Journaal van tegenwoordig is ook vrij infantiliserend. Natuurlijk is het sneu dat een monstertruck op de menigte in rijdt, maar zou dit 25 jaar geleden ook de 'opener' zijn geweest? Ik waag het te betwijfelen. Leidt mooi de aandacht af van belangrijkere en structurele zaken.
Nee, daar val ik niet over. Ik vraag me idd af of 3 doden bij een lokaal evenement de journaalopener zou zijn geweest.quote:Op maandag 29 september 2014 19:39 schreef Monolith het volgende:
[..]
Je zou de journaals van 25 jaar geleden er bij moeten pakken, maar ik denk dat drie doden bij een evenement best wel eens de journaal opener had kunnen zijn destijds.
Dat het toevallig een monstertruck betreft lijkt mij niet zo relevant. Ik krijg het idee dat het meer dat is waar je over valt.
DWDD is inderdaad echt vreselijk.quote:Op maandag 29 september 2014 19:31 schreef Klopkoek het volgende:
Het NOS Journaal van tegenwoordig is ook vrij infantiliserend. Natuurlijk is het sneu dat een monstertruck op de menigte in rijdt, maar zou dit 25 jaar geleden ook de 'opener' zijn geweest? Ik waag het te betwijfelen. Leidt mooi de aandacht af van belangrijkere en structurele zaken.
DWDD is tegenwoordig ook vrij sneu en hyperig. Eigenlijk zou de VARA zo'n hyperactief en hijgerig format niet moeten uitzenden. Het klinkt misschien bizar, maar in zekere zin volgt het de rechtse medialogica. Mensen met een leuke babbel en goed werkende onderbuik als expert laten opdraven in een 'dynamisch' en snel programma.
Meer in de trant van HvNL en Telegraaf nieuws (om daar in die mate en die toon de nadruk op te leggen), klopt.quote:Op maandag 29 september 2014 20:42 schreef Monolith het volgende:
Ik die dat je weer bezig bent om dit te framen als 'rechts nieuws'
Mee eens.quote:Op maandag 29 september 2014 20:52 schreef robin007bond het volgende:
Verder ben ik het wel eens dat dit geen opener moet zijn, maar desalniettemin vind ik het ook weer niet nieuwsonwaardig.
Misschien onbedoeld is dit wel een zinnige opmerking. Zoals bekend heeft het Journaal geprobeerd minder Randstad-georienteerd te worden. Waar destijds Hart van Nederland op inspeelde. Daar heeft het ook mee te maken, misschien.quote:Op maandag 29 september 2014 20:42 schreef Monolith het volgende:
Dat klinkt wel erg als misplaatste randstedelijke arrogantie
Door de hele tijd met Hart van Nederland te schermen doe je de gebeurtenis wel erg tekort. Het is niet een of ander koddig nieuwsfeitje uit de provincie.quote:Op maandag 29 september 2014 21:04 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Meer in de trant van HvNL en Telegraaf nieuws (om daar in die mate en die toon de nadruk op te leggen), klopt.
[..]
Mee eens.
[..]
Misschien onbedoeld is dit wel een zinnige opmerking. Zoals bekend heeft het Journaal geprobeerd minder Randstad-georienteerd te worden. Waar destijds Hart van Nederland op inspeelde. Daar heeft het ook mee te maken, misschien.
Ik snap je punt maar HvNL opent natuurlijk ook nooit met grappige feitjes uit het platteland (de spreekwoordelijke omver geblazen prullenbakken).quote:Op maandag 29 september 2014 21:32 schreef Monolith het volgende:
[..]
Door de hele tijd met Hart van Nederland te schermen doe je de gebeurtenis wel erg tekort. Het is niet een of ander koddig nieuwsfeitje uit de provincie.
Wellicht dat de focus op criminaliteit de publieke opinie ook nog eens beïnvloedt:quote:Op dinsdag 30 september 2014 08:23 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Ik snap je punt maar HvNL opent natuurlijk ook nooit met grappige feitjes uit het platteland (de spreekwoordelijke omver geblazen prullenbakken).
Wat zeker wel als 'rechts nieuws' kan worden gezien is de ietwat overdreven aandacht voor criminaliteit, terreur en de jihad. Ik zag dat de Belgische zenders het ook al opviel dat er meer aandacht is vanuit Nederland voor het terreurproces in Antwerpen dan door België zelf.
Ben ik mee eens. Het is ook niet fijn dat TV fabrikanten je kijkgedrag op slaan, zoals nu blijkt.quote:Op dinsdag 30 september 2014 09:32 schreef robin007bond het volgende:
![]()
61% van de Nederlanders vindt het prima dat het DNA van alle Nederlanders verplicht wordt opgeslagen volgens dat onderzoek.
Daarnaast zijn er ook onderzoeken waaruit bleek dat de angst bij mensen toeneemt, ondanks dat de criminaliteit afneemt.
Dit geldt ook wel aardig voor DWDDquote:Op maandag 29 september 2014 20:52 schreef robin007bond het volgende:
[..]
DWDD is inderdaad echt vreselijk.
De karikatuur van HvNL is natuurlijk dat ze items uitzenden over het WK "Zaklopen met een gek hoedje op je kop" in Schubbekutveen.quote:Op dinsdag 30 september 2014 08:23 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Ik snap je punt maar HvNL opent natuurlijk ook nooit met grappige feitjes uit het platteland (de spreekwoordelijke omver geblazen prullenbakken).
Echter, dit ongeval is geen item over "Criminaliteit, terreur en jihad", dit is een item over een ernstig ongeluk, overheidsregelgeving of eigenlijk juist het gebrek daaraan en meer van die zaken. Verre van een 'rechts' of 'neoliberaal' onderwerp, lijkt me.quote:Wat zeker wel als 'rechts nieuws' kan worden gezien is de ietwat overdreven aandacht voor criminaliteit, terreur en de jihad. Ik zag dat de Belgische zenders het ook al opviel dat er meer aandacht is vanuit Nederland voor het terreurproces in Antwerpen dan door België zelf.
Vroegah was dat "van gewest tot gewest"quote:Op dinsdag 30 september 2014 11:51 schreef Monolith het volgende:
[..]
De karikatuur van HvNL is natuurlijk dat ze items uitzenden over het WK "Zaklopen met een gek hoedje op je kop" in Schubbekutveen.
Dat eerste artikel is echt goed, bedankt voor het delen! Als kijker heb je die signalen die gezonden worden niet door, maar er wordt onbewust toch bepaalde gevoelens opgewekt.quote:Op dinsdag 30 september 2014 11:43 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Dit geldt ook wel aardig voor DWDD
http://lindaduits.nl/2012/09/nieuwsuur-als-sensatietelevisie/
Het is iig wel zo dat de omloopsnelheid van de items op TV enorm is toegenomen.
http://www.theguardian.co(...)-is-bad-rolf-dobelli
Inderdaad, maar daar opent HvNL natuurlijk ook niet mee.quote:Op dinsdag 30 september 2014 11:51 schreef Monolith het volgende:
[..]
De karikatuur van HvNL is natuurlijk dat ze items uitzenden over het WK "Zaklopen met een gek hoedje op je kop" in Schubbekutveen.
Zo kun je het ook bekijken. Je zou het evenwel als 'rechts' nieuws kunnen zien omdat:quote:[..]
Echter, dit ongeval is geen item over "Criminaliteit, terreur en jihad", dit is een item over een ernstig ongeluk, overheidsregelgeving of eigenlijk juist het gebrek daaraan en meer van die zaken. Verre van een 'rechts' of 'neoliberaal' onderwerp, lijkt me.
Klopt, men snapt ook steeds meer over het menselijk brein en hoe dat kan worden gemanipuleerd.quote:Op dinsdag 30 september 2014 12:45 schreef robin007bond het volgende:
[..]
Dat eerste artikel is echt goed, bedankt voor het delen! Als kijker heb je die signalen die gezonden worden niet door, maar er wordt onbewust toch bepaalde gevoelens opgewekt.
Jij gooit dit onderwerp maar steeds onder veiligheid, terwijl de traditioneel onder 'rechts' geschaarde veiligheidsonderwerpen eerder zaken als meer blauw op straat, hard straffen, enzovoort betreft. Vind je de berichtgeving over de "yes means yes"-eisen om de zogenaamde 'campus rape' terug te dringen in de VS ook een vorm van 'rechtse berichtgeving'?quote:Op dinsdag 30 september 2014 13:00 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Inderdaad, maar daar opent HvNL natuurlijk ook niet mee.
[..]
Zo kun je het ook bekijken. Je zou het evenwel als 'rechts' nieuws kunnen zien omdat:
- Het onderwerp veiligheid traditioneel als een rechts onderwerp wordt gezien. In studies die probeerden te onderzoeken of RTL/NOS meer aandacht besteden aan 'linkse' onderwerpen, is dit ook zo gehanteerd. De voor de hand liggende kritiek daarop is het te direct vertalen van het (bewezen en uitgekristalliseerde) Amerikaanse conceptuele kader naar de Nederlandse context. In de VS is het ook daadwerkelijk zo dat het brein van de conservatieve kiezer ook op die manier schijnt te werken (veel waarde aan de status-quo, paradoxaal genoeg ietwat risicomijdend).
Hoe moet ik dat zien? Ik blijft dat je dit onderwerp wel erg makkelijk lijkt te bagatelliseren.quote:- Je zou dit type nieuwsonderwerpen (niet zozeer het nieuwsfeit zelf maar het ermee openen, en dit een kwartier lang) als 'afleiding' kunnen zien. Zie de baanbrekende teksten van Naom Chomsky hierover.
Precies, jouw bezwaar is dus 'monstertrucks en boeren' zijn rechts. Zoals ik al eerder heb aangegeven is dat nogal een arrogante, misplaatste houding en lijkt de vergelijking tussen de VS en Nederland hier ook verre van terecht. Sterker nog, als je de 'provincie' in Nederland vergelijkt met de Randstad, dan is men daar eerder linkser dan rechtser als je b.v. de uitslag van de tweede kamer verkiezingen erbij pakt.quote:- De provincie wordt dikwijls gelijk geschaald aan 'rechts'. En Amsterdam c.q. de grachtengordel als links. Ook dit is niet onbekend in de Verenigde Staten (de grote steden aan de kusten vs de redneck fly-over states met hun stierenrijden en monstertruck stunts).
Ik beklaagde me laatst al over het feit dat het huwelijk van Clooney met die mensenrechte-advocate zo groot werd uitgemeten in veel media die doorgaans toch als ietwat linkse of in ieder geval progressieve kwaliteitsmedia te boek staan. Kennelijk is het huwelijk tussen een volkszanger en een soapactrice groot uitmeten rechts en dat van een geëngageerde Hollywoodacteur met een mensenrechtenadvocate 'links'.quote:Ultiem dieptepunt, en vele malen erger, was w.m.b. dat de scheiding tussen Jan Smit en Jolanthe ooit het tweede nieuwsitem was in het Journaal.
Je kan dit ook vervangen door "Armoede" "neoliberalisme" "vrije markt" "de rijken" " zakkenvullers" "Joden" etc etcquote:Op dinsdag 30 september 2014 13:26 schreef robin007bond het volgende:
"The more you can increase fear of drugs, crime, welfare mothers, immigrants and aliens, the more you control all of the people."
- Noam Chomsky
Het klopt dat deze dingen nog sterker en duidelijker als 'rechtse' onderwerpen bekend staan, en waar politici uit die hoek goed op kunnen scoren.quote:Op dinsdag 30 september 2014 13:18 schreef Monolith het volgende:
[..]
Jij gooit dit onderwerp maar steeds onder veiligheid, terwijl de traditioneel onder 'rechts' geschaarde veiligheidsonderwerpen eerder zaken als meer blauw op straat, hard straffen, enzovoort betreft.
Want red states doen niet aan rodeorijden, eetwedstrijden, monstertruck-stunts en dragracen?quote:lijkt de vergelijking tussen de VS en Nederland hier ook verre van terecht.
Wie worden het meest daardoor getriggerd?quote:Op dinsdag 30 september 2014 13:42 schreef Pietverdriet het volgende:
terwijl het principe van control by fear natuurlijk veel breder is
Dus als de monstertruck een winkelpand was binnengereden was dit volgens jou een links onderwerp geweest?quote:Op dinsdag 30 september 2014 13:43 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Het klopt dat deze dingen nog sterker en duidelijker als 'rechtse' onderwerpen bekend staan, en waar politici uit die hoek goed op kunnen scoren.
Maar dingen als instortende trappen in Utrecht, kamikazerijder in Apeldoorn, problemen op dansfeesten zijn ook dingen waar de Opsteltens van deze wereld daadkrachtig op kunnen scoren. Alles aangaande 'crowd control' en veiligheid aangaande evenementen en feesten is óók hun terrein.
Wanneer het gaat om veiligheid op de werkvloer of grote economische belangen (vb. Airbus of Boeing) dan is het dikwijls een ander verhaal.
Je laat het relevante aspect weg, namelijk dat het beeld van conservatieve 'rechts-stemmende' rednecks voor de Nederlandse provincies niet klopt. Je blijft maar vallen over de 'monstertruck' lijkt het.quote:Want red states doen niet aan rodeorijden, eetwedstrijden, monstertruck-stunts en dragracen?
Een groot ongeluk onder het uitvoerende personeel zelf is zeer zeker een klassiek links onderwerp. Om dit enigszins uit de aandacht weg te houden, bijv. (structureel) omvallende steigers, worden dan ook PR-bureaus als Stratfor en Hill&Knowlton voor ingehuurd.quote:Op dinsdag 30 september 2014 13:46 schreef Monolith het volgende:
[..]
Dus als de monstertruck een winkelpand was binnengereden was dit volgens jou een links onderwerp geweest?
Nou weet ik toevallig 'iets' meer dan de gemiddelde Nederlander over steigers, dus vertel me eens iets meer over structureel omvallen steigers?quote:Op dinsdag 30 september 2014 15:09 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Een groot ongeluk onder het uitvoerende personeel zelf is zeer zeker een klassiek links onderwerp. Om dit enigszins uit de aandacht weg te houden, bijv. (structureel) omvallende steigers, worden dan ook PR-bureaus als Stratfor en Hill&Knowlton voor ingehuurd.
Natuurlijk zijn er ook grensgevallen, dan ligt het eraan in welk kader het wordt gedrukt. In principe zijn alle 'crowd control' gerelateerde onderwerpen ietwat rechts georiënteerd.
Noem het zoals je het noemen wilt:quote:
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |