Dank u Dr. Vanyel.quote:Op maandag 16 februari 2015 21:02 schreef Vanyel het volgende:
[..]
Niet zo netjes onderzocht als jij zou willen, ik probeerde ook nog mijn eten goed te krijgen. En volgens mij is de thermometer een beetje dol. Maar:
H 2u: 67
L 1u: 78
L 1u: 95
L 1u: 95 maar dan met ontzettend veel bubbels en bellen, dus klopt ws niet
W 1u: 90
W 1u: 85
Toen heb ik m weer op L gezet omdat ik niet wilde dat ie nog veel meer zou zakken voor de bouillon.
Ik heb er rendang en butter chicken in gehad die allebei te hard gingen dus regelmatig geroerd werden, maar wel allebei knettermals werden. Dus wel irritant, niet taai.
Klinkt heerlijk! Hoe lang heb je 'm aangehad?quote:Op dinsdag 17 februari 2015 10:04 schreef Gaoxing het volgende:
Dat mis ik dus inderdaad: die van mij kan niet op het fornuis. Dat zou handig zijn
Ik heb trouwens laatst lamsschenkels gemaakt. Veel ui, wat knoflook, passata en bouillon en het was helemaal geweldig. De restjes maakten een paar dagen later ook nog eens een perfect Shepherd's Pie.
Volgens mij heb ik 'm voor 8 uur aangezet, rond 16:15 in een pan om in te koken, en om 17:15 eruit (ja, vroege maaltijden als allebei de kinderen moeten sportenquote:Op dinsdag 17 februari 2015 10:33 schreef Kaatje1 het volgende:
Klinkt heerlijk! Hoe lang heb je 'm aangehad?
Lokquotequote:
Werkt.quote:Op woensdag 18 februari 2015 15:00 schreef Vanyel het volgende:
[..]
Lokquote
Andere pan, kip ui knof aangebakken op het fornuis. Passata en gepelde tomaten erbij. 3,5u op low 82 graden.
4,5u op low 83 graden.
Beide aan de rand gemeten. Middenin is deze minder warm.
Ideaal dingetje voor o.a. stoofvlees dus. Bedankt voor de metingen weer.quote:Op woensdag 18 februari 2015 17:38 schreef Vanyel het volgende:
En na 7 uur 85 graden aan de rand, 80 in het midden.
Maar hoe kan je saus nou van dik naar waterig gaan?quote:
Groenten e.d. kunnen vocht gaan los laten en saus kan schiftenquote:Op donderdag 19 februari 2015 19:15 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Maar hoe kan je saus nou van dik naar waterig gaan?
Het idee is volgens mij juist dat het in principe vrij waterig blijft, tenzij er ingrediënten meekoken die de saus dikker maken. Inkoken gebeurt dus niet. Ik heb daarom laatst bij de rendang het gerecht afgemaakt in de braadpan om de saus wel in te koken.
Zacht en lekkerquote:Op donderdag 19 februari 2015 19:06 schreef Bart2002 het volgende:
[..]
Ideaal dingetje voor o.a. stoofvlees dus. Bedankt voor de metingen weer.
Hoe was de kip?
Het lijkt erop dat de saus (over welke saus hebben we het hier b.v.?) weer uit elkaar valt in zijn oorspronkelijke componenten. (edit: wat Molo beter beschrijft als zijnde "schiften") Dat kan door te koken en/of niet de juiste verhoudingen.quote:Op donderdag 19 februari 2015 18:04 schreef tralalala het volgende:
Ik vraag mij af wat ik fout doe, bij bijna elk gerecht die ik tot nu toe geprobeerd hebt ruikt en smaakt het echt super de eerste 3-4 uur op low, de laatste 2 uur verdwijnt de lekkere geur en veranderd de structuur van bijvoorbeeld sauzen van dik naar waterige minder smaakvolle zooi.
Gaat het dan gewoon te hard of zo? Heb zelf de Crock Pot (CR507) en moet wel zeggen dat ik het aan de zijkanten behoorlijk hard vind koken, maar ik heb geen vergelijkingsmateriaal.
En aangezien er hier meer geklaagd wordt over de Crock Pot...
Of zijn het gewoon mijn matige kookkunsten ?
Hoe krijg je dat voor elkaar? Lijkt me een hele basic chili...quote:Op donderdag 19 februari 2015 19:55 schreef tralalala het volgende:
Deze heb ik ook gemaakt maar weggegooid omdat het zo smerig was.
Da's volgens mij de chili die ik heb gepost. Was prima.quote:Op donderdag 19 februari 2015 19:55 schreef tralalala het volgende:
Dank mensen, ik zal eens kijken
Ging vandaag overigens over dit recept, was toch wel héél lekker.![]()
Deze heb ik ook gemaakt maar weggegooid omdat het zo smerig was.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |