abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_142469514


De slachtoffers krijgen een gezicht

Actueel:
Spoedbijeenkomst VN Veiligheidsraad: http://webtv.un.org/
Livestream NPO 1 (NOS): http://www.npo.nl/live
Speech Obama: http://www.c-span.org/vid(...)ks-situation-ukraine

Situatie vlucht MH17:
Passagiersvlucht MH17 van Malaysia Airlines vertrok donderdag 17 juli om 12:15 Nederlandse tijd van Schiphol Airport Amsterdam richting Kuala Lumpur. Het toestel (een Boeing 777) verdween van de radar boven de Krim om 16:15 Nederlandse tijd volgens de Oekraïense luchtverkeersleiding. Niet veel later werd bekend dat het toestel was neergestort, waarbij alle 298 inzittende zijn omgekomen. Naar verluid is het toestel uit de lucht geschoten door een raket.

Slachtoffers:
Nationaliteiten slachtoffers vlucht MH17
· 192 Nederland
· 44 Maleisië
· 27 Australië
· 12 Indonesië
· 10 Verenigd Koninkrijk
· 4 België
· 4 Duitsland
· 3 Filippijnen
· 1 Canada
· 1 Nieuw-Zeeland
Totaal: 298 (van wie 80! kinderen)

Uitgelekte passagierslijst

Belangrijk LET OP!!!
quote:
0s.gif Op donderdag 17 juli 2014 18:42 schreef yvonne het volgende:
Geen persoonsgegeven, je blurt maar - Geen foto's van lijken
Commentaar in feedback.
Lijken kun je fijn achter een spoiler of via een linkje doen, doei.
Verder: Grappen kunnen in ONZ (incl. 'toch wel dichtbij' onzin), samenzweringstheorieën kunnen naar TRU/BNW, klachten naar Feedback.

Samenvatting:

• Vlucht MH17 is even na 5 uur op 17 juli (lokale tijd) neergestort. Wraktstukken en lichamen liggen over een gebied van 10-15 km verspreid.
• Hoewel nog niet officieel bevestigd, wijst alles op dat het vliegtuig is neergehaald met een raket vanaf de grond
• Veel landen leggen de schuld bij pro-Russische separatisten in Oekraïne
• Rusland legt de schuld bij de Oekraïense overheid
• Nederland wacht verdere berichtgeving af voordat een schuldige wordt aangewezen, maar Rutte beloofde dat de daders vervolgd en berecht zullen worden.
• Obama wijst geen schuldige aan, maar maakt duidelijk dat alles lijkt te wijzen op de schuld van de rebellen, en dat dergelijke wapens en training daarvoor alleen mogelijk zouden zijn met Russische inbreng
• OVSE experts zijn gearriveerd en hebben toegang tot de crashsite

Uitspraak Rutte in de middag van 18 juli
quote:
http://nos.nl/artikel/676517-rutte-onderste-steen-moet-boven.html
Rutte: onderste steen moet boven

Nederland zal niet rusten voor de daders van de mogelijke aanslag op het vliegtuig MH17 zijn opgespoord. Dit zei premier Rutte op een persconferentie over het neergestorte vliegtuig van Malaysia Airlines.

In de persconferentie gaven Rutte en minister Timmermans van Buitenlandse Zaken de laatste stand van zaken. Timmermans reist vanavond met een onderzoekersteam mee naar de regio.

Niet rusten

Het kabinet weet nog niet helemaal zeker of er sprake is van een aanslag. "Maar een ding moet glashelder zijn. De onderste steen moet boven. Als het een aanslag is moeten de daders worden opgespoord en hun gerechte straf krijgen. Eerder zullen we niet rusten. Daar hebben de slachtoffers en hun nabestaanden recht op," aldus Rutte.

Onafhankelijk onderzoek

Het kabinet eist een volledig onafhankelijk onderzoek. De premier heeft met de Russische president Poetin gesproken en die heeft Nederland beloofd dat er er zo'n onderzoek komt.

Rutte wil niet nu al zeggen dat hij er vertrouwen in heeft dat zo'n volledig onafhankelijk onderzoek er ook komt. "Dat vertrouwen moet groeien. Het moet blijken of de betrokken partijen in de regio mee gaan werken."

Niet speculeren

Hij weerspreekt dat Nederland te voorzichtig is. Andere landen, zoals Australië en de Verenigde Staten spreken nu al over de verantwoordelijkheid van Rusland. "Ik wil niet speculeren en vinger wijzen. Ik wil dat de feiten boven komen en zo is de kans groter dat zo'n onderzoek er komt.

Rutte zei verder dat het drama een "steeds tragischer verschijning" krijgt. "We horen steeds meer verhalen van individuele reizigers die niets vermoedend aan boord gingen, hun kansloze lot tegemoet". Hij zei dat heel Nederland intens meeleeft. "Nu blijkt weer hoe nauw een klein land verbonden is."
Nieuwsberichten omtrent slachtoffers:

quote:
Dodental Nederlanders op 189

Het aantal Nederlandse slachtoffers bij de vliegramp met vlucht MH17 van Malaysia Airlines is weer naar boven bijgesteld. Er zijn ten minste 189 Nederlanders onder de passagiers van de vliegramp in Oekraïne, meldt Malaysia Airlines op de website.

Van vier van de 298 mensen die aan boord waren, is de identiteit nog niet vastgesteld.

Behalve Nederland heeft ook Maleisië veel slachtoffers te betreuren. Volgens de laatste gegevens van Malaysia Airlines zijn er ten minste 44 Maleisische passagiers onder de doden. Dat is inclusief de bemanning van 15 personen. Verder kwamen de slachtoffers voornamelijk uit Australië (27) en Indonesië (12).

Berging
Op de plek waar gisteren vlucht MH17 neerstortte zijn tot nu toe 181 lichamen geborgen. Dat hebben de Oekraïense autoriteiten bekendgemaakt tijdens een persconferentie. De berging verloopt moeizaam.

Lichamen en brokstukken liggen verspreid in een straal van 5 kilometer rond de plek van de crash. Lichamen liggen onder meer in tuinen van mensen. Mijnwerkers, hulpdiensten en burgers zoeken naar slachtoffers. De rampplek wordt bewaakt door bewapende separatisten.
quote:
Slachtoffers krijgen een gezicht

Heel langzaam wordt er iets meer duidelijk over de identiteit van de Nederlandse inzittenden van de verongelukte vlucht MH17 van Malaysia Airlines.

In diverse gemeenten doen namen de ronde van mensen die hoogstwaarschijnlijk aan boord waren.

De Amsterdamse aidsonderzoeker Joep Lange zat vrijwel zeker aan boord, samen met een aantal collega's. Ze waren op weg naar een conferentie in Australië.

"Een nachtmerrie"
De Naardense burgemeester heeft bevestigd dat een moeder met haar drie jonge kinderen in het verongelukte vliegtuig zat. "Het is een nachtmerrie", zegt burgemeester Joyce Sylvester.

De gemeente Cuijk maakt bekend dat waarschijnlijk een gezin van vier personen uit de gemeente aan boord zat. Burgemeester Wim Hillenaar schrijft: "Een gezin van vier, waarvan twee gewaardeerde medewerkers van de gemeente, zat ook aan boord van het toestel. Het nieuws is nauwelijks te bevatten en vervult ons, gemeentebestuur en alle collega's, met groot verdriet. Wij wensen alle familieleden, vrienden en andere naasten van dit gezin veel sterkte bij het verwerken van het verlies."

Vlaggen halfstok
In Neerkant hangen vlaggen halfstok. Het kleine dorp rouwt om het verlies van het gezin Wals. Vader, moeder en hun vier kinderen zaten donderdag in het neergestorte vliegtuig. Een beestje, een bloemetje, een kaart en een kaars bij de voordeur van hun woning bevestigen in stilte het trieste nieuws. De jongste van het gezin zat op de basisschool. De klasgenoten van het meisje worden op school opgevangen om samen te zijn.

Volendam rouwt om het overlijden van twee inwoners. Burgemeester Willem van Beek bevestigt het verlies op Twitter. Hij schrijft: "Ik heb even radiostilte (aandacht voor familie en collega's). Veel kracht gewenst."

Leerlingen
Ook in Woerden wordt getreurd. Drie leerlingen van het Minkema College zaten aan boord van MH17. Twee van hen zouden mogelijk in het gezelschap zijn van hun grootouders. Het Minkema College schrijft op Facebook: "Ouders hebben ons bevestigd dat drie van onze leerlingen aan boord zaten van vlucht MH17. Het betreft Robert-Jan en Frederique van Zijtveld (5 en 6 vwo) en Robin Hemelrijk (4 havo). Met grote verslagenheid hebben wij dit bericht ontvangen."

Op de website condoleance.nl zijn al ruim 5000 berichten binnengekomen waarin mensen hun medeleven betuigen aan nabestaanden van de slachtoffers van de vliegramp met vlucht MH17.
quote:
[upd] PvdA onthutst door omkomen senator


Onder de 173 Nederlandse slachtoffers van de vliegramp in Oekraïne, is ook een politicus.

Prof. dr. W.J. Witteveen, senator voor de PvdA in de Eerste Kamer, bleek één van de passagiers van vlucht MH17 te zijn, zo staat op de site van de Eerste Kamer te lezen.
Gegevens van FlightRadar24
Signal from #MH17 was lost over Ukraine just before Russian border , Signal was lost around 13:21 UTC at 33,000 feet.

Video Persconferentie 17 juli 22.30 uur
NOS Video Persco: Zeker 154 Nederlanders aan boord neergestort vliegtuig

Live Video / blogs
Liveblog NOS: http://nos.nl/liveblog/67(...)dam-neergestort.html
Liveblog NRC: http://www.nrc.nl/nieuws/(...)gestort-in-oekraine/
Liveblog Volkskrant: http://www.volkskrant.nl/(...)-neergeschoten.dhtml
Liveblog Huffington post: http://www.huffingtonpost(...)595516.html#liveblog
Livestream RU: http://lifenews.ru/watch-live
Ukrainewatwar Blog: http://ukraineatwar.blogs(...)-malaysian-mh17.html

Verklaringen Malaysia Airlines:
Friday, July 18, 08:20 PM GMT +0800 Media Statement 4 : MH17 Incident

Video's
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Als een belasting op tabak het roken zou moeten terugbrengen, en een belasting op benzine het verbruik op brandstof zou moeten terugbrengen.
Wat denk je dan dat een belasting op inkomen zou moeten doen?
  zaterdag 19 juli 2014 @ 03:49:06 #2
89730 Drugshond
De Euro. Mislukt vanaf dag 1.
  zaterdag 19 juli 2014 @ 03:49:18 #3
373277 IsaacCuenca
Alles was hetzelfde
pi_142469521
deeltje 48 alweer
pi_142469522
quote:
0s.gif Op zaterdag 19 juli 2014 03:43 schreef Drugshond het volgende:
Let op... we praten wel over 30+ jr. oud material. Die kans lijkt me vrij klein.
Maar wel over een toestel die de beschikking had over digitale fly-by-wire, dus computeraided ontworpen ;)
Als een belasting op tabak het roken zou moeten terugbrengen, en een belasting op benzine het verbruik op brandstof zou moeten terugbrengen.
Wat denk je dan dat een belasting op inkomen zou moeten doen?
  zaterdag 19 juli 2014 @ 03:51:52 #5
28225 twiFight
Pain cleanses the body
pi_142469535
quote:
0s.gif Op zaterdag 19 juli 2014 03:44 schreef Drugshond het volgende:
Zal voor de Buk niet anders gelden......
My point exactly. Die raket kan alles dat ze willen als ze die hardware er maar in pleuren (met enkele limitaties natuurlijk). En wat je uiteindelijk overhoudt is maar een oud naampje. We rijden nu ook nog in VW Golf auto's terwijl er echt geen schroefje meer hetzelfde is als een Golf van tientallen jaren terug.
He created a new world of rave in which he gave rebirth to elements of melody and positivity.
He named this world: Forbidden Paradise
pi_142469540
Het is leuk en aardig dat Oekraïne en Rusland elkaar betichten van deze oorlogsmisdaad. Maar in mijn ogen zie ik deze twee landen als leden van het voormalig Sovjet Unie en dus in veel vormen broeders van elkaar.
pi_142469544
quote:
0s.gif Op zaterdag 19 juli 2014 03:53 schreef MakkieR het volgende:
Het is leuk en aardig dat Oekraïne en Rusland elkaar betichten van deze oorlogsmisdaad. Maar in mijn ogen zie ik deze twee landen als leden van het voormalig Sovjet Unie en dus in veel vormen broeders van elkaar.
:')
  zaterdag 19 juli 2014 @ 03:55:51 #8
89730 Drugshond
De Euro. Mislukt vanaf dag 1.
pi_142469548
Wat ik riep....met redelijke middle-high tech mobieltjes had je dit toestel al gezien.
Waarom dan niet de rem op deze reaktie.... die vraag lijkt me veel fundamenteler,
Ze wisten dat er lijntoestellen over vlogen. Dagelijks (met en-/of zonder oorlog).
pi_142469550
quote:
0s.gif Op zaterdag 19 juli 2014 03:53 schreef MakkieR het volgende:
Het is leuk en aardig dat Oekraïne en Rusland elkaar betichten van deze oorlogsmisdaad. Maar in mijn ogen zie ik deze twee landen als leden van het voormalig Sovjet Unie en dus in veel vormen broeders van elkaar.
Zij zien het anders. Maar fijn dat jij het in het westen anders ziet.
pi_142469560
quote:
0s.gif Op zaterdag 19 juli 2014 03:55 schreef Drugshond het volgende:
Wat ik riep....met redelijke middle-high tech mobieltjes had je dit toestel al gezien.
Waarom dan niet de rem op deze reaktie.... die vraag lijkt me veel fundamenteler,
Ze wisten dat er lijntoestellen over vlogen. Dagelijks (met en-/of zonder oorlog).
Je vraagt af of men informatie nodig heeft? Die was er niet blijkbaar in dat gebied.
  zaterdag 19 juli 2014 @ 03:57:49 #11
89730 Drugshond
De Euro. Mislukt vanaf dag 1.
pi_142469575
quote:
0s.gif Op zaterdag 19 juli 2014 03:56 schreef Marzoen het volgende:

[..]

Zij zien het anders. Maar fijn dat jij het in het westen anders ziet.
Bijvoorbeeld, denk je niet dat Oekraïense burgers Russen als vrienden, kennissen, collega's of zelfs familie heeft.
  zaterdag 19 juli 2014 @ 03:59:38 #13
89730 Drugshond
De Euro. Mislukt vanaf dag 1.
pi_142469580
quote:
0s.gif Op zaterdag 19 juli 2014 03:57 schreef Marzoen het volgende:

[..]

Je vraagt af of men informatie nodig heeft? Die was er niet blijkbaar in dat gebied.
Is dat zo.... hebben ze daar geen dekkingsgraad. Need more info.
  zaterdag 19 juli 2014 @ 04:00:32 #14
89730 Drugshond
De Euro. Mislukt vanaf dag 1.
pi_142469601
quote:
0s.gif Op zaterdag 19 juli 2014 03:59 schreef Drugshond het volgende:

[..]

Is dat zo.... hebben ze daar geen dekkingsgraad? Need more info.
Zal wel meevallen als men enkele minuten later op Twitter zet dat ze iets neergeschoten hebben.

Ik denk gewoon dat er geen rekening werd gehouden met vrij beschikbare digitale hulpmiddelen zoals flightradar.
Als een belasting op tabak het roken zou moeten terugbrengen, en een belasting op benzine het verbruik op brandstof zou moeten terugbrengen.
Wat denk je dan dat een belasting op inkomen zou moeten doen?
pi_142469602
quote:
0s.gif Op zaterdag 19 juli 2014 03:59 schreef MakkieR het volgende:

[..]

Bijvoorbeeld, denk je niet dat Oekraïense burgers Russen als vrienden, kennissen, collega's of zelfs familie heeft.
Natuurlijk. Burgers zijn uiteindelijk het slachtoffer. Dat is vaak zo. Daar ging vandaag de cartoon in de Volkskrant ook over. Bepaalde mensen begrepen het verkeerd
pi_142469607
quote:
0s.gif Op zaterdag 19 juli 2014 03:59 schreef Drugshond het volgende:

[..]

Is dat zo.... hebben ze daar geen dekkingsgraad. Need more info.
Geen contact met de mensen die wel die info hebben.....
  zaterdag 19 juli 2014 @ 04:02:35 #18
89730 Drugshond
De Euro. Mislukt vanaf dag 1.
pi_142469611
quote:
0s.gif Op zaterdag 19 juli 2014 04:01 schreef ellevehC86 het volgende:

[..]

Zal wel meevallen als men enkele minuten later op Twitter zet dat ze iets neergeschoten hebben.

Ik denk gewoon dat er geen rekening werd gehouden met vrij beschikbare digitale hulpmiddelen zoals flightradar.
Dus trigger haapy, fire and forget. (lijkt me plausibel).
pi_142469620
quote:
0s.gif Op zaterdag 19 juli 2014 04:02 schreef Drugshond het volgende:

[..]

Dus trigger haapy, fire and forget. (lijkt me plausibel).
mogelijk, eerder denk ik aan een combi van dat en pure onkunde betreffende kennis wat er zoal in de lucht vloog.
Als een belasting op tabak het roken zou moeten terugbrengen, en een belasting op benzine het verbruik op brandstof zou moeten terugbrengen.
Wat denk je dan dat een belasting op inkomen zou moeten doen?
  zaterdag 19 juli 2014 @ 04:04:25 #20
89730 Drugshond
De Euro. Mislukt vanaf dag 1.
pi_142469645
quote:
0s.gif Op zaterdag 19 juli 2014 04:04 schreef Drugshond het volgende:

[..]

Wel contact, maar geen know-how.
Dus zie je iets vliegen....... Het erge is wel dat je daar (afschieten) blijkbaar een serieus team voor nodig hebt. Die hebben dan die keuze gemaakt?
  zaterdag 19 juli 2014 @ 04:07:26 #22
89730 Drugshond
De Euro. Mislukt vanaf dag 1.
pi_142469647
Opzet of per ongeluk....... dat kost veel meer regels. Win-win in deze situatie lijkt me 0.
Ze hadden al geen steun van het Westen... en nu helemaal niet.
Ik hou het op een trigger event ongeluk.
  zaterdag 19 juli 2014 @ 04:08:36 #23
28225 twiFight
Pain cleanses the body
pi_142469656
Ik hoorde via de NOS dat er per dag zo'n 400 vluchten over dat deel van de oekraine gaan. Beetje onzin om dan te denken dat zij zich vergissen in een passagiersvliegtuig, dunkt me. Als ze op die hoogte kijken, wat ze blijkbaar deden anders hadden ze deze vlucht niet gezien, dan zullen ze minstens tientallen, zo niet honderden tot duizenden van dit soort vluchten al gezien hebben.

Het is werkelijk waar voor geen enkele partij voordelig om een passagiersvliegtuig neer te halen. Mijn voorlopige idee is dan ook dat dit gewoon een gestoorde actie onder een van de groeperingen van de seperatisten was. "Some people just want to watch the world burn". Maar ik wacht uiteraard graag de bewijzen af.
He created a new world of rave in which he gave rebirth to elements of melody and positivity.
He named this world: Forbidden Paradise
pi_142469657
quote:
0s.gif Op zaterdag 19 juli 2014 04:07 schreef Drugshond het volgende:
Opzet of per ongeluk....... dat kost veel meer regels. Win-win in deze situatie lijkt me 0.
Ze hadden al geen steun van het Westen... en nu helemaal niet.
Ik hou het op een trigger event ongeluk.
Het is redelijk doordacht. Je staat niet achter een geweer.
  zaterdag 19 juli 2014 @ 04:10:20 #25
89730 Drugshond
De Euro. Mislukt vanaf dag 1.
pi_142469665
quote:
0s.gif Op zaterdag 19 juli 2014 04:07 schreef Marzoen het volgende:

[..]

Dus zie je iets vliegen....... Het erge is wel dat je daar (afschieten) blijkbaar een serieus team voor nodig hebt. Die hebben dan die keuze gemaakt?
Tricky, goeie overigens.... het is wel een samenspel. Maar weten 25 idioten meer dan 1.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')