Je kunt wel akkoord gaan met het afstaan van je linkerpink bij het opzeggen van je contract. Dat maakt het nog niet noodzakelijk rechtsgeldig.quote:Op vrijdag 18 juli 2014 16:47 schreef spierbal het volgende:
Je bent akkoord gegaan en dat is schriftelijk vast gelegd. Jammer voor jou. Goed voor hem.
In de stompzinnige zwart wit wereld van spierbal wel.quote:Op vrijdag 18 juli 2014 16:48 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Je kunt wel akkoord gaan met het afstaan van je linkerpink bij het opzeggen van je contract. Dat maakt het nog niet noodzakelijk rechtsgeldig.
Juist, dat dacht ik dus ook. Wet komt voor een contract, dus als een contract zich niet houdt aan de wet, dan is een contract ook niet geldig.quote:Op vrijdag 18 juli 2014 16:48 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Je kunt wel akkoord gaan met het afstaan van je linkerpink bij het opzeggen van je contract. Dat maakt het nog niet noodzakelijk rechtsgeldig.
Had je een huurcontract voor bepaalde tijd? Want dan is het in sommige gevallen wel mogelijk. Zo niet, dan heb jij gelijk.quote:Op vrijdag 18 juli 2014 16:52 schreef superman1221 het volgende:
[..]
Juist, dat dacht ik dus ook. Wet komt voor een contract, dus als een contract zich niet houdt aan de wet, dan is een contract ook niet geldig.
http://www.wetboek-online.nl/wet/BW7/271.html
In artikel 7 is ook nog eens vermeld dat elk beding dat afwijkt van artikel 5a (dus opzegtermijn 1 betalingstermijn) nietig is, dus geen rechtsgeldig heid heeft.
Dus zoals in spierbal zijn woorden: jammer voor hem, goed voor mij.
Of, zoals mijn vraag ook luidde, wordt er in jurisprudentie anders bepaald?
hij had ook even wat beter kunnen lezen, nu gaat het nog langer duren dan 3 maandenquote:Op vrijdag 18 juli 2014 16:50 schreef Basp1 het volgende:
[..]
In de stompzinnige zwart wit wereld van spierbal wel.
Dat mag alleen als je daarvoor toestemming hebt van de verhuurder!quote:Op vrijdag 18 juli 2014 16:54 schreef superman1221 het volgende:
Ik heb destijds inderdaad nog 1 maandhuur borg betaald. Ik ben ook van plan om niet te betalen voor augustus, dan mag hij dat verrekenen met de borg.
de wet is voor mietjes. Los het zelf op.quote:Op vrijdag 18 juli 2014 16:54 schreef superman1221 het volgende:
Ik had een contract voor onbepaalde tijd.
Ik heb destijds inderdaad nog 1 maandhuur borg betaald. Ik ben ook van plan om niet te betalen voor augustus, dan mag hij dat verrekenen met de borg.
@spierbal: waar baseer jij je uitspraak op? Op wet/jurisprudentie? Zou je dan deze met mij kunnen delen? Dan kan ik me beter voorbereiden op mijn volgende gesprek
Hij heeft immers ook al getekend voor huuropzegging met inachtneming van een opzegtermijn van 1 maand...quote:Op vrijdag 18 juli 2014 16:52 schreef spierbal het volgende:
[..]
hij had ook even wat beter kunnen lezen, nu gaat het nog langer duren dan 3 maanden
Ik zou zeggen; inpakken en wegwezen. Wel foto's maken van hoe je je kamer achterlaat voor het geval er een muur vol met gaten op miraculeuze wijze op je kamer verschijnt.quote:Daarnaast staat er in de wet ook dat opzegging schriftelijk en aangetekend moet gebeuren.
Nu heb ik ondertussen een getekende opzegging, waarin staat dat ik op 18-07-14, met in achtneming van opzegtermijn van 1 betalingstermijn, mijn huur opzeg. Dus per 31-08-2013.
Deze heeft hij ook ondertekend voor akkoord.
Dat zou ik sowieso nooit doenquote:Op vrijdag 18 juli 2014 16:54 schreef superman1221 het volgende:
Ik heb destijds inderdaad nog 1 maandhuur borg betaald. Ik ben ook van plan om niet te betalen voor augustus, dan mag hij dat verrekenen met de borg.
Volgens mij er ergens wel een bepaling die stelt dat je jouw nakomen van de overeenkomst mag opschorten als je gegronde vrees hebt dat de wederpartij ook niet zal nakomen.quote:Op vrijdag 18 juli 2014 17:05 schreef superman1221 het volgende:
Juist, spierbal is dus zoals zijn naam al suggereert. Veel praatjes, weinig inhoud.
Als je geen verstand van zaken heb, ga dan niet lopen bleeren, help je niemand mee.
Maar hij heeft dus inderdaad getekend voor de opzegging. Moet ik nu nog wel een aangetekend brief sturen of is deze opzeggingsovereenkomst voldoende?
Daarnaast lees ik dat het inderdaad niet slim is om op eigen houtje de borg te verrekenen. Ik zal het wel in goed overleg proberen af te handelen.
Dit is voldoende.quote:Op vrijdag 18 juli 2014 17:05 schreef superman1221 het volgende:
Maar hij heeft dus inderdaad getekend voor de opzegging. Moet ik nu nog wel een aangetekend brief sturen of is deze opzeggingsovereenkomst voldoende?
Hij is op de hoogte van je opzegging, dat is voldoende. Aangetekend versturen is alleen nodig om als huurder bewijs te hebben op welke datum de verhuurder de opzeggingsbrief aangeboden heeft gekregen. De datum waarop de brief voor het eerst door de postbezorger is aangeboden op het adres van de ontvanger, is juridisch ook de datum van ontvangst. Het maakt daarbij niet uit of de brief daadwerkelijk is in ontvangst is genomen, is geweigerd, of pas na een paar weken later bij het postkantoor is opgehaald omdat de ontvanger na zijn vakantie een 'niet-thuis' briefje van de postbode heeft gevonden.quote:Op vrijdag 18 juli 2014 17:05 schreef superman1221 het volgende:
Juist, spierbal is dus zoals zijn naam al suggereert. Veel praatjes, weinig inhoud.
Als je geen verstand van zaken heb, ga dan niet lopen bleeren, help je niemand mee.
Maar hij heeft dus inderdaad getekend voor de opzegging. Moet ik nu nog wel een aangetekend brief sturen of is deze opzeggingsovereenkomst voldoende?
Daarnaast lees ik dat het inderdaad niet slim is om op eigen houtje de borg te verrekenen. Ik zal het wel in goed overleg proberen af te handelen.
Weet je dat zeker?quote:Op vrijdag 18 juli 2014 16:43 schreef superman1221 het volgende:
waarin staat dat ik op 18-07-14, met in achtneming van opzegtermijn van 1 betalingstermijn, mijn huur opzeg. Dus per 31-08-2013.
Gelukkig zal de verhuurder dan wel begrijpen dat je je een jaar vergist hebt.quote:Op dinsdag 22 juli 2014 22:51 schreef superman1221 het volgende:
[..]
Ja want ik heb het zelf geschreven haha
Nee, gewoon nee. Dat is een slecht advies, als je alles op een fatsoenlijke manier wil afhandelen.quote:Op zaterdag 19 juli 2014 11:03 schreef Piger het volgende:
Zou de borg wel verrekenen, al mag het niet. Je mag tegenwoordig blij zijn als je wel je borg terug krijgt
quote:Artikel 263
1. De partij die verplicht is het eerst te presteren, is niettemin bevoegd de nakoming van haar verbintenis op te schorten, indien na het sluiten van de overeenkomst te harer kennis gekomen omstandigheden haar goede grond geven te vrezen dat de wederpartij haar daartegenover staande verplichtingen niet zal nakomen.
2. In geval er goede grond bestaat te vrezen dat slechts gedeeltelijk of niet behoorlijk zal worden nagekomen, is de opschorting slechts toegelaten voor zover de tekortkoming haar rechtvaardigt.
Het zal te veel moeite zijn en teveel kosten met zich meebrengen, maar het blijft natuurlijk slecht gedrag van jou kant. Opzegtermijnen staan gewoon in je contract en daar teken je dan ook voor.quote:Op woensdag 23 juli 2014 10:57 schreef PalmRoyale het volgende:
Toen ik bij mijn vriendin vroeg om bij haar in te trekken zei ik tegen de woningbouwvereniging dat ik over 2 weken pleite ben en dat ik de automatische incasso heb ingetrokken. Hun moeilijk doen want dat kan niet blablabla, opzegtermijn blablabla, boete blablabla. Ik zei tegen ze dat ze me dan maar voor de rechter moeten dagen maar dat ik ze toch echt 2 weken geef. Vreemd genoeg heb ik nooit meer wat van ze gehoord
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |