26 jaar, geen bierbuik.quote:Op zaterdag 27 september 2014 14:37 schreef FredvZ het volgende:
Begin trouwens sterk het vermoeden te krijgen dat ik de enige vrijgezelle man zonder bierbuik en 65+pas ben hier.
Ja, resorts trekken toch bepaald soort mensen aan. Maar gelukkig trekt de jongere generatie zich steeds minder aan van dat soort indelingen.quote:Op zaterdag 27 september 2014 14:37 schreef FredvZ het volgende:
Begin trouwens sterk het vermoeden te krijgen dat ik de enige vrijgezelle man zonder bierbuik en 65+pas ben hier.
Je kunt het jezelf nog makkelijker door te gaan kamperen: nooit meer de stress van het van tevoren iets moeten boeken (met het risico dat het volgeboekt is) en lekker op de dag zelf bekijken hoeveel tijd je wilt besteden aan reizen en andere activiteiten. Aan het eind van de dag gewoon een camping in de buurt opzoeken en even je tentje opzetten. Zeker als je in je eentje reist is dat ideaal.quote:Op zaterdag 27 september 2014 12:06 schreef DappereDodo77 het volgende:
Ik vind het wel praktisch, vooral bij een roadtrip. Dan kun je 's avonds rustig de activiteiten en route voor de volgende dag plannen. En je volgende hotel met booking.com alvast boeken.
Nu ben ik wel verschrikkelijk nieuw met alleen op vakantie gaan, en zelfs met überhaupt op vakantie gaan. Misschien dat dat scheelt.
M.i. zijn het vooral stelletjes, locals met jonge kinderen, alleen reizende ouderen en samenreizende vrouwen.quote:Op zaterdag 27 september 2014 17:36 schreef DutchTrain het volgende:
Ja, resorts trekken toch bepaald soort mensen aan. Maar gelukkig trekt de jongere generatie zich steeds minder aan van dat soort indelingen.
Of het stond niet bij de reviews op internet, dat kan ook
Oeps, ik was niet helemaal duidelijk. Ik doelde op het resort waar ik nu zit.quote:
Ik ben allergisch voor armoede, en kamperen lijkt mij meer kreperen.quote:Op zaterdag 27 september 2014 17:44 schreef j669 het volgende:
[..]
Je kunt het jezelf nog makkelijker door te gaan kamperen: nooit meer de stress van het van tevoren iets moeten boeken (met het risico dat het volgeboekt is) en lekker op de dag zelf bekijken hoeveel tijd je wilt besteden aan reizen en andere activiteiten. Aan het eind van de dag gewoon een camping in de buurt opzoeken en even je tentje opzetten. Zeker als je in je eentje reist is dat ideaal.
Ik stelde me voor dat het precies andersom is, als je ergens niet meer terecht kunt, rij je makkelijk naar een ander hotel. Met OV of lopen ben je imo veel inflexibeler.quote:Op zaterdag 27 september 2014 18:16 schreef SeLang het volgende:
Echter, ik kan me voorstellen dat mensen die met de auto zijn misschien wel liever iets voorbespreken omdat je met een auto minder flexibel bent (druk verkeer binnen de stad, niet kunnen parkeren/ stilstaan etc) en je dus lastiger even kunt rondkijken.
Waarom?quote:Op zaterdag 27 september 2014 18:22 schreef Irritatie100 het volgende:
Oh, en een smartphone neem ik ook altijd mee. Vooral om niks te missen omtrent Feyenoord
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Het ligt er denk erg aan waar je bent. In Parijs heb je niets aan een auto, in de Alpen is het wel fijn om er eentje bij je te hebben.quote:Op zaterdag 27 september 2014 21:40 schreef DappereDodo77 het volgende:
[..]
Ik stelde me voor dat het precies andersom is, als je ergens niet meer terecht kunt, rij je makkelijk naar een ander hotel. Met OV of lopen ben je imo veel inflexibeler.
Maar ik durfde het toch niet aan om niet van te voren te boeken.
Dat lijkt me al een stuk makkelijker aanspraak maken. Je kan makkelijker een opmerking maken over een boek, krant of tijdschrift wat iemand leest dan over de smartphone waar hij/zij naar kijkt.quote:Op zondag 28 september 2014 01:39 schreef DutchTrain het volgende:
In de tijd voor de smartphone had je een krant, boek, reisgids of tijdschrift om bij het eten te lezen. Die stonden in een rek bij de ingang van een restaurant of nam je zelf mee.
Waarom associeer jij kamperen met armoede? Met kamperen ervaar je juist hoe weinig je feitelijk nodig hebt in het leven om het naar je zin te kunnen maken. Voor mij is het de ultieme vorm van vrijheid, omdat je vrijwel nergens aan vast zit.quote:Op zaterdag 27 september 2014 21:36 schreef DappereDodo77 het volgende:
[..]
Ik ben allergisch voor armoede, en kamperen lijkt mij meer kreperen.
Zo even uit m'n hoofd:quote:Op zondag 28 september 2014 12:16 schreef j669 het volgende:
[..]
Waarom associeer jij kamperen met armoede? Met kamperen ervaar je juist hoe weinig je feitelijk nodig hebt in het leven om het naar je zin te kunnen maken. Voor mij is het de ultieme vorm van vrijheid, omdat je vrijwel nergens aan vast zit.
Haha, het klopt wel.quote:Op zondag 28 september 2014 12:26 schreef DappereDodo77 het volgende:
[..]
Zo even uit m'n hoofd:
• Een tent moet je opzetten en weer afbreken, en de hele tijd meeslepen
• Crappy bed wat je eerst moet gaan zitten oppompen
• Je kunt je spullen niet rustig laten liggen in je tent
• Geen eigen badkamer
• Bij minder weer lijkt het me niet bepaald prettig
Ik heb nog nooit gekampeerd hoor, puur omdat het me zo afgrijselijk lijkt.
Een kleine koepeltent is heel erg snel op te bouwen en weer af te breken. Tegenwoordig heb je veel tenten waar de stokken al aan het doek vast zitten en dan is het echt nog hooguit 5 minuten werk. Het kan zelfs nog sneller met een pop-up tent. 'Meeslepen' valt ook wel mee. Dat ding van mij weegt maar 5 kilo (en dan is het nog niet eens een echte trekkerstent, want die zijn nog wat lichter) en past makkelijk in de kofferbak van mijn auto. Maar er zijn ook genoeg mensen die zonder auto reizen en de tent gewoon meenemen in vliegtuig of openbaar vervoer.quote:Op zondag 28 september 2014 12:26 schreef DappereDodo77 het volgende:
[..]
Zo even uit m'n hoofd:
• Een tent moet je opzetten en weer afbreken, en de hele tijd meeslepen
• Crappy bed wat je eerst moet gaan zitten oppompen
• Je kunt je spullen niet rustig laten liggen in je tent
• Geen eigen badkamer
• Bij minder weer lijkt het me niet bepaald prettig
Ik heb nog nooit gekampeerd hoor, puur omdat het me zo afgrijselijk lijkt.
Niets gewend? Ik zou er prima tegen kunnen als ik elke dag een klap in m'n gezicht zou krijgen, maar prettig is anders.quote:Op zondag 28 september 2014 13:36 schreef Dingest het volgende:
Maar met mensen die steevast 'kramperen' 'afgrijselijk' vinden - of 'mensonwaardig'- heb ik gewoon wat medelijden. Dan ben je echt niets meer gewend.
Klopt, gewoon een luxeslet ben ik.quote:
Het is moderner dan lopen hoor.quote:Op zondag 28 september 2014 15:50 schreef Dingest het volgende:
Een middag fietsen, hoe primitief kan je zijn? Lekke banden, slechte remmen, wind en regen, duurt ontzettend lang voordat je ergens bent, na tien minuten last van je kont en je moet alles zelf doen. Pff, wat een afgrijselijke manier om je middag door te brengen als je ook gewoon met de auto kan.
Nouja, laat ik het dan zo stellen: als verwende Westerling is kamperen niets voor mij. Ik heb het 4x op een vakantie gedaan en 4x was het niets. Ik kan me dan ergeren aan al die randzaken, waar ik op vakantie helemaal niet aan wil ergeren...quote:Op zondag 28 september 2014 16:43 schreef Dingest het volgende:
Je gaat een beetje voorbij aan het punt van mijn fietsvoorbeeld; je kunt elke activiteit miserabel 'maken' door de keerzijden geheel uit proporties te trekken. Dat is wat jullie beiden doenAlles op één hoop gooien en de laagste standaard als de norm zetten. Maar daar krijg je geen correct beeld mee van kamperen/campings, want het merendeel is eenvoudigweg niet zo. Op die manier valt over de kwaliteit van hotels ook wat te zeggen als ik een *-hotel als uitgangspunt neem.
Maar wat jullie doen is het verwarren van 'armoedige omstandigheden' met de keuze om niet meer nodig te hebben dan je zelf wilt. Je hebt nog steeds een accommodatie met een bed en sanitaire voorzieningen; in welke mate van luxe hangt er vanaf waar je kiest heen te gaan en met welk materiaal. Wat hetzelfde is als kiezen tussen hoeveel sterren je hotel/hostel heeft. Maar het ligt mijlenver van afzien als de levensstandaard zoals die is in sloppenwijken van derdewereldlanden. Dát is armoede, afgrijselijk en vaak mensonwaardig. Als je het onderscheid niet kunt/wilt maken tussen dat en de luxe (als je dat zo kiest) van modern kamperen, of überhaupt de vrijheid om je onderkomen te kiezen, dan ben je inderdaad niets gewend...
Wow wat veel reizen! Nu heb ik ook zinquote:Op zondag 24 augustus 2014 15:20 schreef Gatochweg het volgende:
Dan heb je absoluut de goede vakantie uitgezocht. Buiten relaxen, eten en zwemmen is er ook niets haha!
Tip: ga niet alleen over straat/de stranden buiten het resort gebied ivm veiligheid. Stranden zijn wel prachtig en de onderwaterwereld ook (snorkeltje mee). Oh en een tripje naar Hoyo Azul is ook aan te raden (als je toch even van het resort af wil).
Ik blijf nog even zoeken. Weet heel goed wat ik (niet) wil, maar waar??
25+ graden. Niet langer dan 12uur vliegen. Leuk stappen tussen de 25-35 jr. Watersport mogelijkheden. Veilig om als vrouw alleen over straat te kunnen, ook na zonsondergang.
Op het lijstje stonden: Malediven (te lang onderweg), Zanzibar (niet veilig voor vrouw alleen), Canarische eilanden (geen zongarantie, momenteel bijna net zo'n weer als in NL), Thailand (regenseizoen), Florida (dit jaar al geweest), Dubai (in september al naar toe), Aruba (ken ik al goed, maar lijkt nu de beste optie). Iemand nog een fantastische tip?
Dat geldt misschien voor jou, maar voor veel mensen is dat helemaal niet het primaire doel van op vakantie gaan. Ik ga op vakantie omdat ik op zoek ben naar avontuur: lange afstanden reizen, andere landschappen en culturen bewonderen, even weggetrokken worden uit je veilige, vertrouwde omgeving.quote:Op zondag 28 september 2014 15:38 schreef Godshand het volgende:
Wat de fokker boven mij zegt: je gaat op vakantie om bij te komen.
Nogal grote aanname.quote:Op zondag 28 september 2014 18:20 schreef j669 het volgende:
[..]
Wie vakantie écht nodig heeft om tot rust te komen heeft meestal thuis zijn zaakjes al niet op orde en vaak ook weinig besef van hoe goed we het in Nederland feitelijk al hebben...
Dat soort uitspraken worden doorgaans gemaakt door de mensen die het meest profiteren van sociale voorzieningen waar anderen hard voor mogen werken...quote:Op zondag 28 september 2014 18:20 schreef j669 het volgende:
Wie vakantie écht nodig heeft om tot rust te komen heeft meestal thuis zijn zaakjes al niet op orde en vaak ook weinig besef van hoe goed we het in Nederland feitelijk al hebben...
Een heel deel gaat voor mij ook op. Maar als je mij in dat resort van jou opsluit (sans racune) dan wordt ik helemaal gek. Dat is voor mij absoluut geen vakantie maar eerder gevangenis. Uiteraard snap ik dat jij het er naar je zin hebt en ik gun je die lol. Je regelmatig posten op Fok wijst er niet op dat je echt los wilt van je normale omgeving. Jouw keus, nix mis mee.quote:Op zondag 28 september 2014 19:41 schreef FredvZ het volgende:
Dat soort uitspraken worden doorgaans gemaakt door de mensen die het meest profiteren van sociale voorzieningen waar anderen hard voor mogen werken...
Mijn zaakjes heb ik prima op orde: goede baan, ik doe werk waar ik blij van word, heb een goede woning, buiten hypotheek geen schulden, mijn thuis is altijd opgeruimd, de kat heeft de beste voeding en kattenbakvulling, ik zet mijn vuilnis netjes optijd buiten, ik betaal mijn rekeningen op tijd
Dit.quote:Op zondag 28 september 2014 21:07 schreef BartNH het volgende:
[..]
Een heel deel gaat voor mij ook op. Maar als je mij in dat resort van jou opsluit (sans racune) dan wordt ik helemaal gek. Dat is voor mij absoluut geen vakantie maar eerder gevangenis. Uiteraard snap ik dat jij het er naar je zin hebt en ik gun je die lol. Je regelmatig posten op Fok wijst er niet op dat je echt los wilt van je normale omgeving. Jouw keus, nix mis mee.
Voor mij is een vakantie een actieve periode maar dan wel anders dan op mn werk. Ik trek er op uit om de wereld om me heen te ontdekken. Daarbij is het een wezenlijk onderdeel dat ik 's nachts onder een dun lapje nylon de natuur ervaar. Veel wakker worden gedurende de nacht en dan even naar de maan en sterren kijken of luisteren naar vogels en ander beesten in het bos. Kamperen doe ik het hele jaar door. Alleen juli en augustus probeer ik te vermijden omdat het me dan veel te druk is. Die zogenaamde ongemakken ervaar ik niet als zodanig.
Aan de andere kant vind ik het ook heerlijk om regelmatig uit eten te gaan en een biertje te doen op een terras. Overdag lekker actief en primitief maar ook zo nu en dan even genieten van luxe. Hoe mooi kan het leven zijn.
En jouw vakantie zou dan weer niks voor mij zijn. En daar is ook niks mis mee.quote:Op zondag 28 september 2014 21:07 schreef BartNH het volgende:
[..]
Een heel deel gaat voor mij ook op. Maar als je mij in dat resort van jou opsluit (sans racune) dan wordt ik helemaal gek. Dat is voor mij absoluut geen vakantie maar eerder gevangenis. Uiteraard snap ik dat jij het er naar je zin hebt en ik gun je die lol. Je regelmatig posten op Fok wijst er niet op dat je echt los wilt van je normale omgeving. Jouw keus, nix mis mee.
Voor mij is een vakantie een actieve periode maar dan wel anders dan op mn werk. Ik trek er op uit om de wereld om me heen te ontdekken. Daarbij is het een wezenlijk onderdeel dat ik 's nachts onder een dun lapje nylon de natuur ervaar. Veel wakker worden gedurende de nacht en dan even naar de maan en sterren kijken of luisteren naar vogels en ander beesten in het bos. Kamperen doe ik het hele jaar door. Alleen juli en augustus probeer ik te vermijden omdat het me dan veel te druk is. Die zogenaamde ongemakken ervaar ik niet als zodanig.
Aan de andere kant vind ik het ook heerlijk om regelmatig uit eten te gaan en een biertje te doen op een terras. Overdag lekker actief en primitief maar ook zo nu en dan even genieten van luxe. Hoe mooi kan het leven zijn.
12 dagen aan het strand klinkt mij prima in de oren, maar dan niet rond de Middellandse of voor de westkust van Afrika.quote:Op zondag 28 september 2014 21:55 schreef IkStampOpTacos het volgende:
Als ik dan die mensen hoor die het hele jaar zwoegen om dan 12 daagjes op het strand te liggen in Mallorca, heb ik bijna medelijden.Elke dag hetzelfde hotel, zelfde strand en dezelfde boulevard afstruinen. Tja, ieder zijn ding natuurlijk, maar juist door die luxe op te zoeken maak je niks mee is mijn ervaring. Dan is iedereen op zichzelf.
Klopt natuurlijk. Ik ging er dan ook niet vanuit dat we het over mensen hadden die kinderen hadden.quote:Op maandag 29 september 2014 00:27 schreef FredvZ het volgende:
[..]
12 dagen aan het strand klinkt mij prima in de oren, maar dan niet rond de Middellandse of voor de westkust van Afrika.
Maar met een gezin kom je al gauw uit op zo'n vakantie als je met het vliegtuig zonzeker op vakantie wil. Het is vaak al een puzzel met twee werkende ouders om tegelijk verlof te krijgen, dus langer dan 12 dagen is al moeilijk en met 2.3 koters vlieg je niet zo makkelijk naar een verder oord. Alleen al vanwege de prijs.(Je bent zo 900 euro pp kwijt voor alleen het vliegen) en ook in praktische zin, probeer zo'n koter maar eens 8~11u bezig te houden.
Kwa dingen meemaken heb je absoluut gelijk. Maar ik denk dat het veel mensen daar ook bewust voor kiezen. Om gewoon niks mee te willen maken.
Dat heeft misschien ook wel te maken hoe de ouders van nu hun vakantie ervaren hebben. Als ik naar mijn eigen ouders en grootouders kijk, dan hebben/hadden die elk een heel ander beeld van dezelfde vakantie.
Voor mezelf sluit ik niet uit dat ik een volgende vakantie anders door ga brengen. Er spoken al ideeën door mijn hoofd om mijn auto toch maar van een trekhaak te voorzien en met een kleine Eriba (lees: een bed wielen en een dak erboven) door Frankrijk te trekken.
Topic heet alleen op vakantie dus niet helemaal relevant hier ookquote:Op maandag 29 september 2014 01:09 schreef IkStampOpTacos het volgende:
[..]
Klopt natuurlijk. Ik ging er dan ook niet vanuit dat we het over mensen hadden die kinderen hadden.
Dat is zeker waar. Eergister nacht onverwachts een zeer amusant gesprek gehad met een Venezolaan, een Zwitsers en de Dominicaanse bartender. Omdat we bijna allemaal een andere taal spraken werd het een wazige mengelmoes van Frans, Spaans en Engels.quote:Op maandag 29 september 2014 20:38 schreef polariteit het volgende:
Het viel me gigantisch op hoeveel meer aanspraak je krijgt als je in je eentje reist![]()
![]()
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |