abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_142100929
Etappe 5: Ieper - Arenberg-Porte du Hainaut, 155 km

Zelfs als zijn hele trein ontspoort wint Kittel nog. Daar is dus echt niets aan te doen. Het is maar goed dat we morgen een ander soort etappe krijgen. Dat gaat geen massasprint worden.

Dé etappe waar iedereen het al maanden over heeft. Kasseien! Negen stroken in de laatste 70 kilometer. Deze 9 stroken leveren 15,4 kilometer kasseien op. Na een mini Luik-Bastenaken-Luik nu een mini Parijs-Roubaix. Volgens mietjes als Jurgen van den Broeck hoort dit niet thuis in de Tour, maar voor de kijkers wordt het waarschijnlijk een fantastische etappe. Kasseien staan altijd garant voor spektakel, dus ook in de Tour. De laatste keer, in 2010, bleef er een groepje van zes man over. De geblokte Noor Hushovd won toen. Enkele favorieten verloren tijd, o.a. Contador en Van den Broeck, of vielen zelfs uit, zoals een Frank Schleck. Zoiets kan morgen ook zomaar gebeuren, zeker met het weerbericht in je achterhoofd. Enige nadeel is dat de rit ontzettend kort is. Dat maakt het toch minder een uitputtingsslag.




De start is in Ieper. Een stad met 35.000 inwoners in West-Vlaanderen. Nog zo'n stad die totaal verwoest werd tijdens de Eerste Wereldoorlog. Vier slagen waren hier maar liefst, verspreid over vier jaar. Uiteindelijk bleef er niets over van Ieper, maar gelukkig werd de stad later weer in ere hersteld. De start is bij de niet onaardige Grote Markt.



Vanuit Ieper fietsen de renners richting Roeselare, over een vlak parcours. Eenmaal in Roeselare hebben we het noordelijkste punt van de dag bereikt en gaan de renners op weg naar Frankrijk. Voordat we Frankrijk weer binnenrijden doen we eerst nog Wevelgem aan, bekend van de de koers Gent-Wevelgem. Een belangrijke koers, die dit jaar werd gewonnen door John Degenkolb. Hij klopte Arnaud Demare heel nipt. Via Wevelgem gaan de renners richting Mouscron/Moeskroen, om dan na 60 kilometer weer in Frankrijk aan te komen. Daar passeren we een paar van die prachtige industriestadjes, zoals Tourcoing. Daar staat dan nog wel een mooi stadhuis.



Van Tourcoing rijden we naar een van de bekendste wielersteden van Frankrijk, Roubaix. We volgen in Roubaix gewoon de grote weg, het bekendste vélodrome van Frankrijk laten we links liggen, hoewel het ongetwijfeld wel in beeld zal worden genomen. Na Roubaix is het nog maar een kilometer of 20 tot de eerste kasseistrook van de dag. Gruson au Carrefour de l'Arbre wordt aangedaan. In Parijs-Roubaix wordt deze strook altijd in tegengestelde richting gereden, het is een strook van 1100 meter en krijgt twee sterren. Twee sterren is niet heel veel, want de zwaarste stroken krijgen altijd vijf sterren. Deze strook ligt er redelijk netjes bij. Dit is een opwarmertje, zou je kunnen zeggen.



10 kilometer na deze eerste secteur is het tijd voor de tussensprint, in Templeuve. Na deze tussensprint is het nog maar een paar kilometer tot de volgende sector van de dag. Nummertje 8, we tellen af. Een strook die vaak voorkomt in de finale van Parijs-Roubaix, de strook van Pont-Thibaut. 1400 meter lang en drie sterren, dus al wat zwaarder dan de vorige strook. Ligt er ook wat slechter bij, maar is nog lang niet de moeilijkste strook van de dag.



Na 110 kilometer, er zijn dan nog 45 kilometer te gaan, krijgen we een strook die een van de zwaarste van allemaal zou kunnen zijn, maar helaas rijden we alleen het eerste, relatief makkelijke, deel van deze strook. De eerste kilometer van Mons-en-Pévelè. Drie sterretjes, geven we deze.



De volgende strook volgt nu heel snel. Als de strook richting Mons-en-Pévelè wordt verlaten fietsen de renners richting Bersée. Hier ligt een strook van 1400 meter. Dit is een strook die richting Auchy-les-Orchies loopt. In Parijs-Roubaix loopt deze strook altijd van Auchy-les-Orchies richting Bersée en is hij een stuk langer, nu doen we alleen het zwaardere tweede deel van deze strook. Een vrij lastige strook, maar niet al te lang. We geven er maar drie sterren aan.



Nu zijn er dus al vier stroken geweest, de laatste drie heel kort achter elkaar. Het is nog 40 kilometer tot de streep. 10 kilometer tot de volgende strook. De kasseistrook van Orchies naar Beuvry-la-Forêt. 1400 meter lang. Tijdens Parijs-Roubaix rijden ze deze altijd andersom. 700 meter oude kasseien en 700 meter redelijk nieuwe kasseien. Voor de helft dus goed te doen en een helft waar je minder comfortabel op je fiets zit.



Amper vijf kilometer later volgt sector 4 al. Sars-et-Rosières à Tilloy-lez-Marchiennes. Ook deze strook komt voor in Parijs-Roubaix. Het is een lange strook, 2400 meter. Niet echt de slechtste strook van allemaal, maar de lengte zal er wel voor zorgen dat er hier wat kan gebeuren.



Nog drie stroken en 20 kilometer te gaan. Na Tilloy binnengereden te zijn is het nog maar vier kilometer tot Warlaing, waar de volgende strook ligt. Ook deze strook komt voor in Parijs-Roubaix, is dan alleen wel een kilometer langer, nu doen we de goede 1400 meter van Brillon naar Warlaing. In die andere kilometer zitten een paar slechte stuken met flinke gaten, dus dat wordt overgeslagen.



Nog twee stroken te gaan. Er kan nu al een hoop gebeurd zijn, maar als dat niet het geval is, wanhoop niet. De zwaarste strook komt er nog aan. Zwaarste, want langste. Bijna vier kilometer lang is deze strook. Op 15 kilometer van de streep is het tijd voor Wandignies-Hamage à Hornaing.



Dan is er dus nog één strook te gaan en nog maar enkele kilometers. De strook van Hélesmes naar Wallers. 1600 meter. Geen verschrikkelijk slechte strook, maar met 14 kilometer kasseien in de benen kan hier, als er dan nog steeds niets is gebeurd, alsnog wat gebeuren. Ik neem aan dat er voor deze tijd al een flinke afscheiding is geweest, maar anders kan het op het laatste moment nog. Na deze strook is het nog maar 6 kilometer tot de finish. Als je hier een gat hebt ben je waarschijnlijk wel weg, want het valt niet te verwachten dat er nu nog een grote groep bij elkaar zal zijn.



Vanuit Wallers fietsen de renners richting Arenberg. Arenberg, dat iedereen wel kent, want dit dorp wordt ieder jaar tijdens Parijs-Roubaix gepasseerd voor de verschrikkelijkste en mooiste strook van de hele koers, Het Bos van Wallers. Helaas gaan we nu het bos niet in. We finishen voor het bos. Zo dichtbij, maar toch ook weer zo ver weg. Heel veel maakt het ook niet uit, ook zonder het bos moet dit een hele goede koers kunnen worden.



De afgelopen jaren was het iedere keer droog tijdens Parijs-Roubaix. Sommige mensen doen ieder jaar een regendans, in de hoop dat we dan een paar druppels krijgen, maar het wil maar niet lukken. Het heeft er alle schijn van dat we morgen wél regen krijgen. Er wordt in de omgeving van Wallers regen verwacht, veel regen. We gaan dus hoogstwaarschijnlijk natte kasseien krijgen. Vandaag heeft het in dit gebied ook al geregend, dus in plaats van stof krijgen we nu een keer modder. Dit voegt natuurlijk wel een extra dimensie aan het hele gebeuren toe. Bovendien krijgen we te maken met een flink windje in de rug. Afhankelijk van hoe de renners fietsen zal de wind in de rug of van de zijkant komen. Vandaag was het ongeveer 25 km/u, lang niet genoeg om waaiers te creëren, morgen krijgen we al snel 50 km/u, tegen het eind van de middag zelfs 60 km/u. Dat is windkracht 7. Harde wind. Om het af te maken zijn de temperaturen ook vrij laag, zo rond de 16 graden. Dus, regen, windkracht 7 en een redelijk lage temperatuur. Dit zou wel eens een hele bijzondere etappe kunnen worden.

Een combinatie van het weer en dit parcours gaat er voor zorgen dat we nooit met een hele grote groep aan gaan komen bij de finish. Het gaat een slijtageslag worden. Ik ga, ondanks de geringe afstand, uit van een klein groepje. Man of 10, misschien zelfs minder. Op een van de laatste kasseistroken gaan er waarschijnlijk nog wel jongens proberen weg te rijden en dan denk je natuurlijk meteen aan de mannen die ook altijd enorm sterk zijn in Parijs-Roubaix. De laatste twee edities werd deze koers eigenlijk gedomineerd door Vanmarcke en Cancellara. Terpstra won dit jaar wel, maar die twee waren op de kasseien toch net wat indrukwekkender. Een van die twee gaat morgen winnen, daar ben ik heilig van overtuigd. Cancellara hoeft dit jaar geen Andy Schleck op sleeptouw te nemen, zoals in 2010. Frankie staat al op achterstand en anders gaat ie wel op z'n plaat, hoeven ze ook geen rekening mee te houden. Vanmarcke heeft dan wel Mollema, maar volgens Nico 'hop hop hop' Verhoeven hoeft hij op niemand te wachten.
1. Vanmarcke. Al meerdere jaren indrukwekkend in de klassiekers, maar de echt grote overwinning wil nog niet lukken. Dat moet morgen dan maar een keer gebeuren. Hij lijkt goed in vorm te zijn, was sterk op het Belgisch kampioenschap en had zonder Cavendish mogelijk een goede sprint kunnen rijden in de eerste etappe. Ik denk dat hij weg gaat fietsen van de rest en solo aan gaat komen.
2. Cancellara. Fabian rijdt altijd goed als er kasseien zijn. Morgen ook. Zal alleen net even het wiel van Vanmarcke niet kunnen houden en uiteindelijk het sprintje van de kleine overblijvende groep winnen.
3. Degenkolb. Na een paar dagen gewerkt te moeten hebben voor Kittel komt nu zijn eerste kans. Hij was ontzettend goed in voorjaarsklassiekers. Dit werk kan hij aan. Het is op dit moment alleen nog wel veel volgen, weinig aanvallen. Gaat ook morgen niet aanvallen. En dan ga je waarschijnlijk niet winnen.
4. Sagan. Wordt ook steeds beter in dit werk. Komt uiteindelijk net mee met het bepalende groepje, als hij tenminste niet teveel last heeft van zijn accidentje vandaag.
5. Lollerkowski. De man die alles kan. Komt ook gewoon prima over de kasseien. Niets mis mee.
  woensdag 9 juli 2014 @ 17:18:53 #2
398044 0ne_of_the_few
Mate verslaafde
pi_142100949
Rondvaart voor Boom.
Kein gewalt! Wir sind das volk!
Steps taken forwards but sleepwalking back again.
pi_142100951
Syntix, AK is nog niet beschikbaar
  woensdag 9 juli 2014 @ 17:18:57 #4
357045 Grifte
Feijenoord
pi_142100953
Waar is Gesink
pi_142100954
Mooie strijd wordt het tussen Fuglsang en Nibali.
pi_142100960
Waar gaan Bau en Bertje die 2 minuten of Nibali goedmaken? -O-
The only way you can be original, is to be yourself.
pi_142100963
Mollema gewoon tegenvallend.
"Niet-wielrenners. De leegheid van die levens schokt me." - T. Krabbé
pi_142100968
Tot nu toe alleen

pi_142100969
Yattaaaa! Way 2 Go Lars
"Und Niemals Vergessen - Eisern Union!"
  woensdag 9 juli 2014 @ 17:19:23 #10
67640 SaintOfKillers
Hold me closer, Tony Danza
pi_142100970
Rui Costa nog gezien?
The average burglar breaks in and leaves clues everywhere. But not me. I'm completely clueless.
pi_142100974
Boom mag gewoon samen het het Nederlands Elftal gehuldigd worden :D
"the greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." -Stephen W. Hawking
pi_142100977
*O* *O* *O* w/
pi_142100979
quote:
1s.gif Op woensdag 9 juli 2014 17:18 schreef 0ne_of_the_few het volgende:
Rondvaart voor Boom.
Samen met de voetballers. :P
pi_142100981
Fuglsang _O_ _O_ _O_
  woensdag 9 juli 2014 @ 17:19:36 #15
311468 Van_Poppel
Voormalig kopman van Gertje
pi_142100986
Wel jammer dat NL dus vanavond gaat verliezen :{
pi_142100989
quote:
0s.gif Op woensdag 9 juli 2014 17:18 schreef Ajacied422 het volgende:
Syntix, AK is nog niet beschikbaar
Oké, Stijn!
pi_142100997
quote:
0s.gif Op woensdag 9 juli 2014 17:19 schreef Van_Poppel het volgende:
Wel jammer dat NL dus vanavond gaat verliezen :{
?
pi_142100998
Waarom niet vaker van dit soort etappes in de tour?
pi_142100999
Herbert, niemand geeft een neuk om de 7e plek van Molkema, bakkes.

Boom. _O_ Eindelijk weer een etappe. ^O^
Jack does it in real time...
pi_142101002
Valverde al binnen?
"Niet-wielrenners. De leegheid van die levens schokt me." - T. Krabbé
  Moderator woensdag 9 juli 2014 @ 17:19:58 #21
198822 crew  Rellende_Rotscholier
Robbertje matten met de wouten
pi_142101003
Heeft iemand groenen al gezien?
Het blijft toch een merkwaardige sport hè, dat wielrennen.
pi_142101005
Gisteren won een Duitser de etappe en Duitsland daarna de halve finale.

Vandaag wint een Nederlander de etappe...
De Sahara is zonder meer erg droog.
pi_142101008
Weenink.
sig verwijderd door FA
pi_142101009
quote:
0s.gif Op woensdag 9 juli 2014 17:19 schreef RedWhiteArmy1983 het volgende:
Waar gaan Bau en Bertje die 2 minuten of Nibali goedmaken? -O-
Bertje zal moeten aanvallen. Mollema zou toch al niet voor Nibali eindigen.
  woensdag 9 juli 2014 @ 17:20:06 #25
11102 knep
Mountainfreak
pi_142101013
VDB beter dan Bokkema op dit parcours :o.
Vind Mollema niet overtuigen dit jaar, met moeite top 10 als alles mee zit.
pi_142101014
Zelden zo'n rit gezien _O_ _O_ _O_
  woensdag 9 juli 2014 @ 17:20:11 #27
311468 Van_Poppel
Voormalig kopman van Gertje
pi_142101016
quote:
0s.gif Op woensdag 9 juli 2014 17:19 schreef Gramulanion het volgende:

[..]

?
Het was of Boom of NL
  woensdag 9 juli 2014 @ 17:20:21 #28
222754 Dagoduck
Karel (2003-2022)
pi_142101021
quote:
0s.gif Op woensdag 9 juli 2014 17:17 schreef GlennQuagmire het volgende:
Keukenla toch 6de
Hahaha, je zei keukenla.
|| FOK!Stok || tatatatatataatatatattaaaaapiediedieuwtididipieuwpidibididi She said I'll throw myself away pididididum They're just photos after all! || Den Helder || Winnaar VBL Wijndal-award 2020: beste AZ-user! || Mijn concertstatistieken ||
pi_142101023
Voor een podiumplaats doet Bauke slechte zaken, Contador blijft 'm uiteraard zeker voor en Nibali en VBD2 zal ie ook (bijna) geen tijd op terugpakken.
Als je geen kop hebt kan je niet uit het raam kijken.
pi_142101025
quote:
0s.gif Op woensdag 9 juli 2014 17:20 schreef Fred_B het volgende:
Gisteren won een Duitser de etappe en Duitsland daarna de halve finale.

Vandaag wint een Nederlander de etappe...
Dit kan niet meer fout.
  Redactie Sport woensdag 9 juli 2014 @ 17:20:25 #31
274204 crew  Mexicanobakker
pi_142101026
quote:
0s.gif Op woensdag 9 juli 2014 17:19 schreef Van_Poppel het volgende:
Wel jammer dat NL dus vanavond gaat verliezen :{
Kittel won, Duitsland won.
Boom wint...
[i]Put me on a pedestal and I'll only disappoint you
Tell me I'm exceptional and I promise to exploit you
Give me all your money and I'll make some origami honey
I think you're a joke but I don't find you very funny[/i]
  woensdag 9 juli 2014 @ 17:20:26 #32
398044 0ne_of_the_few
Mate verslaafde
pi_142101028
Kan niet wachten totdat Dione gaat vragen wat er door je heen gaat op zo'n moment.
Kein gewalt! Wir sind das volk!
Steps taken forwards but sleepwalking back again.
pi_142101033
Je zou bijna vergeten dat Froome ook nog eens naar huis is. _O-
Jack does it in real time...
pi_142101034
Iemand al een pica met de finish van een juichende Boom?
The only way you can be original, is to be yourself.
pi_142101038
Boom _O_

Denk dat Bauke zijn tijdverlies wel wat makkelijker kan verwerken nu :D
Who's your Stannis?
  woensdag 9 juli 2014 @ 17:20:47 #36
104871 remlof
Europees federalist
  woensdag 9 juli 2014 @ 17:20:53 #37
14505 OProg
A Life in Music
pi_142101048


_O_
"Het is oorlog, bedankt Vannoppen, bedankt Van der Linden. Dit is het laatste dat ik voor de Belgische ploeg gedaan heb. Ze kunnen allemaal de boom in."
Improv: Rich Tapestry of Life
pi_142101050
quote:
0s.gif Op woensdag 9 juli 2014 17:20 schreef Van_Poppel het volgende:

[..]

Het was of Boom of NL
Gisteren bij de Duitsers niet.
pi_142101055
quote:
0s.gif Op woensdag 9 juli 2014 17:19 schreef marcodej het volgende:
Mollema gewoon tegenvallend.
Zat ook de hele dag achteraan te harken. Doet het ongeveer het slechtste van de klassementsmannen, alleen Contador nog slechter, maar daar heeft hij niet veel mee te maken. Op 'zijn' concurrenten, zoals Talansky, Fuglsang, VDB, Valverde, Kwiat en Porte, verliest hij gewoon.
  woensdag 9 juli 2014 @ 17:21:01 #40
168304 Mani89
We try not to sexualize them.
pi_142101056
Familie is er ook.

Reis ver, drink wijn, denk na, lach hard, duik diep. Kom Terug.
pi_142101059
pi_142101062
RivkahophetVeld twitterde op woensdag 09-07-2014 om 17:10:52 Man oh man, dit wordt onze dag hoor jongens.. reageer retweet
Rivkah :r
"Niet-wielrenners. De leegheid van die levens schokt me." - T. Krabbé
  woensdag 9 juli 2014 @ 17:21:23 #43
11102 knep
Mountainfreak
pi_142101071
quote:
0s.gif Op woensdag 9 juli 2014 17:21 schreef Ereinion het volgende:

[..]

Zat ook de hele dag achteraan te harken. Doet het ongeveer het slechtste van de klassementsmannen, alleen Contador nog slechter, maar daar heeft hij niet veel mee te maken. Op 'zijn' concurrenten, zoals Talansky, Fuglsang, VDB, Valverde, Kwiat en Porte, verliest hij gewoon.
Idd, tegenvallend.
pi_142101074
quote:
0s.gif Op woensdag 9 juli 2014 17:21 schreef marcodej het volgende:
RivkahophetVeld twitterde op woensdag 09-07-2014 om 17:10:52 Man oh man, dit wordt onze dag hoor jongens.. reageer retweet
Rivkah :r
Vieze shemale
pi_142101080
quote:
10s.gif Op woensdag 9 juli 2014 17:20 schreef OProg het volgende:
[ afbeelding ]

_O_
SENK JOE
_O_
The only way you can be original, is to be yourself.
pi_142101081
quote:
17s.gif Op woensdag 9 juli 2014 17:21 schreef Mani89 het volgende:
Familie is er ook.

[ afbeelding ]
Ik als familieman wordt hier een beetje warm van.
"Niet-wielrenners. De leegheid van die levens schokt me." - T. Krabbé
  woensdag 9 juli 2014 @ 17:21:53 #47
40566 Ericr
Livewrong
pi_142101099
Wat een held die Nibali, wint PR nog eens
pi_142101101
quote:
0s.gif Op woensdag 9 juli 2014 17:20 schreef Pedroso het volgende:
Voor een podiumplaats doet Bauke slechte zaken, Contador blijft 'm uiteraard zeker voor en Nibali en VBD2 zal ie ook (bijna) geen tijd op terugpakken.
Ach misschien is dit wel beter zo.

Liever lekker aanvallend rijden met kans op een etappe dan conservatief voor een 5e plek rijden.
pi_142101104
Om 19:00 de Avondetappe met TIJS VAN DEN BRINK

HET KOMT ALLEMAAL DOOR DE HELPENDE HAND VAN TIJSGOD
  woensdag 9 juli 2014 @ 17:22:05 #50
67640 SaintOfKillers
Hold me closer, Tony Danza
pi_142101105
Toch matig van Contador, zelfs Bardet en Pinot doen beter.
The average burglar breaks in and leaves clues everywhere. But not me. I'm completely clueless.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')